Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 22:24

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra H 1.7cdti 74kw 2006 karavan
PostPoslato: 12 Jul 2019 11:32 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2011 17:57
Postovi: 70
Lokacija: Pancevo
Ime: boban
Opel: opel zafira B 1.9 cdti 120ks
Garaza: pogledaj
Pozdrav drustvo,
od skoro sam vlasnik auta iz naslova, generalno sam vrlo zadovoljan,sto se tice samog auta, imam jedno pitanje, verujem da ce neko znati da mi odgovori...
Radi se o lampici za ulje, koja na prvom paljenju ili posle duzeg stajanja ostane par secundi da svetli duze, da li je to problem i kako moze da se resi?
kada sam kupio auto to se isto desavalo, odmah sam uradio mali servis i sve filtere, misleci da je mozda to razlog ali i posle toga se isto desava.
Auto ima 190000km, majstor mi je rekao da sipam MOBIL SUPER 3000 X1 5W-40..Da li je to odgovarajuce ulje?
Da, i ovo... posle duzeg stajanja i kad se lampica ugasi blago se cuje neko kliktanje koje ubrzo nestaje posle par sekundi rada, nakon toga auto radi perfektno, pali inace na zub, bez verglanja, lepo vuce , nema dpf- ne dimi nikad, malo trosi, na dijagnostici nema gresaka i svi parametri su u granicama normale...
Ako neko ima iskusva sa ovim motorom i slicnim problemima (ako je uopste problem) neka napise...
Hvala svima i veliki pozdrav..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 1.7cdti 74kw 2006 karavan
PostPoslato: 12 Jul 2019 23:49 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2011 17:57
Postovi: 70
Lokacija: Pancevo
Ime: boban
Opel: opel zafira B 1.9 cdti 120ks
Garaza: pogledaj
Evo snimio sam kako to izgleda kad je motor hladan i posle na radnoj temperaturi.
https://www.youtube.com/watch?v=TVc-UtH ... ture=share
https://www.youtube.com/watch?v=uL929qR ... ture=share

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.7cdti 74kw 2006 karavan
PostPoslato: 12 Jul 2019 23:57 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2019 23:41
Postovi: 235
Lokacija: smed palanka
Ime: jovan
Opel: kadet 1.3s hecbek,kadet1.3n karavan
Garaza:
Zdravo,ja nisam expert za taj motor ali mogu reci da kada bih primetio kod mog kadeta da lupka tako dok ne nabije pritisak ulja sumnjao bih na letece lezajeve,kod tog auta ne bih znao..
a mozda bih kod mog sumnjao i na hidropodizace ..

_________________
Jednostavne stvari cine zivot laksim...
Kadett na eks!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Astra H 1.7cdti 74kw 2006 karavan
PostPoslato: 13 Jul 2019 00:07 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2011 17:57
Postovi: 70
Lokacija: Pancevo
Ime: boban
Opel: opel zafira B 1.9 cdti 120ks
Garaza: pogledaj
Hvala ti druze na odgovoru ali nisi dobro procitao pitanje, zanima me lampica ulja koja malo kasni kod hladnog starta dok je kod vruceg motora gasi odmah. Poštujem tvoju volju da pomognes ali ipak se ovaj auto malo razlikuje od kadeta...
Pozdrav

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.7cdti 74kw 2006 karavan
PostPoslato: 13 Jul 2019 00:25 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Pozdrav druze, ja sam iz okoline Panceva, komsije smo! Ja imam Astru H benzinca 1.6 77kW, 2005 god. I kod mene sija non stop na kontaktu ta lampica, pa se zadrzi par sekundi posle paljenja i nestane (2-3 sekunde). Da nesto ne valja, sijala bi ti non stop u voznji, ovo sa snimka je okej, isto je kod mene, znaci vozi bez brige. :)

Sto se tice ulja, nema veze toliko koje je dok je masina zdrava, ako ti trosi ulja, onda sipaj malo gusce, moj motor 1.6 je poznat po tome da trosi/prosipa ulje a pritom da lepo radi i nema probleme (semerinzi, karter, karike), tako da ja sipam 10w40 castrol magnatec polu-sintetiku. Full sintetika je bolja opcija, bolje podmazuje, ali je vise trose stariji motori. Pozdrav! :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.7cdti 74kw 2006 karavan
PostPoslato: 13 Jul 2019 01:09 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2011 17:57
Postovi: 70
Lokacija: Pancevo
Ime: boban
Opel: opel zafira B 1.9 cdti 120ks
Garaza: pogledaj
@Rax77
Pozdrav komsija, nisam se do sad susretao sa ovim modelom, tj motorom, vozio sam opel zafiru B 1.9 120ks kod nje nije bilo tako sto se lampica tice, pa se zato raspitujem malo od nekog ko vozi ili se bolje razume u ove modele... Bolje pitati na vreme...
Sto se ulja tice , prethodni vlasnik kaze da mu ne trosi ulje, a ja sam od menjanja ulja presao nekih 1500km i do sada je sve ok, u zafiru sam sipao GM 5w30 dexos2 ali ona je imala DPF-filter dok Astra H to nema fabricki...
Pomislio sam da izbor ulja mozda ima veze sa kasnjenjem lampice...
U svakom slucaju, hvala ti na komentaru...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H 1.7cdti 74kw 2006 karavan
PostPoslato: 14 Jul 2019 17:24 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Nema na cemu komsija, pa ako nemas DPF onda ne moras sipati ulje koje je striktno za motore sa DPF-om. Ako ti ne trosi, ti mozes sipati i full sintetiku neku tipa 5w30 ili 5w40, ako hoces motor jos vise da cuvas, ja kod mene ne smem, trosio bi ko djavo ulje, zato ide 10w40 polu. Mislim da nije toliko bitno jel mobil ili castrol itd.. ali samo se pazi GM ulja koja fabricki idu a u nase stare masine i ne bas, a cuo sam da ih i falsifikuju, sipaju negde ovde pa prodaju. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs