Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 12:18

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zuta lampica
PostPoslato: 14 Jul 2008 12:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2007 12:14
Postovi: 35
Lokacija: Zemun
Ime: Ljubisa
Opel: Astra 1.7DTI
Cisto jedna, barem meni, zanimljivost.

Pre neki dan upali se zuta lampica koja se po upustvu zove "exhaust emission" ili izduvni gasovi. Prilikom konsultovanja sa kolegom kome je to dugo vremena gorelo na Oktaviji, spoznah da je kod njega dijagnostika prijavila kompjutersku gresku (sta god to znacilo) da bi mu serviseri uskoro menjali EGR ventil, pa onda nije ni to nego lambda sonda, pa na kraju su mu promenili turbinu (koja je valjda u medjuvremenu crkla). Naravno rec je o Oktaviji dizel iz 2006 godine, koja je presla 95000 a radnja se desava u ovlascenom servisu.

E tako naplasen, okrenem sa svih strana preporucen, servis Calibra u Simanovcima i daju mi servisera koji me pitao 10 pitanja u sekundi (kad se pali, jel se gasi, koliko dugo gori, a kad predjes 2500 jel ovako, jel onako) i posle minut ispitavanja tip mrtav ladan kaze, crko ti grejac.

Super, zakazemo vidjenje, dodjoh kod njih, oni ga bacise na dijagnostiku, onaj kompjuter na "lijepom" hrvatskom kaze "zamjenite grijac", momak za 10 minuta odradio, platio citave 2000 kompletnu uslugu i dovidjenja.

Poenta cele ove pricice je da se svi mi ne oslanjamo previse na nagadjanja i pretpostavke sta se desilo sa nasim ljubimcem i da pri tom razmisljamo o najgorem, vec da to prepustimo strucnim ljudima sa pravom alatkom koji znaju svoj posao i ne pokusavaju da se prave slona od magarca. Ja licno sam prvi put u zivotu otisao u te Simanovce i nikoga tamo ne poznajem, niti sam za godine provedene sa mojim autom imao ikakvih dodirnih tacaka sa servisom (osim zameni ulje i filtere).

Ovo sve sam napisao iz cistog ljudskog poriva da kada za to ima razloga treba pohvaliti (a ne samo kuditi) one koji svoj posao rade profesionalno i ne trude se da prenaduvaju svoje strucno znanje tako sto ce odrati musteriju koristeci njegovo tehnicko neznanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zuta lampica
PostPoslato: 14 Jul 2008 13:22 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Potpisujem.
Moj primer: auto je trzao, čudno se ponašao sa obrtajima, čas se ugasi čas se zapuca na 1500rpm, znači raspad živi. Obiđem 3 "majstora" ovde kod mene:
1. Motor ler gasa, dizne, prljavo, gorivo, nemaš filter ispod haube nego samo onaj ispod sajtne ali nemam ja vremena to sve da ti radim, probaj pa vidi. Odem na čišćenje dizne, kaže lik da dizna na kadetu ili radi li ne radi, ne može da bude zaprljana. Stavim filter kod motora, isti slučaj. Od Nemanje pokupim ceo Injection i izmenjam SVE i opet isto.
Majstor broj 2: Uff pa to je zajebano, injection je krš, povadi ti to sve napolje i stavi karburator. Odma sam otišao od njega.
Majstor broj 3: Komšija pa to može da bude sve i svašta u pitanju, znaš to je star auto.
Popizdim, odvojim 100 jura i pravac Calibra.
Dobar dan, auto trza, neravnomerno radi bla bla bla.
- Aham OK, uteraj
Nakačili momci na diagnostiku, izbaci da treba da se zameni filter goriva ispod sajtne i da lambda sonda brljavi. Pritom su mi rekli da sklanjam taj filter ispod haube i da oteram i da kadet nije YUGO. Zameniše mi oni filter, sondu nisu imali 1600din filter+ruke, nazvao Nešu, uzeo Lambda sondu za 1000din, u garažu, ključ u ruke odvio/zavio i auto radi kao sat! Pritom sretnem majstora br3 (komšiju) po dolasku iz Calibre i pričam mu šta je i velikodušno se ponudi da mi zameni LAMBDA sondu zato što je to tako zajebano odviti, oće da pukne raspadne se, da mora da se skida cela izduvna grana pa na sto, bla bla bla. Međutim opušteno sam je odvio sa okastim ključem. :)
Calibra :respect

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zuta lampica
PostPoslato: 18 Jul 2008 20:53 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 19 Dec 2007 02:21
Postovi: 270
Lokacija: Zemun
Ime: Milos
Opel: Peugeot 308 2015
Daj mi Vlado broj od Kalibre ....Moze i na pm...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zuta lampica
PostPoslato: 18 Jul 2008 23:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Dobićeš sutra, i servisna knjižica i vizit karta su mi u kolima :)

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zuta lampica
PostPoslato: 19 Jul 2008 10:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
CALIBRA Simanovci

022 48 14 59

063 204574

:D

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zuta lampica
PostPoslato: 19 Jul 2008 20:35 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 19 Dec 2007 02:21
Postovi: 270
Lokacija: Zemun
Ime: Milos
Opel: Peugeot 308 2015
E hvala puno,nego me zanima kako ja mogu da dodjem do servisne knjizice,posto je uopste nemam....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zuta lampica
PostPoslato: 20 Jul 2008 13:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
To je njihova servisna knjižica, kad odeš tamo otvoriće ti je, svaka intervencija piše u njoj

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs