Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 10:16

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H GTC 1.8 benzin Z18XE - problemi sa paljenjem
PostPoslato: 11 Dec 2021 23:48 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2014 00:09
Postovi: 42
Lokacija: KG
Ime: www
Opel: Astra H GTC 1.8
Garaza: pogledaj
Dobro veče,
Prvo, upozorenje: čaršaf ahead...
Promenenio sam auti i posle G prešao u Astru H GTC, Z18XE. Nema plin.
Kako sam je kupio relativno skoro (par meseci), par dana nakon kupovine smo se porodično borili sa koronom pa je uglavnom stajao i čekao. Veliki servis je uradjen tek pre neki dan. Elem, od kako je uzeta imam problem ali zbog gužve i obaveza nisam stigao pre da se raskukam ovde. Problemi su prilikom paljenja - pali, što bi se reklo "na pola ključa", digne obrtaje preko 1K, ali oni nakon 1-2 sekunde padnu i ugasi se. To ponovim 3-4 puta i onda se ler zadrži na oko 800-1000 obrtaja i onda se ponaša normalno....dok opet ne parkiram i "ohladi se" par sati.....i onda opet ispočetka.

Iščitao sam temu https://www.opelteamserbia.com/forum/vi ... 1&start=25 ali se tmao na kraju ispostavilo da čovek ima ugradjen plin i da je to problem, što kod mene nije slučaj.
Preturio sam ceo forum inače..i nisam našao ništa što bi mi pomoglo (i što bih mogao da pomenem mehaničaru da obrati pažnju)
Ukapirao sam da vi u Beogradu imate Godžu za takve slučajeve, ali ja sam u KG i već tri majstora su digla ruke i poslala me kod "nekog drugog koji BAŠ TO radi".

Naravno, ne očekujem da mi iko reši problem i popravi auto "kroz forum", interesuje me da li je neko imao slična iskustva, i da li neko zna nekog (ko zna nekog) u mojoj okolini ko bi mogao da reši ovo.

Nabacaću stvari koje su do sada uradjene (kod različitih majstora) po ovom pitanju:
- problem kod paljenja se dešava i kad je napolju bilo +30C i sada po hladnom, isto
- uradjen je veliki servis, zamenjene svećice i sve što pripada...
- dizne proverene i oprane ultrazvučno
- provereni pritisci pumpe za gorivo - takodje ok
- klapna gasa skidana, oprana i očišćena
- Na dijagnostici nema apsolutno nikakvih grešaka (zato nisam probao drugu klapnu, jer da je njena elektronika u pitanju, valjda bi bilo nekih grešaka?)
- U trenucima kada ler gas pada i gasi se, ne reaguje na pedalu gasa, ili reaguje tako stose ugusi i ugasi
- Kad sve ovo prodje, "ugreje se" i krene, imam utisak da ima nekakvu "knedlu" i kao da sa malim kasnjenjem reaguje na gas
- imao sam astru G 1.7 dizel pre ove pa nisam siguran, ali mi se čini da naspram njenih 75 konja, ovih 125 bi trebalo malo bolje da "povuku". Možda sam sad ja Steva Žigon, ide to, vuče...ali stalan osećaj da gas kasni je ...nervirajući :)
Sport dugme čini da je odziv na gas brži....ali mislim da nije zamišljeno da sport mod bude stalno na "On"...

Eto, ko je imao živaca da pročita dovde, svaka pomoć bi mi dobro došla - preporuka za majstora u KG ili okolini .... ili ideja, ako je neko imao sličan problem ...

P.S.
Pokušaću da ulinkujem video kako to izgleda, snimljen jutros.

[youtube]https://youtu.be/sjyJGoa3P0M[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H GTC 1.8 benzin Z18XE - problemi sa paljenjem
PostPoslato: 29 Dec 2021 17:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Mar 2014 00:09
Postovi: 42
Lokacija: KG
Ime: www
Opel: Astra H GTC 1.8
Garaza: pogledaj
Pošto niko nema ideju ovde, češljao sam malo strane forume. Čisto da nekog odlokalnih majstora uputim na mogući...možda....problem.
Našao sam tipa koji je imao iste simptome kao ja....i rešio. Prilažem google translate njegove poruke, da se ne pravim ja pametan sa prevodom ...i pitam ima li ovo logike i gde se to nalazi na Z18XE, pošto nije bilo slika na tom forumu...
Tip je govorio o problemu na Vektri sa istim motorom, pa verujem da je isto ili slično....ionako me majstori ovde vrte možda ovo možda ono, a ja ne mogu da ostanem opet bez auta 10 dana dok oni probaju...
Ovo mi zvuči najlogičnije od svih ponudjenih ideja od raznih majstora, jer se auto ponaša kod paljenja isto i juče na -9C i pre tri meseca na +35C

citat:
Данас сам отишао да заменим вентил за испаравање горива јер сам осећао да је могуће да је покварио и пуштао је пару горива у улазни разводник преко ноћи.
Када сам уклонио црево од 15 мм које иде између улазног разводника и вентила, на доњој страни је био велики расцеп који није био видљив одозго када се гледа око моторног простора.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H GTC 1.8 benzin Z18XE - problemi sa paljenjem
PostPoslato: 29 Dec 2021 23:15 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Koliko sam upoznat, to je crevo koje sluzi za benzinska isparenja iz rezervoara, i mozda ti zeza smesu goriva ako je neispravno, pa da auto bude lenj i pri prvom paljenju osetljiv. Probaj proveri to, takodje moze i egr ventil da ti je zapusen, ako ga ovaj model ima, no mislim da ga 1.8 motori nemaju. Jako je zajebano znati na ovim benzincima sta im j*be smesu, moze da bude klapna gasa da brljavi, cak nekad senzor pedale gasa da te zeza, moze biti lambda sonda da zeza, map senzor u usisnoj, sve bez ijedne greske a auto lose ide, ali gotovo sve se proveri dijagnosticki.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H GTC 1.8 benzin Z18XE - problemi sa paljenjem
PostPoslato: 30 Dec 2021 09:25 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
citat:
Данас сам отишао да заменим вентил за испаравање горива јер сам осећао да је могуће да је покварио и пуштао је пару горива у улазни разводник преко ноћи.
Када сам уклонио црево од 15 мм које иде између улазног разводника и вентила, на доњој страни је био велики расцеп који није био видљив одозго када се гледа око моторног простора. Pre bi rekao da je ovde problem u pukotini na crevu nego u samom ventilu zato što ako je pukotina velika onda tu vuče falš vazduh i pravi problem u ovom slučaju bi obrtaji na leru bili povećani,ovakvi problemi (usis, izduv-zapušen oštećen katalizator I sl) bi se videlo na dijagnostici očitavanje parametara, treba malo detaljnije uraditi dijagnostiku I merenja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs