Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 04:54

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: "Cuje" se klima...
PostPoslato: 13 Jul 2008 17:25 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2008 23:51
Postovi: 4
Lokacija: Beograd.
Ime: Nebojsa
Opel: Astra Classic 1.6 Twinport
E sad, ne znam kako ovo najbolje da objasnim, al evo ... da pokusamo...

Naime, svaki put kada ukljucim klimu, auto izgubi na snazi(sto je normalno, i ne predstavlja problem sada) i klima negde oko 2-3000 pa navise pocninje da se cuje dosta, sada, dali je to kompresor koji zavija ili sta vec, ali zvuk je ko kada stisnes S Classu sa 5000kubika..., a ja imam 1.6, (barem je toliko bilo kada sam zadnji put proverio :) ), zatim, em sto je sporiji, al nekako osecam da ima veci otpor na kvacilu i u menjacu, da se oseti rad motora u menjacu i u kvacilu... , to mi je narocito cudno jer pored toga imam jos jedan auto s klimom i on nema takve "momente"....

Bio sam u WEST INVESTU, naravno, u celom tom srevisu, se nije bas culo lepo kako je bila buka, rekli su mi da ne brinem i poslali me kuci, na foru, nije nista...medjutim, zar je moguce da je toliko bucna?? (moracu opet da odem da proverim to sa njima i da ih nateram da provozamo kola da vide....)

Inace, auto je star 7 meseci...

Dali je imao neko slicna iskustva i dali mozda neko zna potencijalno resenje za ovaj problem...ukoliko ovo moze da se kategorizuje kao problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Cuje" se klima...
PostPoslato: 13 Jul 2008 19:49 
Idi u Autopromet, Trendauto, Komnenovic .. tim redom ...

Ako ti se to nije desavalo ranije, onda je problem, ako se to desavalo ranije - zivi s tim ...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: "Cuje" se klima...
PostPoslato: 13 Jul 2008 22:45 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2008 23:51
Postovi: 4
Lokacija: Beograd.
Ime: Nebojsa
Opel: Astra Classic 1.6 Twinport
cuj, ovo mi je prva sezona, tako da ni sam ne znam dali je "normalno", u svakom slucaju...od sutra krecem s zivkanjem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Cuje" se klima...
PostPoslato: 31 Jul 2008 15:49 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2007 13:09
Postovi: 131
Lokacija: Nis
Ime: Vladimir
Opel: Astra 1.6 8V '99
Pazi, i meni se isto bucno cula klima i osecao sam veliki pad snage. E onda ovog proleca nije htela uopste da proradi. Ja ne znam sta je, posto nisam ja vozio kola na popravku, ali majstor je rekao mom zetu da nikad nije video da to nesto crkne na klimi. Koliko sam razumeo zeta, nesto gumeno ili plasticno se sj.balo na remenici kompresora, pa je morala da se menja. Sada se uopste ne cuje i nemam toliki pad snage kao sto je bio. Znaci, po mom iskustvu - mora nova remenica. Pozz :shit

_________________
Bolje je biti bogat nego ne biti !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs