Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 22:11

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 23 Nov 2013 23:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Mar 2013 00:01
Postovi: 40
Lokacija: Vranje
Ime: Marjan
Opel: Astra 1.7 DTI
Pozdrav svima desava mi se da mi auto redovno gubi vodu, gledao sam na vodenoj pumpi i ne primecujem da mi negde curi, i patosnice su mi suve.Cini mi se da nije u pitanju ni dihtung glave jer mi se auto sasvim normalno ponasa u radu i voznji i auspuh mi je suv, creva se ne duvaju i nisu tvrda, a boca mi se dosta brzo isprazni. Jel neko imao ovakav problem, ako jeste pomazite???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 24 Nov 2013 00:36 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2012 23:34
Postovi: 811
Lokacija: Beograd-borca
Ime: Sinisa
Opel: Omega 2.0 16v
Garaza: pogledaj
U garazu preko noci pa ujutru pogledaj samo tako meni isto na omegi non stop se praznila ta posuda za vodu a nigde ne vidim kad posle na 5 mesta curelo te na jednom crevu te na nekom cepu od hladnjaka a sve po malo taman toliko da se osusi i da ne mozes da vidis i kad sva ta mesta saberes dobijes taj gubitak

_________________
ciganske calibre


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 03 Dec 2013 19:07 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Mar 2011 18:43
Postovi: 42
Lokacija: sremska mitrovica
Ime: Nenad
Opel: astra h 1.9 cdti
Jesi li resio problem? Evo i ja imam isti problem. Danas sam menjao termostat i antifriz. Ceo dan gledam i nevidim da bilo gde pusta... Rastavljao sam sve oko radijatora kabine, suvo sve kao barut... Ispod vodene pumpe takodje...Iz auspuha nedimi...Znam da je o ovoj temi pisano vec sto puta, ali kog vecine je bio problem u radijatoru kabine, tj. gumicama... Ako neko ima predlog sta da pogledam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 03 Dec 2013 23:52 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Na bloku motora ima aluminijumsko kuciste (mora kompresor klime i nosac da se demontira) koje se dihtuje diht, masom, na tom alu. kucistu ulazi cev na kojoj je gumica, (oring) koja hoce da se skori ista slabije dihtuje, a tu hoce samo pod pritiskom da pusta tecnost.

Ovo je jedna od mogucih mesta gde moze da gubi tecnost, a koja su jako nezgodna da se otkriju ako gubi tecnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 04 Dec 2013 17:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Mar 2011 18:43
Postovi: 42
Lokacija: sremska mitrovica
Ime: Nenad
Opel: astra h 1.9 cdti
Hvala Godzo. Sad sam gledao i nemogu da skontam gde se to kuciste nalazi. Verovatno je bas ispod kompresora pa se nevidi. Ili je to na kraju onog creva sto ide iz posude za antifriz ka bloku, pa se ispod kompresora racva(hladnjak i blok). Pitam zato sto me interesuje da li moze da se proveri bez skidanja kompresora klime... jer to iziskuje dodatni trosak... Na koliki pritisak se proverava zaptivnost sistema? I jos jedan problem sam primetio, posle zamene termostata. Temperatura dodje do max 82, 83 stepena. Sad sam stigao sa puta, znaci sve provereno na auto-putu...To je bilo na 2500 obrtaja, bez grejanja kabine. Kada ukljucim grejanje,pada ispod 75. Ventilator neukljucuje ni posle 10 minuta rada u mestu sa vec toplim motorom. Da li je moguce da termostat otvara ranije? Malo smaram i verovatno cu jos smarati,ali volim da je na kolima sve :ok: , zato sto sam stalno na putu... Hvala unapred na odgovorima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 04 Dec 2013 22:00 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Da to alu kuciste je ispod kompresora, moze jedino da se vidi sa donje strane iz kanala ili kada je auto na dizalici. Postoji alat rucna pumpa (pomocu nje se stvara pritisak u sistemu) ona se montira na posudu tecnosti hladjenja, dovoljan pritisak je da bude 1bar i ako negde curi tecnost mora da pokaze.

A termostat izgleda da ranije otvara i ne moze da dostigne radnu temperatuu motora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 04 Dec 2013 22:32 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Mar 2011 18:43
Postovi: 42
Lokacija: sremska mitrovica
Ime: Nenad
Opel: astra h 1.9 cdti
Hvala jos jednom. Javicu se kad skontam gde je problem... Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 23 Dec 2013 16:35 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2008 21:43
Postovi: 18
Lokacija: Beograd.
Ime: Milan
Opel: Astra 1.7 dti
Da li si uspeo da resisi problem i da odgonetnes misteriju?
Ja imam isti problem i nisam uspeo da nadjem razlog. Identicna prica, identican motor...na ivici sam zivaca, samo me setaju ko budalu majstori od jednog do drugog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 24 Dec 2013 12:45 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Pogledaj sva creva za rashladnu tečnost i njihove spojeve. Da li su šelne dobro nalegle i dovoljno stegnute. Pogledaj i pumpu za vodu.
Ako negde curi mora da ostane bela skrama.
Podmetni karton ispod auta preko noći. Ako nema tragova vodu ti gubi u radu i pod pritiskom.
Koja količina tečnosti je u pitanju?
Proveri poklopac posude za vodu da li dihtuje.
I na kraju proveri ono široko crevo za vodu pre hladnjaka. Ako je posle vožnje tvrdo hoće da ako ode dihtung glave motora da nabija pritisak u sistem za hlađenje motora. Odeš u neki servis i pitaš da li imaju test na CO2. Ako ga test registruje onda je taj slučaj.
Znači ili ti negde curi ili ga meša sa uljem (proveri nivo ulja da li je povišen) ili ga troši u radu (izrazito beli izduv).

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 03 Jan 2014 13:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2011 23:03
Postovi: 21
Lokacija: Paracin
Ime: Sasa
Opel: Astra 1.7 dti
Isti problem imam i ja, naročito je izražen posle dolevanja čistog antifriza jer sam letos dolevao pomalo vode i nije bilo toliko strašno. Sada kada sam dolio samo antifriz počeo je da gubi po oko 1l na 3-4 dana. Gumice koje se nalaze na radijatoru kabine sam menjao pre dve godine. Pitao bih "lanija" i "sm.klajna" da li im se pojavljuje ulje u posudi za tečnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 18 Jan 2014 19:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2010 23:00
Postovi: 44
Lokacija: bojnik
Ime: nenad
Opel: astra 1.7 dti
I meni gubi vodu ali nisam nigde primecivao gde curi ,dolivao sam odprilike po 1l na mesec dana,ali danas primetim da ne samo sto gubi vodu nego i povecava nivo na meracu ulju.E ja sam pre godinu ipo menjao gumice na caurama i stavio nove caure i novo kazance na glavi motora sa novim gumicama ali tada mi je iz morora terala ulje u posudu za vodu a sada odratno Sta bi moglo biti?

_________________
sekunde su večnost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 24 Jan 2014 10:05 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2008 21:43
Postovi: 18
Lokacija: Beograd.
Ime: Milan
Opel: Astra 1.7 dti
Kod mene se ispostavila sledeca situacija. U pitanju su bile gumice na caurama dizni i same caure. Dakle gumice kada stradaju prvi simptom je ulje u posudi za rashladnu tecnost.
A kada stradaju same caure onda pocne da podize i nivo ulja. I da sam otisao odmah da zamenim te gumice kada sam primetio mesanje ulja i rashladne tecnosti - sto je bilo pre izvesnog broja godina :). Ne bih morao da menjam i caure.
Naravno sve vreme nigde ne curi sistem i nemoze se primetiti ispod kola a naravno gubi tecnost i vi dolovate i dolivate a ona nigde da izadje.
Da bitno je reci i to da sam svojevremeno kao i svi menjao mali hladnjak ulja, Sto kao i kod vecine nije resilo problem pojave ulja u rashladnom sisitemu.
Namenjao sam se raznih gluposti koje nemaju veze sa celom pricom, skolujuci majstore o sopstvenom trosku itd.
Problem je u tome sto majstori uglavnom nece da menjaju samo te gumice i caure jer je gnjavaza i onda odrape besmislenu cenu jer vise vole da kazu dihtung je mora cela glava napolje, jer su to vece pare-lakse se naplati jer deluje kao veci posao a u stvari nije. A i cinjenica je da ima izuzetno malo pravih majstora a mnogo ozbiljnih foliranata bar po Bg-u, ali to je vec neka druga tema.

Dakle dihtung glave, ako niste pregrevali auto sigurno nije u pirtanju. Takodje napominjem da je co2 test kod mene pokazao prisustvo gasova pre zamene, medjutim posle ove intervencije auto nije izgubio ni kap vode.
Ps. probelm sam resio za 200 eura sa delovima, kod coveka koji odmah rekao sta je u pitanju i garantovao za svoj rad i dijagnozu. Cifre koje su mi trazili po raznim "opelovim servisima po Bg-u" su bile od 450-1000 eura. I niko nije smeo da stane iza svog rada u smislu da garantuje da je to u pitanju, sto govori o neiskustvu i neznanju istih.
Eto nadam se da sam nekome pomogao, posto je ovo veoma cest problem na ovom motoru, takoreci zagarantovan posle izvesnog broja predjenih kilometara. U mom slucaju ulje se pojavilo posle 110.000 pravih. Posto sam vlasnik svog auta gotovo od prvog dana davne 2001. god. Ovo se desilo na 200.000- da je pustio kontra, antifriz u karter.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 03 Apr 2014 00:36 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Mar 2013 00:01
Postovi: 40
Lokacija: Vranje
Ime: Marjan
Opel: Astra 1.7 DTI
Nisam ulazio na forum duze vreme, resio sam problem,zamenio sam dihtung gave, jer majstor kaze da je na njemu gubio vodu i izbacivao je na auspuh,gumice na caurama, gumice dizni, spaner, roler i zupcasti kais, sve zajedno delovi i majstor me kostalo oko 300e. Sada nemam nikakvih problema sto se toga tice kako sam tada sipao antifriz tako stoji i dan danas, ne masti mi se posuda vise i sve je u redu. Pozdrav svima izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom nadam se da ce nekome pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 01 Maj 2017 22:35 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 30 Jun 2015 16:25
Postovi: 9
Lokacija: Sarajevo
Ime: Ajdin
Opel: Astra 1.7 DTI
Da se prikljucim i ja ovoj temi, da vam pokusam objasniti sta se desava jer meni nikako nije jasno sta je u pitanju. Znaci gubi mi antifriz i to bas podosta. Jedini trag koji je imam je na čepu, oko boce se vidi trag antifriza, nigdje drugo. Vise puta bio kod nekih majstora i niko da skonta sta je u pitanju i zasto gubi tekucinu. Ventilatori svi rade, termostat zamjenjen, vodena pumpa zamjenjena, čep mjenjao. Takođe i dihtung glave mi je majstor iskljucio...
Prije je gubilo na duzoj kilometrazi sad napravim samo krug po gradu dok se auto ugrije i vidim trag da je procurilo. Temperatura motora je ok, ne pokazuje nista cudno. Drzi ga na 85 stepeni, ako vozim uzbrdicom nesto duze pređe do 91-92 i ohladi ga na 80...
Stvarno mi nije jasno da niko ne moze da skonta sta je i da se rijesi...
Ima li iko neku ideju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 04 Maj 2017 00:46 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pa je l' čitava boca za antifriz? Baš na čepu ili balavi negde okolo nje? Zašto je majstor "siguran" da nije dihtung glave recimo?

Pitanje: Je l' ti je nivo ulja u motoru isti, je l' imaš neku emulziju možda na čepu za ulje i antifriz? Je l' si imao iskustva sa tim Isuzu-om da ti pomeša vodu i ulje?
Probaj odgovori na ova pitanja, pa na osnovu toga videćemo sta dalje :)

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI gubi vodu
PostPoslato: 04 Maj 2017 17:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 30 Jun 2015 16:25
Postovi: 9
Lokacija: Sarajevo
Ime: Ajdin
Opel: Astra 1.7 DTI
Pa boca izgleda čitava, a vidi se trag kako je prskao antifriz po akumulatoru i po boci. Pa zato što nema nijedan od tih simptoma što si naveo. Nikakve emulzije na čepu od od ulja, nivo ulja je normalan. Ne pojavljuje se ulje u boci za vodu, ne baca vodu na auspuh, nema kompresije, crijeva su mekana, to ja sve vidim a i majstor mi je potvrdio.

Nisam imao prije nijedan sličan slučaj ovome zato mi i jeste čudno.
Sad sam uzeo polovnu bocu da budem 100% siguran da nije do nje i jedino još što planiram je da vidim nešto sa hladnjakom. Davno prije mi je voda u antifrizu poprimila boju hrđe, ne znam zbog čega. Mislimo da je neko prije stavljao u bocu kafu ili nešto slično tome pa je moguće da se začepi hladnjak i da zbog toga izbija vodu preko čepa...
Je l' se može hladnjak nečim isprati, na neki način?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs