Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 22:01

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: astra coupe bertone
PostPoslato: 21 Apr 2008 09:38 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
cao

zanimaju me neki podaci o astri bertone.....tj,ako bi mogli da se jave vlasnici,ako ih uopste ima,pa da kazu svoja iskustva..(nema bas puno podataka o ovom modelu na net-u,kao za druge modele)

prvo koji je motror najoptimalniji za nju?....koliko vidim,postoje verzije 1.8 sa 125 ks,2.2 sa 149 ks,i turbo verzija sa oko 200 ks......kakve su performanse tog najslabijeg modela od 1.8?....nekako mi se cini da je to suvise malo za tu karoseriju,koja verovatno nije bas laka...ne verujem da ima bolje performanse od npr obicne vectre A 2.0 115ks,stare skoro 20 godina,ili kadeta gsi

nekako,logican izbor mi se cini onaj model od 2.2 litra....kolika je njegova potrosnja?..koliko bi bila registracija za taj motor?

drugo sto me zanima,kakve su inace ove astre sto se tice odrzavanja?(mislim,koliko jeftine-skupe).....da li ima neke narocito slabe tacke kod motora,karoserije itd?.....da li ima musicavu elektroniku,sa raznim senzorima i glupostima,kao sto je to cesto slucaj sa novijim opelima?


i na kraju,sta mislite koliko je optimalna cena za neku OK astru bertone,2000,2001 godiste?....da li ovi u oglasima malo preteruju kada traze preko 8,9 hiljada eura?

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra coupe bertone
PostPoslato: 21 Apr 2008 10:25 
A ti bi Bertonku ?! :)
Mnooooogo lep auto, a cena zavisi od motorizacije, predjene kilometraze i generalne ocuvanosti.
1.8 je "eto tako da se vozas..." , 2.2 je dosta skup za registraciju a ne pruza bas toliko vise od 1.8, najbolji je 2.0T, ali ces to dosta tesko naci u dobrom stanju i neubijeno. Moze, ali to kosta ili imas dosta srece. Inace 2.0T ideeeee za sve pare !!!
Sto se podataka i impresija tice, pregledaj engleske forume, ima i zasebnih posvecenih samo i jedino tom modelu.
Mane? Ako imas para da je lepo odrzavas .. auto nema manu...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: astra coupe bertone
PostPoslato: 21 Apr 2008 10:39 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
Pa ako hoces da budes ravnopravan sa kadetom GSi, jedino da uzmes turbo verziju od 197ks, ali ako naletis na nekog modifikovanog XE-a ili C20LET kadeta, skloni mu se.

Potrosnja za 2.2 verziju je 8.5 litara kombinovane voznje...al to su fabricki podaci...i kad ga ne stiskas...nemoj pogresno da me shvatis, ali ako kupujes sportski auto, potrosnja ce biti poprilicna.

Osiguranje za 2.2 verziju je oko 38000din, sudeci po Dunav osiguranju...bez cene tehnickog...

Cena u oglasima je realna. Iole dobra Astra G kosta preko 7000e, a ti kupujes Coupe, i to bertone verziju. Po netu sam procitao da odrzavanje nije jeftino, sto je razumljivo, ima dosta delova koji su unikatni, samim tim, retki, proizvedeni u malim serijama, i moraju da budu osetno skuplji. I da, naravno da ima razne senzore, kupujes moderan auto, a ne od pre 20 godina.

_________________
My crew is all fired up
Y'all better just wise up


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra coupe bertone
PostPoslato: 21 Apr 2008 16:55 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2007 01:37
Postovi: 1361
Lokacija: Zemun
Ime: Zoran
Opel: Kadett GSi 16v
Mile ako vec kupujes brz sportski auto potrosnja je sekundarna stvar :bounce:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra coupe bertone
PostPoslato: 21 Apr 2008 19:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
Bilo mi neprijatno da mu kazem :)

_________________
My crew is all fired up
Y'all better just wise up


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra coupe bertone
PostPoslato: 21 Apr 2008 23:14 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2007 01:37
Postovi: 1361
Lokacija: Zemun
Ime: Zoran
Opel: Kadett GSi 16v
I meni ali ovo je jace od mene :ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra coupe bertone
PostPoslato: 22 Apr 2008 07:22 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
hvala

ma znam ja da ove astrice,kao i bilo koji automobili vece kubikaze dosta trose...logicno....nego samo sam to pitao onako orijentaciono,jer nisam vozio pomenuti auto nikada,ni pricao sa nekim vlasnikom,ili sa nekim ko ima informacije iz prve ruke.....stvarno ih ima malo kod nas

ne prelazim bas puno km godisnje,pa mi potrosnja i ne bi bila problem,ali zato to odrzavanje...hmm......znam da svi noviji i moderniji automobili imaju senzore i elektroniku,ali vidim da novije astre,vectre B itd,imaju MUSICAVU elektroniku.....pa te crko senzor bregaste,senzor radilice,lambda sonda itd...

mada,kako to da osiguranje za taj 2.2 model izadje skoro 40.000??.....ja imam vectru 2.0 16v,znaci 200 kubika i 13 ks manje,(100KW naspram 109 KW kod te astre),pa me je registracija pre par meseci izasla,sve komplet,oko 23-24.000 hiljadarke...

i da,a moze li neko ovde da okaci link za te pomenute forume o astri bertone?...ja na yahoo-u nisam video tako neshto,vec su uglavnom stranice za prodaju automobila...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra coupe bertone
PostPoslato: 22 Apr 2008 09:13 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
Sve preko 2000kubika spada u luksuznu klasu, i onda cena registracije ide osetno gore.

_________________
My crew is all fired up
Y'all better just wise up


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra coupe bertone
PostPoslato: 22 Apr 2008 09:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2008 17:15
Postovi: 547
Lokacija: Beograd
Ime: Djuro
Opel: Audi A3
Tvoja vectra spada u kategoriju registracije do 2000ccm i zato ti je registracija 23-24k, to jest vectra ima tipa 1998ccm. Taj 2.2 motor spada u grupu od 2000ccm do 2500ccm koja je duplo skuplja od prethodne grupe i svaka sledea grupa ti je po 200 evra skuplja. Trenutni zakon nema veze sa kW, ali ovoj novi zakon koji dolazi vrsice kategorizaciju po kW a ne ccm i tad nece biti velika razlika u registraciji ta dva motora.

Sto se tice te elektronike koje se plasis... Pa svaki auto to godiste je ima, cak opel i manje od tipa nekog japanca, francuza... Jedino da kupis Yuga to godiste :D Normalno je da nesto s vremena na vreme ode na kolima i ti kad kupujes bilo koja polovna kola moras da budes svestan tog rizika ili jednostavno kupis nova :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra coupe bertone
PostPoslato: 22 Apr 2008 10:11 
http://www.astraownersclub.com/vb/

http://astra-coupe.net/

http://opc.forumup.co.za/index.php?mforum=opc

http://forum.astraownersnetwork.co.uk/

Savet:
Ne uzimaj ti Bertonku ... toliko je se unapred plasis da je to strasno. A i nepraktican je skroz, skup za odrzavanje, treba ti 1200eur za gume, mnogo trosi, pa ima senzore razne, jedan cak i na bregastoj...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: astra coupe bertone
PostPoslato: 22 Apr 2008 11:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008 16:53
Postovi: 106
Lokacija: Pancevo
Ime: Zlatko
Opel: vectra A 2.0 16v
ok,hvala

ma ne plasim se ja auta,nego samo pokusavam da dodjem do sto vise informacija,kao kada sam i kupovao sadasnji auto,kako bih znao koliko-toliko sta me ceka...

posto nema puno ljudi od kojih bih mogao dobiti informaciju iz prve ruke,evo nalazio sam ovako neka iskustva na par foruma (npr elitemadzone.org) (copy-paste):

"Imam isto auto Astra coupe bertone 1.8 16v 125ks 2000g !! i meni se to pojavljivalo i jos mnogo toga.rjesaji se auta meni je vjecito na servisu.svako malo 200 eurica...katastrofa je non stop mu nesto bobina,lambda sonda,servo..presao sam 126k km.do 50-60k je bilo sve u redu...e da sad mi je otisla lamela ali dobro to je potrosni materijal :)
moj savjet prodaji dok ima neku cjenu jos... "

e sad,svakom je valjda jasno koliko je glupo dati npr 8000 eura za auto,i onda da se taj auto ponasa manje vise kao pomenut primer....mada,naravno svestan sam ja da to zavisi i od ponasanja i odrzavanja auta od strane prethodnog vlasnika

ali videcu sta kazu po tim stranim forumima...

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra coupe bertone
PostPoslato: 22 Apr 2008 12:24 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
Naravno da je najbitnije na koji je način vožena i održavana...Šta misliš što je teško naći Calibru u dobrom stanju? :lol:

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs