Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 01:29

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra G trzaji u vožnji
PostPoslato: 16 Dec 2017 14:40 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
U pitanju je Astra G 1.7 CDTI 80 KS 2003. godište

Pri normalnoj vožnji samo prilikom dodavanja i puštanja gasa uvek se oseti trzaj. Ovo je naroćito izraženo pri manjim obrtajima i sporijoj vožnji u gradu u 2. i 3. brzini, mada postoji i u 4. brzini ali manje.

Mislio sam da su držači motora, zamenio sam ih nekoliko mada je samo jedan bio malo napukao. Sada su svi dobri i to sam eliminisao ali isto trzanje i dalje postoji, tako da mislim da je nešto do menjača.
Kvačilo mi normalno radi, odvaja već pre polovine pri otpuštanju, sve brzine se šaltuju normalno.
Jedino što sam primetio je kada upalim auto i kada je motor hladan dok držim kvačilo pritisnuto ne čuje se ništa, a kada pustim kvačilo čuje se menjač, ali ništa ne kruni niti lupa. Kada se motor ugreje taj zvuk menjača se više ne čuje toliko. Prilikom gašenja motora, motor se zatrese iako su svi držači motora ok.
Nivo ulja u menjaču je ok, menjano je pre 15 k km, ovaj motor nema plivajući zamajac, sve je klasika.

Ima li neko ideju šta to može da bude oko ovog secanja u vožnji, neka iskustva...
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G trzaji u vožnji
PostPoslato: 17 Dec 2017 17:10 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2014 11:57
Postovi: 77
Lokacija: sarajevo
Ime: nedim
Opel: astra 2.0 dti
Mozda cu lupit al meni se tresao prilikom gasenja zbg zapusene cjevcice egr-a...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G trzaji u vožnji
PostPoslato: 17 Dec 2017 21:25 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Upravo sam čistio EGR i usisnu granu pre 3-4 dana kada sam skidao kućište termostata da bih zamenio termostat i dihtung na kućištu koji je probio, pa usput kad je već sve skidano očistio i EGR. Bio je dosta zaprljan, ali ne toliko da bi pravio neke veće probleme. Sada je EGR čist ali trzanje u vožnji i stresanje motora prilikom gašenja ima i dalje kao i ranije.

A koja cevčica EGR-a? Ja sam čistio sami EGR, klapnu i glavnu usisnu cev. Možda sam nešto propustio da očistim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G trzaji u vožnji
PostPoslato: 17 Dec 2017 22:43 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2016 01:00
Postovi: 141
Lokacija: Beograd
Ime: Miki
Opel: Astra G 2.0DTi Sport
Pozdrav.
Moja Astra G 2.0 se stresala prilikom gašenja kad mi nije valjala remenica radilice. Ona treba da trpi udare motora prilikom gašenja i paljenja, pa je možda zbog toga. Što se tiče trzanja u vožnji nisam to primećivao na mom autu.

_________________
Multa desunt pauperi, avaro omnia!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G trzaji u vožnji
PostPoslato: 17 Dec 2017 23:33 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Ma to mi je sve OK, rađen je veliki servis skoro, sve je proveravano i na svom mestu, motor radi tiho i ujednačeno na svim obrtajima. Skoro da sam siguran da je nešto do menjača ali ne znam šta. Možda je zamajac, možda korpa ili neki lager, možda one opruge na lameli, nemam pojma. Ne bih baš da rasturam menjač da bih samo video šta je, jer kada se već sve otvara onda se i menja sve što može, a nije još toliko kritično da ne može da se vozi, a i to košta...
Na drugoj Astri koju imam sa istim motorom i menjačem, ali sa dosta manje kilometara, ovo se ne čuje uopšte niti ima bilo kakav trzaj u vožnji.

Možda se neko ovde dobro razume u menjač ili ima ličnog iskustva sa sličnom pojavom pa može da mi pomogne oko dijagnoze, da znam otprilike šta me čeka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G trzaji u vožnji
PostPoslato: 17 Dec 2017 23:51 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2016 01:00
Postovi: 141
Lokacija: Beograd
Ime: Miki
Opel: Astra G 2.0DTi Sport
Može biti i zamajac, ali ne verujem. On bi se, koliko znam, čuo i prilikom kvačila i u prvoj brzini...

_________________
Multa desunt pauperi, avaro omnia!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G trzaji u vožnji
PostPoslato: 18 Dec 2017 03:12 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Koliko vidim (čitam), ima još nekih koji su se žalili na ovaj zvuk iz menjača kada se pusti kvačilo i uglavnom se spominje luft u spojničkoj osovini ili nekim lagerima oko nje.
Ne vidim da se neko žalio na trzanje pri dodavanju ili otpuštanju gasa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs