Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 04:09

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem sa prihvatan gasa kad se upali zuta lampica u voznji
PostPoslato: 08 Nov 2012 15:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 30 Okt 2012 17:21
Postovi: 3
Lokacija: Pancevo
Ime: Sloba
Opel: Astra G X17DTL
Imam problem sa mojom Astrom G(1999god. 1.7TD nemacki motor)vec vise od 2 godine i jos niko od majstora nije uspeo da mi ga resi i ako su radili na tome i zamenili mi neke stare delove novim, koji su me samo kostali novaca i vremena ali osnovni problem je i dalje ostao neresen.

Naime u toku voznje,na vecem broju obrtaja od 2000, i pri ustaljenoj voznji sa jednim stalnim brojem obrtaja koji traje jedan duzi period(npr. vozim ustaljenim brojem obrtaja u zoni ogranicenja brzine,ili na otvorenom vozim 80Km na sat u koloni sa ustaljenim brojem obrtaja motora preko 2000 )tad mi se upali zuta lampica i motor vise ne prima gas kao pre toga tj.kad pritisnem gas do daske on taj gas pocne postepeno da dostize i dostigne ga tek u trajanju od 5-7 sec.a ne trenutno, tako da tada nema nikakvih mogucnosti da mozete nekoga da preticete u saobracaju, jer motor ne oseca papucicu gasa kao ranije kada ta zuta lampica nije bila upaljena.Ovo je jako opasno ako vam se desi da se lampica upali u trenutku kada ste zapoceli preticanje,jer morate da ga prekinete jer motor sporo prima gas, sto je jako opasno jer je pitanje dali to mozete bezbedno da uradite.
Inace zuta lampica se ugasi sama od sebe kad se broj obrtaja motora u toku voznje smanji postepeno ispod 2000 obrtaja i tad se motor normalno ponasa i prima gas i ubrzava trenutno pri svakom pritisku papucice gasa.
Ovaj nedostatak sam objasnjavao majstorima i oni su mi u vise navrata menjali prvo protokomer,pa vakuum pumpu i cistili su
neka creva koja idu od vakuum pumpe,ali je problem i dalje ostao.Ja sam se nekako na ovaj problem navikao i ne preticem nikoga u toku voznje kad mi se upali zuta lampica,ali je problem u tome sto su od skora i deca pocela da mi voze auto i ja sam im rekao za taj problem kao i kako da voze kad se to upali,ali sam jako zabrinut jer nikad se ne zna kakva sve situacija moze da se javi u saobracaju i sad sam odustao da im dajem auto dok ne otklonim taj problem.
Od skora sam primetio da se nekada upaljena zuta lampica ugasi kada se pritisne papucica kocnice u toku voznje,ali to se ne desava svaki put,vec u vecini slucajeva.
Razmisljao sam i da prodam ovaj auto ali kako da ga prodam sa ovako vaznim tehnickim nedostatkom .
Zbog toga sam se i prijavio na ovaj forum,nadajuci se da ce mi neko ko vise zna o tome pomoci da resim ovaj veliki problem.
Pozdrav svim clanovima Opel tima.
Gliga48


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa prihvatan gasa kad se upali zuta lampica u vo
PostPoslato: 08 Nov 2012 17:21 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012 03:15
Postovi: 349
Lokacija: Cuprija
Ime: Vlada
Opel: Vectra 2.0 16v
Garaza: pogledaj
da li si stavljao auto na dijagnostiku da vidis da li ce neka greska da se pojavi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa prihvatan gasa kad se upali zuta lampica u vo
PostPoslato: 08 Nov 2012 18:51 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 10 Avg 2011 20:10
Postovi: 95
Lokacija: Beograd
Ime: Srdjan
Opel: Vectra C 2.0dti
Cim se upali lampica, dijagnostika moze da ocita gresku. I da se ugasi, verovatno ostaje zapamcena. Ovako naslepo menjanje delova je prilicno bezveze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa prihvatan gasa kad se upali zuta lampica u vo
PostPoslato: 08 Nov 2012 20:49 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 30 Okt 2012 17:21
Postovi: 3
Lokacija: Pancevo
Ime: Sloba
Opel: Astra G X17DTL
VladaBoss je napisao:
da li si stavljao auto na dijagnostiku da vidis da li ce neka greska da se pojavi?

Bio je na dijagnostici ali nije nista otkriveno.Problem je sto se zuta lampica paki samo u toku voznje na stabilnom broju obrtaja od preko 2000.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa prihvatan gasa kad se upali zuta lampica u vo
PostPoslato: 11 Nov 2012 14:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2006 01:35
Postovi: 3320
Lokacija: Земун - Србија
Ime: Боки
Opel: Astra F TDS
Garaza: pogledaj
Lose gorivo i EGR ventil najverovatnije...

_________________
Scheißegal


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa prihvatan gasa kad se upali zuta lampica u vo
PostPoslato: 03 Dec 2012 16:17 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Imao sam identican problem pre par godina (doduse na 2.0 DTI motoru, ali to i nije toliko bitno) i problem je bio, kao sto je GSi vec napisao, EGR ventil. Skinuli su stari, ocistili usisnu granu (i pritom izbacili kilo prljavstine), namontirali novi i auto kao nov! I dan danas vuce kao blesav.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs