Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 06 Jun 2024 00:27

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem oko volana
PostPoslato: 20 Avg 2010 20:35 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2010 03:03
Postovi: 20
Lokacija: Ćićevac
Ime: Petar
Opel: Kadett E 1.2 ohc
Garaza: pogledaj
E ovako, menjao sam volan na kadeta suzu...medjutim nije hteo lagano da ispadne pa je primenjena sila.Udaralo se malo po letvi volana i ona je krenula ka dole odnosno ka unutra i volan je poceo da zakacinje u plastike iza njega.Kasnije je skinut i stavljen je noviji volan takodje od suze, ali tu nastaju problemi.Letva je krenula na dole i on takodje zakacinje u plastiku, zatim sirena mi ne radi zato sto je letva izgubila masu i kada udarim negde u rupu onda mi odmah skace kazaljka za obrtaje. Sta je u pitanju i kako ja sad to da vratim u normalu??? pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem oko volana
PostPoslato: 20 Avg 2010 20:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Verovatno si sredio plastični uložak na kome je sam kontakt sirene sa autom, prepoznaćeš ga po tome što ima krug na njemu. Problem je što si pretegao volan ili ga nisi dobro stegao. Predostrožnosti pitam, da li imaš oprugu na letvi volana?

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem oko volana
PostPoslato: 20 Avg 2010 20:47 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2010 03:03
Postovi: 20
Lokacija: Ćićevac
Ime: Petar
Opel: Kadett E 1.2 ohc
Garaza: pogledaj
Ako mislis na onaj feder tj oprugu kad se iscupa volan, onda ima.Nesto tu nije u redu.Kako ja sad da vratim tu letvu nazad?Sta je sad sa obrtajima, kad god udarim u neku rupu ono skazaljka skace?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem oko volana
PostPoslato: 20 Avg 2010 20:52 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 21 Avg 2009 23:38
Postovi: 240
Lokacija: Beograd
Ime: Bojan
Opel: Opel Astra g 2.0 dti
Trebalo je prvo da pitas na forumu kako se skida volan, ovako ko zna sta se desilo! Trebalo je samo da ga lupnes dlanovima po obodu volana, tako on spadne sa nutova i radis sta hoces! Skini volan ponovo pa skini komplet glavu sa rucicama i pogledaj sta se desava, da li je sta puklo i td... Sta god da je, to nije skupo, nacices na otpadu sve za 30e.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem oko volana
PostPoslato: 20 Avg 2010 20:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2010 03:03
Postovi: 20
Lokacija: Ćićevac
Ime: Petar
Opel: Kadett E 1.2 ohc
Garaza: pogledaj
To sam prvo probao ali nije imalo sanse da ispadne tako.Udarao sam dlanovima postepeno ali nije htelo ni milimetar da krene, potpuno zapeklo i zato je moralo da se udara posle.Matica je odvijena i kad je bila ravna sa letvom onda je udarano. :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem oko volana
PostPoslato: 21 Avg 2010 08:22 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 21 Avg 2009 23:38
Postovi: 240
Lokacija: Beograd
Ime: Bojan
Opel: Opel Astra g 2.0 dti
Sad skidaj jedno po jedno dok ne vidis gde je slomljeno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem oko volana
PostPoslato: 22 Avg 2010 11:02 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2010 03:03
Postovi: 20
Lokacija: Ćićevac
Ime: Petar
Opel: Kadett E 1.2 ohc
Garaza: pogledaj
Problem je resen, kontakti na bravi su pritegnuti i sad obrtljka radi kako treba i ne gubi kontakt...Sirena nije radila zato sto je ispao onaj lager iz lezista na onoj plastici gde su rucice, to je vraceno na mesto i sad ima masa.A letva je dole kod papucica malo odvijena pa se povuklo na gore i sad volan ne zakacinje u plastike.
Samo jedno pitanje ko zna, ona opruga na letvi gde stoji??Ispod plastike sa rucicama da gura lager ili ispred nje da volan naleze na nju??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem oko volana
PostPoslato: 22 Avg 2010 13:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Ide iznad plastike, tj kroz plastiku, na nju ide podloška pa se volan stavlja na podlošku. Opruga je dosta jaka, nemoj da te čudi što volan jedva nabijaš.

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem oko volana
PostPoslato: 22 Avg 2010 19:13 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2010 03:03
Postovi: 20
Lokacija: Ćićevac
Ime: Petar
Opel: Kadett E 1.2 ohc
Garaza: pogledaj
Ja sam sad stavio volan bez opruge, jer kad se ona stavi iznad plastike i kad nalegne volan na nju onda onaj lager sto stoji u plastici sa rucicama ispadne iz lezaja i izgubi kontakt za masu pa nece sirena da radi.Ne znam sto to tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem oko volana
PostPoslato: 22 Avg 2010 22:05 
OffLine
Žuti Karton
Žuti Karton

Pridružio se: 20 Apr 2010 20:05
Postovi: 193
Ime: Miroslav
Opel: Ascona
E sad i ja da pitam,kupio auto i neki padobranac stavio volan od alfe ili tako nešto...i nemam šraf iznad njega.... :D ...i kad probao da izvadim volan ukapirao zašto nema....potpuno zaglavljen da nikako ne mogu da ga izvadim.Nutove pravilno gađa ali mrtav konj ni da makne.Bilo je natezanja sa njim ali tvrdoglav :P ... i nemam masu za sirenu takođe.AKo neko pomogne i reši kako i ja uradim gajba piva na kućnu adresu :D .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem oko volana
PostPoslato: 22 Avg 2010 22:43 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
petarm je napisao:
Ja sam sad stavio volan bez opruge, jer kad se ona stavi iznad plastike i kad nalegne volan na nju onda onaj lager sto stoji u plastici sa rucicama ispadne iz lezaja i izgubi kontakt za masu pa nece sirena da radi.Ne znam sto to tako?


Znači da imaš isti problem kao i ja na bivšem kadetu. To kućište romboidnog oblika gde je kontakt za sirenu moraš da nađeš da valja, tj da ti opruga ne izbija ležaj. :shit:
T-Bag je napisao:
E sad i ja da pitam,kupio auto i neki padobranac stavio volan od alfe ili tako nešto...i nemam šraf iznad njega.... :D ...i kad probao da izvadim volan ukapirao zašto nema....potpuno zaglavljen da nikako ne mogu da ga izvadim.Nutove pravilno gađa ali mrtav konj ni da makne.Bilo je natezanja sa njim ali tvrdoglav :P ... i nemam masu za sirenu takođe.AKo neko pomogne i reši kako i ja uradim gajba piva na kućnu adresu :D .


Ako udaranje levo desno ne pomaže onda tine gine radapciger za skidanje volana, to svaki malo bolji mehaničat ima, mada ako imaš malo mašte možeš i da ga napraviš sam :)

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem oko volana
PostPoslato: 22 Avg 2010 23:03 
OffLine
Žuti Karton
Žuti Karton

Pridružio se: 20 Apr 2010 20:05
Postovi: 193
Ime: Miroslav
Opel: Ascona
E jbg,lepo mi stoji volan i sve mi po meri,a sirenu napravio na poseban taster na tabli ... potrudio sam se da ne narušim lepotu ali ... bih radije objašnjenje zašto nemam masu... i gle...kad se zaključa volan ima mase :P :P :P :P ....merio unimerom i ladno u cevi u kojoj se okreće šipka volana nema mase i izludim od čuda nebeskog i batalim.Malo pomoći oko rešenja za masu i pivo na kućnu adresu hladno šaljem :D .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem oko volana
PostPoslato: 22 Avg 2010 23:20 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Skontao sam :)
Verovatno je i tebi izleteo ležaj kao i njemu i zbog toga nemaš masu na samoj osovini volana. Pošto je bravica mehanička kad jezičak uđe u osovinu ti dobiješ masu. E sad dolazi do onog ali...
Skini plastike oko volana, uzmi mali imbus ključ i skini el uložak brave (onu crnu kutijcu sa žicama :) ), zabravi volan, daj kontakt nekim šrafcigerom i ako svira onda je to to.
E sad da bi dobio masu treba da središ taj ležaj. Moglo bi da se nešto nabudži, ali ti ne bi predložio oko volana da se zezaš zbog svoje bezbednosti nego kako znaš i umeš skidaj taj volan i namesti kako valja :)

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem oko volana
PostPoslato: 22 Avg 2010 23:24 
OffLine
Žuti Karton
Žuti Karton

Pridružio se: 20 Apr 2010 20:05
Postovi: 193
Ime: Miroslav
Opel: Ascona
Am ja tebe slabo kapiram , u asconi kada sam poslednji put gledao to bilo je malo zakomplikovano.El brava je zašrafljena šrafom tj. nema imbusa...kako ne pitaj jer ne znam...labava je malo i ja kad probao da zategnem ukapiram da je bilo magije u postavljanju :D .Sad,to ne mogu ni da zategnem ni da skinem.A zanima me na koji ležaj misliš,,,jel on u telu koje nosi el. bravu i zato treba da je skinem?Ako imaš koju sliku bilo bi lepo.Kad je volan blokiran sirena radi normalno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs