Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 16:07

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 26 Sep 2012 22:56 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2012 23:09
Postovi: 223
Lokacija: Odzaci
Ime: Stevan
Opel: vectra 1.6 16v bivsa,sada corsa 1.0 12v
e super,sto se tice kljesta,naizmenicna struja i jednosmerna nisu isto :": 220V naizmenicne te nece ubiti,samo ce te dobro otresti,ali 50-60V jednosmerne ce te sahraniti kao macku :seci: :banghead: sto se tice kape,kapa moze imati pukotine koje ti golim okom ne mozes videti,sada su dani topli,noci hladne i moguce da ti se stvara kondenz pod kapom od vlage,zato ti auto kasnije proradi kako treba,osusi se vlaga od temperature motora.proveri i svecice,da ti neka ne masti,pa ih bar dobro ocisti i proveri zazor na njima.

_________________
A NA RADIJU JE BILA LJUBAVNA PESMA,MOJA RUKA NA TVOM RAMENU,TAMO NA CESTI MI JE OSTALO SRCE NA VRUCEM ASVALTU...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 27 Sep 2012 10:02 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
svecice ubacene nove prosle godine u novembru boshove neke iridium ili tako nesto pa sam pre par meseci ubacio ngk svecice. A kapu cu da promenim uskoro pa cu da vidim...trenutno sam ubacio wurth tecnost za ciscenje motora sa direktnim ubrizgavanjem da malo procistim diznu i ventile malo...cisto da napomenem,mozda nekome pomogne,da je najbolje ubaciti na 35/40l goriva a ne na 50l kako je na uputstvu jer kako kazu u wurth-u najbolje se tako pokazao. Svecice ne maste niti su mastile. Juce sam gledao vakum i video sam jedno plavo crevo koje izlazi iz desnog tocka i ide na neki mali crni uredjaj koji se nalazi ispod soferke kod map senzora i iz koga idu 2 creva na karburator i na vakum (servo) akoje kad otkacim nista se ne desava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 27 Sep 2012 23:30 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2012 23:09
Postovi: 223
Lokacija: Odzaci
Ime: Stevan
Opel: vectra 1.6 16v bivsa,sada corsa 1.0 12v
moguce da ti i vakum vuce negde fals,ali kako si opisao,ne bih rekao da je vakum.....

_________________
A NA RADIJU JE BILA LJUBAVNA PESMA,MOJA RUKA NA TVOM RAMENU,TAMO NA CESTI MI JE OSTALO SRCE NA VRUCEM ASVALTU...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 28 Sep 2012 15:36 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
Pa ni meni ne deluje da je vakum...jedino taj mali deo iz kojeg se dele ta dva crevca...jedan ide na vakum crevo kod serva a drugo ide ispod karburatora nacrtao sam od prilike na ovoj slii iz auto date.... samo sto kad raskacim to crevo nema nikakve promene... Stvarno nemam pojma sta vise da radim. Glava me zaboli svaki dan kad pomislim na to.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 29 Sep 2012 02:45 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2012 23:09
Postovi: 223
Lokacija: Odzaci
Ime: Stevan
Opel: vectra 1.6 16v bivsa,sada corsa 1.0 12v
nije vakum sigurno,menjaj kapu,a to sto nema promene kad skines crevo,nek te ne brine,suvise je dugacko.ja na mojoj veci kad zapusim rukom usisno crevo od filtera vazduha nema promene,al je crevo dugacko skoro metar :banghead: al radi super,ja mislim da je kapa ili razvodnik paljenja.

_________________
A NA RADIJU JE BILA LJUBAVNA PESMA,MOJA RUKA NA TVOM RAMENU,TAMO NA CESTI MI JE OSTALO SRCE NA VRUCEM ASVALTU...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 29 Sep 2012 10:42 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
Pa ne ynam ni ja videcu da kreem da menjam deo po deo pa dokle stignem sa mojom platom,ya par meseci cu valjda uspeti da resim problem. :)
Hvala ti "Vektore". :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 30 Sep 2012 20:29 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2012 23:09
Postovi: 223
Lokacija: Odzaci
Ime: Stevan
Opel: vectra 1.6 16v bivsa,sada corsa 1.0 12v
:ots:

_________________
A NA RADIJU JE BILA LJUBAVNA PESMA,MOJA RUKA NA TVOM RAMENU,TAMO NA CESTI MI JE OSTALO SRCE NA VRUCEM ASVALTU...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 30 Sep 2012 21:05 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
Cisto da javim...bio sam juce kod majstora koji je prikacio auto na komp i ispitao sve...od lambda sonde preko kompresije i elektronike i kaze da je kompresija savrsena i da se to retko vidja i nasao mi da je udao paljenja bio 25 a treba da bude 10 necega :) i na kompu je izbacivalo jedino da je kapa prljava ali nije bila pa predpostavljam da je i ona u k...cu pa cu da je manjam. :)
Inace auto i dalje drhti na leru i taj majstor mi kaze da je to navodnno zbog godina auta pa su oslabili nosaci ili sta vec pa prenosi na karoseriju mada mislim da ga mrzi da se cima oko toga tako da odustajem za sad od toga. :)
Sad prelazim na ugradnju podizaca i tida. Hvala jos jednom Vektore.
:ots1:

E da...jel ima gde da se nabavi nalepnica OTS? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 30 Sep 2012 23:31 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2012 23:09
Postovi: 223
Lokacija: Odzaci
Ime: Stevan
Opel: vectra 1.6 16v bivsa,sada corsa 1.0 12v
ja ti rekoh da je kapa,a majstor ti malo tupi qrcu,mrzi ga da se cima.upali auto,otvori haubu,stani isprad auta i zamoli nekog ortaka da lagano potera auto u napred,pa onda u nazad,a ti posmatraj motor i obrati paznju dali ce motor pod haubom da seta napred-nazad,pomeranje je svega par cm,ako ti motor seta napred-nazad,neki od nosaca motora ti je u qrcu,pa proveri koji ti je nosac otisao,a za nalepnice moras pitati nekoga od administratora :ots:

_________________
A NA RADIJU JE BILA LJUBAVNA PESMA,MOJA RUKA NA TVOM RAMENU,TAMO NA CESTI MI JE OSTALO SRCE NA VRUCEM ASVALTU...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 01 Okt 2012 13:52 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
Bas cu da probam ovih dana. :)
Hahaha namestio mi ugao paljenja i 2500 dindzi. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 02 Okt 2012 00:07 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Sep 2012 23:09
Postovi: 223
Lokacija: Odzaci
Ime: Stevan
Opel: vectra 1.6 16v bivsa,sada corsa 1.0 12v
:ok:

_________________
A NA RADIJU JE BILA LJUBAVNA PESMA,MOJA RUKA NA TVOM RAMENU,TAMO NA CESTI MI JE OSTALO SRCE NA VRUCEM ASVALTU...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 26 Okt 2012 21:28 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2009 22:13
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Ime: Vladimir
Opel: Astra h 1.4 / Astra F 1.8i
Garaza: pogledaj
Druže,

imam savršeno preslikan tvoj problem,s tim što je meni i katalizator u q...cu. Idem sutra da proverim paLenje (što bi rekli ovi naši majstori)

Pozz

_________________
Et tamen vitae haec tempus annummeratur


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 27 Okt 2012 19:00 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
crni6 je napisao:
Cisto da javim...bio sam juce kod majstora koji je prikacio auto i na kompu je izbacivalo jedino da je kapa prljava ali nije bila pa predpostavljam da je i ona u k...cu pa cu da je manjam.


ja takvu dijagnostiku jos nisam video :) , ali ako postoji onda je za :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 27 Okt 2012 20:25 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9368
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Godzo, to je greska KP042 (kapa Prljava 42%) :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 10 Nov 2012 03:41 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
Ma ljudi...majstor me odrao kao malog majmuncica a nista mi nije uradio. A greska sa prljavom kapom...ma price za malu decu,promenio kapu i nista se nije desilo.
A da,inace kacio mi je na kablove neke kleme pa na osnovu toga mi je rekao za kapu. Skoro sam isao ne neki malo dalji put i auto mi trosi 6l na 100km sto mu je i u fabrickim parametrima...da covek popizdi kad ovalo ne zna sta je. Inace zanima me da li je "Seva" resio svoj problem...ako bude navracao neka javi.:)


Poslednji put menjao crni6 dana 10 Nov 2012 11:08, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 10 Nov 2012 08:44 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2008 19:18
Postovi: 1067
Lokacija: Kragujevac
Ime: Aleksandar
Opel: Insignia 2.0 cdti / Corsa B 1.2i
Garaza: pogledaj
ma,nema kapa za njegovu glavu :ludilo: :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 11 Nov 2012 22:04 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010 20:28
Postovi: 295
Lokacija: Novi Sad/Šabac
Ime: Goran
Opel: kadett E CC 1.6
crni6 je napisao:
Ma ljudi...majstor me odrao kao malog majmuncica a nista mi nije uradio.


Sto se tice elektrike, majstor Jankovic je u vecem krugu jedan od najboljih elektricara.

U principu ti monopoint motori su izuzetno zahvalni jer ima jako malo stvari koje mogu da se pokvare. Ono sto treba da proveris je: ECU, lambda sonda, senzor na usisu, druga dizna...step motori na karburatoru, sva vakum creva obavezno i dihtung na samom karburatoru.

Medjutim posto tvoj nemirno radi i ima knedlu, prvo treba da proveris diznu i sve oko karburatora

_________________
GTE, GSi, Boss, BigBoss, Superboss, 200 Ts....to su bili dani


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra f problem kulminirao...
PostPoslato: 12 Nov 2012 02:55 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2011 01:19
Postovi: 123
Lokacija: Novi Sad
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
Boo sam kod jankovica i on kaze da je sto se tice elektronike sve u redu i da je auto ppdesen po fabrickom parametrima tj. savrseno kako on kaze. Pregledao sam tonu stvari i nemam pojma sta moze biti.
Da li mozda ima veze servo sa tim sto mi trese posto mi je glavni kocioni malo zakaza pa kad stisnem kocnicu on povuce vakum i promeni zvuk motora i zavibrira malo?
Inace sta pidrazumevas pod tim sve oko karburatora...step motor,leptir...creva? Znam da ne sme da mu se dira ler gas posto je automatski ali kad samo malo pipnem gas na leru motor normalno radi,kao da mu je mali ler. A kad je motor hladan auto ne trese...cim pusti saug on pocne da trese....
Sent from my HTC One S using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs