Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:07

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H i ESP
PostPoslato: 01 Jan 2010 23:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Dec 2009 15:15
Postovi: 1
Lokacija: Beograd.
Ime: Srdjan
Opel: Astra H 1.7
Mozda je malo glupo pitanje ali ja se u kola ne razumem preterano...kad bolje razmislim ne znam nista...interesuje me kako da znam da li moja Astra ima ESP? U pitanju je Astra H 1.7 sa Cosmo opremom koja je uvezena iz Nemacke pre 10-tak dana, receno mi je da ima ali ja nesto nisam siguran posto su mi nabrojane jos neke stvari koje ona ili nema ili nisu takve kakve su mi predstavljene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 07 Jan 2010 23:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 18:19
Postovi: 9
Lokacija: Italija
Ime: Shweky
Opel: Astra GTC 1.9 Cosmo 120KS
ima esp... ako je cosmo ima sve maltene...a i da nije cosmo abs i esp su standard na takvim kolima...
nema da fali :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 08 Jan 2010 01:37 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2009 20:44
Postovi: 1685
Lokacija: Zepce-Mostar BiH
Ime: Dario
Opel: kadett E GSI-16v i 1.3NB Audi 2.5 V6 quattro
ako nista probaj pa ces vidjet,ali ako se ne razumijes vjeruj nam na rijec :D
usput dobro dosao. :ots:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=T0ltCDDodzs pista mostar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 11 Dec 2011 15:46 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Dec 2011 20:16
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H
one question..
kako bre da proba ESP, kako se to proba? I dal stvarno svaka astra H ima taj ESP


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 11 Dec 2011 17:06 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2008 22:25
Postovi: 1428
Lokacija: Zdovac
Ime: Tata
Opel: Seat
pa probas tako sto uletis u krivinu malo vise i upali se lampica na tabli sa autom ili samo zasvetli esp
a ne znam da li ima na opelu, postoji dugme i da ga iskljucis...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 11 Dec 2011 17:30 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Dec 2011 20:16
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H
jebem li ga,presaltao sam par ovih astra i nisam nasao dugme za ESP, (ako mislis dugme za ukljucenje esp-a kao sto ima npr u Golf4 ili pasat b5.5 imaju prekidac za "ukljucenje" u astri ga nisam nasao) a jbg ipak ako neko prodaje astru i napise ima esp, a ja ne znam kako to da proverim? Ako neko zna nek javi! ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 11 Dec 2011 18:09 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2011 12:55
Postovi: 95
Lokacija: Vojvodina
Ime: Zoran
Opel: Astra J 1.7 COSMO , Fiat Seicento
Elem,i ja posedujem Astru 1.4 H sa cosmo paketom opreme,ali mislim da ESP uopste nije standardni deo opreme.Kada dam kontakt popale se raznorazne sijalice na instrument tabli,ali se ne upali ona ikonica na kojoj bi trebalo da izgleda kao da auto proklizava,pa sam samim tim i zakljucio da moj automobil nema ugradjen ESP.Takodje sam primetio da na 90% oglasa za prodaju Astri H,svi prodavci navode izmedju ostalog i ESP,a ja smatram da je to klasicno obmanjivanje potencijalnih musterija.Ispravite me ako gresim negde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 11 Dec 2011 18:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Feb 2011 15:43
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: ASTRA H 1.9 cdti , CORSA C 1.4 16v
Ja imam Astru H cosmo 1.9 i imam ESP. To ti je lampica na satu u obliku trougla sa autom koji proklizava (tacno ispod 40km/h)., uostalom imas sa foruma da skines uputstvo za astru (viewtopic.php?f=112&t=9762)evo ti i link pa vidis koje lampice ima koje ne. sve cosmo astre imaju ESP koliko ja znam s'tim sto se samo kod sport opreme moze iskljuciti,koliko se secam uputstva. procitaj i bice sve jasnje.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 11 Dec 2011 19:00 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2011 12:55
Postovi: 95
Lokacija: Vojvodina
Ime: Zoran
Opel: Astra J 1.7 COSMO , Fiat Seicento
Ivan. je napisao:
Ja imam Astru H cosmo 1.9 i imam ESP. To ti je lampica na satu u obliku trougla sa autom koji proklizava (tacno ispod 40km/h)., uostalom imas sa foruma da skines uputstvo za astru (http://www.opelteamserbia.com/forum/vie ... 112&t=9762)evo ti i link pa vidis koje lampice ima koje ne. sve cosmo astre imaju ESP koliko ja znam s'tim sto se samo kod sport opreme moze iskljuciti,koliko se secam uputstva. procitaj i bice sve jasnje.

pozdrav


Na mom primerku vozila nema ESP a poseduje cosmo paket opreme (2007)!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 11 Dec 2011 23:53 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Jul 2011 11:34
Postovi: 69
Lokacija: Kolasin Crna Gora
Ime: Milos
Opel: Zafira B 1.6
Na mojoj Zafiri B 2007g essentia oprema pali se lampa od ABS-a ali lampe od ESP-a nema.A sjecam se da sam citao da sve Zafire B imaju ESP zbog svoje velicine i namjene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 12 Dec 2011 15:52 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Ja sam vozio dve Astre H, 1.7CDTI i 1.3CDTI, i ni jedna nije imala ESP. E sad, ni jedna od njih nije imala ni Cosmo opremu.

Koliko sam video na Astrama H ESP se gasi držanjem Sport dugmeta na tabli, a ako nemaš Sport dugme ne znam da li to znači da nemaš ESP ili ne možeš da ga isključiš (kao kod mene na Signumu).

Pali li ti se lampica za ESP kad daš kontakt? Uostalom, ovih dana je kišovito i klizavo, lako je da se proveri imaš li ESP :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 12 Dec 2011 17:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Dec 2011 20:16
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H
Ivan. je napisao:
Ja imam Astru H cosmo 1.9 i imam ESP. To ti je lampica na satu u obliku trougla sa autom koji proklizava (tacno ispod 40km/h)., uostalom imas sa foruma da skines uputstvo za astru (http://www.opelteamserbia.com/forum/vie ... 112&t=9762)evo ti i link pa vidis koje lampice ima koje ne. sve cosmo astre imaju ESP koliko ja znam s'tim sto se samo kod sport opreme moze iskljuciti,koliko se secam uputstva. procitaj i bice sve jasnje.

pozdrav


Hvala na linku, skinuo sam i procitao sve, lepo je objasnjeno.. Inace ESP se prikazuje kad das kontakt ispod obrtomera (odmah ispod 4000rpm) a ne kod 40km/h tj kod brzinomera!
Inace, samo da vas obavestim.. sada sam gledao jedan auto koji je Elegance oprema (znaci jaca od cosmo opreme) i nema ESP (mislim covek u oglasima je napisao da ima,ali kad das kontakt vidi se da nema.. tako da ljudi obratite paznju!
Das kontakt i upali se autic koji proklizava u zutom trouglu odmah ispod obrtomera (ispod 4000rpm)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 15 Dec 2011 15:25 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Feb 2011 15:43
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: ASTRA H 1.9 cdti , CORSA C 1.4 16v
:) u pravu si moja greska. nisam bio siguran na kom je satu a mrzelo me da silazim i dajem kontakt da proverim. u svakom slucaju nadam se da sam pomoglo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 19 Dec 2011 22:37 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Dec 2011 20:16
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H
u svakom sl, da rezimiram, ESP nije standardan, u stvari on je opcionalan, kod cosmo opreme npr sto vereovatno znaci da ga ni jedan cosmo nema! (a samim tim ni elegance kad smo vec kod toga nisam ni siguran da Elegance oprema i postoji uopste kod astre, sad sam pogeldao manuel ima 5 vrsta opreme, esental,enjoy,cosmo,sport i gtc), a kod sport i gtc opreme je standardan.. tako da Ki-ta od esp-a kod mene koji navodno imam elegance opremu!? :palica:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 05 Feb 2012 19:25 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Maj 2010 22:28
Postovi: 155
Lokacija: Cuprija / Switzerland
Ime: Marko
Opel: Astra TwinTop 1,6 Turbo 180ph & Corsa D 1,3 CDTi EcoFlex
Mislim da ESP zavisi i iz koje zelje auto dolazi, negde je ESP seriski a negde ne... Inace ako imas dugme za SPORT, drzi ga malo duze i videces tamo gde ti je Km da pise Esp Off... onda je iskljucen, ako ga imas...

_________________
Opel Astra Twin Top Linea Rossa 1,6 Turbo 180ph & Corsa D 1,3 CDTi EcoFlex


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 07 Feb 2012 01:21 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 11 Sep 2011 02:07
Postovi: 87
Lokacija: Zrenjanin
Ime: darius
Opel: Astra GTC
Garaza:
ja imam astru gtc 1.9,i imam esp.Kada stisnem sport dugme ono se iskljuci,probaj da ukljucis sport...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 14 Feb 2012 17:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Dec 2011 20:16
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H
Ukljucio bi spor da imam to dugme :)
GTCu je to standardno, ima full opremu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 24 Jun 2012 12:24 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2010 00:39
Postovi: 35
Lokacija: Beograd
Ime: Milan
Opel: ASTRA H 1.9
Vozim Astru h 1.9 cosmo. Imam Esp... Postoji lampica u tabli koja se pali prilikom kontakta ali znam za neke folirante koji uvoze automobile koji nemaju esp ali preko kompijutera upale lampicu. Lampica se normalno pali prilikom kontakta kao da postoji Esp ali u voznji nema funkciju. Zimi kad proklizavas upali se lampica na tabli i auto sam oduzima gas. Druga stvar koju sam primetio je kad sam "malo" brze ulazio u krivine auto je sam oduzimao gas i kontrolisao proklizavanje. Imam sport dugme i prilikom duzeg drzanja gasi s Esp ali milsim da oni koji nemaju to dugme ne mogu da ugase Esp.

_________________
k(kadet)v(vetra)a(astra)v(vectra)a(astra)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 17 Jul 2015 12:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 15 Jul 2013 01:26
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Ime: Pavle
Opel: Astra H 1.7 CDTI
Pozdrav ljudi, imam problema upravo sa tim ESP-em, pri kretanju brzina tipa 10 km/h, uglavnom po paklenim vrućinama mi se upali ta lampica i oduzima se gas, to se uglavnom dešava leti, a evo danas mi se u toku vožnje dogodilo nekoliko puta, da li zna neko u čemu bi mogao da bude problem i da li je neko imao bilo kakva iskustva sa ovim? Svaka informacija znači! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 25 Jun 2019 16:26 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Maj 2016 08:38
Postovi: 11
Lokacija: Kruševac
Ime: Nenad
Opel: astra H 1.4
evo posle 4 god da ozivim temu, vec godionu dana vozim sa non stop upaljeni esp??? ne znam kako, ne znam zasto, a ne znam ni kako da iskljucim. opela stra h 1.4 benzin 2004 godiste, i u tom periodu mi je diglo potrosnju sa 7.5 na 10 po gradu. jel ima neko ideju kako se to iskljucuje bez dijagnostike???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 28 Jun 2019 01:05 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
A što ne odradiš negde dijagnostiku, kako te ne zanima zašto ti svetli lampica? Ako ti se ne plaća dijagnostika, makar sa Aliexpresa poruči kineski Opcom i odradi sam dijagnostiku, a i ostaće ti za neki drugi put kad zatreba :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 05 Jul 2019 19:48 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Maj 2016 08:38
Postovi: 11
Lokacija: Kruševac
Ime: Nenad
Opel: astra H 1.4
ne moze da ocita dijagnostika, ne moze da se popravi cim modul, izgleda da je tu problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H i ESP
PostPoslato: 09 Jul 2019 03:43 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Kod mene imam sport dugme ali nemam esp.. drzim dugme i nista se ne desava, Cosmo oprema i 2005 god Astra H.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs