Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 05 Jun 2024 03:05

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Велики сервис Астра Г
PostPoslato: 17 Maj 2015 13:46 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2008 22:25
Postovi: 326
Lokacija: бања Врујци, беле Воде
Ime: Влада
Opel: Југо 1.5, 1.1, астра г
Може ли да ми неко наброји шта спада у велики сервис астра г 1.7 ДТИ.....?
Био сам тренутно одсутан пар дана, а пошто се толико чуо лежај точка рекао сам жени да иде у Лав-ауто да уради велики сервис и замени лежај точка. Звао сам Лав-ауто јер сам код њих и пре радио тако веће ствари и увек су били коректни....заказао сервис, тај који ми се јавио набрајао све редом...каиш овај, онај, затезач, лежај, уље, филтери, лежај точка.....и каже зовем вас за 15 мин. да све видим шта има и да вам дам цену за све то...после 15 мин. зове и каже 39950 дин све са заменом.....ок реко жена ће ујутру двести ауто па кад завршите све јавите...све тако било и кад су завршили жена оде и покупи ауто, каже у гепеку стари делови. Ја дошао отворим гепек а унутра, зупчасти каиш, пк каиш, лежај точка, ролери и затезачи и рачун....ја скинем поклопац филтера ваздуха, стари прљави...тако да ко зна да ли су заменили и уље и остале филтере....ево и рачуна, по њему ништа друго нису заменили....П.С. ништа у сервисну књигу нису уписали....
Slika

_________________
Аристотел: драг ми је Платон, али ми је Дража Михаиловић!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Велики сервис Астра Г
PostPoslato: 18 Maj 2015 11:30 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1846
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Veliki i mali servis su nešto što su Srbi izmislili jer u servis idemo tek kad nešto crkne. Pa onda imamo ovaj 'mali' gde menjamo samo ulje i filter i veliki gde se menja sve iz malog i još po nešto (obično kajševi, ležajevi, spaneri i to što ide u kompletu) u tvom slučaju zamenjen i 'miris'.
Inače, svi delovi na autu koji su potrošni imaju kilometražu ili neku drugu (vremensku odrednicu) na kojoj se menjaju. Tipa, ulje menjaš na 10.000 km ili godinu dana (šta prvo dođe). Ja menjam 2-3x godišnje, jer prelazim malo više, a i ne volim da vozim sa garavim uljem. Neke stvari menjaš na 70k, neke na 90k... Kada sam radio veliki servis, menjao sam i vodenu pumpu i još neke sitnice.
Pošto auto ne održavam u zvaničnom ovlašenom servisu (ko još to radi :D ) nego ili sam kod kuće ili kod prijatelja (za većinu stvari) gledam da mi se zamena tih nekih poroših stvari (tipa paknovi, kočnice...) poklopi sa 'malim servisom', pa menjam kad primetim da treba, a ne kad se sktoz potroše i ostave me na putu.

Na ovom tvom računu ne vidim da ti je menjano ulje (i filter) - možda si skoro menjao, pa nije moralo da se menja (uvek se negde zabeleži kad je menjano poslednji put - na nekoj nalepnici ili sl.) ili su te ispalili (mada ne vidim razlog za to, posebno ako bi ti to naplatili.). Ovo ostalo deluje korektno.

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Велики сервис Астра Г
PostPoslato: 19 Maj 2015 21:43 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2008 22:25
Postovi: 326
Lokacija: бања Врујци, беле Воде
Ime: Влада
Opel: Југо 1.5, 1.1, астра г
Pa problem je u tome sto sam ja zvao i taj koji mi se javio nabrojao je sve to oko kaiseva, rolera....itd i ULJE, FILTERI-vaz, klime, kabine.....i zvao me posle 15 min i dao cenu to......znaci to je pomenuo...da nije ne bih ja ni radio....a sad odjednom toga nema....i kad sam ih sad zvao kaze ne ne to ne spada u veliki servis...to je mali servis.....a nista u servisnu knjizicu nisu upisali.

_________________
Аристотел: драг ми је Платон, али ми је Дража Михаиловић!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Велики сервис Астра Г
PostPoslato: 19 Maj 2015 22:16 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1846
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Istina da sve to spada u veliki, a ulje i filter u mali, samo se nekako mali podrazumeva u okviru velikog, što očigledno nije uvek slučaj (sad baš čitam i po nekim drugim forumima, ljudi totalno odvojeno gledaju ta dva).

Ja nikad nisam radio veliki servis, a da nisam menjao i ulje... Doduše, ulje menjam redovno, tako da...

Ima li ovde nekoga iz nekog auto servisa da podeli iskustva šta je praksa kod njih?

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs