Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 09:51

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Odabir Astra F karavana
PostPoslato: 26 Jul 2012 18:25 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Jul 2012 03:40
Postovi: 6
Lokacija: Odzaci
Ime: Emil
Opel: Astra
Nadam se da na pravo mesto postujem svoj prvi post :)
Iako su mi iskustva sa Opelom ravna nuli, imam jako puno iskustva sa Zastavom/Fiat/Alfa/Lancia vozilima, medjutim odabir osnove motora je problematican, jer nemam iskustva sa opelovim vozilima, pa pitam za savet. Opel Astra F serija je trenutno najjeftinija sto se mojih potreba tice, ako gresim korigujte.
Ovako, ciljevi ili potrebe za karavnom su sledeci:
- prevoz kabastih ali laganih predmeta - zato karavan, nista tesko necu u njemu vuci, za tu svrhu imam na floridi kuku i prikolicu
- menjac mora biti automatski. Najverovatnije necu naci sa automatskim, vec cu morati menjati, pa me zanima da li je i u kojoj meri komlikovana zamena sa manuelnog na automatiku?
- motor - ne treba mi neki izobilj snage, vozilo mi treba za udobnu i komotnu voznju. Nemam namere da se takmicim, brzine iznad 130 mi nisu aktuelne, medjutim ne zelim ni da se zalecem par kilometara da bih pretekao kamion. Dvoumim se izmedju 1.4 i 1.6 motora. Da li je 1.4 dovoljan za karavan, jer mi deluje suvi slabo, ja imam 1.4 u flojki, za nju je OK, ali za karavan ne znam. Citajuci postove i savete prethodnih komentatora, mislim da bi 8V bilo najbolje za mene, volim da je max obrtni moment na sto nizim obrtajima, a i LPG lepo radi na nizim obrtajima. Dizeli me ne zanimaju. Posto cu 80% vremena voznje autom provesti sam, bez tereta, zanima me da li bi 1.4 mozda ipak bio dovoljan, ili mora 1.6?
- limarija Astre F gde pokazuje prve "naznake" slabljenja? Na floridi su to uvek bili zadnji vezni lim, rubovi i grudi nazad.
- koje su najcesce boljke/mane F serije? Na sta da obratim paznju pri kupovini, sta da ne kupujem ni pod razno?
- bezbednost - opvo je mozda glavni adut za Astru F, jer na trenutnom stanju trzista, ona je jedina gde imate i ABS i 2X air bagove za neku pristojnu cenu.Da li je TC takodje prisutan u F serijama?Postoje li bocni AirBagovi?
Za prvu ruku ovoliko, pa ce dalja podpitanja sledovati po prvim odgovorima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odabir Astra F karavana
PostPoslato: 26 Jul 2012 18:45 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2010 16:13
Postovi: 47
Lokacija: Borča
Ime: Saša
Opel: Astra 1.6 16v
Garaza: pogledaj
1.4 8v 44kw po meni preslab motor pogotovo za karavan verziju.
1.4 16v e to je vec malo bolje.

_________________
Godina prodje, OPEL nikada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odabir Astra F karavana
PostPoslato: 26 Jul 2012 18:48 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Jul 2012 03:40
Postovi: 6
Lokacija: Odzaci
Ime: Emil
Opel: Astra
Zaboravih da dodam, a vazno je, da svakako zelim da ima i klimu. Prema tome predpostavljam da onda 1.4 ne bi mogao leti da izgura sa upaljenom klimom i npr 5 ljudi u autu jednu komotnu/normalnu voznju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odabir Astra F karavana
PostPoslato: 26 Jul 2012 18:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2010 16:13
Postovi: 47
Lokacija: Borča
Ime: Saša
Opel: Astra 1.6 16v
Garaza: pogledaj
I jos uzbrdo naucna fantastika.
Ja imam 1.4 8v i mogu ti reci da se bas ne razmece snagom pogotovu kako kazes sa 5 ljudi.

_________________
Godina prodje, OPEL nikada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odabir Astra F karavana
PostPoslato: 26 Jul 2012 19:02 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Jul 2012 03:40
Postovi: 6
Lokacija: Odzaci
Ime: Emil
Opel: Astra
Kod Fiata je npr konverzija kod 1.6 blokova sa 8V na 16V bila relativno laka, kakvo je stanje kod 1.4? Ako nadjem 1.4 8V, da li je samo zamena glave, bregaste, usisa i kajisa neophodna, ili je raspored kanala za ulje i vodu drugaciji kod 8V i 16V ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs