Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:09

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Pomoc oko procene vrednosti :)
PostPoslato: 24 Jan 2018 21:00 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2017 14:15
Postovi: 53
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Ilija
Opel: Astra G 2.0 DTI 16v
Pozdrav kolege, ko je voljan da podeli misljenje bio bih vam zahvalan :)

Posto kao sto i prosla tema govori u skorijem periodu planiram da se podmladim Vektrom C ili Astrom H 1.9 CDTI, po nekoj logici moram prodati na zalost i moju astru, pa me interesuje koliko je realno da trazim i da ocekujem, na oglasima su cene od 1500 do 2500e naravno ove od 1500e se jedino i prodaju.

Isto tako koliko npr je realno da platim neku Vektru C 1.9 CDTI 120ks ili 150ks predpotavljam oko 3000e?


Napisacu jedan detaljan opis pa koga ne mrzi moze da ostavi svoj komentar i misljenje :) U napred hvala :)

Detaljan opis:

Opel Astra G 2000god 74kw/101ks karavan


Vozilo je u perfektnom stanju, uradjeno sve na autu, cak i ono sto mozda nije ni moralo!

-Vozilo je i vise nego redovno odrzavano!
-Dugogodisnji vlasnik (na mom je imenu) o cemu svedoce tablice koje pocinju sa 005 (prva registracija po novom zakonu). -Registrovan do 05.2018 posedujem i zeleni karton.
-Auto je naravno Euro 3 standard!
-Pali i zimi i leti na zub!
-Nema nikakvog dima ni trunke!
-Auto radi bas onako kako to i treba da bude, prima gas odlicno, povlaci perfektno ko dodje sedne i proba uverice se i sam. -Od servisa do servisa ne potrosi ni kap ulja (ne duva na meracu ili slicno)!
-Motor nije pran niti je ceo auto lickan za prodaju!
-Nikad havarisan niti ucestvovao u udesu!
-Auto nikada nije posedovao kuku za vucu niti je ikad ista vuceno sa njim!
-Model bez plivajuceg zamajca (ima fabricki fiksni zamajac), nema veliki servis (poseduje lanac) takodje obican EGR i obicne dizne sto je vise nego odlicno za odrzavanje!
-U auto u poslednjih 20.000 km ulozeno oko 1000 eura u mehaniku!

***Snimak rada samog motora identican kao fabricki zvuk, ko pozna model zna da bas ovako treba da radi! Nema varijacija!

Link: https://www.youtube.com/watch?v=ZHnkoYRzXXk

***Detaljan opis vozila koga zanima kao i sta je uradjeno:

-Auto ne pali ni jednu gresku, o autu vodim racuna i ako nisam mehanicar jer mi treba uvek siguran auto (kao svedocenje tome navodim da sam kupio dijagnostiku OP COM iskljucivo zbog stalnog pracenja kvarova i slicno koju uvek nosim uz sebe). Odrzavan za sebe i vozen iskljucivo na daljim relacijama (u gradu se vozam busom ili taksijem). U auto sipam iskljucivo Euro Dizel (nikad nikakav lozak ili loz ulje ili nesto slicno nije sipano). Potrosnja auta mojim nacinom voznje je oko 5.8 L (u gradu oko 6.5 L na otvorenom od 5 do 5.5 L ). Vodim evidenciju za sopstvene potrebe o odrzavanju i ulaganju u auto u nastakvu dostavljam sta je uradjeno u proteklih godinu dana.

-Pre oko 10.000 km uradjen ECO chip tuning (najblazi chip predvidjen smanjenju potrosnje i minimalnom povecanju snage sto znaci da ni malo ne steti motoru sta vise rasterecuje ga)
-Uradjen set kvacila pre oko 20.000 km
-Uradjen remont BOSH pumpe i racunara pre 10.000 km
-Prednji diskovi pre 10.000 km
-Remenica radilice, PK kais, spaner, roler pre 5.000 km
-Mali servis uradjen pre 1.000 km (male servise radim na svakih 7 do 8 hiljada!) promenjeni svi filteri, ulje i antifriz.
-Pre 1.000 km uradjeno ciscenje usisne grane i EGR ventila (preventivno)
-Nove prednje plocice pre 1.000 km
-Preventivno zamenjen dihtung glave o cemu svedoci i lepak koji je skoro pa svez kako ne bi doslo do pregrevanja koje se nikad nije desilo!
-Akumulator kupljen pred proslu zimu
-Gume M+S odlicne stanje se vidi na slikama sve 4 su Mishelin
-Uradjena reglaza tj centriranje trapa uz detaljnu proveru komplet trapa (ljudi ne rade reglazu trapa u koliko nesto nije u redu) sve oko trapa perfektno, bez odstupanja!
-Kupljen pre oko godinu dana nov CD radio plejer Kenwood poseduje CD, USB, AUX itd (placen 9.999 din) daje perfektan zvuk.
-Nove presvlake pre 2.000 km (tipske za ovaj model radjene).
-Zamenjena rucica menjaca sa sajlama i pratecim delovima (ko poznaje ovaj model poznato mu je da posle nekog vremena teze ulazi u npr prvu) tako da sad salta perfektno kao u sir sto bi nas narod rekao
-Zamenjene sijalice instrument table
-Kupljen nov prohromski nastavak za auspuh placen 40e uz njega i moderniji okviri za tablice placeni 10e
-Ispolirani farovi
-Ofarbane tj osvezene sve crne plastike (lajsne i pragovi)

Mane i potrebna ulaganja:

-Od mana mogu navesti sitna ostecenja nastala na parkingu naravno ne mojom krivicom, i po koja tackica na gepek vratima pa kome smeta jedino to, estetici ne pridajem vaznosti kao mehanici!

Slike:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc oko procene vrednosti :)
PostPoslato: 21 Sep 2019 18:21 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 08 Jan 2012 19:13
Postovi: 110
Lokacija: Subotica
Ime: Milan
Opel: Astra GTC
Garaza: pogledaj
Imaces problem..
Po detaljnom opisu vidi se da si sto bi nas narod rekao ''picajlza''
Od takvih ljudi je tesko kupiti auto a njima je tesko prodati auto.
Znaci ono sto se prodaje je realno krs u odnosu na tvoj a kad ga i budes prodao tesko ces naci auto za sebe po nekoj prosecnoj ceni tako da kad budes kupovao predlog je da odmah gledas skuplje verzije auta koje zelis da kupis da ne bi gubio zivce ...

Inace od ovakvih ljudi je najbolje kupiti auto...Al ne bi voleo da sam ti u kozi jer ces jaaaako tesko naci auto da te zadovoljava sa stanjem...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs