Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 17:38

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Protok vazduha u kabini
PostPoslato: 12 Jun 2008 11:50 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2007 15:48
Postovi: 160
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: Astra J 1.4 turbo 140 ks
Nešto se presabiram ovih dana, otkako mi je crkla klima (http://www.opelteamserbia.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=715&start=240#p52262), nešto se ne sećam da mi je u ostalim automobilima unutra bilo zagušljivo kao u Astri G. Nikada ranije nisam koristio klimu jer mi prosto nije bila potrebna do neke razumne temperature, nekako je bilo dovoljno otvoriti onaj leptir da ubacuje vazduh spolja i čak i bez paljenja ventilatora ulazio je vazduh, strujao. A toga kod Astre nema, što me žešće nervira, čak na 2ku pustim ventilator i opet mi nekako ne ulazi svež vazduh ili kao da ga nema dovoljno. napominjem da nema neprijatnih mirisa od recimo klime i slično.

E sad, razmišljam, da li je to možda zbog glupavog filtera za polen kroz koji sve mora da prođe ili ne? Da li i drugi automobili sa polenskim filterom imaju taj problem? Možda da probam da ga izvadim pa bez njega da vozim neko vreme...

Šta mislite, jel' imate i vi osećaj kad ste u Astri kao da ste u bunkeru sa malo vazduha ? :???:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protok vazduha u kabini
PostPoslato: 12 Jun 2008 12:56 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9367
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
za pocetak promeni filter, na njemu se za godinu dana nakupi svega i svacega, ni KIRBY ga ne bi ocistio :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protok vazduha u kabini
PostPoslato: 12 Jun 2008 13:04 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2008 17:15
Postovi: 547
Lokacija: Beograd
Ime: Djuro
Opel: Audi A3
I pogledaj da li ti radi dugme za recirkulaciju. Mozda ne radi pa je ostalo u polozaju da uvek vrti vazduh iz kabine...
Filter i ako nije totalno zacepljen na svakih mesec dana ga treba izvaditi i "izlupati"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protok vazduha u kabini
PostPoslato: 12 Jun 2008 22:01 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2008 23:51
Postovi: 4
Lokacija: Beograd.
Ime: Nebojsa
Opel: Astra Classic 1.6 Twinport
da se nadovezem na temu, danas padala kisa, ja kao ajde da odmaglim stakla, i prebacim da "duva" na gore, tj na vetrobransko i na 3ku ga stavim i nece pa nece pa nece....a ne mogu da provalim kada mi je ono dugme za "recirkulaciju" ON ILI OFF...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protok vazduha u kabini
PostPoslato: 12 Jun 2008 23:43 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2008 17:15
Postovi: 547
Lokacija: Beograd
Ime: Djuro
Opel: Audi A3
Ukljuci ventilaciju na 3-4 i pusti je da radi. Kad stisnes dugme za recirkulaciju, to jest kad ga upalis treba da se ventilacija (duvanje) jos malo pojaca i pojavi se jos malo buke. Tako je barem meni bilo kod vectre. U stalom stavi ruku na mesto suvozacevih nogu, gore vise ka komandnoj tabli, i oseti da li uvlaci vazduh...
A zar ti ne radi sijalica na tasteru?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protok vazduha u kabini
PostPoslato: 13 Jun 2008 01:21 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 19 Dec 2007 02:21
Postovi: 270
Lokacija: Zemun
Ime: Milos
Opel: Peugeot 308 2015
Imam slican problem sad kako su pocele ove kise pocela su stakla da mi se magle,upalim ventilaciju na i nista se ne desava sva stakla su mi skroz zamagljena....A pre 2 meseca sam promenio filter vazduha i klime?I imam jos jedan problem kad upalik da mi duva smrdi strasno na neki ustajali vazduh i na vlagu a kad pustim klimu nista se ne oseca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protok vazduha u kabini
PostPoslato: 13 Jun 2008 09:35 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2007 12:14
Postovi: 35
Lokacija: Zemun
Ime: Ljubisa
Opel: Astra 1.7DTI
Kada je izabrana opcija da ventilator duva u sofersajbnu, automatski se gasi recirkulacija vazduha (iz uputstva za Astru G). To znaci da cim se prebaci na odmagljivanje soferke vazduh ulazi spolja, radila lampica ili ne.

Problem sa slabim duvanjem ventilatora je obicno vezan za zaprljan filter klime ili kabine, zavisi kako ga ko zove.

Ustajali miris je takodje vezan za klimu ili za prodor vode u kabinu usled zapusenih odvoda. Sto se klime tice, postoji neka preporuka da se klima ugasi 3 do 5 minuta pre nego sto se auto ugasi, da bi se osusio isparivac i da se ne bi stvarala budj usled vlage


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protok vazduha u kabini
PostPoslato: 13 Jun 2008 11:45 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2008 23:51
Postovi: 4
Lokacija: Beograd.
Ime: Nebojsa
Opel: Astra Classic 1.6 Twinport
i meni se takodje javlja cudan miris ako ne upalim ventilator recimo par nedelja ili sl, posto radje volim da vozim s otvorenim prozorom...
Sto se tice lampice, ako je tako, onda je nesto drugo u pitanju posto sam mogao da odmaglim soferku tek pri trojci, i da drzim konstantno na 3ci tokom puta, mozda ako bi se igrao oko temperature, ili cak postoji mogucnost da je do toga sto soferku nisam obrisao dosta dugo, mozda mesec-dva.

Sto se tice same klime, mislim da je "slabija" u odnosu cak i na neku nizu klasu kola, nazalost, nisam nesto odusevljen efikasnocu...

PS auto mi je star 6-7 meseci tako da ne mislim da je bas toliko filter klime zaprljan.

PS PS hvala svima na odogovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Protok vazduha u kabini
PostPoslato: 17 Jun 2008 09:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2007 12:14
Postovi: 35
Lokacija: Zemun
Ime: Ljubisa
Opel: Astra 1.7DTI
Sigurno imas problem ili sa klimom (da ne kazem kompresorom pu pu) ili sa filterima. Jer meni klima i odmagljivanje na Astri G iz 2001 potpuno normalno rade i odmagljivanje stakla, bilo leti bilo zimi.

Najjednostavnije prebacim da duva na vetrobran ukljucim klimu i ventilator na 2 (eventualno na 3) i za 30 sekundi sve je 100% cisto. Filter klime promenjen pre 7000km.

Najbolji savet je ipak pravi servis gde ces objasniti sta se desava i siguran sam da postoji resenje. Nemoj da smatras normalnim to o cemu pricas na kolima starim par meseci


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs