Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 11:04

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 10 Apr 2008 01:56 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2007 19:49
Postovi: 31
Lokacija: Nis
Ime: Milan
Opel: Astra G
Bas gadan problem. Ako neko ima neku ideju ili iz iskustva nesto zna nek postuje. Ugasi mi se auto u voznji, lagana gradska voznja ka kuci, i vise ni Bog ne upali astru (dizel, 1.7TD), ma nikako! Sve smo zivo probali, vise sam bez ideja(za danas).
Kad sam se vratio po astru sa prijateljem da je prebacimo do garaze, pre slepa, skinemo da vidimo sa bosch pumpe, baca gorivo i upali. I to je to, vise nije htela. Najverovatnije je elektrika, ali sta?? Kacili je da vidimo opel diag, nema nista. Probali i sa nekim cudom 'Texa', za dijagnostiku, do nikakvog resenja nismo dosli sa kompjuterima. Proverili releje, osigurace, sve vezano za struju koliko smo mogli i znali. Sto se dotoka goriva tice i tu sva creva (od filtera do bosch pumpe) proveravali, pa cak i kompresorom produvali. E sad, gorivo dolazi do pumpe ali od bosch pumpe ka diznama ne ide (pumpa radi, koliko se pri verglanju moze da zakljuci). Jedino da tu ventil od pumpe ne otvara. Opet ce da se svede na elektriku, elektro magnetni ventil koga pokrece kompjuter. Bez ideja smo vise. Ako neko ima neku ideju nek pomaze jer mozda trazim resenje u pogresnom smeru. Sutra u garazu pa nastavljam dalje. Pozdrav momci !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 10 Apr 2008 02:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Da ti nije ECU?

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 10 Apr 2008 02:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2007 19:49
Postovi: 31
Lokacija: Nis
Ime: Milan
Opel: Astra G
Mislis da je crko kompjuter?? pa sta da mu radim majku mu njegovu, da vidim dali postoji mogucnost da se reprogramira nekako (ako nije nesto ubijeno) ili da se nabavlja nov/polovan. Mada to je ECU samo za dizel pumpu ne verujem da nesto moze da se uradi osim da se kupi drugi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 10 Apr 2008 10:59 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Najbolje da je odšlepaš u neki malo jači servis pa će ti reći tačno šta se dešava.

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 11 Apr 2008 02:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2007 19:49
Postovi: 31
Lokacija: Nis
Ime: Milan
Opel: Astra G
Ma Vlado to je sto je, nema vise sta da se ustanovi, bosch pumpa tj. ECU na njoj je riknuo. Zvao sam gemos u Nisu bolje da ne pricam cene koje traze (i to za alternativna resenja). Za reparaciju 50k dinara da se salje negde (to oni ne rade). Obrao sam bostan, niti sam trenutno dobar skintom. Sto sam vozio, vozio sam :cry: Da trazim negde ako ima polovna barem elektronika pa da zamenim samo to na mojoj pumpi. I jos su mi to rekli (znaci ovlasceni opel servis) da je to poznati fabricki "bug" kod astri, cim sam objasnio kako se desilo i na sta sumnjam; kazu 99% je to i desava se vec preko 100k km do 150. E reko, veselo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 11 Apr 2008 12:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 2802
Lokacija: Valjevo
Ime: Vlada
Opel: Vectra C 1.9cdti
Nije ECU da se ne bunimo, vec je to ona elektronika bosch pumpe, to je standardan problem na astrama G s tim motorom, ima ovde na Umci, servis bosch pumpi, 650e kosta zamena elektronike, nemoj svakom da dajes to, pod 1 nisu male pare, a i nije se zezati oko toga :thumbup:

_________________
e zivote...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 11 Apr 2008 12:50 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2008 17:15
Postovi: 547
Lokacija: Beograd
Ime: Djuro
Opel: Audi A3
Pazi prvo i osnovno nemoj da dajes da ti pumpu neko dira! Znaci samo komp pumpe. I preporucio bi ti da kupis nov, a ne te gluposti oko remontovanja jer je cena ista. Ne verujem da je u pitanju tolika cena jer je burazer isto to menjao na roveru 25 pre metar dana i kosatlo ga je sa novim kompom i rukama 50k din. Za opela mora da je jeftinije!
Ako budes svracao do Bga ili ako hoces ostavicu ti brojeve dva iskljucivo Bosh-ova servisa i sta ti oni kazu to je sigurno (a i verujem da ce ispasti mnogo jeftinije).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 11 Apr 2008 12:59 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2007 10:53
Postovi: 278
Lokacija: Beograd
Ime: zoran
Opel: Punto Classic-Galant-(trenutno bez Opela)
bas me zivo interesuje sta to silno od elektronike, memorije, procesora
i slicnog ima na toj plocici, kad joj je vrednost 650 EUR ?
Mislim da proizvodjaci i trgovci zaista preteruju sa "dranjem"
Pogledajte i sami kakav komp ili laptop moze da se uzme za tu lovu.

:oops :oops :oops

___________________(sorry za off)__________________

:gsi: pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 11 Apr 2008 13:03 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
kod isuzu 1.7dti motora, elektronika je skromnih 150-200eur
kod gm 2.0 motora cifra izadje na 500-600-700eur

_________________
Ni Mile Golja nije vise golja, otkad radi u prodavnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 11 Apr 2008 14:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2007 19:49
Postovi: 31
Lokacija: Nis
Ime: Milan
Opel: Astra G
astrafan: ma na isto mislimo, elektronika na pumpi gore. skinuta je i izmerena, na izlazu ima 2 tranzistora (razliciti su) jedan je crko, curi na sve strane. ne znam jedino sad ni koji je, ni sta. drugo mnogo nezahvalno za bilo kakvu popravku, direktno silicijum na keramici sve, i svi zivo punktovano od el.komponenti.

da je moglo gore da mi se desi sa astrom nije nikako. zeravica bosch servis, 44.000 zamena elektronike i ventila u pumpi. polovne pumpe su oko 400eur, jeftinije malo ali opet mi se cini nezahvalno resenje. nisam pametan vise :cry: prosle godine, pricali smo ovde na forumu, zakova mi pumpa za vodu i pukne zupcasti kais i napravi lom od 500eur. mnogo me iskosta ova astra. sta mi savetujete da radim? ono najbolje je uzeti polovnu pumpu i prodati kola, mada posle pucanja kaisa i loma stavio sam sve novo, motor radio ko sat. nikako mi se ne prodaje auto ako nadjem dobro resenje za pumpu jer onda bukvalno ne ostaje nista obiljno da zakove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 11 Apr 2008 23:42 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 21:23
Postovi: 2520
Lokacija: Banja Vrujci
Ime: Milos
Opel: Skoda Superb 1.8TFSI,Vectra C 2.2DTI,Pajero Big foot itd
Garaza: pogledaj
Prvo da naglasima da nikako neidete u taj servis na Umci :grrr:
Tamo su mi na prosloj Vektri sjebali pumpu pa sam morao da vozim auto u Sabac kod Ilije Burina koji mi je resio taj problem. Zbog nestrucnih majstora menjanje elektronike na pumpi za Vektru b me je izaslo preko 900eur kada se saberu svi troskovi :banghead:

Licno bih ti preporucio da sredis elektroniku kod nekog dobrog majstora i da nastavis da vozis auto jer kad je jednom uradis posle vise neces imati problema :thumbup:

_________________
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 12 Apr 2008 06:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 23:34
Postovi: 41
Lokacija: Kikinda
Ime: Aleksandar
Opel: Kadett ECC A13S
To je poznat problem sa dizelima novijih generacija. Ja bih ti isto preporucio da odradis to u nekom dobrom servisu. Govorim iz iskustva, gazda pre godinu dana menjao elektroniku pumpe u Zeravica servisu 77.000 na ford focusu 1.8td, auto je od onda presao 60.000 bez problema. Jedna musterija je menjala na audiju 2.5 tdi, 92.000 u istom servisu. Ne znam koliko je on presao ali imam samo pozitivna iskustva sa servisom Zeravica, ako je to taj isti koji se nalazi i u Novom Milosevu. Sve sto se tice bosch pumpi i dizni nosimo kod njega, od kad ja radim (5 godina) nismo imali reklamaciju. Ako uzimas polovnu moze da se desi da i ona potraje 5.000 i da crkne.
Zameni ti to lepo i u zdravlju da vozis Astru. Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 13 Apr 2008 01:48 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2007 19:49
Postovi: 31
Lokacija: Nis
Ime: Milan
Opel: Astra G
Verujem da je taj servis dobar, zamenili bi potpuno elektroniku sa originalom, el-mag. ventil u pumpi, i ne znam tacno koliko daju garanciju. To kosta 550eur. Nasao sam u nemackoj, preko prijatelja koji tamo radi kao mehanicar pa ima % kada kupuje delove, novu dizel pumpu koja bi me sa tim % kostala 650eur. Pa evo razmisljam sta da radim, tj. sta i kako da odradim jer ova cela popravka izlazi >700eur.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 13 Apr 2008 16:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 23:34
Postovi: 41
Lokacija: Kikinda
Ime: Aleksandar
Opel: Kadett ECC A13S
Pa ako je tako onda je po meni bolje da uzmes novu pumpu, novo je novo, a tvoju koliko god da je dobar servis i koliko god da je pregleda i sta god zameni ona je vec presla toliko kilometara koliko je presla, a nova je nova. Nadam se da sam ti pomogao u odluci. poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 14 Apr 2008 17:35 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2007 10:53
Postovi: 278
Lokacija: Beograd
Ime: zoran
Opel: Punto Classic-Galant-(trenutno bez Opela)
Sve preporuke za Zeravicu u Novom Milosevu . :respect

Znam bar 10 ljudi koji su tamo radili pumpe sa svojih vozila i svi su prezadovoljni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 14 Apr 2008 17:53 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 20:40
Postovi: 766
Lokacija: Kladovo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Pa si miran jos nekih kratkin 100.000, pa i ovo-na-novo... bolje ti je, kupi benzinva...

_________________
Ajd` da aktiviram Astru Gedzu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 15 Apr 2008 01:41 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 23:34
Postovi: 41
Lokacija: Kikinda
Ime: Aleksandar
Opel: Kadett ECC A13S
Zeravica je vrh, radim u servisu u Kikindi i za pet godina smo kod zeravice nosili sigurno stotinjak pumpi, i ne znam koliko dizni i sve je perfektno odradjeno. Ako si u mogucnosti da kupis novu u redu, ali ja mislim da ce ti biti brze da ti je uradi zeravica, pa sta tebi vise odgovara. Opet ponavljam novo je novo, ali ako ces vec negde da radis tvoju onda je to definitivno zeravica. poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 17 Apr 2008 15:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2007 19:49
Postovi: 31
Lokacija: Nis
Ime: Milan
Opel: Astra G
Pumpa popravljena, servisirana, nova elektronika itd, reprogramirana; to sam uradio u servisu u Novom Sadu za 11000din manje nego sto mi trazili u Zeravici.

http://www.dieselvilic.co.yu/s/bosch.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gadan problem, Astra G ne pali!
PostPoslato: 18 Apr 2008 12:30 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2007 19:49
Postovi: 31
Lokacija: Nis
Ime: Milan
Opel: Astra G
Napravili pumpu svaka im cast. Slikao sam kamerom od telefona tako da nije bas najbolje. Evo slike:
Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs