Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 00:01

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: 2.0DI 16v greska P1651
PostPoslato: 10 Jun 2008 08:10 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun 2008 23:00
Postovi: 2
Lokacija: Beograd.
Ime: zoran
Opel: astra 2.0Di 16v
Pozdrav svima,
Da li je neko imao iskustva sa DTC kodom/greskom P1651? Barem 3 tumacenja greske postoje ali verujem da je "Injection pump:CAN malfunction" koju daje TIS prava. Mislim da je u pitanju elektronika ili u kontrolnom modulu Bosch pumpe ili kablovima ili na strani ECU-a. Nisam u mogucnosti da servisiram auto u servisu, nazalost jer sam vec imao troskova prosle nedelje oko toga.
Auto se ponasa na sledeci nacin. Kada ga upalim, ako nema greske pri samotestiranju kod paljenja, onda u leru moze da radi do sutra :), radna temp se regularno penje, motor radi fino, kada dodje vreme, upali se ventilator i sve je OK. Ako krenem da vozim, posle 5-10km, zavisno od broja obrtaja motora i verovatno spoljne temperature, motor se prosto ugasi (kao kod kola sa platinskim dugmadima kada zalepe). Ugasim, dam kontakt i check engine lampica se odmah javi sa greskom i nema sanse da se motor upali iako vergla. Potrebno je vreme da se "neki deo" ohladi, po mom shvatanju. Auto je vec bio u servisu jednom radi tog problema ali nije bilo upisane te greske i na "stolu" nije moglo do nje doci. Zbog drugih stvari, vezanih za emisiju izduvnih gasova, sada sam menjao MAF senzor (protokomer), filter za gorivo, zamenjeno je ulje i filter a i EGR ventil pre neki mesec. Motor kada radi radi sjajno, sve je super....do fatalnog momenta, vec objasnjenog.
Auto je presao oko 150.000 i nikakvih problema s njima ranije nisam imao.
Molim za savet, iskustvo i slicno.
Hvala i pozdrav
seniorbg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0DI 16v greska P1651
PostPoslato: 10 Jun 2008 14:25 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 16:41
Postovi: 3019
Lokacija: Београд
Ime: Бошко
Opel: Мазда 323 БГ 16v, Корса А СОХЦ Турбо
Garaza: pogledaj
Imao sam slican problem na kadetu (samo bez ocitavanja greshke kontrolnog modula pumpe, jer nije radila dijagnostika)...radi normalno dok se ne ugreje, onda 10-15 minuta hladjenja pa opet vozi...

Zamenio sam pumpu i reshio se problema.

_________________
Paja Azdaja je napisao:
Radio sam razne stvari. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0DI 16v greska P1651
PostPoslato: 10 Jun 2008 19:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jun 2008 23:00
Postovi: 2
Lokacija: Beograd.
Ime: zoran
Opel: astra 2.0Di 16v
Boolero,
zamena Bosch pumpe mi je ogroman izdatak, nema sanse da to uradim. Verujem da je elektronika u pitanju a to se moze popravljati. Napravio sam prosle godine interface, vezem na stari comp pa sam ocitavam/brisem DTC kodove....muka naterala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0DI 16v greska P1651
PostPoslato: 10 Jun 2008 20:00 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 16:41
Postovi: 3019
Lokacija: Београд
Ime: Бошко
Opel: Мазда 323 БГ 16v, Корса А СОХЦ Турбо
Garaza: pogledaj
Nisam obratio paznju na to koji je motor kod tebe....inace ni u ludilu nebi pominjao zamenu pumpe :cool:

_________________
Paja Azdaja je napisao:
Radio sam razne stvari. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0DI 16v greska P1651
PostPoslato: 01 Avg 2008 09:02 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jul 2008 15:17
Postovi: 41
Lokacija: Beograd.
Ime: Mladen
Opel: Astra G 2.0 DI_16V
seniorbg je napisao:
Pozdrav svima,
Da li je neko imao iskustva sa DTC kodom/greskom P1651? Barem 3 tumacenja greske postoje ali verujem da je "Injection pump:CAN malfunction" koju daje TIS prava. Mislim da je u pitanju elektronika ili u kontrolnom modulu Bosch pumpe ili kablovima ili na strani ECU-a. Nisam u mogucnosti da servisiram auto u servisu, nazalost jer sam vec imao troskova prosle nedelje oko toga.
Auto se ponasa na sledeci nacin. Kada ga upalim, ako nema greske pri samotestiranju kod paljenja, onda u leru moze da radi do sutra :), radna temp se regularno penje, motor radi fino, kada dodje vreme, upali se ventilator i sve je OK. Ako krenem da vozim, posle 5-10km, zavisno od broja obrtaja motora i verovatno spoljne temperature, motor se prosto ugasi (kao kod kola sa platinskim dugmadima kada zalepe). Ugasim, dam kontakt i check engine lampica se odmah javi sa greskom i nema sanse da se motor upali iako vergla. Potrebno je vreme da se "neki deo" ohladi, po mom shvatanju. Auto je vec bio u servisu jednom radi tog problema ali nije bilo upisane te greske i na "stolu" nije moglo do nje doci. Zbog drugih stvari, vezanih za emisiju izduvnih gasova, sada sam menjao MAF senzor (protokomer), filter za gorivo, zamenjeno je ulje i filter a i EGR ventil pre neki mesec. Motor kada radi radi sjajno, sve je super....do fatalnog momenta, vec objasnjenog.
Auto je presao oko 150.000 i nikakvih problema s njima ranije nisam imao.
Molim za savet, iskustvo i slicno.
Hvala i pozdrav
seniorbg

Ja imam isti auto. Treba da shvatis ako nisi do sada da imamo motor cija bosch pumpa pod oznakom VP44 je najkvarljivija pumpa ikada na opelima koja je ugradjivana. Progooglaj po netu pa ces vidjeti da tu pumpu bije los glas.
Posto ti cas radi cas ne izgleda da jos uvjek nije nista crklo. Vjerovatno ces morati da nosis pumpu u servis da ti izvrse prelemljivanja na elektronici same pumpe, jer ocigledno ima neki hladan lem.
U 90% kvarova na tim pumpama problem je ta elektronika na njoj.
Javi sto budes uradio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0DI 16v greska P1651
PostPoslato: 01 Avg 2008 09:05 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jul 2008 15:17
Postovi: 41
Lokacija: Beograd.
Ime: Mladen
Opel: Astra G 2.0 DI_16V
evo kako izgleda pumpa VP44
na njenom vrhu se nalazi elektronika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0DI 16v greska P1651
PostPoslato: 01 Avg 2008 23:35 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 2802
Lokacija: Valjevo
Ime: Vlada
Opel: Vectra C 1.9cdti
ima fora da se nesto lemi u samoj elektronici da se ne bacaju tolike pare, pokusacu da nabavim broj lika koji to radi, i postavicu ga ovde...

_________________
e zivote...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs