Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 12:29

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: kadett c motori
PostPoslato: 23 Jun 2013 01:39 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010 20:52
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: Astra H 1.7 CDTI / 74kw / 2005 god / 6 brzina
Cao, interesuje me posto planiram da kupim jedan sebi iz naslova kadett c, koji su sve motori 1.2 koji idu njih, jer po fabrickim spec i po oglasima ima svasta
Ovo je sto sam ja nasao:
52hp 1.2n do 1975
55hp 1.2n
60hp 1.2s
Po oglasima su razne varijante 1.2 od 50 hp i sl sta je to?
Da li mogu da znam po izgledu motora koji je koji i da li na njima pise negde?
Da li postoji legalna varijanta da se zameni motor bez atesta (recimo 52hp za 60hp, a oba 1200cc) ako nadjem neki sa losim motorom?
Vidim da dosta Berlina kao poseduju 60hp da li je to isto 1.2s ili neki drugi?
Takodje sam citao da postoji varijanta da se ubacuju jaci motori sa drugim menjacima i sl, koliko takva igranka izlazi cenovno ako neko zna.
Da li postoji varijanta da se fabricki 1.2 malo pojaca neki boljim karburatorom i sl cisto da ne bude bas mrcina.
I za kraj me interesuje koliko realno 'brzine' da ocekujem od nekog tako fabrickog 1.2 motora ( imao sam juga i 45 i 55 pa da li je on bolji tj brzi ili slabiji... tj da li je poredjenje u hp realno, posto sa Jugom 55 sam isao 130-140, da li je tako nesto izvodljivo sa kadettom) I neka realna potrosnja po bg i otvorenom.
Znam da imam 1000 pitanja, ali sta cu, bolje da pitam nego grlom u jagode :) Mnogo mi se dopada na izgled ali ne bih da se totalno razocaram kada sednem u njega (trenutno imam 307 90hp i astru 1.7 75hp oba dizela :), ali bi pezoa dao zeni, a meni nesto ovako starije malo kad prodam Astru)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadett c motori
PostPoslato: 23 Jun 2013 11:16 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
moja manta ima taj motor od 60 konja i za svoju tezinu ide solidno, na autoputu do 130, a kada takav motor stavis u kadetica koji je oko 250 kg laksi, sam zakljuci :) to je najjaca verzija tog motora i moj savet ti je da ako vec sredjujes kadetica uzmes od 60 konja. atest ti ne treba jer je sve to isti motor. a sto se tice stavljanja jaceg, ima clanova na forumu koji su stavljali od calibre ali to je veliki posao koji kosta puno vremena i novca jer ceo auto mora da se modifikuje pa moras dobro da se preracunas da li mozes to da isfinansiras i ko ce to da ti radi. motor koji ima 60 konja je 1.2s. potrosnja po bg bi ti bila, uz sredjen karburator oko 8 litara benzina.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadett c motori
PostPoslato: 23 Jun 2013 13:56 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2010 19:02
Postovi: 1052
Lokacija: Novi Sad
Ime: David
Opel: Vectra B Zender, Kadett C broj 2
Garaza: pogledaj
Evo ti sajt, prosvrljaj malo po sajtu, ima stvarno korisnih informacija. ;)
http://www.opelkadettc.net/en/kadett-c- ... e%27s.aspx

A za ubacivanje veceg motora imas problem oko sirine tunela, izdrzljivosti zadnjeg trapa, itd. naravno sve zavisi sta smatras pod veci i jaci motor... + finansije, i jos veci problem, dobar majstor koji ce to i hteti i znati da uradi. ;)

_________________
Rust is lighter than carbon fiber!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jun 2013 16:47 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010 20:52
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: Astra H 1.7 CDTI / 74kw / 2005 god / 6 brzina
Havala za info.
Ok po svemu sudeci ostaje motor koji nadjem odnosno 1.2.
Sve mi je jasno osim ovih varijanti od 50 hp koje se ne spominju na sajtu nigde a kod nas u oglasima ih je najvise, imate li neki hint sta je to, tj koji bi motor mogao da bude, i da li mogu nekako da prepoznam koji je 1.2 stvarno u kolima (neko obelezje i sl?).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadett c motori
PostPoslato: 23 Jun 2013 17:21 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
saznaces po broju motora. broj mog motora pocinje 12*s.. sto znaci da ima 60 konja. a i u papirima treba da pise koliko ima konja i kw. e sad i na bloku motora pise jacina, recimo 1.2 ili na jacim opelima 2.0 a ne secam se da li pise s, moram da pogledam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadett c motori
PostPoslato: 24 Jun 2013 05:59 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2010 23:23
Postovi: 388
Lokacija: Novi Sad
Ime: Gavrilo
Opel: Kadett C 1.2
Garaza: pogledaj
Da broj motora pocinje sa tipom motora 12N ili 12S. Ja imam kadett-a C sa 1.2 n motorom i onako solidno ide, ja bih rekao da ide malo bolje od jugica bar sad posle nekih sitnijih izmena, ali mu je max brzina manja nego jugu. Ja sam ga vozio maksimalno 133 km/h po navigaciji(provereno sa navigacijom i mobilnim telefonom) i to sve na plin.

Sto se tice potrosnje citiracu sebe iz svoje garaze:
Citiraj:
Kadet limuzina i karavan trose po fabrickoj specifikaciji sa motorom 1.0 oko 7.5l, sa motorom 1.2N oko 8.5l, sa motorom 1.2S i obicnim menjacem trosi 7.9l, dok sa motorom 1.2S i automatskim menjacem trosi 8.6l.
Kadet Coupe sa motorom 1.0 trosi 7.4l, sa motorom 1.2N trosi 8.3l, sa motorom 1.2S i obicnim menjacem 7.6l, dok sa motorom 1.2S i automatskim menjacem trosi 8.3l i Coupe GT/E sa motorom 1.9E trosi 8.9l.
Kadet City sa motorom 1.0 trosi 7.5l, sa motorom 1.2N trosi 8.5l, sa motorom 1.2S i obicnim menjacem 8.2l, dok sa motorom 1.2S i automatskim menjacem trosi 8.9l.
Eto to je otprilike to sto se tice potrosnje benzina, za sve modele.


Meni trosi plina u poslednje vreme nesto malo preko 11l, ali tako je ustelovano da bi isao malo bolje, a i ja ne vozim lagano.

Sto se tice poboljsanja ovog 1.2 OHV motora, postoji dosta mogucnosti i dosta su jednostavne. Uglavnom radi se spustanje glave, stavlja se elektronsko paljenje, ugradjuje visko, menja se auspuh(veceg promera), menjaju se i karburatori. Ovakvim izmenama se dobije malo vise snage, ali primetno vise se dobija na startnosti.
Ovi motori su vrlo zahvalni za tuning i moze se izvuci iz njih cak i preko 100 KS, ali za to je potrebno ugradjivati i turbo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jun 2013 09:07 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010 20:52
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: Astra H 1.7 CDTI / 74kw / 2005 god / 6 brzina
Xtra info, znaci po broju motora mogu da znam, jos samo jedno pitanje, da li ima neka slika gde stoji broj motora kod njih (ne mora slika ako je negde pristupacno samo da znam gde da gledam).
Hvala jos jednom, olaksaste mi kupovinu samo tako.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadett c motori
PostPoslato: 24 Jun 2013 09:45 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
broj se vidi sa vozaceve strane. na vidnom je mestu na bloku motora, pored pokazivaca nivoa ulja, ne moras da se savijas unutra i da trazis vidi se i s daljine, ako nije zamascen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadett c motori
PostPoslato: 24 Jun 2013 09:46 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
majlo je napisao:
Da broj motora pocinje sa tipom motora 12N ili 12S. Ja imam kadett-a C sa 1.2 n motorom i onako solidno ide, ja bih rekao da ide malo bolje od jugica bar sad posle nekih sitnijih izmena, ali mu je max brzina manja nego jugu. Ja sam ga vozio maksimalno 133 km/h po navigaciji(provereno sa navigacijom i mobilnim telefonom) i to sve na plin.

Sto se tice potrosnje citiracu sebe iz svoje garaze:
Citiraj:
Kadet limuzina i karavan trose po fabrickoj specifikaciji sa motorom 1.0 oko 7.5l, sa motorom 1.2N oko 8.5l, sa motorom 1.2S i obicnim menjacem trosi 7.9l, dok sa motorom 1.2S i automatskim menjacem trosi 8.6l.
Kadet Coupe sa motorom 1.0 trosi 7.4l, sa motorom 1.2N trosi 8.3l, sa motorom 1.2S i obicnim menjacem 7.6l, dok sa motorom 1.2S i automatskim menjacem trosi 8.3l i Coupe GT/E sa motorom 1.9E trosi 8.9l.
Kadet City sa motorom 1.0 trosi 7.5l, sa motorom 1.2N trosi 8.5l, sa motorom 1.2S i obicnim menjacem 8.2l, dok sa motorom 1.2S i automatskim menjacem trosi 8.9l.
Eto to je otprilike to sto se tice potrosnje benzina, za sve modele.


Meni trosi plina u poslednje vreme nesto malo preko 11l, ali tako je ustelovano da bi isao malo bolje, a i ja ne vozim lagano.

Sto se tice poboljsanja ovog 1.2 OHV motora, postoji dosta mogucnosti i dosta su jednostavne. Uglavnom radi se spustanje glave, stavlja se elektronsko paljenje, ugradjuje visko, menja se auspuh(veceg promera), menjaju se i karburatori. Ovakvim izmenama se dobije malo vise snage, ali primetno vise se dobija na startnosti.
Ovi motori su vrlo zahvalni za tuning i moze se izvuci iz njih cak i preko 100 KS, ali za to je potrebno ugradjivati i turbo.



da li si mozda radio ili video da je neko radio pojacanje ovog motora?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadett c motori
PostPoslato: 24 Jun 2013 13:26 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2010 23:23
Postovi: 388
Lokacija: Novi Sad
Ime: Gavrilo
Opel: Kadett C 1.2
Garaza: pogledaj
Ja sam samo malo preradio srednji lonac na auspuhu i time dobio uz prestelovavanje paljenja osetno startniji auto. Detalji su u mojoj garazi(druga strana). Treba da nadjem dvoprotocnu izduvnu i da napravim kompletan izduv.
@Daka je pisao, u mojoj garazi, da je neki njegov drugar ima tjuniranu ovu masinu:
Citiraj:
Sto se tjuniranja motora moj drugar je odradio sledece,obradjena glava motora (spustena) ful sredjeni ventili i ispolirani kanali,stavljeno el.paljenje od korse a sa istim motorom,ubacio je dvogrli karburator weber (slican kao na yugicima uz nekakav adapter rucne izrade) ugradio el,ventilator hladnjaka ima auspuh f45 od grane i samo zadnji lonac(custom) i moram da priznam da odlicno ide posle toga a dokle ce tako ko zna!

U komsijskoj nam Hrvatskoj jedan kadetar je ugradio turbo u ovaj 1.2 motor i dosta dobro se pokazao. Evo i klipa:


Kako se navodi tada je imao oko 125-135 KS, a trenutno radi na necemu mnogo ekstrmnijem i pravi 1.2 motor sa turbom i snagom od oko 200 KS. Ima nekih detalja u komentarima, a ima i na oldschool hrvatskom forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadett c motori
PostPoslato: 24 Jun 2013 14:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010 20:52
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: Astra H 1.7 CDTI / 74kw / 2005 god / 6 brzina
majlo je napisao:
Da broj motora pocinje sa tipom motora 12N ili 12S.


Mantaman je napisao:
saznaces po broju motora. broj mog motora pocinje 12*s.. sto znaci da ima 60 konja. a i u papirima treba da pise koliko ima konja i kw. e sad i na bloku motora pise jacina, recimo 1.2 ili na jacim opelima 2.0 a ne secam se da li pise s, moram da pogledam.


Meni covek izdiktira sta su mu procitali na saobracajnoj:
Broj motora: 122414... nigde ne pise N, ni S, a sto je najbolje pise 39kw ... xD


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadett c motori
PostPoslato: 24 Jun 2013 14:40 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
TO nije merodavno jer su takvi automobili koji su vozeni godinama u nasoj lepoj Srbiji X puta prepravljeni i prebudzeni uglavnom sa karburatorima od zastave itd.....menjani motori i ko zna sta jos....

Tako da to N ili S zaboravi,potrazi za pocetak dobar auto pa se lako doradi oko motora sta treba...imas plavi kadet kupe iz Nisa sto se prodaje deluje skroz korektno i mislim da je 900eur

EDIT

Evo ga http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... t_c_coupe/


Ako si planirao kadeta C da pazaris za 300-400eur u startu si napravi sebi igranku bez prestanka :D

Bolje platis odmah na mostu i uzmes proverenu stvar :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadett c motori
PostPoslato: 24 Jun 2013 15:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010 20:52
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: Astra H 1.7 CDTI / 74kw / 2005 god / 6 brzina
Daka je napisao:
TO nije merodavno jer su takvi automobili koji su vozeni godinama u nasoj lepoj Srbiji X puta prepravljeni i prebudzeni uglavnom sa karburatorima od zastave itd.....menjani motori i ko zna sta jos....

Tako da to N ili S zaboravi,potrazi za pocetak dobar auto pa se lako doradi oko motora sta treba...imas plavi kadet kupe iz Nisa sto se prodaje deluje skroz korektno i mislim da je 900eur

EDIT

Evo ga http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... t_c_coupe/

Ako si planirao kadeta C da pazaris za 300-400eur u startu si napravi sebi igranku bez prestanka :D

Bolje platis odmah na mostu i uzmes proverenu stvar :D


Video sam taj, lep je, mada je meni licno najlepsa limuzina sa dvoje vrata, ali se ne bi ni za valjan kupe bunio.
Ko ne voli igranku taj ne kupuje Kadett c, za 1K eura ako hocu samo da se vozim lakse naci Corsu B, Punta, Poloa sa klimom i sl pa teraj za sve pare, ovaj uzimam da se 'igram' sa njim.
Inace doticni kupe takodje svasta nesto da treba da se radi, a cena + da ode da se pogleda + igranka sa papirima i tablama oko odjave + reg za par meseci izadje preko 1K, pa mi onda svejedno kad vec moram da jurim, lickam, menjam i sl bolje da krenem od jeftinijeg pa neka lagano raste cifra nego odmah da grunem fine pare, a da opet moram da sredjujem. Naravno ne mislim da kupim trulijanu i d abudem optimista da ce sutra da izgleda ni priblizno ovom kupeu :) nego ima slicno limarijski ocuvanih, a blize meni i za malo pristojniju cenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadett c motori
PostPoslato: 26 Jun 2013 21:48 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2010 19:02
Postovi: 1052
Lokacija: Novi Sad
Ime: David
Opel: Vectra B Zender, Kadett C broj 2
Garaza: pogledaj
Vidi, ako uzmes plavog kupea neces se pokajati. Dosta stvari je tu promenjeno, itd. Nije savrsen, ima i on skoro 40 ali opet.. :) Neces pogresiti...

_________________
Rust is lighter than carbon fiber!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kadett c motori
PostPoslato: 27 Jun 2013 09:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2012 10:36
Postovi: 66
Lokacija: Petrovaradin
Ime: Mrva
Opel: Ascona B 1.6
Ako ti je 39 kW,onda je N.
Na samom motoru (bloku),sa leve strane je izlivena oznaka i treba da ti pise 12N.
Na broju u saobracajnoj nema nikakvih oznaka.
1.2S je odlican motor i vise nego dovoljan za tu katoseriju.
Sto se tice oglasa,bolje naci nekog koji treba da se radi,jer u startu neces imati iznenadjenja kao kod nekoga koji je sveze uradjen. Iz iskustva... :postovanje:

To je posao koji zahteva vreme i strpljenje...i novac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jul 2013 00:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Dec 2010 20:52
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: Astra H 1.7 CDTI / 74kw / 2005 god / 6 brzina
Hvala na info, na kadettovu zalost istrcala mi je jako povoljno korsa 1.4i tako da je ona postala moj novi projekat.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs