Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 15:27

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra G ne reaguju usmerivači vazduha u kabini
PostPoslato: 08 Jul 2018 21:28 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2011 18:07
Postovi: 103
Lokacija: Bor
Ime: Mile
Opel: Astra 1.7DTI 16v
Garaza: pogledaj
Pozdrav svima sa foruma ,
Imam Astru G 1,7 DTI 2002.god. sa digitalnom klimom. Odnedavno kad ukljucim ventilator u kabini vazduh cirkuliše (duva) samo dole u noge
i malo na bocnim otvorima pored vrata. a na sredini i prema šoferki ni da pirne vazduh. Klima radi i svi ostali tasteri ali ne i tasteri
sa smer duvanja vazduha. Šta god da je ukljuceno i prikazano na displeju duva samo dole, ventilator ima sve brzine. Da li je problem
u motorcicima za klapne (gde se uopšte nalaze).
Inace na autu od pre 4 godine imam povremeno grešku P1530 ima više znacenja :-
-Cut-off relay -circuit mailfuncion ,
-High voltage relay climate heating ,ventilation and air conditioning B-016,
-Low voltage relay climate heating ,ventilation and air conditioning B-016
Neki lokal. majstor je to tada pregledao i receno mi je da je problem bio u modulu klime da je bila vlaga i neki spoj pa je nešto premošteno i da
ce raditi ali ce prijavljivati tu grešku. Tako je i bilo klima je radila ali povremeno je palio tu grešku.
Pre par dana rešio sam da konacno zamenim taj modul i kupio sam polovan sa astre G sa digitalnom klimom. Zamenio sam ga i nakon zamene klima je radila ,ukljucivao
je ventilator klime i nije bilo greške, Nakon jednog dana opet mi je upalio staru grešku pa sad sumnjam da je taj majstor uopšte rešio problem i
da je to ostalo samo tako.
Nakon ove konstatacije primetio sam da mi se pojavio gore navedeni problem sa cirkulacijom vazduha u kabini.
Mislim da modul klime i klapne cirkulacije nemaju veze izmedu sebe i da su to dva odvojena problema .
Sada mi je veci problem cirkulacija jer ce to na zimu biti veliki problem (bez klime se nekad i može mada ona radi)
Molim vas za mišljenje savet i neku sliku gde se šta nalazi i šta bi ja mogao sam da proverim jer nemam više poverenja u majstore pogotovu u manjim sredinama kao što je moj grad (Bor) i slicno.
Hvala unapred

_________________
novi slogan Opela
"Wir leben Autos"
MILE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ne reaguju usmerivači vazduha u kabini
PostPoslato: 11 Jul 2018 21:37 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2011 18:07
Postovi: 103
Lokacija: Bor
Ime: Mile
Opel: Astra 1.7DTI 16v
Garaza: pogledaj
Nijedan odgovor , to zaista nisam očekovao . Ne mogu da verujem da nema nikog ko se malo više zanima oko problema sa klimom. 
Urađena dijagnostika i resetovane neke greške i proradili su tasteri za cirkulaciju vazduha. Što se tiče greške 1530 i nakon brisanja ubrzo se ponovo pojavila. To ostaje za rešavanje. Klima uključuje normalno i hladi i sa tom greškom

_________________
novi slogan Opela
"Wir leben Autos"
MILE


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs