Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 11:09

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: lupanje u motoru( Astra f)
PostPoslato: 14 Maj 2013 15:55 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
postovani opelasi,imam jedan specifican problem na autu koji ne znam kako da ga resim,naime radi se o astri f sa 1.6 8v motorom.

sta se desava,evo ukratko,

prosle godine sam menjao radilicu i lezajeve jer je radilica dobila aksijalni luft,pregledani i premereni klipovi cilindri klipnjace i mala pesnica sve je bilo ok.to sam sve radio jer sam imao problem kada dam naglo gas lupi nesto u glavi motora,pa smo sumnjali na malu pesnicu i radilicu,jer je u glavi sve bilo ok.na kraju se to isto desavalo i posle toga i ja sam to tako ostavio,jer nisam znao sta cu da mu radim vise,sigurno nesto elektrika zeza.
usput smo odradili komplet glavu,novi ventili novi hidropodizaci gumice itd..auto je radio jedno par meseci bukvalno besumno tj bas kako treba,a onda je pocelo nesto da cekica ispod,
cuje se onako blago metalni zvuk kao hidropodizaci,kad se ugreje malo manje,bukvalno radi kao dizel i ja sam to tako vozim i dan danas,

odem kod jednog majstora da mi uzubci kais i vodenu i usput ga pitam da proveri hidropodizace bregastu reko da nije to,kaze on sve je to super hidropodizaci svi rade lepo ,kaze ovo ti se cuje mala pesnica,kaze da je dobila luft i ona cekica.

posle toga pitam ovog prvog majstora koji mi je otvarao motor dal moze biti to,kaze ja sam to sve i radio zato sto je sumnjao na tu malu pesnicu ali ona ne moze da lupa sto posto jer sve on to nosio u masinsku na proveru i sve je super,on kaze da je los kvalitet podizaca

auto ide super ja ga tako svuda vozim nista mu se ne desava neobicno ali taj zuvk me ubi

sta vi mislite imali neko neki predlog ,valjda bi ovaj prvi uocio da mala pesnica ima lufta..

sreca pa sam imao stranca ,probao sam drugi ecu,drugi senzor radilice svasta nesto samo nisam menjao bobinu i egr ventil,probao sam i sa uljem novim,merio pritisak sve super,sipam mu polusintetiku.
zuvk posle 1200 obrtaja potpuno nestane i cuje se kao benzinac.

izvinajvam se na ovako dugackom postu ali imali li neko neki predlog sta bi moglo biti? bas sam se nameracio da resim to al ne znam odakle vise da krenem.

kaze mi taj drugi majstor da taj luft male pesnice uopste nije opasan i da to tako moze jos dugooo da se vozi nista mu ne moze biti.

hvala na strpljenju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lupanje u motoru( Astra f)
PostPoslato: 14 Maj 2013 20:37 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 21 Avg 2012 07:01
Postovi: 510
Lokacija: klenak
Ime: stevan
Opel: kadett e 1.3nb tng 88 god
zvuci cudno ali imao sam isti slucaj na kadetu stvar je u tome da u uljnoj pumpi spolja ima jedan sraf 20 i neki klju nesecam se tu ima neka opruga nesto se sjebe ali nisam siguran poture kuglicu i problem nestaje nisam to radio ali cuo sam vise prica o tome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lupanje u motoru( Astra f)
PostPoslato: 26 Maj 2013 22:10 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2012 19:49
Postovi: 33
Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.7CDTI
Garaza: pogledaj
Da li bi mogao da mi kazes koliko te je izasla radilica i njeni lezajevi, a koliko komplet glava? i ja imam problem sa kuckanjem, mada treba prvo da krenem sa hidropodizacima. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lupanje u motoru( Astra f)
PostPoslato: 27 Maj 2013 11:32 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 20 Sep 2012 11:42
Postovi: 146
Lokacija: kraljevo
Ime: danijel maric
Opel: kadet 1.3 i
sta ti je to mala pesnica ,daj neki drugi naziv za to,a sto se tice hidropodizaca najbolje rade na 10 w 40 ulju i kada se skida glava obavezno se isperu i produvaju pod pritiskom kompresora ali time samo oslobadjas kanale za cirkulaciju ulja da lakse rade,znaci ako je neki stradao mora da se menja jer moze blokirati nacisto i napraviti stetu,klackalice i i podupirace obavezno menjati ako si izrisovani...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lupanje u motoru( Astra f)
PostPoslato: 27 Maj 2013 15:55 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
otvorio sam glavu ponovo ,glava deluje ok ,odneta na obradu ,pa cekam da stigne ako ima neke anomalije stavljam drugu

a sto se tice kuckanja otisla stvarno caura male pesnice i to ce da se resi,hidropodizaci su mi dobri nije kuckanje do njih
cilindri i klipovi premereni ne odsutpaju od fabrike tako da to ne moram da menjam

narucio sam karike iz deutchland stizu sutra donosi mi jedan drugar koji cesto putuje tamo pa reko da i to odradim kad sam vec skinuo glavu,menjam letece,ciscenje uljne pumpe ,dihtunzi kaisevi i u sredu sklapanje

komlet lezajeva za radilicu 4800 rsd plus ako ti treba obrada radilice to ti je jos 20 e plus,meni je bila na standardu,
al recimo jedno sloidno osvezavanje motora te kosta oko 25-30 hiljada,sve zavisi u kakvom su stanju cilindri i kakve delove nadjes.
ja sam se potrudio da karike kad to vec menjam da nadjem orginalne od preko pa sad ako nisu original verovatno su bolje od onih sto mozes ovde da kupis.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs