Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 09:20

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: potrošnja goriva
PostPoslato: 17 Mar 2014 20:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 19:44
Postovi: 9
Lokacija: novi sad srbija
Ime: Božidar
Opel: Astra 1.6 8v
poz ljudi!
skoro sam kupio astru g 2003 god, 1.6 8 v motor.Na autu sam odmah uradio veliki servis, i zamenio svećice +zadnje pločice(org. Opel delovi), na dijagnostici nije izbacio nikakvu grešku, međutim kad sam pokušao da utvrdim potrošnju , ispalo je da Astra troši 10,5-11 litara, naravno upitanju je gradska vožnja.
Može li mi neko reći koliko bi trebalo ovaj motorić da troši i ako moj auto previše srče šta bi moglo biti uzrok.
Takođe primetio sam da u prvoj brzni pri polasku auto malo cimne.
:postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 17 Mar 2014 21:36 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Izvini zbog pitanja, a kako si utvrdio potrošnju?

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 18 Mar 2014 22:48 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 19:44
Postovi: 9
Lokacija: novi sad srbija
Ime: Božidar
Opel: Astra 1.6 8v
Potrošnju sam utvrdio "otprilike". Sipaš pun rezervoar ,voziš 100 km pa opet na pumpu, i vidiš šta automat kaže.E sad pošto sam siguran da nas pumpadžije kradu, moguće je da na aparatu piše naprimer 10, a da je realno u rezervoar sipano, 8, 9 ..Zato kažem otprilike..Sad trenutno ponovom vozim do 100 pređenih km pa ću na drugu pumpu da vidim ima li odstupanja..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 18 Mar 2014 22:53 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2012 16:39
Postovi: 347
Lokacija: Boljevac
Ime: Ivan
Opel: Bertone 1.8 16v
Garaza: pogledaj
Ne verujem da kradu.. Ako mislis da kradu uzmes kantu od 10l i sipas 10l i vidis da li kradu... A mislim da je to normalno, i predji 200 km pa onda dosipaj.. I sve zavisi koliko ti je noga teska...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 18 Mar 2014 22:56 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Natoci do kraja, potrosi sve, pa dopuni opet do kraja. To je najmerodavnije. A ako mislis da te kradu na pumpama onda sipaj u kantu pa u auto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 18 Mar 2014 23:02 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
ja sa imao taj motor 1.6 8v u astri ali karavanu

potrosnja je bila fascinantna, benzina nikad u grad nije prelazio 7.5 mereno po bordu i po sistemu pun rezervoar pa 100 km

kad sam ugradio plin grad 10l otvoreno 7l

znaci taj motor je vrh vrhova sto se toga tice,tek sad vidim koliko sam se jeftino vozio, imao sam poprilicno tesku nogu na gasu jer je to motorce prilicno slab za karavana.

prodao sam ga sa 310 000 km i nije trosio ulje,samo redovni servisi

izvinjavam se sto sam malo skrenuo s teme al morao sam napisati svoje odusevljenje sto se tice tog motora.

znaci 10,11 l nebi smeo nikako da potrosi ma koliko imao tesku nogu..

probaj da promenis pumpu na kojoj sipas to ima itekako veze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 18 Mar 2014 23:12 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jan 2008 19:50
Postovi: 684
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Astra G 2.0 DTI
Svaka čast na tih 7.5l po gradu, to je 2.2l ispod fabričke potrošnje... Moju astru dizel ne mogu da spustim ispod 8l po Bg-u...
Inače, evo fabričkih podataka za 1.6 8v:

Fuel consumption (economy) - urban 9.7 l/100 km
Fuel consumption (economy) - extra urban 5.6 l/100 km
Fuel consumption (economy) - combined 7 l/100 km


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 18 Mar 2014 23:18 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
ja ne znam koja je ova oznaka motora moj 1.6 je bio x16szr

to je motor starije generacije imao je 75 ks, ne znam koliko ovaj njegov ima mozda je jaci malo?

inace moja voznja ne spada u to urban,vise kombinovana ,tj retko kad vozim po centru bg u spicu gde cekas 10 min da prodjes kroz raskrnicu,tad ce trositi i vise od 10 :)

mozda covek vozi kroz ekstremne guzve i tu onda nema sta da se dikutuje ,potrosnja je ok

ja sam vozio po periferiji uglavnom ,grad jeste ali nista preterano i potrosnja 7.5


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 18 Mar 2014 23:26 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Mare totalno si u pravu :) Mislim da je za taj 1.6 8V sasvim ok da trosi toliko, tj 10.5l u gradu. Mislim da 1.6 16V trosi manje jer je 75ks bas malo na 1200kg.

Sto se tice 2.0DTI to je to, grad je 8l u 9 i 17h a uvece 7l normalne voznje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 18 Mar 2014 23:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 19:44
Postovi: 9
Lokacija: novi sad srbija
Ime: Božidar
Opel: Astra 1.6 8v
inače moja Astra je 62kw-84. Kažem skoro sam je kupio pa se još upoznajemo.Kvačilo vata na malo višem položaju -ne mnogo(što znači da je malo istošeno), a prethodno sam vozio 1.8 motor koji je mnogo življi pa moguće da me povuče gas.Izvozaću još pa ću meriti.Ako ostane ova potrošnja ugrađujem TNG.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 19 Mar 2014 01:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
To 7.5l si i izvukao kao sto pise po fabrickim podacima kombinovanom voznjom, koja po onim gore podacima iznosi 7l, i malo se uzme u obzir grad, tamo vamo, jer ne bi se onda zvala kombinovana kad bi imalo samo otvoreno, i tu si izasao na tih 7.5l po gradu, sto za jednog benzinca je za svaku pohvalu, uzeci u obzir da 2.0DTi kako rekose trosi oko 8l gore po gradu konkretno, dok recimo moj 1.7DTi po gradu ne prelazi 6l, a na otvorenom je negde oko 4l bila, i kombinovano mi je tako izlazila oko 5, nesto litara na 100Km :) Bas smo ekonomicni...Hehe
E sad sto se tice ovoga u vezi cega je otvorena tema, da 1.6 8V bilo koja verzija trosi 10-11l u gradu je nesto preterano. Pa 1.6 16V trosi negde oko 10l otprilike kako sam cuo, a da 1.6 8V koji vazi za jedan od boljih Opelovih motora trosi toliko, znaci da nesto nije u redu. Sad nzm, nisam nesto upucen u benzince, ali mozda te zeza Lambda sonda, posto ona koliko znam ima veze kod benzinaca sa potrosnjom. Mozda ona da se pogleda i prekontrolise. Nesto uglavnom ne valja. Pozdrav :)

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 19 Mar 2014 09:00 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
božidar je napisao:
poz ljudi!
skoro sam kupio astru g 2003 god, 1.6 8 v motor.Na autu sam odmah uradio veliki servis, i zamenio svećice +zadnje pločice(org. Opel delovi), na dijagnostici nije izbacio nikakvu grešku, međutim kad sam pokušao da utvrdim potrošnju , ispalo je da Astra troši 10,5-11 litara, naravno upitanju je gradska vožnja.
Može li mi neko reći koliko bi trebalo ovaj motorić da troši i ako moj auto previše srče šta bi moglo biti uzrok.
Takođe primetio sam da u prvoj brzni pri polasku auto malo cimne.
:postovanje:

Pa izgleda da je to ta potrošnja. Računaj da je po fabričkim specifikacijam testiranje urađeno u nekim optimalnim uslovima, pa da su malo smanjili radi marketinga, pa da ti je auto star 10-ak godina...
Jbg ako si zadovoljan autom, a važna ti je potrošnja, ugradi plin. Ajd malo detaljnije opiši to cimanje pri polasku.
Da li se dešava i pri prebacivanju iz 2. u 3.
Da li se dešava kada naglo oduzmeš gas?
Da li se čuje nekakav zvuk ili samo osetiš cimanje?
I takoo :D

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 19 Mar 2014 10:01 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 19:44
Postovi: 9
Lokacija: novi sad srbija
Ime: Božidar
Opel: Astra 1.6 8v
Da, vidim na forumu da jedan od uzroka prevelike potrošnje može biti iznjakana lambda sonda.Proveriću.Što se tiče cimanja auta koje sam naveo, dešava se isključivo u startu dakle 1.na 2. brzinu i polazak od 0. Možda čak je i manje izražena ako u startu dam malo veći gas.Znači kvačilo otpustim, auto redovno krene a zatim trzne 1 ili 2 puta zatim je sve ok.Nisam nov vozač, a nisam ni žena da odma bude jasno :ludilo2: Nisam primetio ništa čudno u 2. 3. 4. ili 5. brzini sa većim ili manjim obrtnim momentom.Kad te cimne, dalja vožnja je uživanje.Dešava se i kod prvog i svih osatlih pokretanja vozila u toku dana. Kažem , nepali mi ništa od lampica u autu , ali komp. pokazuje da je na "SAFE MODU".
:grrr:
Moram još da pređem neku kilometražu da zaključke nedonosim na osnovu 200 pređenih kilometara. U Opelu mi rekoše, da neizbacuje greške, i da je auto "utegnut" ko praćka :love: , a danas sam zamislio da idem u drugi servis pa opet dijagnostika da čujem šta kažu.
Da li neko zna okvirno , koliko ovaj auto Astra 1.6 8v, može da pređe km, nakon što se upali lampica rezerva? Za nedaj bože .Nebih baš da je testiram do panja :steva:
Javljam kako je prošlo, i dal sam išta pametniji posle dijag.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 19 Mar 2014 10:18 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Citiraj:
Kažem , nepali mi ništa od lampica u autu , ali komp. pokazuje da je na "SAFE MODU".

a na dijagnostici ti ne pokazuje ništa?!?
To se ne jaše jedno sa drugim. Nikako.
Lambda sonda daje parametre za optimalnu smešu goriva i kiseonika. Ako je otišla može da uzrokuje povećanu potrošnju. Ali bi ti se valjda nešto pojavilo na dijagnostici.
Idi do nekog drugog servisa. :ok:
I da, nemoj da se zezaš sa vožnjom na rezervi. Obično je to 4-5l, ali onda rizikuješ da pumpa povuče prljavštinu sa dna rezervoara.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 19 Mar 2014 11:28 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2014 00:00
Postovi: 8
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Ime: Ensar
Opel: Astra, 1.6 16v
Astra g, 1.6, 16v; ne mogu vjerovati kako malo troši, otvorena vožnja bez ikakvog pretjerivanja manje od 6l....nevjerovatno! Imao sam prije astre auta (benzince) i sa većim ali i manjim kubikažama od ove, al astra definitivno najmanje troši


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 19 Mar 2014 19:35 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Mar 2014 23:45
Postovi: 27
Lokacija: Krusevac
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.0 DTi
10l i nije mnogo za motor 1.6 ako je cista gradska voznja. Ne znam kako nekom moze 1.6 da trosi 7.5 l u gradu kad meni otprilike toliko trosi diesel u gradskoj voznji ? Tastov Punto 1.2.motor trosi u gradu od 7 do 8 l a zimi ide i do 10 l. a auto je tip top ! A sto se tice kradje goriva,to su price za malu decu.Mozda toga ima na nekim neuglednim pumpama ali njih skoro pa i da ne vidjam,te pumpe se gase same od sebe,sve pumpe kod nas bazdare sisteme redovno i imaju redovnu kontrolu,sada se gorivu dodaje i neskodljiva boja pa je i to neka vrsta kontrole,ali kradja goriva? Na to ne treba racunati ako gorivo sipas na poznatim velikim pumpama,nema sanse,ali jos jednom,za motor od 1.6 ( vozio sam Golf 4 sa tim motorom ) nije velika potrosnja 10l u cisto gradskim uslovima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 19 Mar 2014 19:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Corsa d 1,2 po bordu trosi 9,8 , meni je samo jedan auto koji sam imao trosio 7,5 i to je bio pezo 206 1,1, tako da nijedna astra NE moze da trosi manje od 9-10l


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 19 Mar 2014 20:13 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
prvo mora da se razgranici sta ko smatra gradskom voznjom.. ako krenes preko pancevackog mosta i upadnes u guzvu gde stojis 20 min, pa 29 gde stojis 10 min ,pa brankov most gde stojis isto 10 min onda ce trositi i 12 l! znaci ja sam govorio da je meni taj motor trosio 7.5 litara neke umereno gradkse voznje ,znaci bez guzvi velikih u spicu kroz centar grada,tako kad sam vozio nisam ni merio potrosnju jer to nije realno ,znaci stojim u mestu upaljenim autom pola sata i ocekujem da nece da trosi 10,11 l
znaci garantujem ti da taj motor neke kombinovane voznje ne moze da trosi vise od 7,8 l jer je to samo 75 ks. a to i fabrika kaze ,znaci 10 l je mnogo za kombinovanu voznju.
ja sam sa tim 1.6 8v presao 300 000km u svim mogucim uslovima voznje i znam o cemu pricam..
tacno je da nas narod voli da laze kad je u pitanju potrosnja kao da to nekom znaci ,uvek smanje litru dve :) ja sam samo to naveo iz svog iskustva a plus sto covek kaze da je njegov motor od 62kw za koji stvarno ne znam koliko trosi ,znaci nije ta oznaka x16szr nego neka druga..ko je imao x16szr zna o cemu pricam.

sada imam 1.8 16v od 125ks i benzina trosi gradske voznje oko 10 l tj kombinovane voznje a plina mi cepa nekih 13 l

razlika je osetna u potrosnji u odnosu na taj 1.6 ,ali to je 125 ks i auto ima 1500 kg i mora da trosi ,nije ni malo ali nije ni nesto puno..tako da ja mislim da je njegova potrosnja lose izmerena jer covek mozda jos nije stigao da istestira lepo auto i sta je za koga gradska voznja..
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 19 Mar 2014 20:58 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
ko ima bord zna: ako je prosecna brzina oko 25kmh, to je cista gradska voznja, stani kreni uz nesto pravaca po npr Novom Beogradu. Sve preko 35kmh proseka je mozda grad ali vise pravaca nego bas centra grada. Prema tome ako je prosek 25kmh, 10-11l je ok potrosnja i nema sanse da bude 7,5. NAravno i bord laze ali bar je priblizniji nego da se meri napamet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 19 Mar 2014 22:26 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
o tome ti i pricam ko zna autor teme gde je i kako vozio i sta je po njemu gradska voznja ali sve u svemu ni 10 l nije neka alarmantna cifra ,mozda je lambda malo dobila ,usis prljav,leptir gasa,egr zaprljan,neodgovarajuce svecice,nekvalitetan filter vazduha,katalizator zapusen,saltanje na 4 rpm,lose gorivo,ne napumpane gume itd itd..covek je lepo rekao da je tek kupio auto i siguran sam da je nesto od ovoga izostavio da pregleda,sto sve moze uticati na potrosnju..dakle ni 10 l nista specijalno nije jedino da ide na vazduh, sve u svemu nista to nije,da trosi 15 pa da se zabrines :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 31 Mar 2014 16:31 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Mar 2014 19:44
Postovi: 9
Lokacija: novi sad srbija
Ime: Božidar
Opel: Astra 1.6 8v
poz svima. E ovako , što se tiče potrošnje goriva sad sam prešao nešto kilometara i imam preciznije podatke.
prvo što sam uradio nakon velikog servisa i prvog testiranja je da sam otvorio haubu i pogledao šta se dešava.Veliki servis sam radio u NS u opelovom servisu na glasu pa sam mislio da za tim nema potrebe.Ispostavilo se da gumeno crevo koje sprovodi vazduh iz filtera ka motoru je bilo samo navučeno na metalni deo motora a šelna nije bila stegnuta uošte! eto nemogu da kažem dal je propust majtora koji je radio ili sam tako kupio auto, al nije ni važno i onda novi test.
Prvo, moj auto je dakle astra 1.6 8 v, 62-84ks, 2003 godište, oznaka motora Z16-CE-02..., na auto sam vozio letnje gume dimenzija 205/50/16, za sve vreme testiranja sipao bezolovni 98 na NIS pumpama.Imao sam dva putnika i auto je bio prazan.
Sistem pun rezervoar pa vozi 100 km pa dosipaj ;-).
Rezultat je sledeći :
1. moj auto u režimu otvorene vožnje NS-BG(stari put,indjija ,pazova+ deonica auto-puta do izlaza iz BG) pri kretanju ne brže od 90km/h, u 5 brzini kad je to bilo moguće potrošio je 5, 5,2 litra!!! Bio sam u čudu!Ponovio ponovo kilometražu istu u sličnim uslovima vožnje rezultat isti!! Kazaljka se nije pomerala ,kao da neki lep dizel vozim.Dakle motor mog auta pri vožnji od tih max 90km/h radio je na nekih 2500 obrtaja il kako se to zove.nisam mogao da verujem očekivao sam više.Motor nisam čuo, uživancija bilo voziti.
2.U drugom testu prosečna brzina kretanja bila je prosečno oko 100-110 km/h, opet otvoren put-auto put, (BG-Niš) motor je za tih dodatnih 10-20Km/h, radio na 2800do max 3000 obrtaja i potrošnja je skočila na 7,2 l za pređenih 100km.Sad je već ličilo na benzinjaru i videlo se da pokazivač nivoa goriva ipak radi :-). Jedina razlika i verovatno nebitna razlika je što sam vozio noću i spoljna temp. je bila oko 10c.
3.U trećem testu vožnja je bila isključivo gradska, e sad odma da razgraničimo šta znači gradska.U pitanju je NS, realno kreneš od kuće i voziš do posla oko 7 km, i za to vreme auto čak ne podigne radnu temperaturu,znači kasniš na posao,okrećeš ključ i odma gas.Dakle više kraćih relacija u toku dana.Rezultat je bio oko 8,5litara.
vožnja u svim kilometrima je bila školska ,bez šaltanja i cepanaj guma -tražio sam donju potrošnju.
Eto ljudi , trudio sam se da budem što precizniji.Iskreno, auto više voli mekšu vožnju a novčanik onu prvu najumereniju.Prilikom kupovine i odabira auta i potrošnja je bila bitna, a na forumima a pogotovo kad ljudi prepričavaju njihova auta il od njihovog kuma, druga i sl u stanju su da prave čuda.Treba znati i da je svaki auto jedinstven a isto tako i čovek koji upravlja i što se tiče potrošnje to ti je ključno.
A što se tiče moje astrice, sad razmišljam koliko će biti kod mene dal se isplati ugradnja TNG.
Eto može nekom koristiti ko planira kupovinu ovog auta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 31 Mar 2014 18:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2010 15:30
Postovi: 5603
Lokacija: Beograd
Ime: Dejan
Opel: nemam, Laguna 3
Garaza: pogledaj
Hvala na izdasnom postu.

_________________
S poštovanjem,
d3us
------------------------------------------
De gustibus non est disputandum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 31 Mar 2014 18:07 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
o tome sam ti i pricao ne moze vise od 8 da trosi kombinovane...kojih 10 11 l.. super drago mi je da si sredio stvar,to je apsolutno njegova potorsnja cak i po fabrickim podacima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2017 13:06 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan 2017 13:33
Postovi: 187
Lokacija: Smederevska Palanka
Ime: Nenad
Opel: Opel Astra G 1.6 8v
Ljudi ima slican problem sa istim auto i istim motorom samo sto je moja astra 2001 god..astra mi trosi kombinovane voznje oko 13-14l sto je previse za taj motor,auto radi perfektno nema cimanja ni gasenja motora.
Auto je kupljen pre mesec dana ne sveti ni jedana lampica sve normalno ali potrosnja ubija.
Pomoc ljudiii

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: potrošnja goriva
PostPoslato: 18 Jan 2017 17:37 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2016 20:02
Postovi: 147
Lokacija: Beograd
Ime: Horhe
Opel: Astra G 1.8 16v
Jesi li radio veliki servis i zamenu svećica i dijagnostiku?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs