Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 17:01

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: greska p0571
PostPoslato: 12 Mar 2015 01:05 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 19:39
Postovi: 393
Lokacija: Leskovac
Ime: Nemanja
Opel: Astra Bertone 2.0t
Garaza: pogledaj
Odjednom se u voznji ukljucile lampice za abs i esp, prvo sam primetio da mi ne rade stop svetla... lampice se ugase prilikom paljenja motora, ali cim malo jace pritisnem kocnicu opet se upale.... stop svetla ne rade i kada nisu upaljene lampice....izbrojio sam ovu gresku 0571, drugu ne pojavljuje... auto inace dosta losije koci sada, proverio sve osigurace i svi su ok, skidao sam i proverio onaj prekidac iznad kocnice koji sluzi za aktivaciju stopki i deaktivaciju tempomata, i on je ok.... sta jos da pokusam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: greska p0571
PostPoslato: 12 Mar 2015 20:33 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
a kako si proveravao taj prekidac? Za ovu gresku moze da bude svasta, moze biti i prekidac kvacila ako imas tempomat, moze biti i komp, neki prekid u kablazi itd. Al ipak mislim da je do tog prekidaca stop svetla. Najlakse ces videti na dijagnostici kad pritiskas pedale da li oba stepena prekidaca rade


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: greska p0571
PostPoslato: 12 Mar 2015 23:58 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 19:39
Postovi: 393
Lokacija: Leskovac
Ime: Nemanja
Opel: Astra Bertone 2.0t
Garaza: pogledaj
Prvi potencijalni problem od kada sam kupio Astru je ipak USPESNO resen, bez dodatnih troskova :)

za sve je kriva sijalica za desno stop svetlo, koja je pravila spoj i zbog toga goreo osigurac br.38.

zamenjena sijalica i osigurac i sve fercera odlicno... pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: greska p0571
PostPoslato: 14 Dec 2019 04:14 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
Da ozivim temu...

Imam sledeci problem: Auto u voznji, dakle pod gasom, odjednom "izgubi gas", iako je papucica gasa pritisnuta i nema odziva na gas, sve dok gas ne oduzmem do kraja i "krenem sa dodavanjem gasa "iz nule" i onda je sve ok. Dakle auto ne trokira, na leru radi savrseno, sve radi normalno, osim sto na momente izgubi gas u voznji samo... Da dodam da mi je u isto vreme prestao da radi i tempomat.

Menjana klapna gasa, problem i dalje prisutan. Vracena stara klapna, ocitane greske na dijagnostici: P0571 i P0568.

Kupljen i stavljen nov senzor pedale kocnice, bilo sve ok sto se tice dodavanja gasa ( tempomat proradio nije ) i nakon 100 km, problem se ponovo javio. Znaci nije bilo do senzora pedale gasa...

Ima li neko slicno iskustvo ili ideju sta drugo moze biti?


testdriver je napisao:
... Za ovu gresku moze da bude svasta, moze biti i prekidac kvacila ako imas tempomat, ...


Pero, znaci moze biti i senzor pedale kvacila pod ovom istom greskom? :scratch:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: greska p0571
PostPoslato: 29 Dec 2019 08:04 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Da se nadovezem i ja, desi se i meni na mojoj Astri H vrlo retko, da kad dajem gas auto prekine da ga prima gas, ne reaguje, onda skinem nogu sa gasa skroz, pa ponovo stisnem i sve je normalno. Mozda dva puta godisnje se desi da se ubaguje ovako, do cega je, ne znam ni sam. Cisto da dodam, ja nemam pedalu kvacila tako da to otpada, posto kvacilom upravlja aktuator, jer je Easytronic menjac :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs