Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 20:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra J 1.7 CDTI, 92kW, krcanje iz menjaca
PostPoslato: 17 Jul 2018 11:22 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2018 08:14
Postovi: 21
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Milos Mihajlovic
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Pozdrav svima. Kupio sam auto pre mesec dana i vec posle 2 dana se pojavio problem.. Rec je o Opelu Astra J 1.7 CDTI, 92kW, 2011. god. Naime, dok je auto u brzini, u toku voznje, kada pustim papucicu gasa i auto samo odrzava brzinu, cuje se neko krcanje. Da li je neko od vas imao takav problem, da li znate o cemu je rec? Majstor kaze da je pregledao lezajeve u tockovima, i poluosovine, i sve je uredu, i smatra da su lezajevi u menjacu, ali da bi bio siguran mora da rasturi menjac. Po netu vidim da su ti M32 menjaci problematicni, ali uglavnom se problem manifestuje kao zvizdanje iz menjaca, ne kao krcanje.. Jel menjao neko te lezajeve, i jel zna okvirno cenu istih? I da li se uopste isplati menjati lezajeve, ili da nadjem neki polovni menjac? Inace menjac lepo radi u svim brzinama, lepo ubacuje u brzine, nigde ne glavi..
Koliko litra ulja staje u menjac i koje ulje da sipam? Kod mene je trenutno 2.2l, i ulje je crno, majstor kaze da je prethodni vlasnik stavljao neki aditiv u ulje da bi utisao te lezajeve..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7 CDTI, 92kW, krcanje iz menjaca
PostPoslato: 17 Jul 2018 11:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Najverovatnije menjac pogotovo ako ti rucica igra u 1 brzini pri polasku. Ako menjas lezajeve moras u setu imati i zupcanik prve jer je on modifikovan a njega ovi sto rade menjace s neoriginalnim (al ok lezajevima) tesko da imaju. Cene se krecu od 400 do 700e zavisi gde radis. Polovan menjac je 450e al ne vredi da ga uzimas jer i taj ko zna kakav je


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7 CDTI, 92kW, krcanje iz menjaca
PostPoslato: 17 Jul 2018 12:10 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2018 08:14
Postovi: 21
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Milos Mihajlovic
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Ne igra rucica ni u jednoj brzini. Sto se tice lezajeva majstor kaze da je cena 100-150e po lezaju, a onda vidim da je set lezajeva, svih, Timken, u Engleskoj 160 funti. Da li je moguce da je tolika razlika kod nas u ceni, i da li su dobri Timken lezajevi? Uskoro putujem u Englesku sluzbeno, pa mogu tamo da ih uzmem, s tim sto mora da se rasturi menjac prvo da vidim da li je set od 25 ili 27mm, jer koliko vidim prilikom online porucivanja ima te dve opcije..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7 CDTI, 92kW, krcanje iz menjaca
PostPoslato: 17 Jul 2018 12:44 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
imas pojacane lezajeve za m32 menjac da uzmes. Znam da su oko 200 eura. Moguce da su ti koje si naveo. I mene to ceka, pa sam gledao.

ako mozes da rasturis menjac, pa sve pregledas, onda super.

Proveri ujedno i sinhrone prve i druge brzine. I oni novi mogu da se nadju za ~50 funti.

Ruke za skidanje menjaca, rasturanje i pakovanje nazad na auto racunaj negde oko 160 do 200 eura sa sve novim uljem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7 CDTI, 92kW, krcanje iz menjaca
PostPoslato: 17 Jul 2018 13:35 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2018 08:14
Postovi: 21
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Milos Mihajlovic
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Jel zna neko koliko ulja ide u menjac, i koje je ulje dobro?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7 CDTI, 92kW, krcanje iz menjaca
PostPoslato: 27 Jul 2019 19:14 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2018 08:14
Postovi: 21
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Milos Mihajlovic
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Napokon resio problem s menjacem. Problem je jer je prethodni vlasnik vec menjao lezajeve i stavio neoriginalne, neki je cak i bio veci nego sto treba, i to je razbilo sve ostalo. Toliki je luft imao u spojnickoj osovini da je pokidao i plivajuci zamajac. A otiso i cilindar u menjacu, pa isteklo ulje i na kvacilu, tako da je slajfovalo kao ludo, sto me i navelo da se odlucim za servis.. Nisam hteo da prepustim nista slucaju, stalno putujem vani, pa sam u engleskoj uzeo originalni kit za reparaciju menjaca, sa svim lezajevima, i semerinzima. Plivajuci je majstor poslao kod nekog u bugarsku koji ih reparira, i dao mi je i pisanu garanciju, a lamelu sam prenitovao, jer sam skoro novu stavio, zamenio druk lager, i oba cilindra. Sve to, i novo ulje, i ruke, izasla popravka 850e. E onda mi je papucica glavila u donji polozaj, majstor me upozorio na to, jer kaze da se papucica za kvacilo pojela, koliko je to moguce ne znam, ali seta oko 1 cm levo-desno.. I tako glavilo dok se nisam iznervirao, i na sred puta lepo isutirao kvacilo (papucicu) i sad vise ne glavi :D I onda sam i promenio majstora, drugi majstor mi je samo ispustio vazduh iz kvacila, kaze da je ostalo ok, i sad funkcionise super :)) Razmisljao sam o kupovini polovnog menjaca, ali mislim da mi je ovo sigurnije, sad bar znam da mi je menjac takoreci nov, sve sto nije valjalo je zamenjeno.. Samo nisam siguran toliko u ovaj reparirani zamajac, ali videcemo koliko ce da gura. Za reparaciju menjaca, korpe i lamele je otislo 250e..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs