Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H 1.6 EGR Ventil
PostPoslato: 18 Apr 2020 16:26 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Pozdrav drustvo,

u poslednje vreme sam primetio probleme u gradskoj voznji, pogotovo pri duzem stajanju u kolonama, kreni-stani rezim. Nakon toga kad se izvucem iz guzve, auto ima strasnu knedlu i mnogo slabije prima gas.

Protokomer dobro ocitava, lambda sonda dobra, potrosnja je okej ali u gradu ume da digne prosecnu na boardu, nije zapusen katalizator, auspuh nije zapusen, ne vuce fals nigde, senzor temp. dobar, ne dimi auto pri paljenju/voznji, nema nikakvih greski.. ali kad se auto zagreje, slabije vuce iz manjih obrtaja, a u gradu je mnogo gore kao sto sam opisao gore. Cim se auto ohladi par sati, i krenem voznju kad je skroz hladan, on vuce kao zmaj prvih par kilometara i odziv na gas je normalan.

I onda nakon malo istrazivanja ja provalim da mi EGR glavi nasumicno, ostaje u otvorenom polozaju, pogotovo u gradu na radnoj temperaturi pri malim brzinama, kreni-stani, bas gde se on najvise koristi. Pre jedno mesec dana sam takodje imao peh, pri pustanju gasa ili u leru, auto se gasio i odjednom je prestao posle par paljenja i turiranja, ubacivanja u brzinu i izbacivanja, itd.

I onda odlucim da odradim sledecem, stavio sam metalni deo sa slike umesto metalnog dihtunga EGR-a, ovo sam narucio jos prosle godine na Ebay-u ali sam mislio da mi je EGR dobar. Ovaj deo potpuno blokira EGR, i takodje sam iscupao dzek EGR-a.

Slika
(plocica mi je samo bez ovih rupica, to sam cuo da buse kako bi gresku eliminisali, jos jedan od nacina, ali ja hocu da uopste ne vuce gasove..)

Zanimljivo je to da ranije kada iscupam dzek EGR-a u nadi da ga onemogucim, i kada upalim auto, on se odmah ugasi, ugusi se motor. A nakon stavljanja ove stvarcice, iscupam dzek i auto se ne gasi. Bas sam citao o ovome na engleskim forumima, resenje je da se blokira fizicki, ali ce bacati gresku, i onda je potreban remap ili neki vid varalice kako bi komp mislio da EGR radi kako treba, ali ja sam samo iscupao dzek, videcemo sta ce biti kada ga provozam posle policijskog casa i zabrane izlaska.. :)

Inace evo linka kako prave varalicu za EGR da ne iskace greska, meni ne smeta greska a, plus ne placam remap, i bolja metoda je ovo od remap-a, zbog tehnickog na primer da mogu samo da skinem plocicu, registrujem auto i vratim je kod kuce..

http://z16xe-egr-cheater.blogspot.com/2 ... tor_2.html

Ne bih da menjam EGR pa sam sve ovo uradio, bolja mi je solucija ovako, imam druga bitnija ulaganja u auto uskoro, ionako je 240k na satu pa i necu da mi se ovo ponovo desi za koju godinu ako stavim novi.. inace cistio sam ga vise puta ali i dalje zeza

Ako neko ima neki savet, kritiku, pitanje.. ili je radio ovo na Astri H 1.6, neka napise svoje iskustvo :)


Poslednji put menjao Rax77 dana 18 Apr 2020 18:06, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: EGR Ventil Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 18 Apr 2020 17:48 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Ovo je u redu sto si napravio medjutim mislim da gresis oko lampice.
U ovom slucaju lampica je non stop upaljena i vama ne smeta , ali sta ako na autu se pojavi neki drugi defekt , neces znati da ima neki problem jel si naviko da gledas upaljenu lampicu e tad nastaju jos veci problemi jel neznas da imas problem.
Ili mozda ces 2-3 puta na dan raditi dijagnostiku auta ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: EGR Ventil Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 18 Apr 2020 17:59 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
carbon je napisao:
Ovo je u redu sto si napravio medjutim mislim da gresis oko lampice.
U ovom slucaju lampica je non stop upaljena i vama ne smeta , ali sta ako na autu se pojavi neki drugi defekt , neces znati da ima neki problem jel si naviko da gledas upaljenu lampicu e tad nastaju jos veci problemi jel neznas da imas problem.
Ili mozda ces 2-3 puta na dan raditi dijagnostiku auta ??


Slazem se sa tobom, kritika na mestu.. imam mali obd adapter za povezivanje sa telefonom preko bluetooth-a u kolima uvek, pa ako nekad primetim da nesto nije u redu u voznji, u roku od 2 min odradim skeniranje gresaka i mogu da ih obrisem. Bilo bi pozeljno da lampice nema, ali sta je tu je, mozda nekad resim to na drugi nacin. Voze ljudi godinama sa greskom a ni ne zanima ih u vezi cega je :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 EGR Ventil
PostPoslato: 18 Apr 2020 18:28 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Naravno da je tvoj auto i tvoj je izbor sta ces da radis.
Veliki pozdrav iz Makedonije
Cuvajte se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 EGR Ventil
PostPoslato: 18 Apr 2020 19:28 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Probaj čišćenjem usisne grane tj. klapni, kanala usisa začepe se od gareži.



Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 EGR Ventil
PostPoslato: 19 Apr 2020 00:17 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
carbon je napisao:
Naravno da je tvoj auto i tvoj je izbor sta ces da radis.
Veliki pozdrav iz Makedonije
Cuvajte se


Ma auto k'o auto, bitno da ide lepo ahah.. pozdrav za Makedoniju, sve najbolje! :postovanje:

Godza je napisao:
Probaj čišćenjem usisne grane tj. klapni, kanala usisa začepe se od gareži.

Slika


Hvala na savetu, to znam da ume da pravi problem, ali plasim se da to nije kod mene problem nego ostaje otvoren kada ne treba i zeza mi smesu po gradu pri malom gasu, a inace vozim i na plin tako da sumnjam da je toliko zaprljano, i da jeste zapuseno onda ne bi ni imalo protok, pa sad ne bih morao da ga zatvaram fizicki, mozda i gresim, nisam majstor nego se vodim nekom logikom i istrazivanjem, nista ne moze da zameni strucnog i iskusnog majstora.

Inace skidao sam i cistio skoro usisnu granu zbog nekog zvuka klepetanja koji je pravila, zvuk kao los klip je bio, rastavili smo usisnu, stavili loctite malo na neke srafove, oprali je i vratili, ali nismo se setili kod majstora da i to ocistimo, te egr kanale, steta bas, mozda bi i znacilo sad.. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs