Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra G 1.7 cdti 59kw - nepravilan rad motora
PostPoslato: 08 Okt 2020 14:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2020 00:09
Postovi: 5
Lokacija: Niš
Ime: Dalibor
Opel: Astra G 1.7 CDTI
Pozdrav Opelaši. :ziveli:
Imam problem sa mojom Astrom koji traje već par meseci i nikako da ga rešim. Samo da se ogradim imam neka osnovna znanja o motoru ali nisam baš toliko upućen u kvarove i kako ih rešiti.

Prvo dobre stvari: auto ne troši ni kap ulja, dobro vuče u smislu da mu radi turbina super i ne zviždi, potrošnja goriva iznenadjujuće dobra (pre neki dan sam prešao 500km sa pola rezervoara).

E sad loše stvari: auto mi u leru trokira, kad je zagrejan, radi kao da ima 3 cilindra, tj. kao da mu četvrti ne radi. Evo snimka.



Takodje, cima pri oduzimanju i dodavanju gasa u nižim brzinama, naročito prva i druga, dok se u četvrtoj i petoj recimo to i ne oseti, i počeo je malo više da dimi crno.

E sad, zamenio sam ulje i sve filtere, pre nekih mesec dana. Pre toga skinuo i očistio klapnu gasa i onaj metalni dovod vazduha od EGR-a do usisne grane (samostalno) ali sam EGR i usisnu nisam još, nisam baš toliko siguran u sebe, verovatno će i to neki majstor uraditi. Auto je trenutno kod majstora zbog velikog servisa i provere dizni. Dizne, kako kaže Bosch-ista, imaju mala odstupanja ali nikako tolika da prave ovoliki problem, jedino se na onim podloškama na ulazu dizne u motor vidi da je malo zamastilo (slika ispod). Majstor kaže da tu neke gumice popustile, ali ne gumice na prelivnim crevima nego baš na vrhu i da treba nove staviti ali da se teško nalaze pa bi on stavio silikon da zaptije (što je meni van pameti ali ajde). Ako ne nadjem gumice, silikon sigurno neću da stavljam.

Slika

Da li je neko od vas imao ovakva iskustva sa ovim i da li bi mi udelio neki savet šta dalje?

E da, što se tiče sekcanja pri dodavanju i oduzimanju gasa, primetio sam da ima možda mali luft u diferencijalu kad okrećem točak pa sam povezao 2 i 2. Može li biti zbog lufta?

Izvinjavam se na malo dužem postu i zahvalan sam za bilo kakav komentar i savet. Uzdravlje...

EDIT: zaboravio sam da kažem da mi konstantno stoji lampica za izduvne gasove. Jedina greška koja je očitana za sve ovo vreme je P0105 za MAP senzor, koji je proveren kod električara i kaže da je dobar. Posle brisanja greške ista se vrati nakon 100km.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G 1.7 cdti 59kw - nepravilan rad motora
PostPoslato: 08 Okt 2020 22:08 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Ovaj nepravilan rad motora ako je instalacija i džek na instalaciji ok, problem tražiti u dizni za gorivo.

Dizna ako je problemu, moraju da se odrade sve četiri i da se izbace kodovi jer će biti velikih odstupanja i tek onda će biti problema.

Greška P0105 je za senzor pritiska u usisnoj grani, mada tu treba proveriti alatom, vakumom ventil na samoj grani, ako su klapne zaglavile onda je potrebna demntaza usisne grane i klapni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G 1.7 cdti 59kw - nepravilan rad motora
PostPoslato: 09 Okt 2020 17:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2020 00:09
Postovi: 5
Lokacija: Niš
Ime: Dalibor
Opel: Astra G 1.7 CDTI
Ok, hvala na komentaru. Kao sto rekoh, dizne su proverene i po mišljenju Bosch-iste one ne prave problem. Ostaje onda da proverim instalacije opet i ceo sistem usisa (usisnu granu, EGR, creva itd.) pa ću videti da se nije tu nakupilo mnogo gareži i očistiti. Eventualno, zameniti MAP senzor. Ako još neko ima mišljenje i savet šta uraditi dodatno, slobodno neka piše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs