Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 15:13

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Problem klima astra g
PostPoslato: 12 Jun 2014 13:22 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 30 Jun 2013 16:46
Postovi: 221
Lokacija: bg
Ime: Goran
Opel: astra g 17 dti
meni fakticki drzi 1 sezonu, sada kada sam upalio klimu primetio sam da ima vrlo malo za nijansu hladnoce, ali se cuje kao vakuum da izlazi onako susti.To znaci da je moj sistem u redu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem klima astra g
PostPoslato: 12 Jun 2014 14:46 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Kao neko ko se debelo namucio jer mu je klimu gledao nadri-majstor mogu da ti kazem da sve sto pokusas da ustedis ce ti se kasnije obiti o glavu.

Prvo, zaobidji sve te nadri metode i varijante. Ja vecu glupost od onog dopunjavanja iz spreja nisam video. A evo i zasto: u auto klime se zajedno sa freonom ubacuje i ulje koje je neophodno kako bi se kompresor podmazivao. Ovo radi specijalna masina koja osim toga ima i opciju da reciklira vec postojeci freon i ulje i izgleda od prilike ovako.
Slika
Ubacivanjem samo freona... pa razmisli sta bi bilo sa motorom da mu ne sipas ulje i samo ce ti se kasti.

Drugo, svakog majstora koji pristane da ti "dopuni" klimu odmah zaobidji jer ni jedan ozbiljan majstor ti to nece uraditi. Postoji propisana kolicina freona koja se ubacuje u sistem (pise na nalepnici na plasticnom poklopcu preko motora brisaca ispod sofer sajbne, kod mene je 500g). Pri dopunjavanju ne postoji nacin da se utvrdi kolika je kolicina freona preostala u sistemu sto moze dovesti do ubacivanja prevelike kolicine freona. A to, mozes da pretpostavis, bas i nije najbolje za ceo sistem.

Zbog ovih i jos brdo drugih razloga, moj savet ti je da odes u neki pouzdan servis, da ti odrade ceo servis klime (izvlacenje freona i ulja, reciklaza, vakumiranje, punjenje tacne kolicine) sto ce te kostati oko 3000. Nakon par dana voznje sa klimom se vratis da ti prekontrolisu gde curi i rese problem. Ovo sam uradio vise puta i trenutno sam u tom procesu. Kada utvrde gde curi, izvuci ce freon, popraviti i vratiti isti. Placa se samo popravka posto je punjenje vec placeno.

I imaj na umu da igranka sa klimom nikad nije niti jednostavna niti jeftina. Jbg, koliko para toliko muzike.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem klima astra g
PostPoslato: 13 Jun 2014 11:31 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2010 00:08
Postovi: 1116
Lokacija: Kos.Mitrovica,Negotin
Ime: Dusan
Opel: omega B
Garaza: pogledaj
bas tako koliko para toliko muzike.....
Da bi ustanovio sta mu je sa sistemom moze da ode kod nekoga u servis da mu dopuni 200g freona i boju, pa ce kroz par sati, 1 dan, videti gde curi.
Zasto bi 2 puta radio recikliranje , i zamenu freona i ulja.(prvenstveno mislim na majstora koji to radi, konkretno u njegovom slucaju, na autu mu radi klima ali slabo hladi,,,)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem klima astra g
PostPoslato: 13 Jun 2014 15:36 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Problem je sto punjenje freona zahteva vakum (potpuno odsustvo vazduha). Ukoliko je pocelo slabije da mu hladi, pretpostavka je da je vec odredjena kolicina vazduha usla u sistem. Ukoliko mu samo dopuni taj vazdug i dalje ostaje u sistemu sto nikako nije pametno. Isto vazi i za one varijante sa sprejem. Iz tog razloga se pre samog punjenja izvlaci preostali freon pa zatim pravi vakum. Jedino tako moze biti siguran da se u sistemu nalazi samo freon i ulje, kako bog zapoveda. :)
Da se razumemo, nemam nameru da bilo kome solim pamet. Svako ima pravo da radi sta god zeli i da budzi kako god zeli. Ali kao neko ko se opekao o te "stap i kanap" metode zeleo sam da podelim svoje iskustvo kako bi eventualno nekog drugog postedeo istih muka.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem klima astra g
PostPoslato: 13 Jun 2014 17:21 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2010 00:08
Postovi: 1116
Lokacija: Kos.Mitrovica,Negotin
Ime: Dusan
Opel: omega B
Garaza: pogledaj
Sve je to tacno sto pricas, ali ima mnogo fora i caka da se sve to testira i proba ... i na kraju obavezno odradi ceo servis.
I ja sam tu da pomognem (zato i sluzi ovaj forum), posto se vec servisom klime bavim vec 2 sezone.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem klima astra g
PostPoslato: 15 Jun 2014 11:16 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 30 Jun 2013 16:46
Postovi: 221
Lokacija: bg
Ime: Goran
Opel: astra g 17 dti
hvala na sugestijama,ipak ne zelim da se igram sa tim freonima u bocicama.Jedna stvar prodavac to je rirma mi je rekao da u tom freonu postoji srazmerna kolicina ulja i zaptivnog praha kao i freona kolicina te smese je 270gr. Ja sam prosle godine punio 300gr i hladila je do skoro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem klima astra g
PostPoslato: 22 Maj 2021 09:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2014 21:01
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
Ime: Nenad
Opel: Opel astra G 2.0dti
Ništa bez dobrog i iskusnog majstora...po mom iskustvu. Ja sam imao problem sa klimom, sušač je zveknuo i zapušio. Kad je napunio sistem, palio mi je prvu brzinu ventilatora tek na 25 bara, po manometru. A kompjuter je pokazivao da je 12 bara kad upali ventilator. Na sušaču je malo puštalo, dihtung, i stavio sam drugi. Sad čekam dve nedelje pa na kontrolu. Nadam sa da neće još negde da pušta.
Prošle godine sam punio kod šalabajzera nekih i ništa nisu primetili. Ali na greškama se uči.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs