Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 01:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra h, savet ili pomoc ko moze
PostPoslato: 25 Jun 2019 16:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Maj 2016 08:38
Postovi: 11
Lokacija: Kruševac
Ime: Nenad
Opel: astra H 1.4
Ajmo ovako, da probam da uprostim. Astra hg 1.4 benzin, 2004. godiste, 66 kw, 5 vrata. lepo kupljena 2014, solidno odrzavana, bez vecih problema. Pre dve godine pocinju problemi, nisu preveliki, ali su problemi. Oko tih sitnih problema isao ovde kod jednog majstora, dijagbostika, cackao nesto i izmedju ostalog menajo neke stvari u bc iz kineske dijagnostike, valjda bese op com.posle toga se povecava potrosnja, bc pokazuje range 0 osim ako nije bas pun rezervoar i onda posle predjenih 100 km napoise range 0 iako ima goriva koliko oces. pre godinu dana mi se upalio esp( ono cudo protiv proklizavanja) i nikadse vise nije ugasio, a nece da ugasi ni zmigavac, tj ponasa se kao jugo, ukljucis zmigavac, pa kad oces da ga iskljucis, vratis polugu rukom. Ali u poslednje vreme je poludeo s potrosnjom, trosi 12 u lokalu. inace na otvorenom 6-6.5l na 100 sasvim normalno. do pre dve godine trosio 7.5 -8 l u lokalu, posle popeo na 9l i sad dogurao do 12. danas ga je moj drug, koji uvozi kola kacio na delphi dijagnostiku i nije nasao nikakav bitan problem, al on i dalje trosi 12, i ne samo da to pokazuje bc, vec to ja i vidim po skali kako pada.
zamolio bih ako je neko imao slican problem, i ako ima neki savet ili resenje, da napise ovde. hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h, savet ili pomoc ko moze
PostPoslato: 25 Jun 2019 17:20 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Potrosnju mozes da izmeris tako sto napunis pun rezervoar, vozis 200-300km i onda ponovo napunis pun, drugqcije nikako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h, savet ili pomoc ko moze
PostPoslato: 25 Jun 2019 17:22 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
oteraj to kod nekog dobrog majstora za Opela. Tu imas nekoliko problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h, savet ili pomoc ko moze
PostPoslato: 25 Jun 2019 19:16 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Maj 2016 08:38
Postovi: 11
Lokacija: Kruševac
Ime: Nenad
Opel: astra H 1.4
ima, svestan sam, al problem je sto bas i nema dobrih u ks, makar za opela. ili je covek mehanicar, ili je elektronac, nema da zna sve oko opela. a postrosnja jeste da, gledam koliko sam presao i kako kazaljka pada extra brzo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h, savet ili pomoc ko moze
PostPoslato: 09 Jul 2019 03:12 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Imam ja Astru H 1.6 2005. Meni takodje brljavi range na BC-u i skazaljci, spusta ga brzo do dna jer ja vozim na plin, znaci elektronski skida range dok se ne podseti fizickim sipanjem benzina, ne znam zasto kod tebe brljavi, ne bi trebao na benzinu, ja kada vozim na benzinu lepo radi to sve. I kada sipam benzina malo samo dok sam na plinu, on se podseti preko plovka promenom u nivou da ima benzina i digne skazaljku i na BC-u prikaze pravo stanje.

Sto se tice ESP-a, mislis ugasio se ESP tj upalila se lampica, on se ugasi kada ti lampica sija na tabli, sto nije dobro osim ako neces da se trkas, slajfujes itd, ne bi se trebalo samo gasiti osim ako sam to na sport dugmetu ne ugasis (drzis 4 sekunde, ako imas sport dugme, samo ne bi smelo).

To sto rucka zmigavca brljavi nisam nikad cuo niti mi se desavalo, neki modul mozda, elektronika ili sta vec, ja ne bih dirao to nista, mozda je i do rucke samo da glavi nekako ili zeza.

Sto se potrosnje tice, moguce da su ti dizne lose, mnogo prskaju, moguce je da je neki senzor los, kao sto je maf senzor (ocisti se) pa ti sjebe smesu i vecu potrosnju pravi, ne moze se znati napamet.. treba proveriti kakva ti je smesa goriva, da je losa, bacio bi ti gresku u dijagnostici sigurno, tu moras videti opet, sa dijagnostikom tom kineskom mozes proveriti sve greske, stanje smese, sondi, senzora, sagorevanja, EGR-a, itd. Ja sve to proveravam sa kineskom op-com verzijom sa oglasa. Uglavnom nisam nesto strucan da pametujem, ali moze biti svasta. Jedini nacin kao sto neko rece da proveris koliko trosi je da sipas ful, predjes 100km i vratis se da dospes goriva, vidis kolko stane i to je to. To sto tebi na BC-u pise, ne veruj toliko tim brojkama.

Uglavnom samo ti treba dobar majstor i nista vise, opeldzija ako je moguce, ipak su Astre H novije i mnogim samoprozvanim majstorima su naucna fantastika cak i danas, malo njih zna oko elektronike i dijagnostikovanja kvarova. Ako imas mogucnost, idi samo na pregled u nekom ovlascenom opelovom servisu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs