Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Jun 2024 10:04

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 09 Sep 2012 19:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2012 14:08
Postovi: 18
Lokacija: Krusevac
Ime: Astra G
Opel: dti 2.0
Pozdra svima..Problem se javio posle dolaska sa puta(mora)..tj jos dole..jednostavno pred polazak sam uradio zamenu filtera ,vazduha ,ulja ,ulje 5,5l..posto je to 2.0dti..74kw...i dole sam pred polazak po navici proverio ulje vodu,,kad..medjutim merac suv,,pogleda ispod nema tragova da je iscurelo,,nifde nista,,radi kao sat,,rekoh ok duzi put,,pun auto ,,mozda je potrosila litar ulja,,ko zna kakv je kvalitet i sl..sipam dva l..ok..krenem na put..posle 130 km..stanem,,na jednom mestu ..odmorim dva sata,,zbog obaveza,,proverimhvali litar,,dolijem..nastavim sa voznjom predjem 340km,,udjem u Srbiju,,,stanem,,opet odmor,,sacekam 25min ,,mozda i duze,,opet merac nema ulja,,ja opet 2l...dodjem kuci..dva puta po dva litra..odem skinem filter,kupim ono za ispiranje motora ,deset min na ler da radi,,sipam novo ulje..10w 40..5.5l..full..U lokalu..vozim 60 km,,merac suv,,dolijem 1,5 litra..Toliko o potrosnji,,Da sad predjem na ono sto je sve kod strucnih ljudi,(majstora)provereno ..1.Turbina,,ok..nema kapi ulja nigde,,covek servisira i garantuje da nije do nje..2.Auto ne dimi,,ni beli ni crni dim ni plavicast..ma uopste...radi sasvim ok,,vuce isto,ide isto..sve normalno..osim u zadnjih par dana po dolasku,,prvo paljenje teze,,i svakim danom sve teze,,posle je ok..Otvorim filter za gorivo....na sec,dve,da ne povuce vazduh,,na onaj mali torex ,,poklopac gore,,i tu nadjem tragove ulja i to,,crno dosta...Sada sam poskidao zajedno sa jednim majstorom usis ona prel.creva..i dosao do bregaste,,i tu imaju neke dizne u obliku prstena spolja od metala unutra gumica..Da li je moguce da te gumice..mogu da toliko odu i da mi ulje vraca u povratni vod,rezervoar pa nazad i jednostavno ,,ga sagoreva kao i kroz naftu...Jer da su karike,brisajuca ili sli,,auto bi morao da ima oblak dima iza..na samoj Bosh pumpi je nemoguce da ode toliko ulja..osim kroz naftu,,to mi je reklo vise ljudi koji se razume..pazite ja majstor nisam,,ja sam ovde da potrazim ,iskustva,pomoc savet od ljudi koji su ovde strucni i pametni za ovo..i mozda,mozda su imali slican problem i resili ga..a ako bi jos bili i ljubazni pa mi rekli kroz odgovor ovde ili pvt poruku zaista bih im bio zahvalan jer sam u dosta teskoj finasijskoj situaciji i nemogu da(mi pojedini mastori) nagadjaju i da skidaju glavu ako to nije potrebno...i pumpu koja samo da se skine i vrati 150e..mislim..ok naravno ako mora,,ok je ali ..me zanima da li je NEKO imao slican problem,,kako ga je resio.i da li je VOLJAN da mi kaze..Iskren da budem,,nisam ja cicija da ne platim,,naravno...mora da se plati prvo znaje majstora,pa rad,,ali ok jedno je kada zna tacno i to ide skida resava i molim lepo,,a ne sistemom eliminacije a mene svaka ta pogresna eliminacija kosta radmdelovi,i to koj zna kakvog kvaliteta,,jer ipak,,ovaj motor nije otvaran do sada,nikada,,pa nebih ni sada ako nije do toga..a da napomenem da mi je nekoliko ljudi potvrdilo da ovo nije problem do motora,dihtung,karike,cilindar,glava itd,,vec nesto drugo je u pitanju..Ako neko zna..ja ga molim,,da mi pokusa pomoci savetom,preporukom,,sta valja raditi..Tri djaka imam ,ja sam radim...dalje necemo..Hvala svima makar sto su i procitali..a ako neko odgovori ili pomogne njemu bog pomogao i hvala x5..;)..Zivi bili..!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 09 Sep 2012 20:40 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2008 19:18
Postovi: 1067
Lokacija: Kragujevac
Ime: Aleksandar
Opel: Insignia 2.0 cdti / Corsa B 1.2i
Garaza: pogledaj
Acaks je napisao:
.a da napomenem da mi je nekoliko ljudi potvrdilo da ovo nije problem do motora,dihtung,karike,cilindar,glava itd,,vec nesto drugo je u pitanju..

Druze,a zasto ti nisu rekli ti ljudi sta je ,ako vec znaju da nije ovo ili ono ?...
jes' ti siguran da je suv merac? dal ti ne dosipas stalno pa i ne vidis dokle je nivo ulja ...ne mozes da cekas 25 minuta da bi izmerio nivo ulja..
lepo pise da cekas 5 minuta i onda meris...ti ako si ispirao motor ,mozda je ulje cisto(posto stalno dolivas) da se i ne vidi :?
ma nesto mi nelogicno da za 60 km posrce negde 2 litra ulja a nigde ne izlazi :dedica:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 09 Sep 2012 20:52 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Feb 2012 18:32
Postovi: 58
Lokacija: Jagodina
Ime: Vladimir
Opel: Astra G 2.0dti 16v ,Mercedes W124
BRATE DA TI SE ODMA JAVIM IMAO SAM ISTI PROBLEM ...imam isti auto sa istim motorom .... ja sam moju ''zajebanciju'' platio 500 eura bzvz ...sto remontom turbine bezveze sto zamenom gumica skidanjem glave uzalud i sve dzabe. . slusaj me ovako ... POSTOJE 2 STVARI . SEMENING BOS PUMPE (DOSTA RETKO ALI IMA) i ono sto je bilo kod mene (TEFLONSKE GUMICE NA DIZNAMA ) taj trosak ti je 15-eura po gumici ja sam kupovao u krusevcu u bos servisu u Lucini .... BRATE dotada sam pukao 500eura ... sto ruke nisam platio jer sam sam sve skidao .... uglavnom za zamenu tih gumica nema neke preterane investicije ... skine se poklopac ventila izvuku se nosaci dizna i zamene se gumice i resices problem ... evo ti moj broj pa se javi 061/1932389 imao sam taj problem i 20 dana nisam mogao da ga resim nemoj da OTVARAS MOTOR ni slucajno jer nije do njega ...spreman sam da ti pomognem jer znam kakva je muka a meni nije imao ko da kaze !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 09 Sep 2012 20:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Feb 2012 18:32
Postovi: 58
Lokacija: Jagodina
Ime: Vladimir
Opel: Astra G 2.0dti 16v ,Mercedes W124
Acika je napisao:
Acaks je napisao:
.a da napomenem da mi je nekoliko ljudi potvrdilo da ovo nije problem do motora,dihtung,karike,cilindar,glava itd,,vec nesto drugo je u pitanju..

Druze,a zasto ti nisu rekli ti ljudi sta je ,ako vec znaju da nije ovo ili ono ?...
jes' ti siguran da je suv merac? dal ti ne dosipas stalno pa i ne vidis dokle je nivo ulja ...ne mozes da cekas 25 minuta da bi izmerio nivo ulja..
lepo pise da cekas 5 minuta i onda meris...ti ako si ispirao motor ,mozda je ulje cisto(posto stalno dolivas) da se i ne vidi :?
ma nesto mi nelogicno da za 60 km posrce negde 2 litra ulja a nigde ne izlazi :dedica:



brate ti neverujes kako ulje nestaje zbog ovih jebanih gumica .... prosto ti dodje da odlepis ...ja sam pukao 500eura i menjao sam 6 puta ulje takozvani majstori su rekli lose ulje ovo ono ...meni na 100 km nestajalo i 1.3 l ulja .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 09 Sep 2012 21:02 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2008 19:18
Postovi: 1067
Lokacija: Kragujevac
Ime: Aleksandar
Opel: Insignia 2.0 cdti / Corsa B 1.2i
Garaza: pogledaj
pa covek lepo kaze da auto ne dimi :dedica:
da izbacuje dim onda bi moglo das se prica o nekom kvaru gumica , karika.....
Ovako ili mu ulje izlazi negde a on ne vidi ili ne izlazi nigde a on dosipa stalno :?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 09 Sep 2012 21:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2008 21:22
Postovi: 2118
Lokacija: Земун
Ime: Паја
Opel: Vectra B 2.0 DTI Krompirwagen 2002.
Garaza:
Vec je neko spominjao ove teflonske gumice i da umeju da prave gadne glupe probleme... :seci:
Procesljaj malo po forumu. Inace, po ovoj prici, covek je dolio i suvise mnogo ulja da ne bi video gde curi. A i da ne vidi da ga ima, sa tolikom kolicinom, crkla bi mu uljna pumpa odavno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 09 Sep 2012 21:11 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2008 19:18
Postovi: 1067
Lokacija: Kragujevac
Ime: Aleksandar
Opel: Insignia 2.0 cdti / Corsa B 1.2i
Garaza: pogledaj
pa 'bem ga, sve mi nesto nema logike nigde nista :?
bas bih voleo da vidim sta ce dalje biti,stvarno me zanima u cemu je problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 09 Sep 2012 21:11 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Elprogeri ti rekose :D :D :D
Kao sto si vec cuo dizne napolje i zameniti zaptivke :)

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 09 Sep 2012 23:20 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Feb 2012 18:32
Postovi: 58
Lokacija: Jagodina
Ime: Vladimir
Opel: Astra G 2.0dti 16v ,Mercedes W124
Acika je napisao:
pa covek lepo kaze da auto ne dimi :dedica:
da izbacuje dim onda bi moglo das se prica o nekom kvaru gumica , karika.....
Ovako ili mu ulje izlazi negde a on ne vidi ili ne izlazi nigde a on dosipa stalno :?




Brate znam ja sta je covek napisao ...nisam ja ni mislio na gumice ventila nego NA TEFLONSKE GUMICE DIZNA .... znaci znam o cemu pricam imao sam isti problem postoji i tema mog problema ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 10 Sep 2012 01:16 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2012 14:08
Postovi: 18
Lokacija: Krusevac
Ime: Astra G
Opel: dti 2.0
Hvala Vladimire.a Acika..ebg pa nisam ja toliki kreten da sipam 15 litara ulja na 1500km i da ne vidim koliko ulja ima na mercu,,po tome do sada bi ulje curelo i gore na poklopcu,,ja sam otvorio poklopac motora..ne znam jesi li uopste procitao sta sam napisao..;)..Mislim..vozim auto 15 god i sad dolivam onako iz dokolice ulje..ja sam samo rekao da ulje nestaje i nema dima i niko nebi rekao ,,kod koga sam god otisao da je to to..svi misle ,,ma to negde curi ti to nevidis,,Evo auto je podignut na stubnoj dizalici..nema kapi ulja nigde odozdo,sa strane,,ma da to negde curi ,,to bi bilo umzano do auspuha pozadi..pa obican semerning kada crkne ,,i iscuri 200grama ,,napravi sou da mislis da je isteklo 20l..Ovo nema nigde nicega!!Nema dima,,nista znaci sto bi ukazivalo na to..Sve je ok,,auto radi kao sat...ide.vuce,,das mu gas ,tek preko 4600 obrtaja pocinje crn dim kada ga bas turiras,,,inace,,sasvim normalno..Da mi se to ne desava ja nebih pisao i zaista je tesko pverovati..ali evo auto je kod majstora..ne u Krusevcu jer sam se zadesio na putu i morao sam da odem..da nebi doslo do vece havarije,,posto znam da je motor ok..Samo su te gumice u pitanju...Vec sam skinuo jednu da bih po njoj mogao ada kupim druge,,ako sam u pravu to je gumica u obliku prstena metalnog spolja a unutra je gumica,,,i nalazi se ispod nosaca dizne ,ispod same bregaste osovine...Dakle samo sam skinuo poklopac,,usis,,otvorio poklopac i iscupao prelivna (crna crevca sa onim racvicama .izvukao polako nosac dizne napolje onaj metalni,,i tacno ispod same bregaaste se nalazi ta gumica ,,koja je preplavljena uljem ,,normalno,,i kada strada,,gde odlazi ulje,,??....U povratni vod,rezervoar,nazad kroz filterza naftu(koji je uzgred crn od ulja)..i sve to tako smuckano pravac bosh pumpa i lepo sagori..a posto ovaj motor ima EGR ventil ili za recirkulaciju..nema tog famoznog dima..Eto to je 99%..a za onaj 1% cu vam reci cim zamenim i spakujem i dolijem jos bar dva litra ulja..:)..znaci ukupno preko 25 do sada..Pozz Mickey...naravno da su na elprog forumu ljudi od znanja,,isto kao i ti i ja sam clani tamo i ovde i na jos nekoliko opelovih foruma,,ovde jos dok sam calibru kao mlad decko vozio..bio sam clan cak je moja mail adresa zauzeta ali se nisam mogao setiti pasw,,i onda sam se ponovo reg..nije vazno..U svaakom slucaju,,volim da cujem vise misljenja,,ipak su dve i dvadesetdve glave pametnije nego jedna ili dve..;)..Jos jednom hvala Vlajce89ja..i pozdrav za Aciku..i Myckea..i sve ostale dobronamerne ljude..jos samo da mi vlajce potvrdi da su to te gumice sto samja skinuo,,iste kao kod njega ,,te teflonske,ispod poklopca i bregaste odnosno nosaca dizni,,koji se izvlaci kada se povuce polako napred ka ventilatoru i onda se te gumice vide okupane ili prelivene uljem..ispod svakog od ona cetiri nosaca ...Nadam se da je to to,i da nemoram dalje skidati bregastu ili dalje oko pumpe...za sada dok ovo prvo ne zamenim sklopi za pola sata ,,povucem naftu zamenim filter pre toga i upalim auto..pa..test drive...i bog u pomoc..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 10 Sep 2012 07:07 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2008 19:18
Postovi: 1067
Lokacija: Kragujevac
Ime: Aleksandar
Opel: Insignia 2.0 cdti / Corsa B 1.2i
Garaza: pogledaj
Ma druze,nisam mislio nista lose,daleko od toga...
Procitao sam sve i zato mi nije logicno,gde odlazi kad se nigde ne pojavljuje,i da vrati u rezervoar moralo bi valjda da opet udje u motor i da sagori i valjda bi moralo da dimi :? Bem li ga,verovatno negde gresim ,mozda to ne radi tako kako ja mislim,jer vidim da vec par ljudi sa iskustvom prica neku drugu pricu.nigde nisam napisao da je ovo ili ono jer mi nije jasno sta je,a ja se ne stidim da pitam sto ne znam pa cu zato da sacekam i cujem sta ce biti u pitanju. Zelim ti sve najbolje i da brzo (i ako moze jeftino ) to rešiš :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 10 Sep 2012 21:10 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3982
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Momci samo opusteno nije to razlog za prepirke, neka majstor promeni te gumice na diznama i vozi, to je kvar koji se javlja u 99% slucajeva na tim dizel motorima. A sto se tice potrosnje ulja, zna ona da bude i mnogo veca kada stradaju te gumice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 10 Sep 2012 21:31 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
na koliko se menjaju te gumice ?
i dal valja preventivno promenuti ako je auto presao preko 200 tkm ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 10 Sep 2012 22:12 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2008 19:18
Postovi: 1067
Lokacija: Kragujevac
Ime: Aleksandar
Opel: Insignia 2.0 cdti / Corsa B 1.2i
Garaza: pogledaj
Ma sve je ok,nema razloga za ljutnju,niko nikog ne vredja i sve je po PS-u :D
Godza ili neko drugi ko zna i ima volju ...sta se desava sa tim uljem ako ide u rezervoar,zasto ne dimi ako to ulje opet ide u motor ? pretpostavljam da to zavisi od kolicine goriva u rezervoaru (kad padne nivo goriva,povlaci i ulje a do tada nista) ? Jel treba posle odradjenih gumica isprati rezervoar da ne pravi neku zezanciju ili to ulje po malo sagori :?
Pretpostavljam da to zanima jos neke koji,kao i ja, "nisu upućeni" a stide se da pitaju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 10 Sep 2012 22:27 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2012 14:08
Postovi: 18
Lokacija: Krusevac
Ime: Astra G
Opel: dti 2.0
Godza je napisao:
Momci samo opusteno nije to razlog za prepirke, neka majstor promeni te gumice na diznama i vozi, to je kvar koji se javlja u 99% slucajeva na tim dizel motorima. A sto se tice potrosnje ulja, zna ona da bude i mnogo veca kada stradaju te gumice.

Hvala Godza...nema naravno nikakve prepirke bar ne sa moje strane,,ovde sve postujem,,procitam mnogo pametnih stvari..i mnogo toga usput o drugim stvarima naucim..kako to sve funkcionise,,a oduvek me zanimalo ,,mislim,,neki detalji,,ko ce to nauciti,,treba godine i vreme ,u radionici,i to kod dobrih majstora pa...nego cisto za sebe..Do skoro nisam recimo vozio dizel,nisam ni znao da moze da nabije neku turazu,,tako je zovu,,i da auto se nemoze ugasiti osim 4.5brzina i na kvacilo da se drmne da se ugasi inace odlepi motor ,,sve zivo popuca...,,jer sam oko 15 god vozio benzinca,,,tako da o dizelu nemam pojma zato sam i potrazio i zamolio za pomoc dobrih ljudi ovde na sajtu(forumu)...Hvala na savetu,,sutra idem po teflon gumice ,prelivna creva,i jednu racvicu posto mi je pukla,,vracam sve to kako je bilo,,sipam ulje i vozim,,neko vreme,,ako ne trosi ulje,,vadim filter goriva,perem rezervoar,sipam novo ulje,,nov filter i ulja i goriva,,i idemo polako..nadam se..iza toga opet ako je sve ok,,generalno sredjivanje ,pranje i pijaca,,po netu po autopijacama i kupujem pasata b5+...i to je to,,jer ipak,,zaista mi je astrica ok auto kao nova je maltene osim nekih sitnih ogrebotina ,,koje se poliranjem saniraju,,moram kupiti veci i jaci auto zbog posla i zbog porodice,,mnogo nas je,,;)..tesna je i mala za moje potrebe..I pored ovog problema je ipak dobar auto,,pogotovu ova 2.0dti..motor,,svi ga hvale..majstori a i vlasnici,,je r ja inace prvo dobro pogledam ovako misljnje i iskustva drugih po netu pa se odlucujem za neki auto...tako sada za wv...koga god sam pitao..ok je osim tih ramena alu..ali boze moj,,nemoze sve biti idealno zar ne,,;);)..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 10 Sep 2012 22:30 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2012 14:08
Postovi: 18
Lokacija: Krusevac
Ime: Astra G
Opel: dti 2.0
Da Acika u pravu si ,,mene sramota da pitam,,heheh ,,mislim da necu nista dirati dok ne izvozam jedno dve,trista km i vidim da li ce trositi ulje i dalje,,ako sve bude po ps,,najverovatnije cu oprati rezervoar i filter za naftu promeniti,,ko zna kakvo je sve djubre se tamo nabilo,,moze mi zapusiti neku diznu i onda kuklele..;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 10 Sep 2012 23:02 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3982
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Tempo je napisao:
na koliko se menjaju te gumice ?
i dal valja preventivno promenuti ako je auto presao preko 200 tkm ?



Preventivno zbog ovih i problema sa paljenjem, trebalo bi zameniti te gumice od 150km do 200.000km.

Acika svo ulje ode povratnim vodom u rezervoar, tako da ima mesavinu ulja i nafte pa nema razloga da dimi vec to sve sagori.
Bilo bi pozeljno isprati rezervoar samo zbog vp pumpe tj, gumica koje mogu da stradaju od ulja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 10 Sep 2012 23:18 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2008 19:18
Postovi: 1067
Lokacija: Kragujevac
Ime: Aleksandar
Opel: Insignia 2.0 cdti / Corsa B 1.2i
Garaza: pogledaj
aaaaaa :banghead:
ok,hvala ti puno na objašnjenju :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 10 Sep 2012 23:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2012 14:08
Postovi: 18
Lokacija: Krusevac
Ime: Astra G
Opel: dti 2.0
Znaci ipak mislim dobro..;)..pranje i zamena filtera za gorivo zbog pumpevisokog pritiska,ili bosh pumpe narodski..;)..Jos jedan jako dobar i koristan savet,,veliko hvala Godza..a i Acika sto postavi pitanje ,,i to ono pravo...direks..hheheh;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 14 Sep 2012 10:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2012 14:08
Postovi: 18
Lokacija: Krusevac
Ime: Astra G
Opel: dti 2.0
E ovako dragi prijatelji i svi koji ste savetima pomogli..ili predlagali ,mislili ovako ili onako..Ono sto je uradjeno je sledece:Zamenjene cetiri teflon gumice na nosacu dizni..zamenjena ona tanka prelivna crevca sto idu iz diznu u Bosh pumpu,,ili VP kako je ko zove i sve to vraceno(mislim na poklopac(dekli)..auto upaljen,sipano 20l disela ,,i auto pali na pola kljuca ,presao sam nekih 110km do sada i po gradu i po brdima pod teretom i to solidnim)...Auto nije pipnuo ni mm ulja,,kako sam mu nalio do gornje crte MAX tako stoji..a pre toga na 60km dolijem litar...Toliko o gumicama i gde ode ulje,,,Kao sto rece Godza,u rezervoar....takodje ,momak iz Sokobanje,i Vlajko89ja...Nadam se da ce na ovome i ostati,,inace auto radi kao sat...ide kao lud..sve je ok za sada..Hvala svima narocito ovoj trojici na savetu i iskrenom zalaganju da se problem resi,,i nadam se da je resen ,,kada budem napravio neki 300-500km..i ne trosi ni gram,,ili nesto zanemarljivo(normalo) za ovaj motor..onda je zaista resen..a do tada me pustite da uzivam u OPELU.....;)..heheh pozz svima..necemo jos zatvarati temu..za koji dan..Hvala adminu,,i poz za sve clanove Opel team Srbija foruma..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 14 Sep 2012 21:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Nov 2011 22:48
Postovi: 6
Lokacija: novi sad
Ime: zoran
Opel: opel astra g,vectra-A
zdravo druze ja sam svoju kupio pre dva dana reci mi da li si imao nekih vecih problema sa njom vidim da je hvalis i da osim tog problema koliko sam razumeo ipak nisi imao problema...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 15 Sep 2012 00:08 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2012 14:08
Postovi: 18
Lokacija: Krusevac
Ime: Astra G
Opel: dti 2.0
Ne,nikakvih,,osim EGR ventila,koji zna da crkne,,zbog x razloga..ostalo..je sve ok,,max.zaadovoljan..A i ovo je ,,kako vidis po ljudima koji imaju iskustva neki normalan kvar na 15o-200 hiljada km,,te gumice se prosto izlizu,i onda se desava ovo,,evo presao sam oko 150km,,ni kap ulja nije pipnula...lepo palii,na pola kljuca..tako da ,,se nadam i da je ovaj problem resen...Ako tijeisti motor 2.odti..za 1.7 ne znam ,mada nisam cuo da ga nesto hvale...opet i to je ,,stvar od ,do..auta,malo srece i eventualno da nisu sa 500000km vratili na 140000..sto je svaki drugi ovde kod nas... Tako da ili ces se slatko navozati ili imati manje ili vise problemcica,,nadam se nista vece,,opet kazem od auta do auta..;),,SRECNO!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 18 Sep 2012 18:24 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2012 14:08
Postovi: 18
Lokacija: Krusevac
Ime: Astra G
Opel: dti 2.0
Pa evo da se javim ukratko,,presao sam 300 km,,ista stvar,nema 2l ulja...,i naravno ono sto mi je Godza rekao,,i Vlajko89ja...Majstor koji mi je menjao gumice nije olabavio bregastu vec je na silu nagurao nosace dizni ,,preko teflon gumica,,napravio mi je havariju i pocepao sve 4 teflon gumice,,nove ,,tako da sam morao da kupim jos 4 i danas sam zamenio kod jednog dobrog majstora u Jagodini,,momak je odradio ,lepo ,pedantno i brzo,,bez sile sa vecim cekicem,,,tako da se nadam da ce sada biti sve ok...tako da obrni okreni oko 140 e ponovo trosak za dzabe,,ali ok neka se zavrsi na tome..Savet moj;;;;Uvek traszite i vozite vas auto kod ljudi koji su vec resavali takav problem..nemogu da krivim ni ovog momka koji je meni zamenio,,ebg,,nije se dosada sretao sa ovim problemo,,mislio je da to moze tako(ili ga je mrzelo da popusti desetak srafa),,ne znam,nije ni vazno,,ali..je jako vazno da vam pravi ljudi ukazu o cemu se radi,,i da se auto ,,polako,pedantno ,,nista na brzinu i na silu ne uradi ,,inace evo kako se to lepo desava...Zivci,vreme,novac,cist gubitak,,a nerviranje nema cenu..o tome necu ni da pricam..Svaka cast,Godzi..wlajku89ja..i momku iz Sokobanje....Javicu se kada opet predjem par stotina km i vidimo kako ce da bude stanje..;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 21 Sep 2012 13:45 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2012 14:08
Postovi: 18
Lokacija: Krusevac
Ime: Astra G
Opel: dti 2.0
Pozz za sada 250 km,,i to doooobre voznje,,ni kap ulja nije potrosila,,lepo pali ujutru ,na pola kljuca..savrseno smireno radi ,,bez ikakve mane,,ok zamenjen filter vazduha ,goriva,ulje po 5 put..;)..motor je cist kao sunce hehehheh samo broji..sto bi rekli..e danas sam je registrovao..i do 21.09 2013 je reg,,i sredjena kompletno sa 4 nove zimske gume...i ide na prodaju....Ali dok ne kupim drugi ,,auto..iskreno planiram (WV PASATb5+)..zbog licnih potreba i veceg komfora,,ovim cu da se sluzim..jer nemam sta da ulazem vise u njega osim goriva,,sve je sredjeno do maximuma..Jos jednom hvala veliko svim dobronamernim ljudima,,posbno..Godzi..i Wlajku89Ja...i jednom momku iz Jagodine (mehanicaru)mozda je protiv pravila da mu spominjem ime ,,ako nekom nesto treba ,,privatna poruka i dobice br......Cujemo se opet naravno za koji dan ,,uzivam u voznji sa smirenim zivcima,,jer sam se pokidao vise...sa bzv banalnim problemom..koji izgleda tako katastrofalno...a u stvari...male stvari cine cuda..;)..I pored jako losih ljudi,,uvek ima vise dobrih postenih i nesebicnih..RESPECT za njih ..i moje duboko postovanje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G ..abnormalna potrosnja ulja.....neverovatno!!
PostPoslato: 22 Sep 2012 22:26 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2009 01:30
Postovi: 298
Lokacija: Niš
Ime: Serba
Opel: Opel Vectra C 1.8
Koliko kostaju te teflon gumice, ako nije nesto skupo da ih preventivno zamenim, za svaki slucaj..

_________________
"Never drive faster than your guardian angel can fly"
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs