Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 12:54

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 01 Feb 2018 18:48 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Znam da je dosta pisano o tome ali sam laik, pa imam još nekih pitanja pa moram ovako.
Astra je 1.7 DTI club paket opreme. E sad dizao sam poklopac kod volana ali nisam našao onaj dzek viška u koji ide tempomat. Bilo kako bilo, video sam da su neki sa istim paketom opreme govorili da ima izvedena instalacija do osigurača pa me zanima kako odatle da dovedem do volana,Tj do ručice, odnosno odakle da povedem žice i koje zice, i kako uopšte da proverim da li je dovedeno i do osigurača uopšte..? Za prekidač kvačila ću da proverim sutra po danu, gas pretpostavljam da je električni s obzirom da je dizel u pitanju, tako da ostale uslove ispunjavam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 03 Feb 2018 11:56 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav druže :)

I kod mene je na Astri "Club" oprema (kažem po navodnicima, jer je stavljeno stvari koje odavno prelaze 'Club') i kao takva oprema, ne može da se poredi sa Elegance i Diamond kao jedne od najviših oprema koje su išle u Astru G (mada i to nije 100% merilo).

Nemaš izvedene žice verovatno, kao što i ja nisam imao od ECU-a do table. Idu ti 4 žice sa ECU-a motora (pinovi na gornjem konektoru ECU-a su ti: 23, 6, 44, 29)

E sad, moraš da izvedeš 4 žice od ECU-a do kabine, a posle kada uđeš unutra je lako. Imaš dole na slici gde sam ja provukao žice. Ja sam to relativno skoro kod mene radio, ali nažalost, pošto imam obaveza na studiranju, nisam u mogućnosti da završim. Žice nisu toliki problem da se provuku, provlače se kroz gumeni čep dole kod papučica, vidi se na slici, a posle do ECU-a je individualna stvar da se što lepše provuče da se ne vide kablovi i da bude kao fabrika :) Ništa ovo nije problem, čitaj dalje...

Što se tiče prekidača kvačila, imaš sigurno prekidač, 1.7DTi ih svaki ima, a i generalno dizel motori, kod benzinaca je to relativna stvar i većina ih nema, ali ima modela i koji ih imaju. To možeš da proveriš, ali imaš vrlo verovatno.

Gas je električni, naravno. Nemaš sajlu i slično da proveravaš, to je okej.

Dalje, ručica...Možeš da je kupiš novu, polovnu, kako god, to je relativna stvar, kao na slici dole :)

Sve ovo ništa nije problem, glavni problem što je mene sputao da završim i što čekam da rešim je sam ECU, tačnije konektor. Žice su preko nekih metalnih malih konektorčića da ih tako nazovem, ubačeni u plastični deo onaj što ima onu polugicu da se fiksira džek i tako prenose kontakt sa žica na pinove ECU-a. E problem je tu što kad dovedeš žice, što je najmanji problem, ne postoje ti mali metalni konektorčići koji se vide dole na slici, kao na ostalim žicama, rekao bih da su od aluminijuma, nego je prazna rupa i onda nema kako da se ta žica ubaci u taj konektorčić, i posle on samo gurne u plastični deo i prenese kontakt na pin i to je to. Problem je to, kako ''preneti kontakt'' sa dovedene žice na pinove ECU-a motora.

Rešenje za to je da se nađe instalacija ECU-a motora ko hoće da da/proda sa 1.7DTi ili bilo kog koji ima takve sitne konektore da bi mogla da se sprovede žica dotle, onda je lagan posao, uzmu se sa tog 'donora' 4 konektora sa žicama, ubace u postojeće kućište gde su i ostale žice i samo poveže sa žicama koje si doveo iz kabine i to je to. Eventualno sam nalazio na AliExpress ili tako nešto te sitne konektorčiće da mogu da se nađu, ali pitanje je da li pašu, a moje nisam bio izmerio kada sam skidao. Posle povezivanje kada imaš te konektorčiće je najmanji problem :)

Generalno je najlakše druga instalacija, sa drugog motora, isečena, nebitno, samo da ima te konektore koje uzmeš i to je to.

Ako neko ima slučajno instalaciju ECU-a za 1.7DTi, 1 konektor, nešto polovično i slično ili da zna da paše sa drugog i da je radio, slobodno neka se javi na PP meni, hteo bih da uzmem to i završim konačno povezivanje.

Otprilike sam ti na brzinu napisao kako ide. Ima šema za povezivanje tačno kako ide, imaš je po internetu, ako ne nađeš, poslaću ti. Ako imaš još neko pitanje, slobodno.

Pozdrav :ots: :ziveli:


Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 04 Feb 2018 00:03 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Aca_KS je napisao:
Pozdrav druže :)

I kod mene je na Astri "Club" oprema (kažem po navodnicima, jer je stavljeno stvari koje odavno prelaze 'Club') i kao takva oprema, ne može da se poredi sa Elegance i Diamond kao jedne od najviših oprema koje su išle u Astru G (mada i to nije 100% merilo).

Nemaš izvedene žice verovatno, kao što i ja nisam imao od ECU-a do table. Idu ti 4 žice sa ECU-a motora (pinovi na gornjem konektoru ECU-a su ti: 23, 6, 44, 29)


E ja sve mislio da je ecu iznad levog točka a ne kod turbine ovde...? Hm pogledaću sutra te žice da nisu odvede gde, znači ti pinovi su prazni (ne treba da se preseče žica pa ubaci još jedna i odvede do volana?)?
Sad baš gledam tvoju garažu preleteh začas i vidim da imaš priključke za grejače sedišta a to kod mene nema tako da izgleda paket opreme nema veze sa opremom.

Hm da ovaj prvi deo što si opisao je laganica ali ovo sa pinovima je malo zeznuto. Gledao sam prekidač kvačila skinuo onu plasitku ispod vozačeve kasete i zavlačio glavu i video sam ga tj mislim da jesam :D
Bilo kako bilo ako možeš pošalji mi tu šemu ako ti nije problem.
I još jedna stvar ako idu žice direktno tako (tj ne idu preko osiguraca) da li postoji šansa da nastane neki belaj tj ako dodje do problema u ručici neki spoj ili slicno, da ne nagrabusi ecu jer nema ništa između njih?

I hvala za odgovor jako lepo objasnjeno sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 25 Feb 2018 21:36 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Jun 2015 23:42
Postovi: 16
Lokacija: Bečej
Ime: Slobodan
Opel: Astra 1.7
imam astru,imam rucicu tempomata imam zice sa dzekom za tempomat,imam pinove za motorni komp, imam i znanje i dijagnostiku,ali nigde nije niko napisao gde koja zica sa tempomata ide u koji pin na ecu,ni u ovoj ni u drugoj temi, u autodati 3 zice vode do motornog ecu 4 ni nema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 25 Feb 2018 23:15 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Ja gde god sam našao ni jedan rezultat se nije poklopio tako da sam ih sve batalio.
A koliko sam razumeo četvrta žica je samo napon tako da moze da varira u koji pin ide valjda neki imaju napon kad se da kontakt a neki uvek daju napon. Verovatno grešim što se tiče ovoga, al ajde da kažem..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 27 Feb 2018 00:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Jun 2016 07:49
Postovi: 10
Lokacija: Becej
Ime: Marinko
Opel: Astra g 1.7dti
Mislim da bi bilo korisno ako bi Aca_KS ovde postavio semu ili u delu "how to". Kako god, olaksao bi mnogima. A sto se tice tih pinova u samom dzeku, sigurno bi bilo mnogo jednostavnije uzeti polovan sa potrebnim brojem pinova nego budziti. Bio sam primoran na jednu takvu operaciju i moram reci da je pacijent umro. Doduse, bese to multi medijalni uredjaj pa steta nije velika i prelemljen je kompletan izvod iz istog na drugaciji tip veze al na ecu.....ja to ne bih radio. Ima tih konektora sigurno, oglasi su puni astri g za delove. Mislim da bi moglo i sa benzinca samo da je znati tacno koji je pin za sta na ecu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 27 Feb 2018 14:20 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 15 Feb 2016 12:35
Postovi: 36
Lokacija: Backi Breg
Ime: Marin
Opel: Astra G 1.7 DTI
Ja sam na mojoj 1.7 dti imao srecu samo stavio rucicu sa tempomatom stavio dzek u dzek i radi vec dve godine. Koliko se secam samo sam sa OPcom aktivirao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 27 Feb 2018 18:38 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Pa stvar je u tome da mi nemamo dzek za tempomat nego moramo sami da izvedemo žice od ecu do volana. Ali ne postoji ni jedno kršteno uputstvo, gde kaže u koje pinove treba ubaciti žice jer sve što sam nalazio ne podudara se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 02 Apr 2018 14:55 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
@Wooland, @Surla85, @PetkovicBecej

Izvinjavam se svima na neažurnosti, bio u nekoj gužvi, pošto sam na fakultetu, mada nije neko opravdanje, a i meni se bila zagubila negde literatura za tempomat, pa sam morao opet da pretražujem, malo je teže da se nađe za 1.7DTi (Y17DT), ali sam uspeo nekako...

Evo kako se treba povezati, ima i tema na internetu na stranom forumu kao dokaz, pošto ne znam da li neće administracija da se buni ako okačim link do te teme, uglavnom, lik je povezao prema ovime dole i radi mu, samo je aktivirao preko dijagnostike i to je to...


Slika

Slika


NAPOMENA: U prvom postu sam napisao raspored pinova, 29, 44, 6 i 23. Ne znam samo kako sam uspeo da ih napišem, ali to je bila GREŠKA! Kada sam izvodio žice od ECU do požarnog zida sam napisao na papiru i zalepio ih kod table, čisto da bi znao koji su pinovi, ali nisam proveravao ovde kada sam pisao sa te literature koju sam imao, već pročitao sa tih papirića i onda dao pogrešne brojeve! IZVINjAVAM SE!

NAPOMENA 2: Ipak nije sve greška, treba 5 žica, ove 4 koje su sa ove šeme gore su okej, gde 3 idu do kompjutera i četvrta na napon, a ova 23 sam se setio, to je žica koja ide od ECU-a do table, i to je signalna žica koja pokazuje na tabli onu lampicu kada je tempomat aktiviran ;) Setio sam se za šta je. Znači iz prvog posta je greška ovo 6, jer je verovatno bila pokrivena druga cifra, pa nisam lepo video, uglavnom zaključak: Žice idu na pinove 29, 44 i 62 od ručice tempomata po onoj šemi kao sa slike gore, a 23 je žica koja ide od ECU-a do table i ona se izvodi da bi na tabli svetlela lampica za tempomat. Samo gledam prevod ove žice sa B pina, trebalo bi da ide na crnu žicu na prekidač kočnice. To je to!

Uglavnom, mi koji nemamo instalaciju do ECU-a, moramo da dovedemo žice kao što je već rečeno u ovoj temi. Nemam vremena trenutno da uradim taj posao, ali uradiću ga kad tad što se kaže.

Naravno, ako neko od Vas ili bilo ko drugi uradi, neka javi šta i kako, da li radi, koja je procedura i slično, mada to je ovo kao što je već rečeno, dovedu se ovi pinovi do ECU-a i to je to. I žice nisu problem, 0.5mm debljine, identične kao u napajanju za kompjuter, ali mi je najveći problem oni sitni pinovi metalni, kao žabice koje se ubacuju u sam konektor. NAJIDEALNIJE bi bilo da se nađe instalacija sa nekog 1.7DTi, ona 2 konektora, ne moraju oba, može i 1 komad samo, ili možda paše sa još nekog modela i samo da se uzmu 4 žice sa sve tim pinovima, povežu sa dovedenim žicama od ručice, aktivira preko dijagnostike i to je to. Generalno je vrlo izvodljivo, ali nikako da nađem taj konektor od 1.7 da mogu da ''iščerupam'' par žica da se prikači :) Kada bi imao taj konektor, posle nije problem ko nema bord za potrošnju i to, može i on da se izvede, ali je problem za mene najveći taj što ti pinovi nemaju da se nađu, tj. na otpadu jedino da se pogleda konektor ECU-a za 1.7DTi i rešen problem :)

Ako neko nađe konektor od 1.7DTi (Y17DT) za kompjuter, može i od Astre i od Corse C, mislim da je isti na sve modele 1.7DTi išao, neka javi, pa možemo svi da učecstvujemo novčano po malo, trebaju nam po 4 žice sa pinovima da uzmemo samo i to je to.

Pozdrav! :ots: :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 08 Apr 2018 21:07 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
E hvala ti puno lepo objašnjeno. Samo još da budem siguran znači 3 žice sa dzeka idu na ecu a četvrta na prekidač kočnice? Ova peta mi nije bitna, mislim jeste ali da ne smaram gde i ona tačno treba da se ubode. Ako možeš postavi link od te teme pretpostavljam da je francuski sajt, valjda se neće moderatori ljutiti ili mi pošalji na pp.
Hvala još jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 09 Apr 2018 01:42 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Ajde da ne otvaram novu temu posto je vec vezano za tempomat.. Na opel astri h 2004 imam onu rucicu za tempomat ali kad to kliknem i okrecem lijevo - desno nista se ne desava pa me zanima treba li isto to nedje da se spoji ( iako mi je doslo dugme za tempomat kad sam kupio auto ) ili treba samo da se aktivira preko op-coma ili cega vec? Odma da kazem da mi to nije nesto bitno jer kod nas u Crnoj Gori nema auto puta ( barem ne jos ) nego me cisto kopka to dugme koje `ne radi`, tako da ako je nesto komplikovanije ne morate se trudit da objasnite :D

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 09 Apr 2018 08:24 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 02 Jan 2011 03:37
Postovi: 1183
Lokacija: Meljak ( Barajevo )
Ime: Boško
Opel: Astra G kupe 2.0 turbo
Garaza: pogledaj
A sta okreces levo desno? Valjda tempomat podesavas pritiskanjem +/- dugmeta na rucici tempomata, nema sta da se okrece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 09 Apr 2018 21:48 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Pa pretpostavljam da je to + i - . To dugme stoji odma pored paljenja svijetala sa lijeve strane, klikne se, izadje kruzic duzine tipa 2-3 cm, izvise toga je nacrtan brzinomjer i imas da okreces lijevo i desno ( to bi trebalo da je + i - )

Edit: evo sam nasao fotografiju na netu

Znaci ovo dugme kad kliknes ono izadje nekih 2 cm i mozes da ga okreces na + i - ali se nista ne desava. Topa idem 80, kliknem to, izadje rucica ja pustim gas auto se spusta ispod 80, okrecem na + i nista se ne desava - auto i dalje usporava ( ne reaguje na okretanje + i - ). Pa pitam je li tempomat treba da se aktivira preko opcoma ili nekog programa ili sta vec moze biti problem?
http://uploadslika.eu/image/sFvcG

I odma da napisem da nemam na rucici za zmigavce ono vezano za tempomat...

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 09 Apr 2018 22:01 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Au bre :banghead: . Pa to ti je tockic za podesavanje osvetljenja instrument table


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 09 Apr 2018 22:05 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
Hahahahaahahahahahahahahahahahaha u kakvoj sam zabludi ja bio! Hahahahahaha

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 09 Apr 2018 22:18 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Slika

Sent from my E2105 using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 09 Apr 2018 22:40 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2015 19:35
Postovi: 296
Lokacija: Podgorica
Ime: Luka
Opel: Astra H
U cku materinu hahahaha :D

Covjek se uci dok je ziv :)
Znaci samo da uzmem rucicu, povezem, aktiviram i to je to :D

_________________
But if you never try, you'll never know..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 15 Apr 2018 16:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Woland je napisao:
E hvala ti puno lepo objašnjeno. Samo još da budem siguran znači 3 žice sa dzeka idu na ecu a četvrta na prekidač kočnice? Ova peta mi nije bitna, mislim jeste ali da ne smaram gde i ona tačno treba da se ubode. Ako možeš postavi link od te teme pretpostavljam da je francuski sajt, valjda se neće moderatori ljutiti ili mi pošalji na pp.
Hvala još jednom!



Pošto mi niko ne potvrdi da li mogu da okačim link, poslao sam ti na PP temu, imaš tamo vezano za to, pa pročitaj :wink:

Naravno, ako bude nekih novosti, saznaš nešto ili uradiš, obavezno javi :P

:ots: :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 21 Maj 2018 16:55 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2013 16:52
Postovi: 208
Lokacija: Loznica/Beograd/Smederevo
Ime: Oli
Opel: Astra G 1.7 DTI
Garaza: pogledaj
Buraz, nabavio sam i ja rucicu, pa ako moze ta sema bio bih zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 21 Maj 2018 17:08 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2018 13:10
Postovi: 19
Ime: sasa
Opel: astra
Jedno laicko pitanje. Je li moguce imati tempomat na autu koje nema board racunar?
Posto isto imam astru 1.7dti i nemam board.
Paket opreme mi je selection.
U svim autima u kojima sam vidjao trmpomat, obicno su imala i board...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 21 Maj 2018 17:09 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2018 13:10
Postovi: 19
Ime: sasa
Opel: astra
Jedno laicko pitanje. Je li moguce imati tempomat na autu koje nema board racunar?
Posto isto imam astru 1.7dti i nemam board.
Paket opreme mi je selection.
U svim autima u kojima sam vidjao trmpomat, obicno su imala i board...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 21 Maj 2018 17:12 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2013 16:52
Postovi: 208
Lokacija: Loznica/Beograd/Smederevo
Ime: Oli
Opel: Astra G 1.7 DTI
Garaza: pogledaj
ss_123 je napisao:
Jedno laicko pitanje. Je li moguce imati tempomat na autu koje nema board racunar?
Posto isto imam astru 1.7dti i nemam board.
Paket opreme mi je selection.
U svim autima u kojima sam vidjao trmpomat, obicno su imala i board...
Ja nemam bord i nabudzicu tempomat. Bar se nadam :)

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Maj 2018 18:15 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Naravno da je moguce

Sent from my E2105 using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 22 Maj 2018 14:45 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
ss_123 je napisao:
Jedno laicko pitanje. Je li moguce imati tempomat na autu koje nema board racunar?
Posto isto imam astru 1.7dti i nemam board.
Paket opreme mi je selection.
U svim autima u kojima sam vidjao trmpomat, obicno su imala i board...


Nema veze tempomat sa bordom, slučajno se to pogodilo, inače nema pravila da moraš da imaš bord da bi imao tempomat :wink:


UPDATE: Povezao sam konačno kod mene sve što se tiče veze ručica - ECU, ali za sada bezuspešno :( Naime, pretpostavljao sam da treba aktivacija preko dijagnostike, jer posle povezivanja sam probao i ne reaguje ništa na ručicu, jedino što svetli konstantno lampica za tempomat, koja je morala da se dolemi, dodaju 2 SMD otpornika i jedna veza kratko spoji, ali bezuspešno bar za sad.

Išao sam na dijagnostiku kod jednog lika na Vaux-Com čini mi se da je imao, ali nije uspeo da mi aktivira, video sam po netu kako izgleda opcija otprilike pri aktivaciji za Cruise Control, ali kod ovog lika na laptopu nije izgledalo tako i 'kao' ušao je negde u Cruise Control, ali uopšte vizuelno ne izgleda tako kao kod drugih koji su aktivirali preko Op-Com i slično, tako da pretpostavljam da ovaj lik nije baš upućen i to, a nisam ja hteo sad da mu tražim i istražujem, tako da mi preostaje da moram da nađem neku bolju dijagnostiku kod nekog ko mi to može aktivira, mada mi kaže da možda ECU motora ne podržava, da možda treba drugi sistem, šta već, tako da je trenutno sve povezano, ali nisam uspeo da aktiviram.


To mi preostaje, pa videću šta može da se uradi po tom pitanju, ako neko od vas aktivira ili je uspeo da aktivira, neka javi više detalja ;) Pretpostavljam da može preko OPCOM da se aktivira, moraću ili ja da nabavim ili da nađem nekog ko je ima da pozajmim za aktivaciju



Evo par sličica:



Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika



Ako neko dobije neku informaciju, neka javi :wink:

Pozdrav :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tempomat i Astra G 1.7
PostPoslato: 22 Maj 2018 15:25 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2018 13:10
Postovi: 19
Ime: sasa
Opel: astra
Hvala puno za info. Nisam to znao.
Zna li jos neko samo za selection paket opreme kakvo je stanje sto se tice tih potrebnih stvari za ugradnju tempomata?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs