Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:45

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H Pumpa Goriva - Aditiv Za Gorivo
PostPoslato: 02 Apr 2020 02:06 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Pozdrav drugari,

danas bas sam imao tu srecu da mi rikne pumpa za gorivo na 1. April. Jutros inace mi se ispraznio akumulator na Astri, slabiji je, jos malo pa ce da ispusti dusu skroz, pred sledecu zimu ide drugi, a ja sam zagovn*o i slucajno ostavio kontakt jedno 10 min, a nisam palio auto jedno 2 dana.

I prikacim kablove na Corsu, zaverglam i upalim astru, sve okej.. auto radi na benzin, ide, zagreje se i prebaci na plin, odem za Beograd, tamo ugasim auto.. nakon jedno 45 min izlazim i sedam u auto, verglam kad ono nistaa, vergla a ne pali na benzin nikako. Izvadim kljuc, vratim kontakt i ne cuje se pumpa uopste da se aktivira. Onda upalim na plin drzeci dugme plinskog prekidaca i tako dodjem kuci.

Inace proverio sam osigurac od 15A, br. 24. Proverio onaj relej R13 ispod zutog releja, stavio drugi i isto. Onda ne budem lenj pa uzmem i proverim dzek pumpe dok je auto radio na plinu, pumpa dobija napon 14.5V dok auto radi i plovak radi lepo, meri lepo, imam pola rezervoara benzina, znaci pumpa otisla. A baksuz nikad nisam sipao vise od cetvrtine ali i nisam bio ispod rezerve nikad, i bas kad imam malo vise goriva sad, ona rikne, nije navikla izgleda. :D

Eh sad ja bih se pomirio sa tim, crkla pa crkla, stavicu drugu bosch pumpu, nisu skupe bar... ali mi djavo ne da mira jer sumnjam da sam sjebao nesto jer sam pre jedno 15 dana sipao Abro aditiv za ciscenje benzinskih dizni, kazu da je dobar, kupio ga u Uradi Sam i nasuo na pola rezervoara posto dizne nekad stuckaju malo, i plasim se da nisam previse sipao pa je jurnula prljavstina i zapusila nesto pa sjebala pumpu... ali opet auto je lepo radio na benzinu i nisam primecivao da nesto gusi ili trokira, cak se osetila razlika da tecnije prima gas zbog aditiva (inace se brzo dizne zapuse zbog plina i redje voznje ali nije kriticno, malko nekad stucne.. ja ocistim kod bosiste, auto ide super, mlaz odlican, i posle 10-15k opet stuckanje.. pa mi malo aditiva pomaze, sipao sam i ranije) :)

Sta vi mislite, da li moram da istocim taj benzin kad budem menjao pumpu da ne bi sjebalo i tu novu nekako, ili verovatno nije do goriva/aditiva vec je jednostavno riknula pumpa sama od sebe?
I da li je moguce da je ono verglanje jutros na kablove nekako sjebalo elektroniku pa dokrajcilo vec istrosenu pumpu? Ali opet je radila lepo nakon paljenja :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Pumpa Goriva - Aditiv Za Gorivo
PostPoslato: 02 Apr 2020 23:21 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
Ja mislim da je slučajnost što je baš sad crkla, da nema veze ni sa kablovima ni sa aditivom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Pumpa Goriva - Aditiv Za Gorivo
PostPoslato: 03 Apr 2020 03:04 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
zorancile je napisao:
Ja mislim da je slučajnost što je baš sad crkla, da nema veze ni sa kablovima ni sa aditivom.


Pa siguran sam i ja da jeste slucajnost, crkla samo odjednom, potrosila se, kolektor, cetkice, sta vec.. sreca u nesreci pa se i ne ide nigde dok nam ne prodje ova situacija cela u zemlji.. stavice se druga bosch pumpa i teraj dalje, bar one nisu skupe za ova kola


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H Pumpa Goriva - Aditiv Za Gorivo
PostPoslato: 16 Apr 2020 08:00 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Problem resen, nikakva nauka, stavljena nova pumpa za gorivo bosch takodje kao fabricka 4.400 din, iste specifikacije samo malo drugacija, rupe drugacije rasporedjene ali pase, malo je bucnija u radu nego prethodna fabricka, stavise fabricku sam cuo samo kad dam kontakt pa izvrti, a ova se cuje i dok auto radi, ali valjda tako treba, ako neko zna zasto je ovo neka napise. I kupljen je nov akumulator Energizer od 60Ah 540A, 7.300 din, auto se preporodio.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs