Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 15:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 09 Jan 2021 19:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 30 Jun 2020 19:53
Postovi: 8
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vladan
Opel: Astra H 1.7 cdti
Cao drugari, interesuje me da li je neko radio stage 1 chip na astri H 1.7 cdti 100 konja? Koliko ks bih dobio, kako bi to uticalo na potrosnju i generalno na auto? Hvala unapred na odgovoru

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 09 Jan 2021 21:21 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Grki je napisao:
Cao drugari, interesuje me da li je neko radio stage 1 chip na astri H 1.7 cdti 100 konja? Koliko ks bih dobio, kako bi to uticalo na potrosnju i generalno na auto? Hvala unapred na odgovoru

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


Zavisi kakav stage 1 chip, da li je eko chip za potrosnju i minimalnu snagu, da li za max snagu i istu/vecu potrosnju ili neki kompromis. Nije svaki cip isti, zavisi sta ti nude, od toga zavisi kako ce uticati na auto i potrosnju. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 10 Jan 2021 13:16 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Generalno ne postoje safe, eco ili slicni cipovi... samo cip :P

Sustina je da se menja pritisak turba i gorivo... tako da, sve sto nije fabrika, dodatno opterecuhe motor, pa samim tim i sve njegove komponente...

Da li ce trositi manje ili vise zavisi samo od tebe i tvoje noge na pedali gasa :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 10 Jan 2021 15:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
I kljucno pitanje,koliko si voljan da platis cip?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 10 Jan 2021 22:44 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
testdriver je napisao:
I kljucno pitanje,koliko si voljan da platis cip?


Cena za cip danas nema aman bas nikakve veze. Ionako svi kupuju fajlove preko neta kod nekog tjunera za 30-40e i ugrade se od 100e pa na dalje (ako je cip 150e ugrade se sigurno do 100e, a zamislite revo chip koji uzme 350e za stage 1 a ta mapa dobra realno vredi oko 50e za vecinu kola), i sve sto oni urade je nabave klon alat sa kojim iscitaju i upisu vracenu mapu od tjunera. Zavisi ko radi mapu, a ne ko radi cip (pisanje i citanje). Znam sve ovo iz prve ruke jer se time i bavim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 11 Jan 2021 00:21 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009 16:23
Postovi: 2239
Lokacija: Kikinda
Ime: Vanja
Opel: ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Na cenu utice i to sto je neko debelo platio kvalitetan dinamometar (npr u ns na dyno ja nisam ni mogao da izmerim auto zbog proklizavanja), i sto se posveti da auto proveri na valjcima nekoliko puta dok sve ne bude ok, to itekako utice na cenu jer mora da se naplati to sto je ulozeno u opremu u odnosu na nekoga ko nema to...
Ne branim revo uopste, cak imam i neke zamerke na njih, ali meni se licno svidelo jer su ljudi 5 sati proveli radeci oko mog auta, merili auto 15 puta na valjcima, stelovali mapu svaki put, smanjili kolicinu goriva da auto ne dimi skoro uopste, kada je zamajac poceo da pravi probleme zbog velikog obrtnog momenta smanjivali su snagu postepeno dok nisu napravili da to deluje ok, i zamajac mi se drzi i dalje iako je pri kraju zivota vec duze vreme. Da su mi samo ucitali onu prvu mapu i da nisu nista vise proveravali auto bi mi dimio kao lokomotiva i zamajac bi mi se raspao na putu do kuce verovatno jer ne bi mogao da podnese 650+ Nm...

_________________
I'm not drunk, just avoiding potholes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 11 Jan 2021 03:00 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
yosh je napisao:
Na cenu utice i to sto je neko debelo platio kvalitetan dinamometar (npr u ns na dyno ja nisam ni mogao da izmerim auto zbog proklizavanja), i sto se posveti da auto proveri na valjcima nekoliko puta dok sve ne bude ok, to itekako utice na cenu jer mora da se naplati to sto je ulozeno u opremu u odnosu na nekoga ko nema to...
Ne branim revo uopste, cak imam i neke zamerke na njih, ali meni se licno svidelo jer su ljudi 5 sati proveli radeci oko mog auta, merili auto 15 puta na valjcima, stelovali mapu svaki put, smanjili kolicinu goriva da auto ne dimi skoro uopste, kada je zamajac poceo da pravi probleme zbog velikog obrtnog momenta smanjivali su snagu postepeno dok nisu napravili da to deluje ok, i zamajac mi se drzi i dalje iako je pri kraju zivota vec duze vreme. Da su mi samo ucitali onu prvu mapu i da nisu nista vise proveravali auto bi mi dimio kao lokomotiva i zamajac bi mi se raspao na putu do kuce verovatno jer ne bi mogao da podnese 650+ Nm...


Slika

Ne znam koliko je dobro sto su ti digli obrtni sa 500 Nm na cak 650+ ako je za taj auto fabricki stage 1 remap ide na oko 275 ks i 600 Nm, previse snage. Ali svakako za tu snagu i treba raditi posebno stelovanje na autu i proveru na valjcima, problem je kad neko tako ode negde i uradi remap za 100e i nemas pojma sta ti je upisano, dal je proverena mapa ili je neka divlja sa foruma nekog gde je neko nesto izbrljavio pa nit dobijes snagu koju si hteo i sjebe ti auto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 11 Jan 2021 09:42 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009 16:23
Postovi: 2239
Lokacija: Kikinda
Ime: Vanja
Opel: ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Pa nisu digli toliko, to je bila samo prvo ucitana mapa pa su zato su i smanjili, ali isto tako nisam imao 500Nm pre chipa, merio sam nezavisno auto u AMSS, pre remapa sam imao 565 a posle 620 kod njih, tako da sam dobio samo 55Nm sa mapom.
Ali nebitno nije tema moj auto, samo sam rekao da na cenu utice to sto je neko platio zglavne valjke 50000e npr, pa je po meni normalno da bude razlika u ceni zbog toga.

_________________
I'm not drunk, just avoiding potholes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 11 Jan 2021 12:30 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ti kazes da na cenu ne utice kvalitet a ja opet kazem da se ne bih usudio da nekok za 100e dam da mi ucitava neku bezveznu mapu u auto. Bio sam u Revu jos 2012 god i video sam kako rade,uz to imas i dva merenja. Pusti me tih univerzalnih mapa koje ti neko sune u ecu i kaze sad imas 50ks vise a jos gratis dobijes i gasenje egr i dpf i sve za 50 ili 100e. I onda cadjavis i sistis po gradu kao one lozane s npr Alfama 147 i slicni .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 11 Jan 2021 12:32 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
To Stage 1 je specificno za onoga ko radi. U prevodu, Stage 1 nije neka univerzalno prihvacena metrika pa kod kog god da odes dobices isto.
Kod nekog je Stage 1 +10ks a kod drugog +30ks.
S obzirom da je u pitanju 1.7 i da pretpostavljamo da ne planiras da radis veci turbo, dizne, interkuler, straigt pipe i slicno za tebe je sve Stage 1.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 11 Jan 2021 13:53 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 628
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Aj da se ja malo umesam.

Resio covek da odradi remap na vozilu
Dosao kod nekog majstora
Majstor ocita mapu iz vozila
Ubaci u softver za preradu
Pozove vas u kancelariju i pita sta bi zeleli od svog vozila
Vi se izjasnite sta bi zeleli
On to odradi u vasem prisustvu i vi dobijete to sto ste zeleli
Probate auto i to je to
Na valjcima pokazuje sve sto je po vasoj zelji
Po vama kolko bi to kostalo realno ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 11 Jan 2021 16:28 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
ja i dalje mislim da je za Opela jedino pravo resenje EDS. Svaki model su milion puta cipovali i imaju 'proverene' mape...

Tako da, nije isto EDS i ja da sednem za laptop i iz iscitane mape brljam po 5-6-7 parametara... :P

A cena, pa uvek je skupo, koliko god da kosta :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 11 Jan 2021 21:46 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 628
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
E moj Nesho , kad bi znao gde i sta sam radio , i potrosio 5 godina svog zivota u inostranstvu onda ne bi to nazivao brljanje po mapama nego se tacno i konkretno zna sta se radi.
To mogu da potvrde i neki korisnici ovog foruma koji su vec dobili moje usluge.
Tako da srecno sa brljanjem po mapama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 12 Jan 2021 01:55 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Potvrda No1

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 12 Jan 2021 10:58 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Potvrda No2

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 12 Jan 2021 11:42 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
ja pisem za vecinu nasih 'tjunera'. Uglavnom su mape skinute sa kola ili nekog sajta, pa pomalo cackaju bez osnovnih razumevanja funkcionisanja motornog racunara i sta koji parametar znaci... Sta vise, vecina posle ucitavanja chipa nije u stanju da dijagnostikom isprati ponasanje motora, a kamoli nesto vise... Posledice nisu trenutne, vec sa delay-om, pa kad takav auto dodje kod majstora da mu nesto bas ne radi kako treba, krecu muke i kidanje zivaca :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 12 Jan 2021 15:46 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Nesha je napisao:
ja pisem za vecinu nasih 'tjunera'. Uglavnom su mape skinute sa kola ili nekog sajta, pa pomalo cackaju bez osnovnih razumevanja funkcionisanja motornog racunara i sta koji parametar znaci... Sta vise, vecina posle ucitavanja chipa nije u stanju da dijagnostikom isprati ponasanje motora, a kamoli nesto vise... Posledice nisu trenutne, vec sa delay-om, pa kad takav auto dodje kod majstora da mu nesto bas ne radi kako treba, krecu muke i kidanje zivaca :D


Ne znam na kakav delay mislis, cip legne odmah i odmah vidis kako auto povlaci i kako ide, jedino potrosnju kasnije tek izvalis, mozda koji dan posle cipa jos bude promena minimalnih dok se motor malo iscisti, nakupljena garez, itd zbog prethodno losih delova koji su sredjeni uz cip (ugaseni/ocisceni, misli se na egr, dpf). Mapu ne mozes tek tako da skines i ubacis na auto, moras sa svakog auta skinuti prvo njegovu mapu pa je promeniti, dakle nije to samo copy paste, jeste problem kad ti mapu uradi neko lose ili ko se ne razume, zato ko radi dobar tuning uvek ima proverene ljude koji rade dobre fajlove, ja npr. saradjujem sa engleskom firmom gde imam file service i imam jos par bliskih ljudi koji su u dealer network-u tuning mreze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 12 Jan 2021 15:59 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Sto se vi ozbiljni tjuneri pronadjoste u Nesinoj prici nije mi jasno?
Covek prica o nadri-tjunerima kojih danas po Srbiji ima na svakom koraku. Jos malo pa ce svaka perionica uz voskiranje da nudi i gratis chip. :D
A posledice rada takvih "strucnjaka" su blagi uzas i za auto i za vlasnika. I u glavnom nisu trenutne vec se manifestuju posle odredjenog vremena (delay).

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 12 Jan 2021 16:08 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
e to sto rece zbogom_pameti

Mozda se nisam dobro izrazio... legne chip odmah, to su sve prilagodljivi kompovi kojima treba jako malo vremena da sami odrade korekcije i stabilizuju rad motora...

Fora je posle toga ispratiti rad motora, a to retko ko radi i ume. Ako motor nema gresku, ne znaci da su svi parametri u ocekivanim vrednostima...

Onda kad otvoris jedan, drugi, peti motor, shvatis da ima razlike u chipu od 50 i od 350 eura... :D

Najrealnija slika posle chipa je dijagnostika i valjci... opet ni to nije 100% merodavno jer svi chipujemo stara i 'naceta' kola, pa neki deo koji je vec krenuo da crkava, chipom ce mu se samo smanjiti radni vek... nije chip krivac, samo ga je malo ubzao da ranije otkaze, ali to je vec do pohabanosti i kilometraze, a ne do chipa :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 12 Jan 2021 16:14 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 30 Jun 2020 19:53
Postovi: 8
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vladan
Opel: Astra H 1.7 cdti
Pa drugari, vidim neke komentare ali ne videh odgovor na to da li da uradim chip kod inace proverenog coveka, da li ce mi smanjiti potrosnju uz neku prosecnu voznju, rasteretiti motor i sl... Cilj mi je da ima malo vise snage ali uz neku normalnu voznju bez gasiranja.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stage 1 chip Astra H
PostPoslato: 12 Jan 2021 16:18 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
pa to sam zakljuci :D
Ako vozis posle chipa isto kao do tada, verovatno ces imati manju potrosnju.

Kako god vozio, motor nikad nece biti rastereceniji, vec optereceniji u odnosu na ranije posto ima vise snage, logicno :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs