Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 23 Maj 2024 11:28

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 24 Mar 2011 00:15 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2011 17:38
Postovi: 89
Lokacija: Niš
Ime: Dušan Lilić
Opel: Astra 2.0 DTI
na centralnoj konzoli mi osim displeja ne radi ni jedna sijalica. uz uputstva sa foruma oslobodio sam cent. konzolu, ivadi je iz lezista ali ne mogu da je odvoji vise od 1 centimetra jar je jos nesto drzi.pretpostavljam sajle od dugmata za ventilaciju. u cemu je problem. da li se skidaju ta tri dugmeta i kako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 24 Mar 2011 00:30 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 2802
Lokacija: Valjevo
Ime: Vlada
Opel: Vectra C 1.9cdti
potrazi na forumu, vec sam objasnjavao, sta kako...

_________________
e zivote...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 24 Mar 2011 07:48 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 27 Maj 2010 01:49
Postovi: 383
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Zoran
Opel: Kadett 2.0 16v GSI C20XE
a koi je auto u pitanju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 24 Mar 2011 11:53 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2009 09:24
Postovi: 234
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Goran
Opel: Astra G 1.8 16v
Pretpostavljam da je u pitanju Astra G!?
Na ovom linku imas kompletno uputstvo za skidanje centralne konzole, to sto ti drzi konzolu su dve zabice od komandi grejanja i ventilacije, imas sve na slikama...

http://www.astraownersclub.com/document ... onsole.pdf

Ako sam shvatio, ne radi ti osvetljenje komandi grejanja i ventilacije, kao ni upaljaca!? Sto se centralne konzole tice, mozda imas srece pa neces uopste morati da je skidas, tu imas par varijanti, zavisno od modela. Za osvetljenje upaljaca ti ide jedna sijalica T5. Za komande grejanja i ventilacije idu 2 sijalice T5 u kucistu, ili jedna T5 bez kucista, zavisno od modela, najbolje ti je da izvadis onaj srednji prekidac od ventilatora (samo povuces ka sebi) i vidis da li je samo jedna sijalica u sredini, ili ima onih plasticnih usmerivaca svetlosti. Ako je samo jedna u sredini, zamenis samo nju i to ti je sav posao, a ako vidis plasticne usmerivace moraces da skidas konzolu, jer se onda dve sijalice u kucistu nalaze zavrnute sa zadnje strane komandi grejanja i ventilacije.
Ja sam kod mene sam menjao osvetljenje u LED, pa sam to jos tada sve dobro proucio. :D
Nadam se da sam ti pomogao, pozdrav! :ots1:

_________________
Ma nista, samo sam hteo da pitam koliko moze da razvije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 24 Mar 2011 12:11 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2010 15:30
Postovi: 5603
Lokacija: Beograd
Ime: Dejan
Opel: nemam, Laguna 3
Garaza: pogledaj
jel ima mozda neki osigurac koji ide samo za te sijalice? malo mi cudno da ne radi nijedna :D

_________________
S poštovanjem,
d3us
------------------------------------------
De gustibus non est disputandum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 24 Mar 2011 12:29 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2009 09:24
Postovi: 234
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Goran
Opel: Astra G 1.8 16v
Moze da bude i to, naravno, pretpostavio sam da je to vec proverio pre nego sto je skidao konzolu!? Ako kod njega ide samo jedna sijalica u sredini kao kod mene, nije nemoguce da je crkla!?

_________________
Ma nista, samo sam hteo da pitam koliko moze da razvije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 25 Mar 2011 09:36 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009 16:23
Postovi: 2239
Lokacija: Kikinda
Ime: Vanja
Opel: ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
povuci to srednje dugme, za jacinu ventilaora, prema sebi i onda ces kroz tu rupu moci da zamenis sijalicu koja osvetljava komande za klimu, da li ti i sijalica za upaljac ne radi?? nju isto mozes da zamenis bez skidanja konzole, samo izvadis pepeljaru i odvijes 2-3 torx srafa i zamenis.. tako da ako je samo to problem ne moras uopste da skidas konzolu :thumbup:

_________________
I'm not drunk, just avoiding potholes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 25 Mar 2011 20:39 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2011 17:38
Postovi: 89
Lokacija: Niš
Ime: Dušan Lilić
Opel: Astra 2.0 DTI
Hvala svima na brzom odgovoru.Astra je 2003.Provericu sutra da nije neki osigurac crko,pa onda rasturati.Napisacu kako sam resio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 25 Mar 2011 20:45 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Maj 2009 15:01
Postovi: 242
Lokacija: Jagodina
Ime: Milos
Opel: Astra G 1.6 8V, Astra H GTC 1.3CDTI, BMW e46 318i
Garaza: pogledaj
Moguce je da su sijalice crkle, i kod mene je bilo tako kad sam je uzeo... Zamenio sve sijalice i radilo.... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 26 Mar 2011 21:05 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2011 17:38
Postovi: 89
Lokacija: Niš
Ime: Dušan Lilić
Opel: Astra 2.0 DTI
Probao sam da izvucem dugme ventilatora i nisam uspeo.To prstima ne moze. Da li da poduhvatim necim zadnju stranu.Da li smem da zapnem.Da li prilikom skidanja cele konzole treba prvo skinuti sva tri dugmeta(ako dodje do toga)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 27 Mar 2011 00:55 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2009 09:24
Postovi: 234
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Goran
Opel: Astra G 1.8 16v
Dugme ventilatora mora da moze da se skine, samo se povuce ka sebi. S' obzirom da verovatno nije nikad skidano probaj malo lagano da ga "razdrmas" levo-desno dok ga povlacis ka sebi, nemoj samo da vuces na silu. Ako budes ipak skidao konzolu ne treba da skidas prekidace, jer se ceo taj deo skida, drzi se na 2 zabice, imas sliku na linku koji sam ti ranije postavio! Pozz!

_________________
Ma nista, samo sam hteo da pitam koliko moze da razvije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 27 Mar 2011 23:48 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2007 13:45
Postovi: 95
Lokacija: Beograd.
Ime: Milos
Opel: Astra G 2.0 DTH
kod komanda ventilacije sa dve sijalice verovatno ne moze da se izvuce nego samo kod onih sa jednom da bi mogla tuda da se zameni. nisam 100% siguran ali mislim da je tako jer ni kod mene ne moze da se izvuce a imam dve sijalice za komande ventilacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 31 Mar 2011 21:58 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2011 17:38
Postovi: 89
Lokacija: Niš
Ime: Dušan Lilić
Opel: Astra 2.0 DTI
Hvala svima na pomoci.Danas sam uspesno skinuo konzolu i zamenio dve pregorele sijalice. Komande grejanja za konzolu drze 4 celicne zabice.Video sam ih i kod prvog skidanja konzole ali sam sve vreme pokusavao da skinem upravo te zabice.Sada mi je sve jasno.Ako neko zna da li postoje neke druge sijalice sa boljim efektom ili nijansom ada su sa istim grlom neka mi javi. hval opet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 31 Mar 2011 22:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Maj 2010 15:30
Postovi: 5603
Lokacija: Beograd
Ime: Dejan
Opel: nemam, Laguna 3
Garaza: pogledaj
www.jubox.info pa trazi sta ti odgovara :)

_________________
S poštovanjem,
d3us
------------------------------------------
De gustibus non est disputandum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 21 Nov 2011 19:46 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 08 Jun 2011 19:23
Postovi: 224
Lokacija: banjica
Ime: nemanja
Opel: astra g
ocu da promenim osvetljenje na astri g i sad mi je dilema sledeca bio sam kod kolege sa foruma marka i video sijalice koje da uzmem al me sad buni sledece on ima jednu sijalicu u delu de je klima dok ja imam dve i onaj plasticni deo koji rasprsuje svetlost i sad me zanima dal ova sijalica moze da prodje kroz tu rupicu u toj plastici i kako ce da sija evo slike sijalice
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 22 Nov 2011 01:05 
Nece da moze :) treba ti sijalica koja nije usmerena znaci kao standardna koja ce da bije na sve strane. Kad bi nasao kao tu staru a da je bele boje bilo bi ti super. Ova je usmerena i ne bije u plastiku koja siri svetlost


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 22 Nov 2011 16:13 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2009 09:24
Postovi: 234
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Goran
Opel: Astra G 1.8 16v
Kao sto rece kolega, ne moze dobro da osvetli ta varijanta, posebno ako imas usmerivace svetlosti, jedino resenje je ovo (kod mene je 1 crvena i odlicno sija)

Slika

_________________
Ma nista, samo sam hteo da pitam koliko moze da razvije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 22 Nov 2011 18:33 
goxy101 je napisao:
Kao sto rece kolega, ne moze dobro da osvetli ta varijanta, posebno ako imas usmerivace svetlosti, jedino resenje je ovo (kod mene je 1 crvena i odlicno sija)

Slika


Precnik rupe je 6mm tako da ova ne moze da stane. Zvao sam i ja i pitao ali jbg ne moze


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 22 Nov 2011 19:25 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 08 Jun 2011 19:23
Postovi: 224
Lokacija: banjica
Ime: nemanja
Opel: astra g
aj jedno pitanjce vezano za diode drug stavio u auto te sijalice kao osvetljenje i desilo se sledece znaci ima napred jednu i nazad dve ko astra i stavio prednju ok stavio zadnju tokodje sve ok kad je stavljao drugu zadnju slucajno je kratko spojio plus i minus ne znam ni ja kako al je uspeo izbio osigurac on zamenio i desava se sledece kad se ugasi svedlo posle par sekundi sijalice prednja i zadnja jedna vuce slabo struju ono svetli al vrlo vrlo slabo kad stavi ovu drugu zadnju ove dve ne svetle slabo posle iskljucenja al ta svetli i kad stavi obicnu sijalicu na to mesto sve je ok sta bi to moglo biti kao da nekako dobija slab minus al ne znam na koju foru i sta uraditi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 22 Nov 2011 19:28 
maxa je napisao:
aj jedno pitanjce vezano za diode drug stavio u auto te sijalice kao osvetljenje i desilo se sledece znaci ima napred jednu i nazad dve ko astra i stavio prednju ok stavio zadnju tokodje sve ok kad je stavljao drugu zadnju slucajno je kratko spojio plus i minus ne znam ni ja kako al je uspeo izbio osigurac on zamenio i desava se sledece kad se ugasi svedlo posle par sekundi sijalice prednja i zadnja jedna vuce slabo struju ono svetli al vrlo vrlo slabo kad stavi ovu drugu zadnju ove dve ne svetle slabo posle iskljucenja al ta svetli i kad stavi obicnu sijalicu na to mesto sve je ok sta bi to moglo biti kao da nekako dobija slab minus al ne znam na koju foru i sta uraditi?




To pricas u kabini? ili ? Jel si siguran da je istu jacinu osiguraca stavio? Mislim ne znam sta bi moglo drugo


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 22 Nov 2011 19:33 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 08 Jun 2011 19:23
Postovi: 224
Lokacija: banjica
Ime: nemanja
Opel: astra g
da za kabinu, jeste istu jacinu je stavio i mene bas cudi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 24 Avg 2014 23:15 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 02 Mar 2014 18:23
Postovi: 6
Lokacija: Nova Pazova
Ime: Dragan
Opel: ASTRA G 1.7 DTI
Ja imam taj problem na astri F neradi mi komplet osvetljenje na prekidaču ventilatora i za grejenje, danas sam pokusao da skinem onaj nosač sijalica i nikako nisam uspeo, krene malo i dalje ni makac dali neko zna kako da to skinem, neka sličica nebi bilo loše. . POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 05 Maj 2015 05:06 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
goxy101 je napisao:
Pretpostavljam da je u pitanju Astra G!?
Na ovom linku imas kompletno uputstvo za skidanje centralne konzole, to sto ti drzi konzolu su dve zabice od komandi grejanja i ventilacije, imas sve na slikama...

http://www.astraownersclub.com/document ... onsole.pdf

Ako sam shvatio, ne radi ti osvetljenje komandi grejanja i ventilacije, kao ni upaljaca!? Sto se centralne konzole tice, mozda imas srece pa neces uopste morati da je skidas, tu imas par varijanti, zavisno od modela. Za osvetljenje upaljaca ti ide jedna sijalica T5. Za komande grejanja i ventilacije idu 2 sijalice T5 u kucistu, ili jedna T5 bez kucista, zavisno od modela, najbolje ti je da izvadis onaj srednji prekidac od ventilatora (samo povuces ka sebi) i vidis da li je samo jedna sijalica u sredini, ili ima onih plasticnih usmerivaca svetlosti. Ako je samo jedna u sredini, zamenis samo nju i to ti je sav posao, a ako vidis plasticne usmerivace moraces da skidas konzolu, jer se onda dve sijalice u kucistu nalaze zavrnute sa zadnje strane komandi grejanja i ventilacije.
Ja sam kod mene sam menjao osvetljenje u LED, pa sam to jos tada sve dobro proucio. :D
Nadam se da sam ti pomogao, pozdrav! :ots1:


Link iz ovog posta ne radi, pa bih zamolio nekoga da postavi drugi link u vezi sa pomenutim uputsvom za zamenu sijalica, tj. za skidanje konzole kod modela gde se nalaze dve sijalice za osvetljenje, a ne jedna. Hvala :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 05 Maj 2015 21:16 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
Da preformulisem i uprostim pitanje: Moze li mi neko reci kako se skida konzola kod Astre G, da bi se zamenile sijalice pozadi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sijalice na centralnoj konzoli
PostPoslato: 06 Maj 2015 05:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
https://www.youtube.com/watch?v=qGrHxEHDwmg


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs