Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:00

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Promena projektora u fabričkim Xenon farovima Astra G
PostPoslato: 29 Maj 2018 11:04 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav!

Zanima me da li je neko imao iskustva ili pak da poznaje tu terminologiju oko ugranje/zamene projektora u farovima? Imam fabričke xenon farove za Astru G i izgleda da su dotrajali projektori, tj. da se onaj hrom ''ispostio'' i da više ne pravi tu refleksiju kakvu bi trebalo da pravi. Stavljene su nove D2S sijalice sa novim AC balastima, ali ništa drastično se nije promenilo po pitanju svelosti na putu, pa sam rešio da zamenim te projektore, a da pak ostane fabrički izgled farova.

E sad, šta me konkretno zanima...Fabrički projektori, tj. sočivo je manje u odnosu na standardne, tj. nije veličine kao kod ''Angel eyes'' recimo, nego je manje, okvirno oko ~52mm je prečnik sočiva napred, dok je iza ona nazovi ''kupola'' gde se nalazi hrom dosta veća i ima mesta u faru. (vidi se dole na slici)


Slika


Slika


Pošto su projektori ovi novi koji imaju da se uzmu po oglasima (H1 BiXenon koje gledam) svi veličine 2.5'' minimum ili većina 3'', imam pitanje da li ja to mogu da upasujem kod mene, gde je otvor na samom faru, kao što rekoh 52mm?

Padaju mi 3 opcije na pamet:
1) Jedna je da se uzme taj nov projektor većih dimenzija i da se iskoristi samo ona ''kupola'' gde je hrom, a da se onaj vrh gde je staklo tih 2.5'' ili 3'' iskoristi postojeće moje od 52mm koje bi odgovaralo za far, faktički da se prepakuje samo moje sočivo napred na kućište od tih novih projektora.
2) Druga opcija je da se uzme to novo 2.5'' ili 3'' koje se već nađe kao najmanje bez rpepravke mog trenutnog sočiva na kućište tog novog, ali onda bi sočivo od tog novog projektora zbog malo veće veličine za nijansu svetlelo i unutra u far.
3) Treća opcija je da sam video da postoje mala sočiva za motore koje tu otprilike te veličine, ali su baš manja, ali ona bi ja mislim mogla da se stave. E sad, za ovo nešto ne bih, jer pitanje je kako svetli i to...

E sad, što se tiče prve opcije, da li je to moguće, tj. da li bi ona ''kupola'' iza zbog drugačije dimenzije lepo projektovala svetlo preko mog sočiva, koje bi dimenzijama odgovaralo, pošto bi se skinulo to fabrički veće sočivo koje ide uz taj projektor ili što se tiče druge opcije, da li bi izgubio na svetlosti i generalno, da li bi to lepo svetlelo, ako se ništa ne prepravlja, već to veće sočivo stavi pozadi, ali kao što rekoh, onda bi deo svetlosti gubio zbog razlike u veličini?

Nadam se da sam lepo objasnio šta me zanima :P


Evo kako izgleda fabrički projektor u farovima sada:


Slika

Slika

Slika

Slika


...a evo i kako izgledaju ovi aftermarket H1 BiXenon koji imaju da se uzmu, mada otprilike se zna kako izgledaju:

Slika


To je to. :P Je l' ima neko savet, predlog, sugestiju kako rešiti ovo što hoću?


Hvala unapred! Pozdrav :ots: :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs