Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:06

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Ugasi se kada se ugreje
PostPoslato: 03 Jan 2015 02:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 19:20
Postovi: 41
Lokacija: Zajecar
Ime: Sasa
Opel: Kadet 1.3i
Pocelo je od pre nekoliko dana posto ne vozim auto zimi, upalio sam auto malo da radi u mestu, posle 10 minuta auto se sam ugasi. Inace kada je hladan (ne pali se nedelju dana) upali bez problema onda 10 minuta radi i ugasi se sam, posle toga moram malo duze da verglam i da mu dodajem gas da bi upalio, znaci nece da upali kao sto pali, samo okrenem kljuc... nego moram i gas da mu dodajem i kada upali malo da ga drzim na gasu da bi ostao upaljen i onda radi tako jos nekih 2 - 3 minuta i opet se ugasi... ne pali se lampica check engine, motor je dobar ne trosi ulje 1.3i je motor
ono sto ja primecujem je da broj obrtaja u leru na momente pada malo vise nego sto bi trebalo
evo i videa
http://youtu.be/ExMzpm7LuDY


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugasi se kada se ugreje
PostPoslato: 03 Jan 2015 11:22 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 29 Apr 2011 19:44
Postovi: 410
Lokacija: Krusevac
Ime: Milorad
Opel: Askona 1.6s
Pokusaj da ocistis step motor pa probaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugasi se kada se ugreje
PostPoslato: 05 Jan 2015 01:25 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 19:20
Postovi: 41
Lokacija: Zajecar
Ime: Sasa
Opel: Kadet 1.3i
Da li je tacno da je 1.3 nema step motor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugasi se kada se ugreje
PostPoslato: 05 Jan 2015 01:42 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
Nije. imas modele koji imaju jednogrle i dvogrle karburatore,a ovi "noviji" imaju i monopoint,daj oznaku motora pa ces dobiti informaciju koji je

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugasi se kada se ugreje
PostPoslato: 13 Jan 2015 17:24 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 19:20
Postovi: 41
Lokacija: Zajecar
Ime: Sasa
Opel: Kadet 1.3i
Samo da napomenem da kada ga upalim (dok je hladan) ujutru radi tacno 10 minuta i onda se ugasi :) veoma cudno 3 puta sam merio vreme i tacno posle 10 minuta se ugasi...
Onda posle toga pocne da se gasi kako kada posle 30 sekundi posle 2 minuta..
Inace kada pritisnem gas i drzim na 1200 - 1500 obrtaja auto se onda ne gasi drzao sam tako skoro 5 minuta...
onda sam krenuo malo da provozam auto poceo da seca kada sam polazio i kao da se gusi motor to je trajalo nekih 10 sekundi posle ok..
samo hoce u voznji kada pustim gas ponekad se ugasi sam...
jedan majstor mi je rekao kao mozda su svecice probile posto retko vozim auto ali ja to nesto ne verujem
ima step motor kosta 4800 dinara, probacu da zamenim filter za benzin i imam rezervni ispravan komutator mada ne svetli check engine da je u pitanju komutator trebalo bi da svetli...
Moram da pitam i nesto glupo :D dosta mi se cuje lager na pumpi za vodu da li je moguce da on posto je dotrajao da ugasi auto dok je u leru ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugasi se kada se ugreje
PostPoslato: 22 Apr 2015 23:46 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 19:20
Postovi: 41
Lokacija: Zajecar
Ime: Sasa
Opel: Kadet 1.3i
Zamenio sam step motor novim kupio neki nemacki bilsten i probao i nije se gasio ni posle 15 minuta (ili mozda je bila slucajnost) nisam imao problema dok pre nekog dana u voznji na manjim obrtajima poceo da trza trajalo je tako nekih 5 minuta i posle ok radi... to kada se desilo pustio sam ga da radi na leru i ubrzo se ugasio dok je bio na leru upalio je odmah bez problema...
zatim juce probam ponovo pustim ga da radi u mestu i posle 10 minuta se ugasi (nema nista da trza trokira, samo odjednom se ugasi kao da si okrenuo kljuc na bravi)...
danas isto probam i isto posle 10 minuta se ugasi, zatim zaverglam upali odmah i posle 2 sekunde se ugasi probam ponovo ista stvar odmah upali i radi 2 sekunde i ugasi se, zatim mu pritisnem gas do kraja posle toga je radio opet 3 sekunde i ugasi se... takodje ako mu drzim gas malo pritisnut recimo na 1100 obrtaja onda se ne gasi
inace kablove sam zamenio pre 2 godine i razvodnu kapu takodje... senzor temperature sam zamenio pre 4 godine jer je bio crkao nije hteo da pali... sutra cu kupiti bosch kablove je ove imam neke poljske nesto mi ne ulivaju poverenje... svecice sam menjao ranije isto se gasio posle 10 minuta, imam gm svecice jedne su presle 6.000km a druge 8.000km i isto se desava kada ih zamenim to sa gasenjem... ne prijavljuje ni jednu gresku


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs