Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 24 Apr 2024 09:28

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Kazaljke zakucale posle paljenja
PostPoslato: 15 Mar 2021 16:02 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 259
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Pre neki dan upalim auto i upali najnormalnije, nije uopšte verglao duže nego obično napolju bilo oko 15°C ali je posle paljenja ostala da gori lampica od akumulatora i od abs-a servo bio tvrd i odjednom sve kazaljke padoše ne na 0 nego ispod 0 i ja ga tu ugasim sve bilo mozda u 5-10 sek. Odem uzmem multimetar upalim opet najnormalnije I onda nisu padale kazaljke ni lampice gorele I izmerim punjenje (doduše hladan motor bilo) oko 14.1v sa svetlima, posle sam merio sa dobro zagrejanim motorom i isto bilo oko 14v.

Sad me zanima sta je pri kraju alternator ili akumulator, mislim da je do alternatora jer bi u suprotnom duže verglao i jedva 'sastavljao' , sta vi mislite, da napomenem da mi se to više nije dešavalo samo taj jedan put..?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazaljke zakucale posle paljenja
PostPoslato: 15 Mar 2021 16:17 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Ovaj klip sam snimio pre 14 godina pa je kvalitet slabiji, ali se dovoljno jasno vidi. Jel isti problem imaš kao sa klipa?



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazaljke zakucale posle paljenja
PostPoslato: 15 Mar 2021 16:58 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 259
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Pa ne baš isti, ali čini mi se da je to to, kod mene je upalio I držao sekundu - dve kazaljke gde treba i onda gore dole pa skroz ispod nule pale i onda upalio lampicu za abs I aku trebao sam mozda sačekati još malo ili dati gas da vidim sta se desava. Posle minut je upalio normalno bez ove igranke.
Šta je kod tebe bio problem jel alternator, pošto čujem da je normalno upalio ili mi se bar čiji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazaljke zakucale posle paljenja
PostPoslato: 15 Mar 2021 17:32 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
U suštini ovo se dešava kad je akumulator pred kraj života pa padne napon dosta prilikom verglanja. Nakon zamene akumulatora prestalo je. Koliko ti je star aku? Ako je punjenje ok, a vidim da si merio i da je napon dobar, onda je akumulator slabiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazaljke zakucale posle paljenja
PostPoslato: 15 Mar 2021 18:20 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 259
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Mislim da je star 5 godina a možda čak i više.
Videću ako počne opet da se dešava da zamenim akumulator ili da prebacim iz kadetta da vidim da li će prestati.
Samo I dalje mi čudno da pali normalno ako je slab ali ima smisla ovo sto ti kažeš a nema sta treće biti osim ova dva, hvala na pomoći!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kazaljke zakucale posle paljenja
PostPoslato: 15 Mar 2021 23:20 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Meni ovo Astra godinama radi, nikad se nisam potrudio da saznam zašto jer ne pravi neki problem. Dakle, kad stavim nov akumulator, par godina se ovo ne dešava, a onda polako počne kad je hladno, ili kad se duže ne vozi auto, pa na prvom startu, kad najviše padne napon.

I to vozim benzinca, njega možeš da upališ i sa 20Ah akumulatorom, i vergla po zvuku sasvim normalno, ali posle par godina od kupovine akumulatora počne ovo da radi u uslovima koje sam naveo gore.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs