Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 01:16

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 25 Jul 2018 18:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2018 08:14
Postovi: 21
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Milos Mihajlovic
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Pozdrav. Da li neko ima iskustva sa Astrom J 1.7 CDTI 125ks, Sports Tourer? Zanima me potrosnja, po gradu mi trosi oko 7 po boardu, ovako po mom proracunu trosi 7-7.5 sto mislim da je ok za tu tezinu auta, ali mislim da mi na otvorenom trosi vise nego sto bi trebalo, u sestoj brzini na 130 km/h ne silazi ispod 7-7.5, na ravnom.. Skoro sam kupio auto pa jos uvek ne znam, ali da li neko vec ima iskustva s ovim autom, jel ovo normalna potrosnja? I zanima me da li postoji update softwera za ovaj auto, prijatelj je takav problem na mazdi resio updatom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 29 Jul 2018 08:48 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2011 12:55
Postovi: 95
Lokacija: Vojvodina
Ime: Zoran
Opel: Astra J 1.7 COSMO , Fiat Seicento
Čini mi se da tvoja Astra malo više troši goriva.Imamo identične automobile.
U međugradskoj vožnji mi nikada nije prešla 6 lit/100 km,koliko god žustro da sam vozio.U proseku je oko 5.5 lit.Na auto putu pri 130-140 km/h i dobro natovarenom autu na putu do Grčke (Sitonija) i nazad i nešto po lokalu prosečna potrošnja je bila 6.05 lit na pređenih 1800 km.Klima je bila uključena 80% vožnje.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 29 Jul 2018 20:25 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2018 08:14
Postovi: 21
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Milos Mihajlovic
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Pankoz je napisao:
Čini mi se da tvoja Astra malo više troši goriva.Imamo identične automobile.
U međugradskoj vožnji mi nikada nije prešla 6 lit/100 km,koliko god žustro da sam vozio.U proseku je oko 5.5 lit.Na auto putu pri 130-140 km/h i dobro natovarenom autu na putu do Grčke (Sitonija) i nazad i nešto po lokalu prosečna potrošnja je bila 6.05 lit na pređenih 1800 km.Klima je bila uključena 80% vožnje.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Moja ne spusta ispod 8.5 na autoputu na 130, kad je klima ukljucena.. Ne znam sta moze da bude problem, vozio sam kod majstora, kaze da je sve ok..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 29 Jul 2018 21:23 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Koliko puta si vozio autoputem i pratio potrosnju? Da ti nije tad radio regeneraciju DPF? Koju dimenziju felni i guma vozis na autu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 29 Jul 2018 21:56 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Kod mene na 130km/h sa klimom je potrosnja oko 6,5l


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 29 Jul 2018 23:06 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2018 08:14
Postovi: 21
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Milos Mihajlovic
Opel: Astra J 1.7 CDTI
MiskoBgd je napisao:
Koliko puta si vozio autoputem i pratio potrosnju? Da ti nije tad radio regeneraciju DPF? Koju dimenziju felni i guma vozis na autu?

Vozio sam vise puta na autoputu, i na boardu uvek pokazuje 7-7.5 bez klime, a sa klimom ne ispod 8.5, na 130km/h, ukljucen tempomat, mada isto je i bez tempomata. Sada sam dosao na more s njim, potrosnja merena po autoputu bez klime nesto vise od 7.5, s klimom nisam imao prilike da odredim tacnu potrosnju, jer nisam imao prilike da dopunim rezervoar od "cepa do cepa". Gume su 225/55/17, napumpane na 2.4, i na 2.5 ista potrosnja..
Trenutno imam problem sa lezajevima u menjacu, cuju se u toku voznje kad pustim papucicu gasa dok je auto u brzini, to cu da zamenim kad se vratim s mora, ali ne verujem da to utice na potrosnju..
A sto se tice regeneracije DPF-a cesto je radi, mada sada na putu ka moru nije nijednom, ali cim sam stigao ovde na parking onda je krenuo ciscenje, odnosno pokazivao je u mestu potrosnju od 2.5l/h, mislim da je to to :D Auto sam kupio pre 2 nedelje, tako da ne znam mnogo o autu, tek se upoznajemo, ali mislim da je ovo velika potrosnja i za auto te tezine, po gradu i ne, ali na autoputu da..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 29 Jul 2018 23:09 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2018 08:14
Postovi: 21
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Milos Mihajlovic
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Vladarr je napisao:
Kod mene na 130km/h sa klimom je potrosnja oko 6,5l

Koje gume su kod tebe? Gde sipas gorivo, na kojoj pumpi? Ne znam sta bi moglo kod mene da utice na toliko drasticno vecu potrosnju.. Kad pitas majstora kaze sve uredu, ali ocigledno da nije :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 29 Jul 2018 23:55 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Slazem se da jeste veca potrosnja od ocekivane za otvoren put. Ma Vlada vozi 1.4T hatch :)

Ako nemas nikakvih gresaka jedino da odes na dijagnostiku da ga neko zakaci i provoza na autoputu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 30 Jul 2018 00:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Mislio sam da taj dizelas trosi manje nego moj benzinac zato sam i stavio komentar.
Gume su Bridgeston Turanza er 300 215 50R17 pumpam ih na 2.3 bara. Gorivo sipam samo na Nis-u 95 oktana kod Emmzete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 30 Jul 2018 08:34 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
MMihajlovic89 je napisao:
Vladarr je napisao:
Kod mene na 130km/h sa klimom je potrosnja oko 6,5l

Koje gume su kod tebe? Gde sipas gorivo, na kojoj pumpi? Ne znam sta bi moglo kod mene da utice na toliko drasticno vecu potrosnju.. Kad pitas majstora kaze sve uredu, ali ocigledno da nije :(

Zavisi i od toga kakav je majstor i da li zna sta treba da gleda ili samo ankaci dijagnostiku, kaze nema greska, sve je to u redu (kao sto vecina i radi). Na ovom motoru su dizne problem pa bi trebalo videti kad je uradio poslednju regeneraciju i koliko cesto ih radi. Ako cesto ulazi u regeneraciju dpf to je zbog losih dizni a onda i povecava potrosnju goriva i to upravo na autoputu posto u gradu i nema uslova da pocne regeneraciju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 30 Jul 2018 08:58 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2011 12:55
Postovi: 95
Lokacija: Vojvodina
Ime: Zoran
Opel: Astra J 1.7 COSMO , Fiat Seicento
Meni leti ulazi u regeneraciju na oko 270-280 pređenih km.Vožnja je 80% magistrala,uglavnom relacija oko 17 km (do posla).Da li prečesto radi regeneraciju i da li dizne mogu da se repariraju,očiste ili slično i koliko to otprilke može da košta?

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 30 Jul 2018 14:36 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Dizne se repariraju i remont kosta oko 120e po komadu. Ne znam kako znas da on ulazi u regeneraciju osim mozda po potrosnji na BC ali to su regularne regeneracije koje traju kratko. Kad kazem ceste regeneracije, mislim da one koje zahtevaju voznju od 30km uz treperenje lampice grejaca. Tad je skidanje dizni neminovno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 30 Jul 2018 15:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2011 12:55
Postovi: 95
Lokacija: Vojvodina
Ime: Zoran
Opel: Astra J 1.7 COSMO , Fiat Seicento
Da,mislio sam na redovne regeneracije koje traju 10-15 km i ništa od lampica se ne pali,već skontam po povećanoj potrošnji na BC-u.

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 30 Jul 2018 20:52 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2018 08:14
Postovi: 21
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Milos Mihajlovic
Opel: Astra J 1.7 CDTI
testdriver je napisao:
Dizne se repariraju i remont kosta oko 120e po komadu. Ne znam kako znas da on ulazi u regeneraciju osim mozda po potrosnji na BC ali to su regularne regeneracije koje traju kratko. Kad kazem ceste regeneracije, mislim da one koje zahtevaju voznju od 30km uz treperenje lampice grejaca. Tad je skidanje dizni neminovno

Ja nisam do sada imao takvih slucajeva da mi se pali lampica za regeneraciju, samo poveca potrosnju, u leru pokazuje 2.5l/h. Inace danas i juce mi se desilo ujutru kad sam krenuo na plazu da auto bukvalno "stuca", nije mi se to desavalo do sada kada je hladan.. Morace na detaljan pregled kad se vratim s odmora, i na zamenu lezajeva u menjacu. Pre puta sam cistio map i maf senzore kontakt sprejem, map je bas bio nahvatao garez. Kad se vratim ocisticu i egr ventil, i negde na forumu sam nasao da je neko problem s potrosnjom resio zamenom dekli ventila, provericu i to.. sto se tice dizni dijagnostika pokazuje da su sve dizne na 0, nijedna nema odstupanja.. Generalno nisam zadovoljan autom, deluje mi tromo, mislim da sa 125ks treba to da vuce mnogo bolje, mnogo trosi, kako se meni cini on ce meni na oglase ako ne resim problem s potrosnjom, i uzecu nekog benzinca, bar da znam zasto trosi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 30 Jul 2018 22:53 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Gde si na odmoru? Ako si dizel sipao u Makedoniji, onda je do njega i zato stuca

Pa kad se vratis, sipaj na nasoj pumpi neki kvalitetniji dizel iz ponude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 31 Jul 2018 11:13 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2011 12:55
Postovi: 95
Lokacija: Vojvodina
Ime: Zoran
Opel: Astra J 1.7 COSMO , Fiat Seicento
Ja sam ove kao i svih prethodnih godina uvek dosipao pun rezervoar dizela u MK i nikada nisam osetio štucanje i nemiran rad motora,tako da ne verujem da je uzrok tome loš kvalitet goriva.

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 31 Jul 2018 11:34 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
znam samo da sam od par ljudi cuo da im posle sipanja dizela u MK auto prijavljivao neke greske oko EGR, MAF, MAP i slicno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 31 Jul 2018 14:23 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2011 12:55
Postovi: 95
Lokacija: Vojvodina
Ime: Zoran
Opel: Astra J 1.7 COSMO , Fiat Seicento
8 poslednjih godina letujem u Grčkoj i uvek u putu i povratku dopunim pun rezervoar dizela.Nikada do sada(pu,pu,da ne ureknem) nisam imao nijedan problem sa radom motora nakon dosipanja goriva u MKD.Isto tako nisam čuo od drugara ili poznanika za sličan problem.U MKD je na svim pumpama ista cena goriva,što se ne može reći za Srbiju,pa sam skoro siguran da je gorivo lošijeg kvaliteta u Srbiji nego u MKD.

Послато са ME173X уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 31 Jul 2018 19:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2018 08:14
Postovi: 21
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Milos Mihajlovic
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Nesha je napisao:
Gde si na odmoru? Ako si dizel sipao u Makedoniji, onda je do njega i zato stuca

Pa kad se vratis, sipaj na nasoj pumpi neki kvalitetniji dizel iz ponude

U Makedoniji sam sipao dizel, ali i prosle god sam sipao u Makedoniji, cak mi je auto i bolje isao nego s nasim dizelom. Mada prosle godine sam sipao na onoj pumpi zadnjoj na Bogorodici, a sad sam sipao na lukoilu.. Koji je kod nas kvalitetniji dizel po tebi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 31 Jul 2018 23:22 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Ne znam :P

Ja i bezolovni i dizel u 95% slucajeva sipam na NIS pumpama, samo iz razloga jer su mi blizu. I to uglavnom na Zmaju ka gradu. Nemam nekih zamerki


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 05 Avg 2018 20:46 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2018 08:14
Postovi: 21
Lokacija: Nis, Srbija
Ime: Milos Mihajlovic
Opel: Astra J 1.7 CDTI
Nesha je napisao:
Ne znam :P

Ja i bezolovni i dizel u 95% slucajeva sipam na NIS pumpama, samo iz razloga jer su mi blizu. I to uglavnom na Zmaju ka gradu. Nemam nekih zamerki

Bio si upravu za gorivo u Makedoniji, uvek sipam 20l u kanticu na izlaz iz Makedonije, za rezervu, ako zatreba dok sam u Grckoj, jer sam imao losa iskustva s gorivom u Grckoj.. I juce kad sam krenuo nazad uzmem ja tu kanticu da ispraznim u rezervoar, i negde pri kraju kantice krene neko djubre da izlazi, pogledam u kantici sve nesto braon na dnu, neko djubre, inace kantica je bila cista.. Tako da, ipak je meni "stucao" auto zbog prljavog goriva sipanog na Lukoil pumpi 10km pre Bogorodice.. U povratku sipam gorivo na shellovoj pumpi, ali prvo u kanticu, koju sam pre toga ocistio, i nije bilo nikakve prljavstine, i onda sam tu napunio rezervoar, i auto normalno radi..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 11 Sep 2018 11:21 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Nov 2017 13:08
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Ime: Nenad
Opel: Astra J Sports Tourer
MMihajlovic89 je napisao:
testdriver je napisao:
Dizne se repariraju i remont kosta oko 120e po komadu. Ne znam kako znas da on ulazi u regeneraciju osim mozda po potrosnji na BC ali to su regularne regeneracije koje traju kratko. Kad kazem ceste regeneracije, mislim da one koje zahtevaju voznju od 30km uz treperenje lampice grejaca. Tad je skidanje dizni neminovno

Ja nisam do sada imao takvih slucajeva da mi se pali lampica za regeneraciju, samo poveca potrosnju, u leru pokazuje 2.5l/h. Inace danas i juce mi se desilo ujutru kad sam krenuo na plazu da auto bukvalno "stuca", nije mi se to desavalo do sada kada je hladan.. Morace na detaljan pregled kad se vratim s odmora, i na zamenu lezajeva u menjacu. Pre puta sam cistio map i maf senzore kontakt sprejem, map je bas bio nahvatao garez. Kad se vratim ocisticu i egr ventil, i negde na forumu sam nasao da je neko problem s potrosnjom resio zamenom dekli ventila, provericu i to.. sto se tice dizni dijagnostika pokazuje da su sve dizne na 0, nijedna nema odstupanja.. Generalno nisam zadovoljan autom, deluje mi tromo, mislim da sa 125ks treba to da vuce mnogo bolje, mnogo trosi, kako se meni cini on ce meni na oglase ako ne resim problem s potrosnjom, i uzecu nekog benzinca, bar da znam zasto trosi :D



Ako ti na leru pokazuje 2,5 l/h 99% ti je zveknuo protokomer. Mozes ga cititi koliko hoces, ne vredi, verovatno mu je otisao senzor za temperaturu vazduha, komp ga pogresno ocitava i misli da je napolju hladno, zato ti i povecava potrosnju.
Imam slican problem i burazera za majstora, na dijagnostici pokazuje temperaturu -40 iako je napolju +30 (ne javlja nikakvu gresku na bordu)
Ja moj nisam jos uvek zamenio pa ne mogu sa sigurnoscu da potvrdim da li je samo do toga a, ako kazes da si proveravao dizne onda je verovatno protokomer u pitanju.

Proveri pa javi da znam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2018 14:37 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Pa valjda bi majstor na dijagnostici uocio -40 na +40...
Ozbiljan majstor kad ga "nakaci" pogleda jos ponesto osim toga ima li ili nema zabelezenih kodova za greske...
Sent from my E2105 using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 12 Sep 2018 12:45 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Nov 2017 13:08
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Ime: Nenad
Opel: Astra J Sports Tourer
alexa05 je napisao:
Pa valjda bi majstor na dijagnostici uocio -40 na +40...
Ozbiljan majstor kad ga "nakaci" pogleda jos ponesto osim toga ima li ili nema zabelezenih kodova za greske...
Sent from my E2105 using Tapatalk



Koji majstor?
Ja nisam procitao da je covek bio kod majstora, vec pitao za iskustva.
Ne vidim svrhu tvog komentara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.7, 125ks, potrosnja
PostPoslato: 12 Sep 2018 13:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Protokomer nikad nije crkavao na Opelima od Astre g, redje na Astri h tako da nije to ni ovde problem


Poslednji put menjao testdriver dana 12 Sep 2018 16:13, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs