Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:30

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H '06 1.7 cdti 100 ks Loše radi, trese, radi kao trakt
PostPoslato: 22 Feb 2020 10:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Jul 2017 16:40
Postovi: 16
Lokacija: Pancevo
Ime: Marko
Opel: Astra 1.7 CDTI 101 ks '06
Pozdrav drugari.
U pitanju je Astra H 2006 god. 1,7 cdti 100 ks.
Auto posedujem malo jače od 3 god. i do sada je radio perfektno međutim u poslednjih par meseci su počeli da mi se dešavaju razni pehovi s njim :(
Kao prvo, "ode" mi bendix na anlaseru što sam zamenio ali mi je majstor rekao i da zamajac pokazuje simptome tj da je pri kraju pa je verovatno to i rezultiralo da dodje do oštećenja na bendix-u anlasera.

Kao drugo, od pre par dana auto je počeo čudno da radi. Evo snimka: https://files.fm/f/a89xcfwn
Dok vozim, normalno radi ali u leru odjednom počne da "čekića" i to dosta, nebitno da li je hladan ili zagrejan.
Generalno, auto dosta vibrira, čekića, radi kao golf2 ili traktor, glasan je ali nisam nešto primetio da mnogo dimi osim kada ga baš stisnem. Ne znam šta da radim, imate li neki savet? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H '06 1.7 cdti 100 ks Loše radi, trese, radi kao t
PostPoslato: 22 Feb 2020 16:15 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Okači video na neki normalan sajt za početak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H '06 1.7 cdti 100 ks Loše radi, trese, radi kao t
PostPoslato: 23 Feb 2020 00:08 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
markoo1992 je napisao:
Pozdrav drugari.
U pitanju je Astra H 2006 god. 1,7 cdti 100 ks.
Auto posedujem malo jače od 3 god. i do sada je radio perfektno međutim u poslednjih par meseci su počeli da mi se dešavaju razni pehovi s njim :(
Kao prvo, "ode" mi bendix na anlaseru što sam zamenio ali mi je majstor rekao i da zamajac pokazuje simptome tj da je pri kraju pa je verovatno to i rezultiralo da dodje do oštećenja na bendix-u anlasera.

Kao drugo, od pre par dana auto je počeo čudno da radi. Evo snimka: https://files.fm/f/a89xcfwn
Dok vozim, normalno radi ali u leru odjednom počne da "čekića" i to dosta, nebitno da li je hladan ili zagrejan.
Generalno, auto dosta vibrira, čekića, radi kao golf2 ili traktor, glasan je ali nisam nešto primetio da mnogo dimi osim kada ga baš stisnem. Ne znam šta da radim, imate li neki savet? :(


Ima savet, teraj kod majstora.. sta god da ti kazemo ne mozemo znati sta je sigurno jer je samo nagadjanje, niti sam mozes popraviti. Ako je neki veci problem i ne sredis sto pre, moze da ode sve u tri lepe, kad motor pravi buku ovako intenzivno to se resava sto pre ako nisi siguran sta je. Samo ako imas nekog majstora od poverenja jos bolje, koji nece odmah da ti kaze da je otisao neki deo u motoru i uzme 500e jer mora da radi polugeneralnu da a ono ti se cuje neka remenica ili nesto se otkacilo pa lupa (primera radi), vec ce da krene od manjih stavki.

Ali... ovaj zvuk mi lici na problem koji sam ja imao na Astri i resio.. bez otvaranja motora jer je bila sumnja na los klip koji udara o zid cilindra i pravi klepetanje... na svu srecu kvar je od 20-30e koliko kosta intervencija...

Astra zvuk pre resenja:



Astra zvuk posle resenja:



A ovo je snimak gde je resen problem, u pitanju je usisna grama, neki lim/metal dobije luft oko srafova i klepece bas kao i tebi na snimku, ne znam da li dizeli i benzinci Astre imaju istu usisnu granu... kod mene je benzinac 1.6...



Solucija je skidanje usisne grane, rastavljanje, da se oko srafova loctite lepak za metal nanese da drze i da se vrati. Oslusni malo da li se cuje iz usisne grane ili iz motora. Uzmi veliki srafciger i nasloni uvo i poslusaj odakle zvuk dolazi.

Ali.. verovatno tvoja usisna grana nije ni slicna benzinskoj i verovatno nema ovaj problem.. inace ovo sa usisnom granom prouzrokuje da auto lose radi i trese, vec je samo estetika zvuka, tako da sumnjam da je kod tebe verovatno u pitanju zvuk iz motora nazalost cim osetis po performansama i viracije pri radu motora, to ne valja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H '06 1.7 cdti 100 ks Loše radi, trese, radi kao t
PostPoslato: 24 Feb 2020 12:06 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Jul 2017 16:40
Postovi: 16
Lokacija: Pancevo
Ime: Marko
Opel: Astra 1.7 CDTI 101 ks '06
Pozdrav. Hvala puno na odgovorima. Izvinjavam se što nisam imao vremena da ranije odgovorim i uploadujem video na bolji sajt.
Evo novog linka za taj isti video: https://vimeo.com/user108887411/review/ ... 4959720fe6 NE RAZUMEM se najbolje u računare pa se izvinjavam ako nešto nije uredu.
Jedini simptom koji imam jeste da u leru, autu krenu lagano da variraju obrtaji i onda menja zvuk i onda krene da se čuje kako nešto "metalno" lupa, kako sam ja stekao utisak, kao cilindar...
Auto mi je izbacio ovu grešku: ЕСП
000256
Dok ima gas, desi se po nekad da "štucne" , cimne, blago dok ubrzava.
Kod majtora mogu tek u sredu pa ćemo videti šta i kako dalje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs