Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 07:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H koji motor
PostPoslato: 14 Avg 2020 16:30 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jul 2020 19:09
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra
Pozdrav svima,

Razmatram kupovinu polovne Astre H godišta 2005-2008 pošto mi se suma od 3000-3500 eur max uklapa u to neko godište, eventualno neka mlađa Astra Classic G iz toga perioda mada mislim da je Astra H daleko ispred Astre G Classic u svakom pogledu, pa čak i ako određeni primerak na papiru stariji koju godinu.

Elem izbor motora, opreme, pa na kraju i samog primerka i kupovina istog je malo reći ali noćna mora u zemlju Srbiji. U moru polovnjaka po oglasima i svakodnevnom pojavljivanju barem 5 novih Astri na oglasima dilema je sve veća, odnosno mogućnost kupovine "krša" sve veća, a izbor "dobrog" auto sve manji.

E, sad, sama ceremonija je poprilično mučan i dugotrajan postupak, ali da to zanemarim za sada, zanimaju me ovako neke činjenične stvari vezane za motore koji su ugrađivani u Astre u gore pomutom periodu.

Konkretno izbor sam sveo na 1.4 16V 90KS (taj motor imaju mahom Astre G Classic kupljene nove u Srbiji), 1.6 16V 105ks XEP i Astre 2007 i mlađe 1.6 16V 115ks XER i kao poslednja varijanta 1.7 CDTI Isuzu od 101KS. Izbor motora jeste veliki i gledao sam po forumu koliko sam uspeo da nađem o svakom od ovih motora ponaosob ali nisam uspeo na jednom mestu da nađem neko pravo poređenje.

Dakle na prvom mestu mi je bitna pouzdanost motora i neke opšte-poznate dečje bolesti tipa troši ulje ko lud, ima problem sa bregastom i slično, a ni sama potrošnja goriva nije zanemarljiva kao ni cena održavanja.

1.4 16V 90ks sam uzeo u razmatranje jer kao što rekoh ima dosta Astri što G, što H sa ovim motorom, pa je samim tim izbor i veći, cenim da je motor dovoljno "jak" da može da nosi Astru, a da potrošnja goriva nije previše velika.

1.6 16V 105ks XEP možda i moj prvi favorit, dovoljno jak, taman malo više od ovog 1.4 16V, a po katalogu potrošnja je malo veća nego kod 1.4 16V, a da li je i sam motor bolji i izdržljiviji od 1.4 16V?!

1.6 16V 115ks XER ugrađio se samo u Astre H od 2007 tz. restyle modelu i ima ga po oglasima dosta manje od ova 2 gore verovatno što sam pretragu suzio mahon na godine kada se ovaj motor nije ni pravio.

1.7 CDTI Isuzu sam namerno ostavio za kraj, i njega u izbor stavio iako je dizel i verovatnoće da se nađe primerak ispod "pravih" 300.000km veoma mala u tom godištu, samo u slučaju da naleti neki baš očuvan primerak u dobrom stanju. Takođe i činjenica da nema DPF (za razliku od 1.3CDTI i 1.9CDTI) mi je jako bitna jer plivajući zamajac bih nekako mogao da preživim, ali i DPF pride je previše za mene.

Eto to bi bilo ukratko o izboru motora, a sad vas molio ako je neko voljan da mi napravi poređenje između ovih motora, najčešće "dečje bolesti", na šta obratiti pažnju ili koji bi možda trebalo da izbegnem u širokom luku.


Poslednji put menjao Fila dana 14 Avg 2020 18:27, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H
PostPoslato: 14 Avg 2020 17:14 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Imas brdo tema sto o samim motorima sto o automobilima sa tim motorima.

Izostavio si da navedes najbitnije cinjenice: kakav ti je stil voznje i za sta ti je auto potreban?

Svi ti motori su i dobri i nisu, zavisno od toga sta tebi treba i sta ti odgovara.

Sto se tice dizela, nemaju sve 1.9 CDTI DPF. Samo one koje su Euro4. Isto tako neke verzije 1.7 imaju DPF. Tako da moj glas svakako ide pre za 1.9 nego za 1.7, najvise zbog voznih karakteristika u svakodnevnoj voznji (veci obrtni na nizim obrtajima) i jeftinijeg odrzavanja. ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H
PostPoslato: 14 Avg 2020 17:46 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2013 17:33
Postovi: 213
Lokacija: R.S. BiH
Ime: Predrag
Opel: Astra H 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Citiraj:
Takođe i činjenica da nema DPF (za razliku od 1.3CDTI i 1.9CDTI)


Moja Astra 1.3 CDTI je 2005. godište i nema fabrički ugrađen DPF.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H
PostPoslato: 14 Avg 2020 18:39 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jul 2020 19:09
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra
zbogom_pameti je napisao:
Imas brdo tema sto o samim motorima sto o automobilima sa tim motorima.

Izostavio si da navedes najbitnije cinjenice: kakav ti je stil voznje i za sta ti je auto potreban?

Svi ti motori su i dobri i nisu, zavisno od toga sta tebi treba i sta ti odgovara.

Sto se tice dizela, nemaju sve 1.9 CDTI DPF. Samo one koje su Euro4. Isto tako neke verzije 1.7 imaju DPF. Tako da moj glas svakako ide pre za 1.9 nego za 1.7, najvise zbog voznih karakteristika u svakodnevnoj voznji (veci obrtni na nizim obrtajima) i jeftinijeg odrzavanja. ;)


Vidi ovako, stil vožnje je penzija, auto će se voziti u lokalu, odnosno 80% gradske vožnje. Ono što bi se reklo za svakodnevno *kanje i to kao drugi auto (u prevodu voziće u kući ko stigne), tako da mi je bitan faktor potrošnja goriva i održvanje, a same performanse ne toliko.

Znam da svi motori imaju mane, i svoje prednosti i da je mnogo bitan faktor kako je održavan. Odnosno mnogo bitnije nego uopšteno ovaj motor je dobar, a onaj nije...
Ali da kažem mora da se krene od nečega. Ovo za CDTI (fiat-ove u Opel varijanti) bio sam ubeđen da svi imaju DPF i plivajući po default-u jer su se proizvodili od 2004. godine i da su samim ti svi EURO4. Šta je to bolje kod 1.9CDI u odnosu na 1.7 ISUZU ako ne računam obrtni moment i ostale vozne karakteristike, a pošto mi nije bitna snaga možda pre 1.3 CDTI nego 1.9CDTI zbog sigurno manje potrošnje, ne znam jeftinije registracije?

bezrepipele je napisao:
Moja Astra 1.3 CDTI je 2005. godište i nema fabrički ugrađen DPF.


Ovo mi je jako čudno jer sam gotovo sigurno negde pročitao da su svi 1.3 CDTI motori se pojavili 2004. godine i da su svi EURO 4 i da imaju DPF, dok kao do ne znam koje godine 2009. ili 2010. godine ima primeraka 1.9CDTI koji nemaju DPF.

Ako je istina ovo da 1.3 CDTI iz 2005. godine nema DPF, do koje godine (ili zavisi) isti nisu imali DPF?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 14 Avg 2020 19:27 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
1.3 je odlican dok ne krene da se kvari. Za ovo sto si ti opisao on bi bio idealan pod uslovom da nadjes nesto u iole dobrom stanju.
E, sad... to je skoro nemoguca misija.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 14 Avg 2020 19:46 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jul 2020 19:09
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra
Što dok ne krene da se kvari? Pijezo dizne, pumpa visokog pritiska, turbina? Šta se to kod njega kvari više nego kod 1.9 CDTI?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 14 Avg 2020 20:58 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Za 3 do 3500 ces naci neku 2005,ako nadjes 2008 bezi od nje. Koju god da nadjes ne nadaj se da je dobro odrzavana i bez vecih ulaganja. Imas ovde na forumu fino odrzavanih Astri i mislim da ih niko ne bi dao za 3000


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 14 Avg 2020 21:06 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Kupovati auto starije od 10 godina i očekivati da se ne mora ništa ulagati je nemoguće.
Ja imam Z16XER, ok je ali troši mnogo po gradu bez obzira od stila vožnje. 1.4 jedva radi sa upaljenom klimom, auta prije 2008 imaju twin port i egr (benzinci) tako da... sve je sreća ili nesreća na kakav ćeš primjerak naletiti. Ako kupiš nešto što je 15 god staro nema šanse da prodješ bez 500EUR ulaganja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 14 Avg 2020 22:01 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2013 17:33
Postovi: 213
Lokacija: R.S. BiH
Ime: Predrag
Opel: Astra H 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Citiraj:
Ovo mi je jako čudno jer sam gotovo sigurno negde pročitao da su svi 1.3 CDTI motori se pojavili 2004. godine i da su svi EURO 4 i da imaju DPF, dok kao do ne znam koje godine 2009. ili 2010. godine ima primeraka 1.9CDTI koji nemaju DPF.

Ako je istina ovo da 1.3 CDTI iz 2005. godine nema DPF, do koje godine (ili zavisi) isti nisu imali DPF?


U koje serije nije ugrađivan DPF i do koje godine, ne znam. Znam da je motor Z13DTH počeo da se ugrađuje u Astru H 2005. godine, a kao da sam negdje pročitao da i bez DPF filtera zadovoljava EURO4 normu. Pročitaj OVAJ post, koji je napisao @acasurcin. Nije baš 100% siguran metod, ali možda pomogne da saznaš da li ima fabrički ugrađen DPF.

Moja Astra je kupljena 12.10.2005. godine i sigurno nije imala fabrički DPF. Kao dokaz tome je i naknadna ugradnja partikularnog filtera 2007. godine. Bukvalno su odsjekli auspuh i ugradili ovaj TwinTec sa pasivnom regeneracijom. Evo tog čuda:

Slika

Što se tiče izbora motora, sve je već rečeno na forumu. Najbolji izbor, među naftašima, je 1.9 sa 120KS. Naći očuvan auto sa tim motorom i realnom kilometražom je premija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H koji motor
PostPoslato: 15 Avg 2020 00:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jul 2020 19:09
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra
Dobro, a koje boljke ima 1.7 cdti Isuzu od 101ks osim što ima lošije vozne karakteristike od 1.9 cdti?

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H koji motor
PostPoslato: 15 Avg 2020 00:11 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jul 2020 19:09
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra
georgemcduke je napisao:
Ako kupiš nešto što je 15 god staro nema šanse da prodješ bez 500EUR ulaganja.


To sa 500 evra ulaganja je minamalno za bilo koji polovnjak. To ne gine, ko ima sreće ne sačeka ga to baš odmah...



Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H koji motor
PostPoslato: 15 Avg 2020 23:13 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jul 2020 19:09
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra
Inače koje boljke ima 1.4 16V? Koliko sam video trebalo bi da manje troši po gradu od 1.6 xep i 1.6 xer. To što je slabiji i jedva ide sa uključenon klimom ne smeta previše. Presudno je potrošnja i održavanje.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 16 Avg 2020 00:08 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Okt 2017 23:45
Postovi: 50
Lokacija: beograd
Ime: Nikola
Opel: astra G 1.6
Z16XEP u astri g mene sluzi odlicno. Uzeo sam je sa 145h km i sad na satu ima 200h km.

boljke: bobina (ja je nisam menjao, ali sam cuo od dosta ljudi da jesu), crevo na pumpi za gorivo (bar je smesno jeftino za popraviti) i ECU.

Za odrzavanje je dosta korektan. Do sad sam imao sledeca ulaganja: protokomer (40e -polovan), termostat (6300din wahler), pumpu goriva(4500 din bosch), prelivnu posudu antifriza (1700din), crevo na pumpi goriva (menjano 3 puta. oko 10e za sva tri menjanja) i ECU popravljan 2 puta (2x50e).
Potrosnja: 8 litara benzina, 8-9 plina.
Ulja ne gubi ni gram od zamene do zamene.
Auto ima sasvim dovoljno snage za normalnu voznju.


Ne znam kakav je 1.8 140ks za odrzavanje, ali sam ga kratko vozio i potrosnja mu je mozda za litar veca (na plinu), a snage ima dosta dosta vise. Tako da bih ja mozda i o njemu razmislio.

Fila je napisao:
Inače koje boljke ima 1.4 16V? Koliko sam video trebalo bi da manje troši po gradu od 1.6 xep i 1.6 xer. To što je slabiji i jedva ide sa uključenon klimom ne smeta previše. Presudno je potrošnja i održavanje.

Ne moze da trosi mnogo manje, odrzavanje ne znam kakvo je, ali je preslab motor. Ja o njemu ne bih ni razmisljao..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 16 Avg 2020 11:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Astru g z14xep 2005 sam vozio 6 godina, kupio sam je sa 180000km, prodao sa 270000km, i mogu ti reci rado je se setim :)
Sjajan auto (iako je sklapana u poljskoj, za razliku od onih ispod 2004god), ama bas nikakvih zamerki nisam imao .
Za to vreme sam uradio dva velika servisa (jer lanac poceo da se cuje drugi put malo ranije od ocekivanog (zveckanje pri paljenju neke dve sekunde i onda se ne cuje, ali nosam zeleo sa rizikujem).
Remont anlansera zbog zvuka prilikom paljenja.
Jedan dis modul zamenjen, dva prednja stabilizatora i mali servisi radjeni na 8000km i to je to.
Posto ne zivim u centru grada, meni dok izadjem iz Surcina do Novog Beograda treba 4km i tu se vec malo zagreje tako da imao sam dosta mesovite voznje i potrosnja mi je bila oko 7l, a cesce ispod 7l, a voznja po magistralama je bila i niza.
Kod nje je najveci problem autoput jer u 5 na 100 je na 3000ob i tu krece vise da trosi i da postaje bucan, ali za prosecnu voznju to je sve ok.
Za taj novac moj savet je bezi od dizela kakve god performanse da pruza jer neces se oporaviti od troskova ukoliko naletis na takvog primerka, benzinac i sa nekim kvarom za mngoooo manje novca ces dovesti u dobro stanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H koji motor
PostPoslato: 17 Avg 2020 00:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jul 2020 19:09
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra
Da li ima razlike u potrošnji u realnoj vožnji između 1.6 xep 105ks i 1.6 xer 115ks? Pošto na papiru kaže da je potrošnja 1.6 xer manja od 1.6 xep. Takođe koje su prednosti ili mane 1.6 xer naspram 1.6 xep osim ranije pomenutih problem 1.6 xep sa EGR-om i što 1.6 xer nije twinport koliko sam shvatio...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 17 Avg 2020 09:46 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Fila,
1.6XEP ima EGR ima twinport, ali isto tako ti Z16XER ima VVT gdje varijabilne remenice prije ili poslije postanu bučne (tj "odu").
Generalno ima nekih razlika al sve je na kakav primjerak naletiš (prema iskustvima ljudi koje lično znam manje je problema sa Z16XEP, sada da li su objektivni ili ne, ko će to znati).

Ukratko moja iskustva do sada (3,5god):
*mjenjao sam gumice na hladnjaku ulja (kupio sam ga sa tim problemom)
*pletenica na izduvu
*bobina (DIS modul)
*termostat
*svjećice 2-3 puta (na kraju uzeo GM i sve radi ok)
*akumulator (mada je na kraju bio problem sa + instalacijom na akumulatoru, tako da sam bezveze kupio novi)
*dihtung uljne pumpe i dekla, i jedan semering na radilici (mislim)

**ove redovne stvari ne nabrajam (gume, kočnice, amortizere, selene...)
što se benzina tiče u gradu troši preko 10 l/100km (klima mi je uključena non stop, bez obzira na doba godine), na otvorenom može ići do 5,5-6, sve u svemu može biti prosjek nekih 7.5l što mislim da je super za takav auto (u tih 7.5 ima i dosta autoputa BL-BG, BL-NS, BL-ČA). Mada ti je potrošnja direktno zavisna od stila vožnje, ako ne voziš "kao lud" vjerovatno će trošiti litar manje :D
Što se potrošnje ulja tiče ja od servisa do servisa (radim jednom godišnje bez obzira na km, naravno ako prelazim ispod 15k km) na nekih 7-8k km od malog servisa dolijem ulja što mi je ostalo (mislim da ide 4,6l ako ne griješim i dodam još tih 400ml, stim da ima dosta vožnje na auto putu pri velikom br obrtaja - na 130kmh ide skoro na 4000 rpm).

Ako nadješ na primjerak koji je ok održavan mislim da su oba motora OK.
1.4benzin je stvarno preslab za Astra H
Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 17 Avg 2020 11:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jul 2020 19:09
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra
Hvala na podeljenom iskustvu. Kapiram iz opisanog da imaš 1.6 XEP motor.
Ovo što si pobrojao sem možda tog DIS modula je manje-više klasika, to je bukvalno potrošni materijal to crkava manje-više na svim kolima bez obzira na marku i model.
Jedino mi je simptomatično to sa potrošnjom ulja, pošto sam navikao da svom 1.9 TDI bukvalno ne dolivam gram ulja od menjanja do menjanja.
Ali izgleda da je to sa potrošnjom ulja opšta boljka Opel benzinskih motora...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 17 Avg 2020 14:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Z16XER imam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 17 Avg 2020 14:39 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jul 2020 19:09
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: Astra
Prevideo sam onda, po priči sam skapirao da pričaš o 1.6 XEP motoru sa 105ks, a u potpisu ne piše koji je 1.6 motor.

Kako god, kod tog motora mi se jedino ne sviđa taj njegov fazon rada sličan Toyota-inim VVT-i motorima sa varijabilnom remenicom, ali čim su njega izbacili u restyle modelu trebalo bi da bude bolji i da su na njemu ispravljeni neki propusti u odnosu na stari 1.6 XEP motor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 17 Avg 2020 15:49 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2010 21:36
Postovi: 634
Lokacija: Zemun
Ime: Nenad
Opel: Astra mk5 z17dtr
Garaza: pogledaj
Sta god da kupis imaj u steku 500-700€ za ulaganje. Ma koliko god auto bio “bez ulaganja” veruj mi imace.

Ako neces ulaganje onda se kupuje nov.

_________________
komsinice daj torteeeeeee


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 17 Avg 2020 15:58 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Bolji je xer a i imam sve delove za motor koji mogu da odu ako zatreba :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 17 Avg 2020 15:59 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2010 21:36
Postovi: 634
Lokacija: Zemun
Ime: Nenad
Opel: Astra mk5 z17dtr
Garaza: pogledaj
Taman da potrosi 500-700€

_________________
komsinice daj torteeeeeee


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H koji motor
PostPoslato: 17 Avg 2020 18:47 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2020 17:42
Postovi: 98
Lokacija: Kraljevo
Ime: Bojam
Opel: Astra H 1.6
georgemcduke je napisao:
Z16XER imam.
Koliko je tvoj prešao? Moj ima 135k i ponekad vidim J sa istim motorom i nekako tiše radi u letu i manjim obrtajima. Ne znam da li J ima bolju izolaciju, nije ni da boj klokoće kao dizel ali je definitivno bučniji

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 17 Avg 2020 19:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Mozda ti se cuju remenice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H koji motor
PostPoslato: 18 Avg 2020 09:56 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
piesta je napisao:
georgemcduke je napisao:
Z16XER imam.
Koliko je tvoj prešao? Moj ima 135k i ponekad vidim J sa istim motorom i nekako tiše radi u letu i manjim obrtajima. Ne znam da li J ima bolju izolaciju, nije ni da boj klokoće kao dizel ali je definitivno bučniji

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Na satu 116k km

Godža je negdje objašnjavao razliku izmedju Z16XER i A16XER, valjda je modifikovana usisna i drugačije mape (zbog euro normi, A je Euro5 a Z je Euro4).
A da ne povjeruješ meni na bloku motora izliveno A16XER :D iz 2009. Tako da vjerujem da je 95% svega isto (isti obrtni moment, ista snaga, isti mjenjač)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs