Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:09

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Atest za zatamljena stakla na Opel Astri H
PostPoslato: 21 Maj 2018 20:06 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Nov 2013 21:25
Postovi: 111
Lokacija: Beograd
Ime: Janko
Opel: Opel Astra H 1.6
Krecem u proceduru dobijanja atesta za zatamljena stakla, pa imam dve nedoumice...na par mesta sam pročitao da je potrebna prvo potvrda proizvođača što bi u mom slučaju bio Opel, a na par mesta da je potrebna potvrda servisa koji je ugradio folije, ili je potrebna i od Opela i od servisa koji je ugradio stakla, sto me ne bi čudilo…

I drugo, na Opelu su fabrički zatamljena stakla na 22%, a 2014 godine kada sam ja ugrađivao, najmanja zatamljenost je bila 10% što bi u mom slučaju iznosilo 32%, s obzirom da su prednja stakla sa strane dozvoljena po zakonu da budu zatamljena do 30% da li to znači da bih morao da skidam foliju na prednjim staklima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za zatamljena stakla na Opel Astri H
PostPoslato: 22 Maj 2018 18:53 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Nov 2013 21:25
Postovi: 111
Lokacija: Beograd
Ime: Janko
Opel: Opel Astra H 1.6
Evo pošto sam otvorio i da zatvorim temu...
Zvao sam jutros AMSS koji radi baš ateste, pričao sa čovekom duže od 15 minuta...kad sam rekao čoveku da su folije stavljene 2014. godine čovek je rekao da nema šanse atest da prođem, da sam radio atest do juna 2017 prošao bih ga, a od tad se promenilo sve i ne bih mogao da ga prođem...u servisu su me ubeđivali da bih prošao atest da svi prolaze jer oni samo valjda uguraju te nalepnice ispod starih folija, ali za to je trebalo izdvojiti 50 evra (što mislim da je apsurd i preskupo, jer sam stavljanje svih folija platio 100evra, a sad nalepnice ispod da se gurnu 50evra), kod ovlašćenih Opelovih servisa su mi tražili od 20-50 evra, sve mora da se čeka po par dana da stignu dozvole, posle u AMSS strepnja da li bi prošlo sa tim folijama i nekih 60-evra kod njih i sa svim taksama, pa onda vanredni tehnički, pa sa papirima opet u AMSS i onda tek AKO odobri ABS onda idem po papire...sve u svemu mnogo para, mnogo muke i previse odlazaka na razna mesta...
Tako da sam nažalost posle malo više od 4 godine skinuo folije, više iz revolta i što mi se ne ide 2x u Opelov servis, pa 1x da mi uguraju nalepnice ispod folija, pa 1x u AMSS, pa 1x na vanredni tehnički, pa 2x u AMSS...što je mnogo mnogo je


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za zatamljena stakla na Opel Astri H
PostPoslato: 22 Maj 2018 19:09 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 02 Jan 2011 03:37
Postovi: 1183
Lokacija: Meljak ( Barajevo )
Ime: Boško
Opel: Astra G kupe 2.0 turbo
Garaza: pogledaj
Nisi jedini druze, mnogi smo skinuli folije :) jesi sam skidao ili u servisu? Ja sam sam skidao sa bocnih stakala, na zadnjoj soferci sam ostavio jer se ostete grejaci prilikom skidanja... kako si ti prosao po tom pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za zatamljena stakla na Opel Astri H
PostPoslato: 22 Maj 2018 19:54 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Nov 2013 21:25
Postovi: 111
Lokacija: Beograd
Ime: Janko
Opel: Opel Astra H 1.6
U servisu sam skinuo, 30evra su mi uzeli za sva stakla, super sam prosao sa grejacima, jos mi odmah na pocetku rekao jaoj na Opel Astri su bas slabi grejaci, rekao ti se potrudi da ostanu na mestu :)
I stvarno je super skinuo tu foliju pozadi, okrenuo je zadnju stranu auta prema suncu, pustio grejace, poprskao bas dobro sa nekom tecnoscu i spolja i unutra i zalepio kao neku djubretarsku kesu i onda sa necim prelazio preko nje da se izravna, spustio gepek i dosao posle nekih 10-ak min, I samo svukao tu kesu i cela folija na kesi ostala zalepljena… a ovi momci sa strane sto su radili, klasicna fizikalija, to moze svako ja mislim, zacne se folija nekim ziletom na cosku i polako skida i prska sa tom nekom tecnoscu, ali fazon mislim da moze najobicniji ferry za sudove u vodi razblazen :)… I onda sa ziletom isto lepak skidaju samo treba fino da bude natopljeno i to je to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za zatamljena stakla na Opel Astri H
PostPoslato: 22 Maj 2018 21:34 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 02 Jan 2011 03:37
Postovi: 1183
Lokacija: Meljak ( Barajevo )
Ime: Boško
Opel: Astra G kupe 2.0 turbo
Garaza: pogledaj
I ja sam samo svukao folije i onaj lepak obrisao alkoholom, nikakva nauka.. osim sto su ostali na mestu jesi proverio da li rade grejaci? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za zatamljena stakla na Opel Astri H
PostPoslato: 23 Maj 2018 07:52 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Nov 2013 21:25
Postovi: 111
Lokacija: Beograd
Ime: Janko
Opel: Opel Astra H 1.6
E to nisam probao, nisam se iskreno ni setio, a nisam imao juce ni vremena...danas cu, valjda ce biti sve ok :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za zatamljena stakla na Opel Astri H
PostPoslato: 25 Maj 2018 10:12 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Nov 2013 21:25
Postovi: 111
Lokacija: Beograd
Ime: Janko
Opel: Opel Astra H 1.6
@Bole_SEZ proverio tri puta grejace, prve tri linije od krova prema gepeku ne rade, I na njima se I vide "ostecenja" tj nekako je na tim mestima slabija boja grejaca, s tim sto prva dva mislim da mogu da se poprave jer je ostecenje oko 1 cm koliko moze da se popravi, a treci ne verujem, posto je preko 2 cm ostecenje sigurno… Ovi ostali rade svi… Videcu da li ta dva da popravljam, posto je 150 dinara po 1 cm, ali ako je ostecenje vece od 1cm ne moze da se popravi, barem koliko sam razumeo u emisiji Sat kad su o tome pricali u januaru/februaru ove godine...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za zatamljena stakla na Opel Astri H
PostPoslato: 25 Maj 2018 10:29 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Nov 2013 21:25
Postovi: 111
Lokacija: Beograd
Ime: Janko
Opel: Opel Astra H 1.6
A evo vidim da mogu i sam to da napravim, samo moram da nadjem to tecno srebro tj elektroprovodni lepak...I malo strpljenja :)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za zatamljena stakla na Opel Astri H
PostPoslato: 25 Maj 2018 18:46 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 02 Jan 2011 03:37
Postovi: 1183
Lokacija: Meljak ( Barajevo )
Ime: Boško
Opel: Astra G kupe 2.0 turbo
Garaza: pogledaj
Dobro si prosao :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za zatamljena stakla na Opel Astri H
PostPoslato: 26 Maj 2018 10:54 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Nov 2013 21:25
Postovi: 111
Lokacija: Beograd
Ime: Janko
Opel: Opel Astra H 1.6
Moglo bi se tako reći, sad samo da nađem kvalitetno to tečno srebro i da odradim kako treba...Ima neko za 1170 dinara 0,2 ml, a ima neko za 400 dinara isto 0,2 ml za koje ljudi pričaju da radi posao...pa ću još malo da razmotrim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za zatamljena stakla na Opel Astri H
PostPoslato: 26 Maj 2018 18:44 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
A moze slucajno da ti padne saksija na staklo ako imas osiguranje stakala :ludilo1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Atest za zatamljena stakla na Opel Astri H
PostPoslato: 27 Maj 2018 14:03 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Nov 2013 21:25
Postovi: 111
Lokacija: Beograd
Ime: Janko
Opel: Opel Astra H 1.6
ahahahahahahha pa imam kasko, osigurano je sve, ali ne znam nesto mi se ne trosi zbog tri linije grejaca :D, nego ako se odlucim na taj potez, imas li nekog majstora da preporucis koji dobro baca te saksije :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs