Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 11:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra G 2.0 DTI Problemi sa vakumom
PostPoslato: 23 Okt 2012 22:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Okt 2012 20:02
Postovi: 5
Lokacija: Pancevo
Ime: Mihajlo
Opel: Astra G 2.0 DTI
Cao svima.
Imam opela astru 2.0dti 2000.god,moj problem sa njim je sledeci.
Pre 7 meseci mi otisla elektronika na bosch pumpi pa sam morao da je nosim na remont,vratili smo i naravno sve je bilo ok jedno vreme. I onda je pocelo... Posto mi auto nije vukao kao pre i poceo da mi izbacuje greske.Prvo sam morao da zamenim protokomer orginal boschov,pa sam zamenio one male vakume sa leve strane kod akumulatora,pa sam zamenuo egr ventil stim sam i uradio kompletan servis od ulja,filtera do grejaca itd...
Znaci skoro kompletno sam izmenjao delove..
E sad posto sam zamenio egr ventil izbacuje mi gresku p0400 sto mi pokazivalo i pre.Taj kod pokazuje da je do toga,i nakon sto predjem nekih 100km na sat ukljuci mi se greska koja je p1125 sto dolazi sa greskom p0400 koliko sam upoznat (znaci da jedan problem izbacuje 2 greske). I takodje mi se jako tesko pali ujutro...
E sad ja vas molim posto sam dosta para do sad potrosio na njega i da nekupujem i dalje delove koje su nepotrebni,dali neko moze da mi pomogne sa ovim problemom.
Hvala unapred na svaku pomoc ;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 2.0 DTI Problemi sa vakumom
PostPoslato: 24 Okt 2012 19:12 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2012 14:08
Postovi: 18
Lokacija: Krusevac
Ime: Astra G
Opel: dti 2.0
Pozz..Reci mi vezano za to prvo jutarnje paljenje..jel samo prvo paljenje imas problem dok je motor hladan ili preko celog dana??Vergla pa nece da upali..ili>,,Nisi to bas najbolje opisao..Moze da se desi ,,da ti vraca deo nafte u povratni vod i da ti treeba duze vreme da povuce,,i upali,,probaj da je parkiras nizbrdo po nagibom da ti motor bude nadole da ima prirodni pad,,tako ces to otkloniti da nije ,,do toga da ti iz bosh pumpe vraca naftu,,,nece da upali,,drugo greajci??Jesi li proverio...Vacum pumpa ?/nadam se da znas gde je i kao izgleda,,,moze da bude i vacum aparat,,,ona velika okrugla badza iza kocionog sistema iza filtera za naftu,,ja sam imao problema sa njime,pa sam ga menjao i bilo je ok neko vreme posle toga opet P0400 i otisla mi membrana na Egr ventilu tako da sam i njega zamenio i od tada nemam problema sa vacumom,,A ovo probaj za prvo paljenje..Ako ti tako pali ujutru(pod nagibom na dole znaci) onda kupi nepovratni ventil i premosti ,,znaju majstori gde treba,,izmedju pumpe i povratnog voda,,a mogu da budu i teflon gumice da ti trosi ulje tj vraca ga u rezervoar i onda imas problema i sa nestankom ulja i sa prvim paljenjem..To vec mozes lako proveriti tako sto ces otvoriti filter za gorivo i videti dali ima tragova ulja u njemu,,ukoliko ima,,onda menjaj teflon gumice ispod bregaste,,A Egr ventil ima funkciju do 3000rpm..posle toga ga ecu gasi..Mada ..bez sekiracije ima ovde jako dobrih ljudi koji ce se javiti ,mozda privatnom porukom.,ili ovako,,ali resices ne brini..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra G 2.0 DTI Problemi sa vakumom
PostPoslato: 24 Okt 2012 20:38 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 21:23
Postovi: 2520
Lokacija: Banja Vrujci
Ime: Milos
Opel: Skoda Superb 1.8TFSI,Vectra C 2.2DTI,Pajero Big foot itd
Garaza: pogledaj
Prelistaj malo ovu i par drugih tema pa ce ti sve biti dosta jasnije :ok:

viewtopic.php?f=139&t=7131&hilit=+ilije

_________________
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs