Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 07:36

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 25 Dec 2008 19:24 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 20 Jul 2008 13:41
Postovi: 1999
Lokacija: Subotica
Ime: Boris
Opel: Zafira B 1.9 cdti, Astra G Bertone 2.5 v6
Garaza: pogledaj
Danas sam bio kod jednog cike u auspuh servisu (ne znam dal smem da ga imenujem, pa cu to da preskocim), da se raspitam koja je cena da se stavi grana, kako bi mogao da stavim dva lonca na auto itd...Nego problem je u tome sto dok je proucavao auto od dole da vidi koliko ima mesta za sve to, primeti da mi je crkao katalizator...E sad, rekao mi je da bi to najbolje bilo skinuti, da ce motor lakse "disati", i navodno preformanse da ce se za nijansu poboljsati (po njegovom 5-10 ks) :roll: Pa me zanima koliko ima istine u tome, ako je uopste ima... I kako to skinuti, dal otici u ovlasceni servis da mi izbiju koju crvenu iz dzepa ili to moze bilo ko da uradi?
A druga stvar, kaze ako se bude komplet izduv menjao moze da dodje do problema (ali i ne mora) posto sonda valjda mora da se skida, pa ce da se pali lampica za motor i ne znam jos sta je sve nabrojao...
Aj majstori dajte neki savet, predlog, instrukciju, sta raditi?
I rekao mi je da je najbolje da probam da nadjem nekoga ko je na istom autu (Astri Bertone) radio sve ovo pa da se sa njim konsultujem...Tako da ako znate nekog takvog, dobro bi mi dosla njegova pomoc, a naravno i vasa...
P.S. Dal bi ono cackanje oko EGR ventila imalo efekta na mom motoru?
Toliko od mene :D

_________________
S S D D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 25 Dec 2008 20:29 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2006 19:36
Postovi: 364
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Pa najbolje je da ti se javi neko sa istim autom ko je cackao sve te stvari..dok se taj ne pojavi (ako ga uopste ima) da probam da ti pomognem..sto se tice katalizatora on se veoma jednostavno skida i moze ga skinuti svaki iole ok auspuh majstor,samo ga secne i skine..i nikako ga ne ostavljaj njemu koliko god te ubedjivao da je bezvredan ,sto znaci da ne moras ici u neki ovlasceni servis da te deru bez veze..a sto se tice konjaze,jeste da malo lakse dise ali je daleko od pomenutih 10 konja :wink: ..e sada postoji problem vezano za sonde ako imas dve,jednu ispred jednu iza,e onda komp zna malo da brljavi i nije mozda bas najsrecnije resenje skidati ga...a sto se tice ERG-a..ne znam sto bi cackao :wink: ..nadam se da sam malo pomogao..pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 25 Dec 2008 22:58 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 20 Jul 2008 13:41
Postovi: 1999
Lokacija: Subotica
Ime: Boris
Opel: Zafira B 1.9 cdti, Astra G Bertone 2.5 v6
Garaza: pogledaj
Naravno da si pomogao, svaki savet je dobrodosao :) To za sondu cu morati da vidim, posto ne znam dal ima 1 ili 2...A za EGR ventil sam citao Zux-ovu temu, pa mi bilo zanimljivo pa aj da pitam :D

_________________
S S D D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 25 Dec 2008 23:08 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Tih 10ks se slobodno opkladi sa njim da auto ne dobija, čista budalaština. Što kaže srki, auto samo lakše diše, malo brže prima gas i to je sve. Ček, tebi je lambda kod motora napred, zašto skroz da ide sa duplim cevima kad može samo iz zadnjeg lonca da ti izvuče za drugi izduv šta treba. Ovako nešto:
Slika
ili ovako:
Slika
Ali ne ovako nego da ide cev oko reyervnog točka. Ima i 3a varijanta da ti iz levog lonca za prednje strane izlazi cev i da ide oko kutije rezervnog točka do desne strane gde je na cevi izduv.

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 25 Dec 2008 23:25 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 20 Jul 2008 13:41
Postovi: 1999
Lokacija: Subotica
Ime: Boris
Opel: Zafira B 1.9 cdti, Astra G Bertone 2.5 v6
Garaza: pogledaj
Ovako nesto cu verovatno raditi kao na prvoj slici sto je postavio Vlada13 (samo se razmisljam da li da stavim ove zavrsetke ko na slici, ili takve ali ravne)... Ja sam rekao coveku da bi hteo oko rezervnog tocka da ide cev, ali po njegovom misljenju nema mesta tuda da se provuce, tako da je vrlo moguce da ce biti bukvalno preslikano sa prve slike... To oko KS, ne verujem dok ne vidim :D Zamislite PO PRICAMA kako bi lako moglo na autu da se dobije oko 50ks...K&N filter (cini mi se da je neko rekao oko 20ks da daje :ludilo: ), katalizator (po misljenju ovog cikice gde sam bio oko 10ks)...i ko zna sta se jos moze naci da daje konje masini :ludilo: :ludilo: :D

_________________
S S D D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 25 Dec 2008 23:49 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Nov 2008 13:07
Postovi: 75
Lokacija: Gradiska,BiH
Ime: Sinisa
Opel: Opel Kadett Bimoto
ja sam na svojoj vectri 1.6 16v 2001 god. skinuo katalizator i nikakih problema nemam
imam samo jednu sondu na samoj grani.

_________________
www.autofolije.ba
www.smchiptuning.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 25 Dec 2008 23:58 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Ono sa prve slike i 2 DTM izduva i ima da bude wrh, samo da ti cevku podigne malo gore da se ne vidi od nazad i završio si posao :)

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 26 Dec 2008 00:12 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 16:41
Postovi: 3019
Lokacija: Београд
Ime: Бошко
Opel: Мазда 323 БГ 16v, Корса А СОХЦ Турбо
Garaza: pogledaj
Prva varijanta nece da "dimi" podjednako, druga je vec ok, ali pazi na vod goriva i pumpu.

_________________
Paja Azdaja je napisao:
Radio sam razne stvari. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 26 Dec 2008 00:17 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 20 Jul 2008 13:41
Postovi: 1999
Lokacija: Subotica
Ime: Boris
Opel: Zafira B 1.9 cdti, Astra G Bertone 2.5 v6
Garaza: pogledaj
Bez katalizatora kontam da nece biti problema, ali zbog sonde se cimam... Mislim da ja takodje imam samo jednu sondu, na grani...A planirao sam sve da menjam, od grane pa do zadnjih lonaca, a onda bi i sondu morao da skidam, a bojim se da mi onda ne pocne praviti probleme... Na koju foru je ta sonda "uglavljena" u granu? Jel to samo uglavljeno u neku rupicu u cevi ili kako?
To Vlado :thumbup: Naravno nazad bi trebao dublji branik da legne, i onda te cevke nekako ususkati gore do karoserije i trebalo bi super da ispadne... E da, cikica mi je rekao da ce to sve izaci oko 12-13 crvenih... Sta mislite o ceni?
@ Boolero Zbog toga sam malo smoren, sto kod prve varijante na drugi izduv skoro da nece dimiti :( Ali ta varijanta mi je nekako najjednostavnija...Kako mislis na vod goriva i pumpu?
Cisto da znate za ubuduce, ja se nebi zvao Boris, a da ne smislim jos neko pitanje (malo gluplje od prethodnih :D )
Znam da zvuk zavisi od zadnjeg lonca, ali zanima me kakav to zvuk mogu da ocekujem? Nebi da mi se cuje ko traktor, ili da vristi ko ovi buvljacki lonci kad se stave na Yugelesa...ja bih pre neki Lamborgini zvuk da dobijem :ludilo: :D E pitanje glasi: Dal je to moguce, ili bar nesto priblizno? :D

_________________
S S D D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 26 Dec 2008 00:38 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Po meni je bzvz da menjaš ceo auspuh, tj sve cevi, bar ostavi taj deo gde ti je sonda. Na kadetu je izbušena rupa sa navojem i zavijena sonda, tako je i kod tebe 99%
Lamburgini= stavi oba protočna lonca i ima da ogluviš. :)
Bole, može to da se sredi da duva jednako, samo treba pravi majstor da to namesti :) Ja bih taj poduhvat jedino Ljubecu dao da mi radi i nikom više.

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 26 Dec 2008 00:58 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 20 Jul 2008 13:41
Postovi: 1999
Lokacija: Subotica
Ime: Boris
Opel: Zafira B 1.9 cdti, Astra G Bertone 2.5 v6
Garaza: pogledaj
Mislis da se secne cev malo iza sonde i da se odatle nastavi ostatak cevi? A ako je tako ko sa navojem onda bi trebalo da bude jednostavno d se odradi i na novoj grani i cevima, probusi se isti promer rupe, navoj se napravi, turi se sonda i eto gac :D Ala je sve lako pisati i pricati :D A radio bi komplet od grane samo zbog toga da mi sve bude istog datuma, tj. da ne bude grana 2002 god. a ostatak 2009 god... Opet bi kad tad granu morao menjati...
Ako budem uskoro dolazio za BG, cimacu nekog od vas (verovatno tebe Vlado, posto si iz Zemuna, a meni je ujak u Zemunu, pa si mi najblizi :D ) pa da me odvedes do Ljubeca ako budes imao volje i vremena, pa da vidim sa njima kako i sta bi se moglo uraditi

_________________
S S D D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 26 Dec 2008 10:19 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 16:41
Postovi: 3019
Lokacija: Београд
Ime: Бошко
Opel: Мазда 323 БГ 16v, Корса А СОХЦ Турбо
Garaza: pogledaj
@Wampir: Mrzelo me sve da chitam shto si pisao :D ...ali da ti odgovorim.
Prvo proveri dali imash dve lambda sonde...ako imash jednu,onda nije nikakav problem ni napraviti 2 izduva,a ni skinuti katalizator. Radish varijantu 2, samo malo prepravish cev gde se spushta posle osovine da dodje na sredinu.
Ako imash dve onda je problem (pogotovo vadjenje katalizatora)...tj ne moze da se vadi.E sad ako ti je majstor rekao da ga treba skinuti, pretpostavljam da nije toliki kreten pa da nije video sondu.
Za gorivo sam mislio da ti cev auspuha ne bude blizu creva da se ne bi spletom nesrecnih i sluchajnih okolnosti zapalio :lol:

@Vlada: Ovo sa prve sliko niko ne moze da napravi da duva isto...a da valja. Gasovi idu onuda kuda im je najlakshe...jedino shto moze je da levi izduv napravi manjeg prechnika od desnog jer desni ima ove uzashne lomove od 90 stepeni.

_________________
Paja Azdaja je napisao:
Radio sam razne stvari. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 26 Dec 2008 11:43 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
To sam i mislio, malo manjeg prečnika ili nešto sl da se količina gasova usaglasi :)
Wampir, on je na 500m od mene tako da kad budeš dolazio u Zemun javni se pa ćemo da idemo do njega pa da vidiš šta će da ti kaže.
Mada ja bih secnuo iza sonde iz sledećih razloga:
1. SjePIIIIP ćeš sondu kad budeš odvijao
2. Ako praviš nov navoj pa je šrafiš možda ti se odvrne posle
3. Ako staviš cev većeg prečnika moguće da će da brljavi sonda
a sonda nije baš jeftina da bi se zezao, nego bih iza nje sec i onda uradio dalje. Ja bih tako da je moj auto pa sad ti vidi šta ti je činiti :)

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 26 Dec 2008 15:48 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2008 17:13
Postovi: 58
Lokacija: Beograd.
Ime: Aleksandar
Opel: astra g 1.8 16v spot
pazi ako imas 2 sonde nemoj da skidas katalizator!
jer druga sonda koja je iza katalizatora kontrolise rad istog,pa ako ga uklonis eto problema...
ako imas jednu sondu onda ukloni katalizator slobodno i zameni ga sa cevkom f55 da ubije jacinu zvuka...
e sad pazi kako sam ja radio na mom motoru...
Slika
ja sam lepo skinuo celu izduvnu granu sa katalizatorom kao na ovoj slici...
produzio ove dve cevi sto se spajaju u jednu,tako da se sada spajaju tek iza kartera kao na slici ispod
Slika
pomerio sondu na prvu cevku do motora i umesto katalizatora stavio cev f55 kao na slici ispod
Slika
ato ide dosta bolje(sto su rekli ljudi koje vozim cesto u mom autu) i to bas bolje na visim obrtajima i lapse prima gas i nije uopste bucan...
e da i ja sam zatvorio ispravan egr ventil(i nemam za sada problema) a katalizator koji mi je skinut je kao nov pa ga opet nisam vratio :lol:
planiram ga mozda prodati...
eto valjda sam ti malo pomogao a ove slike nisu moje nego skinute sa interneta kako bi ti bolje docarao :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 27 Dec 2008 00:27 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 20 Jul 2008 13:41
Postovi: 1999
Lokacija: Subotica
Ime: Boris
Opel: Zafira B 1.9 cdti, Astra G Bertone 2.5 v6
Garaza: pogledaj
Lepo objasnjeno, hvala :)
Danas sam bio kod jednog majstora ovde u Subotici, malo je i on zavirivao dole, i kaze da ima samo jednu sondu... Malo sam mu prepricao sta ste mi vi rekli, i sta ja imam u glavi, i na kraju je rekao da nije problem da se sonda izvadi pa da se stavi na drugu granu, ali on to nebi radio, nego da nadjem nekog strucnijeg... Uglavnom to ce malo sacekati, dok prodju praznici pa se bacam na taj deo, a sutra idem kod pomenutog da mi skine katalizator, 800din mi je trazio, i stavice prohromsku cev na taj deo... Ako jos neko ima neki predlog slobodno nek napise, koristice nekom ko bude hteo da radi ovako nesto, a kad ja budem radio na mom autu, postavicu detaljno objasnjenje sta i kako je uradjeno...

_________________
S S D D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 27 Dec 2008 00:52 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2008 23:52
Postovi: 502
Lokacija: Gornji Milanova
Ime: Marko
Opel: Vectra B 1.8 16V
mali off: vidim pominjete egr ventil on je u vezi sa izduvnim gasovim tj. vraca vazduh, a sta jel to isto kao i erg ventil (ili je nesto oko potrosnje)? :besan:

_________________
"Not everyone understands house music - it's a spiritual thing, a body thing, a soul thing"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 27 Dec 2008 00:58 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 20 Jul 2008 13:41
Postovi: 1999
Lokacija: Subotica
Ime: Boris
Opel: Zafira B 1.9 cdti, Astra G Bertone 2.5 v6
Garaza: pogledaj
Evo ima ovde u temi za EGR ventil viewtopic.php?f=22&t=2752 pa mozes pogledati :D A za ERG nem pojma :oops:

_________________
S S D D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G Bertone-Katalizator i sonda,pomoc
PostPoslato: 27 Dec 2008 01:03 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2008 23:52
Postovi: 502
Lokacija: Gornji Milanova
Ime: Marko
Opel: Vectra B 1.8 16V
Ja sam menjao EGR ventil (100 evra)...

Mislim da je čovek mislio na EGR :) v13

_________________
"Not everyone understands house music - it's a spiritual thing, a body thing, a soul thing"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs