Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra L - mišljenja?
PostPoslato: 25 Maj 2022 15:03 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2021 09:33
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Vladimir
Opel: Astra H 1.4 (2004)
Garaza: pogledaj
Upravo sam saznao da je izašla nova Astra, i to ima već neko vreme, mada nisam video da se kod nas još uvek prodaje.

Mišljenja?

Slika

Slika

Slika

Nisam siguran koliko mi se sviđa novi dizajn, naročito kad je enterijer u pitanju, spolja možda i nije loša...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra L - mišljenja?
PostPoslato: 30 Maj 2022 12:44 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Dizajnerski ozbiljan skok u odnosu na K.
Meni se sviđa.
Samo mi se ne sviđa smanjivanje zapremine motora i izbacivanje jednog cilindra. Sve razumem da se ide na smanjivanje mase ali ovaj model je teži od modela K. Čitam da se smanjivanjem broja cilindara smanjuje i emisija CO2. Jbmliga.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra L - mišljenja?
PostPoslato: 31 Maj 2022 16:22 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Sve Peugeot od opela ostalo samo znak munje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra L - mišljenja?
PostPoslato: 01 Jun 2022 19:17 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Dizajnerski ok uradjen trimovanje auta je nesto tvrdje zbog uprvljivosti auta,motorizacija naravno iz psa grupe, po meni najbolja prica je plug in hibrid ko to moze da priusti i ima mogucnosti punjenja kod kuce...sto se tice interijera najveca smetnja ce biti piaono plastika tamo gde ne treba da bude na komandama volana,ventilacijonim otvorima i kod konzole ali lepo izgleda dok se ne izgrebe...dobro je sto su zadrzali dugmice za osnovne funkcije,klima radio itd...sedista AGR u svim varijantama.
Naravno cena ce biti znatno vece nego kod prethodne generacije,(mislim na modele bez elektrifikacije 1.2 benzin i 1.5 dizel),ali to je neki trend kod svih brendova sigurno ce biti od 22.000e pa navise a hibrid sigurno preko 30.000 u osnovnom paketu(koji ima dosta opreme).
Sledece godine stize potpuno elektricna astra sa dva kapaciteta baterije... :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra L - mišljenja?
PostPoslato: 03 Jul 2022 22:31 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Dizajnerski blagi užas, Opelovi naredni modeli su najružniji u istoriji. A o agregatima je tek suludo pričati. Bicikle. Vidim ja da ću da uzmem još jedan auto sa 2.0 motorom i to mi je za života. Ovo postaje smešno de odlazi auto industrija.

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra L - mišljenja?
PostPoslato: 03 Jul 2022 22:46 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Verovatno su tako pricali i oni sto su vozili Golfa i Kadeta 1.3b i 1.6d kad se pojavio prvi turbo dizel :ludilo1:

Tehnologija napreduje :)

Realno, VW je jos od 2005 imao 1.4 TDI sa 3 cilindra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra L - mišljenja?
PostPoslato: 04 Jul 2022 11:39 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
MiskoBgd je napisao:
Verovatno su tako pricali i oni sto su vozili Golfa i Kadeta 1.3b i 1.6d kad se pojavio prvi turbo dizel :ludilo1:

Tehnologija napreduje :)

Realno, VW je jos od 2005 imao 1.4 TDI sa 3 cilindra.


Dobro da, to si u pravu. Ono sto nisam naglasio je da ja pricam o vecoj klasi, Insigniji Visa srednja klasa sa tim motorima....meni veoma smesno i tuzno. :)
Ako nista drugo ne verujem da ti motori sa tim karoserijama mogu da potraju. Daj boze da se varam.

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra L - mišljenja?
PostPoslato: 10 Jul 2022 18:36 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Motori u astri L
1.Benzin 1.2 110 ks i 1.2 130 ks menjaci sestostepini manuelni a za jacu verziju automatik 8 stepeni,oba sa 3 cilindra.
2.Dizel 1.5 130 ks ,sestostepeni manuelni i osmostepeni automatski,4 cilindta.
3.Plug in hibrid od 180 ks i 225 ks osmostepini automatski menjac.
Sledece godine treba da izadje varijanta sa cisto elektricnim pogonom kao i 1.2 midl hibrit sa menjacen 7DTC. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra L - mišljenja?
PostPoslato: 30 Jun 2023 13:33 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Je li ko vozio ovo?
Vidim ima ih par po BL (srećem svaki dan).
U nekoj su opremi nivoa kao enjoy nekada.
I bez neke napucane opreme i ne izgledaju nešto specijalno (tipa Astra K kada se pojavila mnogo bolji utisak mi je ostavljala).
Ne znam kakva je cjenovna razlika ali Peugeot 308 izgleda mnogo bolje. I za ove 1.5 motore kažu meštri za Peugeot da su oni stari 1.6 bili pouzdaniji.
Ako ima neko neke utiske i iskustva rado bih da čujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra L - mišljenja?
PostPoslato: 10 Jul 2023 13:39 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2021 09:33
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Vladimir
Opel: Astra H 1.4 (2004)
Garaza: pogledaj
Ja sam danas prvi put uživo video jednu na ulici...
Ne izgleda loše spolja (otpozadi), čak bolje uživo nego na slici gore


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra L - mišljenja?
PostPoslato: 31 Jul 2023 13:58 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Dok se mi prepucavamo kako nesto valja ili ne drasticne promene se desavaju u tehnoloskom smislu pogotovo u auto industriji.A stra L je dobila i potpuno elektricnu verziju sa baterijom od 55kw i snagom motora 150 ks.
Astra L je jedan od retkih modela u klasi koji moze na istoj platformi imati maild hibrid, benzinski,dizelski,plug in hybid i elektricni motor.Grupa Stellantis je jedina koja je ovo uspela uraditi za nekoliko svojih modela,pravi izazov za ostale proizvodjace.
Tako da sada novu astru imamo sa sledecom motorizacijom
1.1.2 benzin 110 ks manuelni menjac.
2.1.2 benzin 130 ks manuelni i automatski menjac
3.1.5 dizel 130 ks manuelni i automatik-ovaj agregat se povlaci iz prozvodnje 2024godine u trecem kvartalu ili prvom 2025g
4.Plug in hybrid 180 ks
5.Plug in hybrid 225 ks samo u varianti gse
6. Elektricni agrgat 150 ks 55kw bateija

Uskoro u Astri L mild hibrid 1.2e 136 ks. :postovanje:


Poslednji put menjao munja2 dana 31 Jul 2023 15:26, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra L - mišljenja?
PostPoslato: 31 Jul 2023 13:58 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Imao sam prilike voziti dve varijante ovog modela,obe u gs nivou opreme,prva je bila 1.2 130 ks uparena sa automatskim menjacem a druga plug in hybrid 180 ks.Sto se exterijera tice meni se svidja posebno u plavoj i beloj boji sa crnim krovom,detalj koji sam uocio i nije mi bas legao je izuzetno mala povrsina svtlosne signalizacije za migavce nazad mada bolje nego kod moke kod koje je to uzasno minijaturno.Enterijer je diskutabilan...svidelo mi se sto ima fizicke prekidace za osnovne funkcije klima,grejaci sedista,radio.Sedista su bila agr alacantra,izuzetno su dobra,e sad ekrani su razdvojeni i to sa crnom piano plastikom sto je stvarno iritirajuce,inace ove sjajne crne plastike ima previse za moja shvatanja,na ventilaciji ,kod menjaca tj prekidaca istog...nazad ima manje mesta nego u prethodnom modelu ali je gepek veci kod motora sus, kod hibrida je umanjen.Kamere i pregled 360 oko auta je u vrlo dobroj rezoluciji.
Voznja 1.2 automatika je iznenadjujuce komforna nema nekih vecih problema,ocekivao sam mnogo tromiju i bucniju voznju,ovaj agregat je dovoljan za svakodnevnu upotrbu,postaje bucan tek na vecim obrtajima.Ubrzanja sa mesta nisu bas vau ali efekat je da se to desava mnogo brze nego sto u stvarnosti jeste,medjuubrzanja su dobra sto olaksava preticanja na magistrali.Potrosnja se vrtila oko 7 do 7,3 litre.Auto je jako stabilan i upravljiv steta sto nema neki jaci benzinski motor.Izolacija je vrlo dobra.
Plug in hybrid je druga prica za voznju,startan,medjuubrzanja odlicna,potpuno tih i necujan pogotovo u e modu,pokretanje elektro motora i benzinca i njihovo neizmenicno pokretanje su odlicno odradjeni bez trzanja i problema.Na struju se realno moze preci 40 km mozda koji km vise u gradu.Mana je kad potrosite bateriju onda radi samo 1.6t motor sa 150 ks i drasticno povecava potrosnju.Neki prosek sa punom a i praznom baterijom kombinovano bio je je nesto ispod 5l .Stabilna je vrlo upravljiva sa ovom motorizacijom bez obzira sto je masa vozila znatno veca nego kod benzinca.Adaptivni tempomat radi jako dobro u oba modela kao i hed ap displej.
U svojoj klasi astra l je sigurno jedan od boljih automobila po mom misljenju ali i cena joj je prilicno visoka pogotovo hybrida koji premasuje 40000e na nasem trzistu.Ovo su neki moji subjektivni utisci,auta su vozena u Holandiji koja ima jedne od boljih puteva u evropi. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs