Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:20

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Nebo (Astra G)
PostPoslato: 09 Sep 2016 11:20 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2016 11:42
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra 2.0 D
Pozdrav ljudi, imam pitanje u vezi neba, naime, potpuno se odlepilo, ja sam terao dok se držalo na jednoj strafti, međutim od juče je skroz kljoknulo i šašolji me po glavi. Da li je neko radio to sam, ima klipova o skidanju plastike sa prednjeg stuba, drzaca za ruke, srednjeg stupa itd da bih stigao do njega, ali je nekako pipavo sa svim zabicama. Koliko to košta ako neko ima ideju, ili neki savet za uradi sam?
Hvala svima

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nebo (Astra G)
PostPoslato: 09 Sep 2016 20:49 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Menjao sam ja na caletovoj Astri G nebo kada ga je jedan lik na dubinskom pranju potpuno natopio. Cim se osusilo, kompletno se odlepilo.
Njegova je bila prva serija ('98) i imala je metalne zabice, sve sam ruke ogulio. Nije problem skinuti, ali treba paziti da se nesto ne polomi.
Stavio sam drugo nebo sa otpada jer se nije isplatilo da se stavlja drugo platno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2016 09:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2016 11:42
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra 2.0 D
Moja je 2000. Ok, znači može se uraditi u kućnoj varijanti, nebo je skroz ok, samo je odlepljeno, sad ću se baciti da vidim šta sve treba skinuti, video sam na YouTube za rukodrzace, i A i B stub.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nebo (Astra G)
PostPoslato: 18 Jul 2021 23:06 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Dec 2018 20:06
Postovi: 6
Lokacija: Jagodina
Ime: Boban
Opel: Opel Astra G 1.6 16V
Evo da obnovimo temu vezano za nebo Astrice :)
Skoro godinu dana sam je vozio sa špenadlama na nebu i malo sam je sređivao u zadnje vreme, te dođe na red i nebo. Imao sam sreću da ni jedna žabica nije nastradal prilikom skidanja, kao ni plastika koja ih drži. Treba biti jako pažljiv i lagano. Nije loše imati neki stariji šrafciger (da ne bude oštrih ivica) i špicangle (preko potrebne za manipulaciju žabicama).
Za skidanje truleži,/dotrajalog sunđera mokra krpa i lagano ide. Korišćen lepak je izgleda na vodenoj bazi. Jako lepo se skinulo, na svim mestima. Što se tiče lepljenja, probah syntelan i lepak za drvo Maxifix D5 (malo se bavim stolarijom i ovaj najčešće koristim). Dal je zbog materijala, ali syntelan je otpao na prvu. Jako teško se snalazio sa ovim končastim materijalom, neravnomerno hvatao. D5 mi je idealan za ovu namenu. Kad uhvati, lekše icepati materijal, povlači sve sa sobom :). Probati svakako na nekom parečetu MDF-a ili iverice. Materijal sa sunđerom, kao što je i sam original, nisam uzimao u razmatranje, hteo sam nešto drugačije. Majka je donirala materijal koji je stojao godinama, ja donirao kanticu lepka i to je to. Dakle, 400 din sve i vreme.
Koristio valjak sa što kraćom dlakom za peglanje matertijala (na kratkoj dršci zbog pritiska) i nanošenje lepka, četku, fen, krpenjaču pd materijala (takođe za peglanje), kao i prste :)
Išao po 20-ak cm po dužini, nanošenje lepka celom širinom. Urolovao materijal i odmotavao koliko je potrebno. Da ne bi lepak probio, nanošenje ne preterano debelo i sačekati kratko veme dok malkice ne promeni boju, krene da se suši. Materijal ne zatezati, polako ga spuštati, ima se vremena i za pomeraj, pa peglanje. Tamo gde je ravno lepak je išao valjkom, dok u prednjem delu i oblastima rukohvata nanošeno četkom. Kad se oblast ispegla, prelazio sam toplim vazduhom iz fena sa konstantnim peglanjem i to uhvati vrhunski. Inače, kad furniram MDF isti lepim sa D5 i koristim peglu.
I to je to, otišllo je desetak sati oko svega i uštedelo se nešto parica :)
Evo i kako je to ispalo. Deci se jako sviđa, i tu se cela priča završava :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nebo (Astra G)
PostPoslato: 19 Jul 2021 10:00 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Zanimljiv izbor dezena, u svakom slucaju je odlicno ispalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nebo (Astra G)
PostPoslato: 21 Jul 2021 10:25 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Extra ispalo, bravo. :aplauz:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nebo (Astra G)
PostPoslato: 26 Jul 2021 17:13 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Interesantno, svaka čast, lepo odrađen posao :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs