Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 20:02

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Dimi i nece da vuce
PostPoslato: 11 Sep 2012 20:50 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 20:27
Postovi: 316
Lokacija: Žučkovac(Sokobanja)
Ime: Milos
Opel: Ex Astra G 2.0 DI & Vectra C 1.8. Now Astra G 1.6 & Astra H 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Problem je sledeci:Astra lepo ide i vuce i nema da dimi,sem kada se upali sijalica na tabli u obliku cesme,pogledajte sliku.Pocne da dimi i nece da vuce izmedju 1000 i 2000 obrtaja,cim predje 2000 obrtaja sijalica se ugasi,prestane da dimi,povuce i nastavi dobro da ide. Na nekih 100 predjnih kilometara 2 puta tako uradi. Prvi put kad je upalim upali sijalicu i tako drzi najmanje 2 min i dimi,posle toga se sijalica ugasi i nema da dimi.Dijagnostika nije pokazala nista jer ne mogu da ugodim da odem sa upaljenom sijalicom na dijagnostiku da se ocita greska Ako neko zna sta moze biti problem neka napise,jer kod mog majstora ne mogu pre sledece nedelje jer je u guzvi,a voleo bih da znam sta je problem....Astra 2.0 Di(DTL)82 ks. Slika instrument table nije od moje astre,nemam cime da slikam,pa sam pokupio neku sliku druge table, na ovoj tabli sam zaokruzio crvenom bojom koja se sijalica pali kod mene
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dimi i nece da vuce
PostPoslato: 11 Sep 2012 21:11 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Mora na dijagnostiku greska je sigurno ostala, ovde moze biti svasta od egr ventila, senzora pritiska u usisu, magnetnog ventila turbine,leptir klapni do banalnost,i da je neka plasticna racvica ili neko gumeno,plasticno crevo naprslo,puklo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dimi i nece da vuce
PostPoslato: 11 Sep 2012 21:23 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 20:27
Postovi: 316
Lokacija: Žučkovac(Sokobanja)
Ime: Milos
Opel: Ex Astra G 2.0 DI & Vectra C 1.8. Now Astra G 1.6 & Astra H 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Godzo,nije ostala greska kada smo to proveravali.Idem u petak kod dijagnosticara da vidim ponovo,mozda se je nesto promenilo.Zaboravio sam da napomen da kada dimi oseca se miris sagorelog ulja iz auspuha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dimi i nece da vuce
PostPoslato: 13 Sep 2012 00:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2012 14:08
Postovi: 18
Lokacija: Krusevac
Ime: Astra G
Opel: dti 2.0
Ja imam astru g 2.odti..Imao sam problem sa tom lampicom chek engine,,Upozorenej za dijagnostiku,,pali se uvek kada nije nesto ok..Meni je prvo crko vakum aparat(onaj veliki dobos kocioni,,pored filtera za gorivo i gubi mi vac ,nije htela da vuche,,zamenio i ok je bilo,,posle par meseci tj po onom sngu velikom zimus,,pukne mi membrana na EGR ventilu ,,onom glavnom na usisu,,i odmah lampica ,,cim se upai,,mrtav konj,,kada se ugasi na kratko,,auto polece..(inace on je u funkciji do 3000 obrtaja posle se gasi jer je to vec brza voznja ,predvidjena za van naseljena mesta,,a taj egr (recirkulacioni )sluzi da vati izduvne gasove na ponovnu prerdu ,,i kada on otkaze ,,turbina gubi funkciju jer nema vakuma da je potegne,,i nema vucu,,to sto auto dimi ,,sto kaze veom jak i ponavljam veom jak strucnjak ,Gozda...moze biti x razloga..Meni je palio gresku P400..ako imate nekog sa dobrom verzijom opelove dijagnostike ,,mora da pokaze tacno sta je,,,nema sanse da je ne prijavi,,pa onda polako..Proveri sva tri elektromagnetna ventila,,sto kaze godza..racvice crva vakuma,,vaku pumpu..turbinu,,,,ako treba razvi egr,pomeri ga ocisti mu konus i onaj leptir,,razvi onaj usisni deo unutra su leptiri,,pogledaj da nije zapusen taj usisni deo pa nemoze da lepo otvara i zatvara te leptire...mislim,,ima x stvari,,ali proveri ovo sto je gozda rekao..on je ...no comm!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dimi i nece da vuce
PostPoslato: 13 Sep 2012 00:11 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2012 14:08
Postovi: 18
Lokacija: Krusevac
Ime: Astra G
Opel: dti 2.0
E da ..kada vec rece sagorelo ulje iz auspuha,,pogledaj otvori filter za gorivo i vidi ima li tragova ulja u njemu..ako ima...:)...onda ces imati slican problem kao i ja..mada neerujem ali...da te neplasim,nista strasno ...imas moje postove pa procitaj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dimi i nece da vuce
PostPoslato: 16 Sep 2012 16:04 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 20:27
Postovi: 316
Lokacija: Žučkovac(Sokobanja)
Ime: Milos
Opel: Ex Astra G 2.0 DI & Vectra C 1.8. Now Astra G 1.6 & Astra H 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Problem resen.EGR je zezao, bio je bas dosta prljav,ocistio sam ga, vise mi se ne pali sijalica i nema nikakvih problema.Zahvaljujem Godzi i Aci na pomoci :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dimi i nece da vuce
PostPoslato: 19 Sep 2012 19:02 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2012 14:08
Postovi: 18
Lokacija: Krusevac
Ime: Astra G
Opel: dti 2.0
Bolje Godzi..on je majstor,,ja sam samo mukom nateran ,,morao da prostudiram opela po tom pitanju..i ja sam od Godze i drugih ovde naucio mnogo toga..pa iz nekog mog iskustva,,mogu da navedem sta bi ..moglo da bude...dok Godza ,,on..on ZNA!!..e tu se ja i on razlikujemo RESPECT!...;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs