Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:56

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 03 Dec 2020 20:56 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
Pozdrav svima!
Planiram da menjam auto i nekako mi stalno u oko upada Astra K 1.6cdti zbog svega sto nudi po relativno povoljnoj ceni.
Iskren da budem pre bih isao na 1.4 turbo benzinca ali on je osetno skuplji od dizela sa mnogo boljom opremom pa mi nije bas nesto isplativo. E sada znam da se ovaj motor nije proslavio ali vidim jako cesto da ih ljudi voze, znam da imaju problem sa lancem koji brzo ode i jako je komplikovan/skup za zamenu pa me zanima da li ima jos nekih velikih mana (naravno turbina, plivajuci zamajac se podrazumeva kao standard)? Takodje me zanima koliko je zapravo zamena tog lanca i koliko cesto se menja jer kako sam citao cene su vrlo razlicite gde se navodi da idu izmedju 1000 i 2000e ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 03 Dec 2020 22:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Zamena lanca u ovlascenom servisu je sada do 600e,jeste neksd bila 1000. Sto se tice ostalih delova tipa turbine i zamajca,nije bilo preranih kvarova. E sad,zasto je 1.4t skuplji od 1.6? Zato sto su 2.6 presli 200+ hiljada pa je km vracena i onda ljudi padaju na nisku cenu. A na toj km na svakom dizelu pocinju kvarovi koji nisu jeftini. Dakle,skuplji benzin bez problema ili jeftiniji dizel s velikom km,tvoj izbor :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 04 Dec 2020 10:54 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
testdriver je napisao:
Zamena lanca u ovlascenom servisu je sada do 600e,jeste neksd bila 1000. Sto se tice ostalih delova tipa turbine i zamajca,nije bilo preranih kvarova. E sad,zasto je 1.4t skuplji od 1.6? Zato sto su 2.6 presli 200+ hiljada pa je km vracena i onda ljudi padaju na nisku cenu. A na toj km na svakom dizelu pocinju kvarovi koji nisu jeftini. Dakle,skuplji benzin bez problema ili jeftiniji dizel s velikom km,tvoj izbor :)

Apsolutno tacno da dodam malo,imas u temi astra k opisane probleme ovog modela sa dizel motorom,pored lanca,kvacila jos neki...EU izbacuje polako dizele, za njih su velike takse nameti pa i iz tog razloga ce biti sve jeftiniji....ako imas nekog preko nek ti potrazi auto od prvog vlasnika ili ga probaj naci ovde.Ove s placeva hm... sve ti rekao kolega testdriver :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 04 Dec 2020 23:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
Apsolutno se slazem sa vama, 100% ste u pravu jer vec neko vreme pratim oglase na autoscout24.ch gde isti modeli sa identicnom opremom i km kostaju isto pa i skuplje nego kod nas isti koji su uvezeni iz Svajcarske... km vracena ili su lupani pa se ovde peglalo. Sustinski ovo ne vazi samo za astru vec za sve modele, neko vreme sam razmatrao pasata B8 i skodu oktaviu 2016+ godiste pa sam ih pratio. Ono sto me poprilicno fascinira sto je kod nas standard predjenih km 180 000 za auto koji je star 3 godine i za auto koji je star 10 godina, kao da nasi majistori imaju isti softver koji vraca na odredjenu cifru ili je to zlatna sredina za nase podneblje.
U svakom slucaju hvala vam na odgovorima, potrazicu jos malo po forumu to sto ste mi preporucili. Ako imate jos neke smernice pisite. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 04 Dec 2020 23:20 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
munja2 je napisao:
testdriver je napisao:
Zamena lanca u ovlascenom servisu je sada do 600e,jeste neksd bila 1000. Sto se tice ostalih delova tipa turbine i zamajca,nije bilo preranih kvarova. E sad,zasto je 1.4t skuplji od 1.6? Zato sto su 2.6 presli 200+ hiljada pa je km vracena i onda ljudi padaju na nisku cenu. A na toj km na svakom dizelu pocinju kvarovi koji nisu jeftini. Dakle,skuplji benzin bez problema ili jeftiniji dizel s velikom km,tvoj izbor :)

Apsolutno tacno da dodam malo,imas u temi astra k opisane probleme ovog modela sa dizel motorom,pored lanca,kvacila jos neki...EU izbacuje polako dizele, za njih su velike takse nameti pa i iz tog razloga ce biti sve jeftiniji....ako imas nekog preko nek ti potrazi auto od prvog vlasnika ili ga probaj naci ovde.Ove s placeva hm... sve ti rekao kolega testdriver :postovanje:

Ako mozes molim te da postavis link ovde od te teme, posto sam precesljao forum ali nisam uspeo to da nadjem? Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 07 Dec 2020 11:25 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2016 20:02
Postovi: 147
Lokacija: Beograd
Ime: Horhe
Opel: Astra G 1.8 16v
Uzmi 1.6 cdti sa elektronskom servisnom knjižicom, tu nema puno prostora za manipulacije kilometražom. Sve i da odmah uradiš veliki servis, zatvoriš EGR, zameniš lanac i lančanike, središ set kvačila, opet si jeftinije prošao nego sa 1.4t (koji realno jeste bolji, ali nije 4000€ bolji). Koliko čitam, dizne i turbine im nisu loše. Gledaj samo da nema (i nije imao) problema sa regeneracijama DPF-a, to sad svaki auto zapisuje u memoriji.

Što se tiče lima, povedi nekoga ko se razume, odmah će ti reći šta je peglano. Treba vremena, ali može da se nađe upotrebljiv primerak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 07 Dec 2020 17:53 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
A sto bi zatvarao odmah egr i to na eu6 motoru??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 08 Dec 2020 01:49 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
I mene zanima priča ovo oko zatvaranja EGR-a.

Moje iskustvo sa ovim motorom je da treba zameniti lanac i to je to.
Od ostalih stvari mi je par majstora potvrdilo da ne treba dirati ništa - dizne na 190k kod mene nemaju nikakvih problema npr. Takođe, motor je mnogo čistiji od 1.7 CDTI, pa mi je i za čišćenje EGR-a rečeno da ne treba...
Ono o čemu treba voditi računa je DPF, jer ako se on zapuši može da strada turbina. Ja na 800km koliko u proseku bude jedan rezervoar provezem oko pola u gradu i pola na autoputu. Do sad mi se jednom upalilo upozorenje, a to je bilo pre više od godinu dana. Od tad ubacim po neki aditiv na nekoliko meseci do pola godine i produvam ga kad mogu na 3000 obrtaja jedno 10 minuta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 08 Dec 2020 15:22 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2019 22:39
Postovi: 46
Lokacija: Pancevo
Ime: Vladimir
Opel: Astra K & Corsa D
Da se ubacim u temu sa mojim iskustvom za ovih godinu i kusur. Moja nije ovde kupljena, uvezena je iz Luksemburga i ima elektronsku servisnu knjizicu u kojoj je cak pisalo da je farban zadnji branik. Trenutno skoro 170000 na satu. Nikakvih nepredvidjenih troskova nisam imao, menjani su samo parking senzori tj. dva komada su prestala da rade napred. Cuje se cangrljanje lanca na paljenju sekundu jednu i to je to.
Motor je tih, lepo ide i bas malo trosi, to me je bas iznenadilo.

Naravno, kada se kupuje polovan auto, to je sve faktor srece. Ovi nasi sta uvoze 3-4 godine staro, da ne verujes kako moze auto da bude razvaljen za to kratko vreme.
Po meni ne treba bezati od ovog motora, bar po mom iskustvu koje je stvarno pozitivno, samo treba birati dobar polovnjak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 10 Dec 2020 11:23 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
butterfly011 je napisao:
Uzmi 1.6 cdti sa elektronskom servisnom knjižicom, tu nema puno prostora za manipulacije kilometražom. Sve i da odmah uradiš veliki servis, zatvoriš EGR, zameniš lanac i lančanike, središ set kvačila, opet si jeftinije prošao nego sa 1.4t (koji realno jeste bolji, ali nije 4000€ bolji). Koliko čitam, dizne i turbine im nisu loše. Gledaj samo da nema (i nije imao) problema sa regeneracijama DPF-a, to sad svaki auto zapisuje u memoriji.

Što se tiče lima, povedi nekoga ko se razume, odmah će ti reći šta je peglano. Treba vremena, ali može da se nađe upotrebljiv primerak.

Kada auto izadje iz Opel sistema tj vlasnik prestane da ga odrzava van ovlascenih servisa neces moci izvrsiti valjanu proveru sa i bez elektronske knizice,kada kazes razlika 4000e istu razliku imas i kod dizela npr ovde 7500e a u nemackoj 11000e za isti model zasto pa zato sto nasi preprodavci kupuju najjeftinije modele(vecina),sa ogromnom kilometrazom ili vec auta skinuta sa osiguranja....sto znaci 3000000km+ ili dobro izubijan auto koji se tamo ne isplati opravljati...Zato i govorim ljudima da kupuju automobil u inostranstvu samo ako imaju tamo nekog jako pouzdanog da im pronadje auto ili ovde od prvog vlasnika napominjem da je prosecna kiometraza za dizel vozila u EU 65000 km PROSECNA a kod nas stizu najcesce nadprosecna.
Nisu dizeli sa relativno solidnom kilometrazom recimo jeftiniji 4000 e od benzinaca isto godiste i oprema, naravno gore navedeni jesu ali njihove kvalitetne reparacije i opravke su bogami vrlo skupe i premasuju ne retko i 50% vrednosti automobila :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 15 Dec 2020 21:37 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
Izvinjavam se na kasnom odgovoru. Pre svega hvala svima na savetima.
Sto se tice 1.4T slazem se da je bolja opcija za nase trziste pogotovu za mene koji prelazim malo kilometara godisnje ali mislim da nije vredno dodatne 2000e.
Jedno pitanje vezano za 1.6cdti, koju verziju gledati? Ja bih najradije onu od 136ks posto mi deluje optimalno za ovaj auto ali takodje ima dosta od 110ks u ponudi koji na papiru deluju ok pa me zanima da li neko ima iskustva sa tim motorom ili je vozio i jednu i drugu verziju pa moze da uporedi?
Takodje da li uzimati modele sa start stop sistemom, ovo je vise zbog samog odrzavanja tj delova jer sam citao da su skuplji delovi za aute koji imaju taj sistem? Iskreno ne treba mi uopste ali cisto pitam ako bude neki dobar primerak sa tim sistemom.
Nasao sam par modela u Nemackoj ali nisam uspeo jos da nadjem neke pouzdane "firme" koje dovoze iz Nemacke. Kolega je pre 6 meseci narucio auto iz Svajcarske preko Kopernikus firme https://www.facebook.com/kopernikuscarssrbija koja se bavi uvozom auta, sam izabrao auto oni ga pregledali, kupili, doterali i ocarinili, njegovo bilo samo da registruje ali nazalost ne rade uvoz iz Nemacke a iz Svjacarkse mi se ne isplati da uvozim astru jer je najvise benzinaca u ponudi koji su osetno skuplji od Nemaca. Ako neko ima neku firmu da preporuci koja to radi iz Nemacke a koja je pouzdana neka pise.
Ovo je nesto sto sam nasao sto sa povratom poreza od 16% dodje kao fina kupovina:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=305653501&categories=Limousine&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=ANDROID_AUTO&features=NAVIGATION_SYSTEM&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=19000&makeModelVariant1.modelId=5&maxMileage=170000&minFirstRegistrationDate=2016-01-01&minPowerAsArray=79&minPowerAsArray=KW&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&vatable=true&action=eyeCatcher&searchId=8732a2a4-a3ee-3976-9491-0f346350100c
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=312051988&categories=Limousine&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=ANDROID_AUTO&features=NAVIGATION_SYSTEM&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=19000&makeModelVariant1.modelId=5&maxMileage=170000&minFirstRegistrationDate=2016-01-01&minPowerAsArray=79&minPowerAsArray=KW&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&vatable=true&searchId=8732a2a4-a3ee-3976-9491-0f346350100c


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 16 Dec 2020 15:14 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2019 22:39
Postovi: 46
Lokacija: Pancevo
Ime: Vladimir
Opel: Astra K & Corsa D
Moja je 110 konja i ne fali joj snage. Ako si nekada vozio Astru J 1.7 cdti sa 110 konja, ovaj motor u Astri K ide primetno bolje. Moja ima i sport mod koji je tera u overboost, dodaje obrtnog momenta taman za preticanje. Za start-stop sistem je skuplji akumulator i anlaser. Ja u moju cim udjem ugasim start-stop i to je to, nervira me svako malo gasenje na semaforu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 16 Dec 2020 23:05 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
Verujem da je ok, trenutno vozim Astru H 1.6 105ks koja, i ako je u dobrom stanju, ide kao mrtav konj pogovotu sa ukljucenom klimom tako da kontam da ce astra sa 110ks i 300nm ici osetno bolje :wink: Vazno mi je da ima malo elasticnosti posto sam pre Astre gledao Passata 1.6 TDI od 120ks i citao sam dosta kometara koji kazyu da je taj motor dosta slab za njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 17 Dec 2020 20:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2019 22:39
Postovi: 46
Lokacija: Pancevo
Ime: Vladimir
Opel: Astra K & Corsa D
Za Astru h 1.6 benzin je avion sto se tice medjuubrzanja. A Pasat je 200 kila tezi od Astre K, verujem da se itekako primeti to. Za njega je kao i za Insigniju prava mera 2.0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 19 Dec 2020 19:52 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
Pa verujem da je tako, nisam ga nikada vozio nesto duze da bih mogao da uporedim ali sudeci po onome sto vlasnici govore verujem da je 1.6 motor preslab za Passata.
Sto se tice Astre onda koji mi ispadne bolja kupoovina njega cu uzeti. Sto se tice opreme nekako sve gledam inovation jer on ima najvise opreme a posto sam citao po drugim forumima da 1.6 cdti motoru treba dugo da se zagreje tj. da pocne da greje trazim neku sa winter paketom opreme tj. sa grejacima sedista i volana. Da li ima jos nesto na sta bi mi vlasnici Astre K sugerisali da obratim paznju vezno za opremu ali i generalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 21 Dec 2020 20:35 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Zar noviji dizeli nemaju quick heat grejac rashladne? Meni auto pocne da duva toplo posle 2 min, cim predjem 700,800m.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 21 Dec 2020 21:47 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Imaju quick heat ako je deo opreme :D
Potvrđujem da se motor jako teško greje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 25 Dec 2020 16:00 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2019 22:39
Postovi: 46
Lokacija: Pancevo
Ime: Vladimir
Opel: Astra K & Corsa D
Ja bih ti rekao da obavezno gledas neku sa rikverc kamerom i senzorima, nepregledna je pozadi bas.
Sve ostalo je bonus, svakako gledaj Innovation Astre po mogucnosti.
Kao i svaki dizel, malo joj duze treba da krene da duva toplo, posle 1.5-2km otprilike krene da duva :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 28 Dec 2020 18:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Moram da se ispravim sto nisam znao novu cenu zamene lanca. Elem,vise nema onih popusta od ranije tako da je sad zamena oko 100000 i koji dinar preko. Cisto da to uzmete u racunicu ako vec necete benzin :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 01 Jan 2021 16:59 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
Sto se tice zamene lanca zavao sam ovlasceni servis u Novom Sadu i rekli su mi 90 000 rsd za komplet veliki servis sa zamenom lanca, eto mozda nekom pomogne. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 03 Feb 2021 22:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Apr 2016 22:15
Postovi: 17
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milos
Opel: Astra H, 1.7 cdti
Garaza: pogledaj
Zna li neko kako se pokazao taj 1.6 cdti 110 hp u karavanu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6cdti iskustva
PostPoslato: 21 Feb 2021 09:07 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 15 Nov 2020 11:41
Postovi: 2
Lokacija: Vranje
Ime: Vlada
Opel: Astra k.1.6.cdti
Koje aditive sipate u rezervoar? Na mojoj astri k se upozorenje na zapušenje dpf filtera upali na nekih 700-800 km, i traži da nastavim voznju. 70% km je gradska voznja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs