Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 08:36

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: 1.7DTi Vibracije na 2200-2250rpm
PostPoslato: 16 Sep 2012 14:35 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav svima....Evo ovako....Od skora mi se poceo javlja ovaj problemcic....Naime, negde izmedju 2000rpm i 2500rpm, to je znaci oko 2200-2250 pocinje da mi se javljaju neke "vibracije", ali ne znam od cega....Da li nije neki sraf slucajno ne dotegnut do kraja pa prenosi nesto, ne znam, pa rekoh da pitam ovde....Proverio sam sve srafove kod tockova (spone, ramena, stabilizatori i sve ostalo) i svi su stegnuti i ni jedan ne mrda....Sad sumnjam dal' nije nosac motora onaj sa donje strane ili onaj kad se gleda motor sa leve strane metalni sto ima 3 srafa??Stvarno ne znam, ali je fora sto se tacno na tih 2200-2250 cuju te kao vibracije....ne znam kako da opisem....Nekako zabruji nesto ne znam ni ja....Kao u tocku....Nemam pojma stvarno....Cudno mi je to sto se ta vibracija cuje samo na 2200-2250 obrtaja i cim se predje taj opseg bilo na dole ili na gore, toga nema....Probao sam da vidim i na vece obrtaje negde do 4500, ali toga nema....Znaci samo na 2200-2250 i u svakoj brzini....Bilo 1,2,3,4,5 te vibracije se cuju....Stvarno ne znam sta bi moglo biti....Nisam sad siguran kad mi se to pocelo javlja, ali ja mislim da kad sam menjao pogace odozgo gde su amortizeri i stabilizatore, pa malo kasnije od te zamene se to pojavilo....Ja mislim, nisam siguran....Jel' ima mozda neko nekakvo resenje? Pozdrav i hvala unapred :ok: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 1.7DTi Vibracije na 2200-2250rpm
PostPoslato: 16 Sep 2012 20:33 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Vibracije mogu da se jave i od cetralne osovine menjaca, poluosvina, homozglobova itd..
Proveri za pocetak ulje u menjacu i diferencijalu, obrati paznju na cep koji odvijete, opiljci na magnetu cepa menjaca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 1.7DTi Vibracije na 2200-2250rpm
PostPoslato: 20 Sep 2012 10:19 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Hvala Godzo.... :ok: Provericu sve cim malo uhvatim vremena....Pozdrav :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 1.7DTi Vibracije na 2200-2250rpm
PostPoslato: 20 Sep 2012 17:29 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 28 Dec 2011 14:49
Postovi: 126
Lokacija: Krusevac
Ime: Marko
Opel: Corsa C Y17DTL
Isti sam problem imao pre mesec dana, doduse Corsa ali isti motor. Stradali upravo donji nosac i taj sa leve strane. Pored toga od vibracija stradao remen kajsa pa je i to malo uticalo na zvuk.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 1.7DTi Vibracije na 2200-2250rpm
PostPoslato: 20 Sep 2012 20:24 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Hvala zemljak @kamango.... :ok: Gledao sam pre neki mesec otprilike donji nosac i on nije u bas odlicnom stanju tako da je mozda i do njega....Ima kao ona guma u sredini gde prolazi sraf i kao da je pocela da puca....Ako je on, zamenicu ga da mi ne napravi jos gori problem posle....E sad ovaj metalni sa leve strane sto ima 3 srafa oni Torex pored PK kajisa sto ide, ne znam kako se proverava da li je dobar ili ne, tako da ne znam da li je do njega....Hvala i pozdrav :ok: :ots: :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs