Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 23 Apr 2024 12:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 17 Okt 2007 15:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2007 10:05
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Igor
Opel: Corsa 1.0
Juče sam bio poslovno do zastave pa da prenesem sta ima novo na planu sklapanja Astre u Zastavi.

Jos uvek nije nista precizirano jer Opel ima velike zahteve u pogledu kontrole i proizvodnih uslova. Koje Zastava ne ispunjava, a koje da bi ispunila treba im puno novca. E sada dolazi glavni problem, Zastava je mislila da će oni proizvoditi automobile koje će Opel svojom distributivnom mrežom da plasira kako kod nas tako i u oklonim tržištima, međutim Opel ne obezbeđuje tržište već Zastava, tako da onda je to po njima rizično ulaganje, kaopšto sam prethodno rekao, treba uložiti dosta para unapred za srdjivanje fabrike da se dovede na onaj nivo koji gm to zahteva, A plan Opela je sledeći da ima da da proizvode astru clasic godinu dana a zatim da predju i na novu astru. Ali koliko vidim to je neizvesno jer je procena da je to 10.000 jedinica godišnje što može naše tržište da proguta, a to je malo da bi se izvršila tolika investicija.
Jedino je izvesno da će verovatno ići sklapanje u Zastavi, Astre clasic koje je najavljeno za kraj iduće godine a oprema će dolaziti čini mi se iz Poljske.

Mogao bi da pišem još tri dana ali već osećam da sam ugušio, slobodno brišite ako mislite da smaram.
Možda nikog ni nije briga za tu fabriku zbog koje veći deo srbije pati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 17 Okt 2007 16:29 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
Jeste da nas ta fabrika "guši", ali nas ipak interesuje...Mislim da bi prelazak na proizvodnju nove Astre bio velika stvara za nas, ali ne verujem da bi oni to dopustili, jer u Poljska ima fabriku u Gljivicama koja veoma dobro radi i tamo već proizvode Astru Classic, pored Agile i Zafire i sada nove Astre sedan...Mislim da će oni preuzeti proizvodnju nove Astre, a na nas prebaciti proizvodnju Classic... :?

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 18 Okt 2007 19:46 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2007 21:46
Postovi: 26
Lokacija: Borca City
Ime: Aleksandar
Opel: Fiat Bravo 1,6 16v
Ja mislim da je najbolje da se oni mane svega toga i predju na proizvodnju: serpi,tiganja,lonaca i sl... Vise ce biti koristi od njih...

_________________
Skupljam kintu za Opel Vectra B restajling 2.0 16v


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 18 Okt 2007 22:55 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 16:41
Postovi: 3019
Lokacija: Београд
Ime: Бошко
Opel: Мазда 323 БГ 16v, Корса А СОХЦ Турбо
Garaza: pogledaj
Shto pre ih ugase, to ce pre da bude liberalizacija uvoza...a to vam sve govori valjda 8)

_________________
Paja Azdaja je napisao:
Radio sam razne stvari. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 19 Okt 2007 08:33 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 20:40
Postovi: 766
Lokacija: Kladovo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Delim stav sa boolerom!
Setite se koliko je samo banaka otislo u likvidaciju, mislim da je doslo vreme da se i na Zastavu na automobilsku liniju stavi tacka.
Moze da zaboli, ali mi Srbi, generalno gledano nismo stvoreni da budemo odgovorni i odrzimo jedan nivo kvaliteta.
Nije Nemac blesav, da stavlja svoj ugled i renome na reseto, zbog tamo neke Zastave.
Setite se parole iz fabrike: "Kakva plata, takva i vrata" - ovim je SVE receno!

I sa takvim stavom prema automobilima i sigurnosti na putu, STA MI TRAZIMO U AUTOMOBILSKOM SVETU :?: :?: :?:

_________________
Ajd` da aktiviram Astru Gedzu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 19 Okt 2007 17:57 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2007 10:53
Postovi: 278
Lokacija: Beograd
Ime: zoran
Opel: Punto Classic-Galant-(trenutno bez Opela)
ok Zastava je njesra, slazem se.
ali ta prica o ugledu nemackom, pa o fabrici u poljskoj...
Izvinite dragi moji , ali setite se peglica kojima je redom svima ispadala izduvna grana iz glave
zbog loseg materijala.
setite se te iste peglice i njene sajtne posle 2-3 godine voznje.
znaci i kod njih je bilo javasluka, loseg kvaliteta i nerada.
U to vreme (kraj 80-tih i pocetak 90-tih)v osim sto je vec bio tehnoloski prevazidjeno vozilo,
jugic je bio izuzetno pristojnog kvaliteta (I MOLIM VAS NEMOJTE MI GA SAD POREDITI SA BEST BY VOZILIMA TOG VREMENA).

Takodje se treba prisetiti i tehnoloske zastarelosti i jadnog kvaliteta rumonskih vozila Dacia-e (licencnih Renaulta 12 !!!)
Sada je situacija malo drugacija. OK o dizajnu Dacia Logan-a zaista nebih komentarisao (mislim samo da je namerno napravljen ruzno i nedoreceno), ali morate se sloziti da je kvalitet OK .

I za zastavu ima nade, ali treba i da se ima volje da se problem resava. I najbitnije treba videti gde smo zaista i sta smo. Nikako se ne treba potcenjivati , ali to precenjivanje kome smo skloni kad nesto prodajemo pa to je necuveno. Niti je zastava "neka" fabrika (jer je opterecuju, dugovi, zastarela tehnologija, neobucenost a nazalost i nezainteresovanost), a jos manje smo mi neko trziste (kako nam serviraju nasi politicari da jesmo) sa nasih 8 miliona stanovnika da bi se neko sad polomio da zbog toga investira kod nas.
Zakljucak Zastava bi trebala konacno da prestane da se ponasa kao najlepsa devojka selu o koju se svi otimaju, vec da shvati da je ce uskoro postati matora usedelica kojoj je proslo reproduktivno doba i koju niko nece jer je lenja, aljkava , narcisoidna i uobrazena.
Znaci spustiti se na zemlju i ako vec ne mogu da se preporuce nekom partneru lepotom, sigurnoscu i savremenoscu (svojih modela), mogu predanoscu, cenom i kvalitetom makar onakvim kakav su imali krajem 80-tih.
Mozda se u tom slucaju neko (zezne :lol: ) i zainteresuje za njih da ih preuzme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 20 Okt 2007 10:05 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 20:40
Postovi: 766
Lokacija: Kladovo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
laki da ti pojasnim nesto...
Kod nas u Zastavi onog sto si rekao " predanoscu, cenom i kvalitetom makar onakvim kakav su imali krajem 80-tih" velikim slovima probudi se!
Osamdesete su prosle, a jedino mi sanjarimo o njima. Kad smo mi imali i predanosti i kvalitet? Ja cu ti reci nikad! Reci mi jos jednu stvar! Kakva je to fabrika, kad mora drzava da te uceni ako neko pravno lice kupi neki strani auto, da mora za odredjeni procenat od tog stranog vozila, da uzme i Zastavina vozila. Pa gde to ima u svetu!?
Da nije takve mere od strane drzave, Zastavu bi sami zaposleni zatvorili .Toliko.

_________________
Ajd` da aktiviram Astru Gedzu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 20 Okt 2007 17:23 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2007 10:53
Postovi: 278
Lokacija: Beograd
Ime: zoran
Opel: Punto Classic-Galant-(trenutno bez Opela)
badzo !!!
Izgleda da me nisi shvatio. JA NIKAD NISAM BIO PATRIOTA TE VRSTE !!! kad kazem kvalitet sa kraja 80-tih mislim na to da kad kupis novog (greentimer) yuga (Zastava Koral) predjes makar 80.000 bez velikih popravki.(tako je tih godina bilo)
Sadasnja situacija je da u prvih godinu dana menjas (konkretan primer mog "ludog" prijatelja):
- lezaj p. tocka
- karter !!! (za koji mu ovlasceni servis preporuci da ode na bilo koji otpad i tamo ga uzme iako je vozilo 2 meseca staro)
- rucka - brava levih vrata
- lezaj p. tocka (OPET !!!)
- karburator
- SET kvacila (posle predjenih 6.000 km !!!
- lezaj p. tocka levi i desni (DOKLE VISE !!!)

Eto to je "skromni" spisak u prvoj godini. Eto to je nesto sto Zastava moze da resi i bez stranog partnera i velike love.
da ovaj spisak smanji na jednu ili nijednu stavku tokom prve godine.
iI da ne upucuje vlasnike Zastava vozila po delova na otpad (makar u garantnom roku)
Treba samo da gomilu neradnika koji su 15 godina ladili ____ natera da rade.
Ako to nisu sposobni onda im nema pomoci.

Jos jednom da pojasnim. Ni jednog trenutka ne mislim da drzava treba da cuva Zastavu. Stavise i pre deset godina sam mislio da treba da propadnu zato sto su neradnici (odgovorno tvrdim).
Ali zbog onog _ebenog bombardovanja, drzava ima obavezu da im da sansu. Dobili su je sa 10-kom i koliko vidim prokockali su je.
Niti su osvojili pozicije za proizvodnju, niti ovo sto dobiju u kitu uspevaju da sklope !!!
A to im je mogla biti preporuka za predstojecu privatizaciju.
Ovako mislim da im jedino preostaje da ih kupi neka no name kompanija iz kine ili indije cisto da im budu baza za sklapanje i podrsku (logistiku), kad krenu u pohod na Evropu.

Da se bavim malo proricanjem ??
Gotovi su - spasa im nema :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 20 Okt 2007 17:49 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2007 21:46
Postovi: 26
Lokacija: Borca City
Ime: Aleksandar
Opel: Fiat Bravo 1,6 16v
Ma bre lepo ja kazem: prekvalifikacija i onda neka prave serpe, lonce ,tiganje i sl. :ludilo :ludilo :ludilo

_________________
Skupljam kintu za Opel Vectra B restajling 2.0 16v


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 20 Okt 2007 18:49 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2007 10:53
Postovi: 278
Lokacija: Beograd
Ime: zoran
Opel: Punto Classic-Galant-(trenutno bez Opela)
al da im ne otpada drska na serpi - bar prve godine :ludilo :ludilo :ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 20 Okt 2007 20:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2007 10:05
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Igor
Opel: Corsa 1.0
Ja sam samo hteo da napišem šta ima novo o pregovorima sa Opelom :)

Ali svi ste donekle upravu u vezi fabrike "zastava", ali nažalost niko od političara ne čita forume a zaposleni u zastavi pitanje da li imaju internet :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 22 Okt 2007 23:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2007 23:25
Postovi: 127
Lokacija: Novi Sad
Ime: Filip
Opel: Astra GTC 1.6 Sport
postoje neke polu zute novine, nisu skandal, ali tako neste na s izlaze jednom ili dvaputa u 2 dve nedelje, oni su oni koji su rekli da je dimkiceva keva rodjena sestra miskovica its, pa izmedju ostalog i na par stranica obradili odnose opel - zastava. oni kazu da je nasa nam uza drzava uletela neki kes da se otkupi linija ( bas ona iz poljske ) za sastavljanje astre g jer opel planira da je prepravlja za druge modele. iz toga proizali da opel nema namere da kroz svoju mrezu i dalje prodaje istu. Zato se ogranicava " kao samo na srbiju" odnosno zastavinu prodajnu mrezu. Zastava jos uvek nema prava da kaci ni brisace na astru G, a politicari uveliko pricaju o ugovorima za proizvodnju. Da li znate da je do pre dva meseca zastava prodala celih 15 komada zastave 10 u bosnu i cak 2 u Hrvatsku, u ostale zemlje 0. Navijam da se neki opeli proizvode i kod nas, ali sto iz lokal patriotski razloga, sto iz obaveznog postovanja istorije, opeli treba da se proizvode u Kikindi ( IDA )
Da li znate da livnica kikinda i dan danas radi, za nase uslove, relativno puno delova za Opel, Chevrolet ( Daewoo ) i druge GM partnere?
U ostalom sve je to cini mi se igra za dizanje cene pred privatizaciju ovog decembra.

_________________
munja, gari, munja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 23 Okt 2007 13:46 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2007 10:05
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Ime: Igor
Opel: Corsa 1.0
privatizacija pomerena za decembar iduće godine ;
još godinu dana žilavljenja oko zastave :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 24 Okt 2007 09:03 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2007 10:53
Postovi: 278
Lokacija: Beograd
Ime: zoran
Opel: Punto Classic-Galant-(trenutno bez Opela)
nesecam se da se u kikindi proizvodio opel ???
koliko znam to je bila kooperacija i ida je na nase trziste plasirala opele koje je GM-u placala kroz odlivke, (koji moram da priznam nisu bili losi), pa je zato bio tretiran kao domace vozilo.

A sto se tice odlaganja privatizacije...
Najbolje da je nikad i ne ponude na tender. Sve do tada mocicemo se zanositi da mi
imamo auto industriju

pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 29 Okt 2007 21:59 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 20:40
Postovi: 766
Lokacija: Kladovo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Dobos, dobos!

_________________
Ajd` da aktiviram Astru Gedzu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 27 Dec 2007 03:19 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2007 02:53
Postovi: 502
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Kadett 1.3s LS
e bre kec auto da se nepostidis. realno za grad nije los.ja vozim keca od firme nowog da napomenem.i kad sam isao na prwi servis jeste to zastawa swe to stoji ali vidi se razlika u ponasanju radnika prihvatanju posla i slichno...caletova firma se raspada kao zastava pa je cale za svoje potrebe u firmi kupio uz njixovu pomoc 2004 god isto keca i na prwom servisu se videlo sta i kako...dok sad owe god kad sam ja bio drugacije je sve...tacno je raspadaju se nista novo nisu promenili na njemu 20 godina sem lampice za rucnu kad dignes rucnu upali se lampica zamisli...a da nije bilo 10tke ne bi ni kontrolnu tablu promenili...

_________________
Kosovo zove niko ga ne cuje, samo ova tuzna pesma vekovima putuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 27 Dec 2007 03:21 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2007 02:53
Postovi: 502
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Kadett 1.3s LS
sklapao se u idi kadett cale mi je pricao...al ne znam ja sam srecan sto je moj iz nemacke dosao ;)mozda je ida bila ok sa sklapanjem i mozda su bili ok autici al nemac je nemac barem moj kadet...koji auto 18 god star ide bolje od novog keca isto 1.3 65...

_________________
Kosovo zove niko ga ne cuje, samo ova tuzna pesma vekovima putuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 27 Dec 2007 05:10 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2007 10:53
Postovi: 278
Lokacija: Beograd
Ime: zoran
Opel: Punto Classic-Galant-(trenutno bez Opela)
da, da, da...

kako da ne...

I ZNAK IDA SU STAVLJALI NA MASKU :ludilo :ludilo :ludilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Novi momenti u Zastavi...
PostPoslato: 27 Dec 2007 23:04 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2007 20:40
Postovi: 766
Lokacija: Kladovo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Zastavo izgori i zatvori se sama, ili jos bolje, urusi se sama...
I ovi slepci u vladi mogu da ukunu carinu. I da se stavi punto na nase automobile, jednostavno nismo mi dorasli tome, nije lepo ali je istinito....

_________________
Ajd` da aktiviram Astru Gedzu!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs