Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 05 Jun 2024 01:16

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zvuk motora
PostPoslato: 02 Apr 2015 18:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2015 14:24
Postovi: 17
Lokacija: Ras
Ime: Srćko
Opel: Astra
U pitanju je astra 1.7 DTI.Ima neki zvuk koji se cuje na snimku,a ne mogu da odredim odakle dolazi.I cesto se menja,nekada se cuje jace,a nekada slabije,nekad i nestane,ali uglavnom je prisutan.Ulje koliko vidim ne trosi,ide bas dobro,pali dobro,nikakva greska na tabli ne postoji.
Snimak je dosta los vizuelno,zbog telefona,ali cuje se taj zvuk prilicno jasno.Ima li ko kakvu ideju sta bi to moglo biti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zvuk motora
PostPoslato: 03 Apr 2015 15:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2015 14:24
Postovi: 17
Lokacija: Ras
Ime: Srćko
Opel: Astra
Cini mi se da je bas ovakav zvuk :


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zvuk motora
PostPoslato: 03 Apr 2015 18:17 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Zdravo drug :postovanje: Nesto slicno kao na ovom tvom klipu se culo kada mi nisu bile lepo uzupcene bregaste, bio promasen jedan zub i onda se culo nesto nalik na ovom klipu koji se postavio. Znaci rezultat pogresnog uzubljivanja bilo je to da su ventili udarali u klipove, srecom, 'mali' je promasaj bio, a i klipovi fabricki imaju udubljenja ona, pa su ventili delom ulazili u to, tako da na kraju svega toga da ne poverujes, nikakve posledice nije imalo ni po ventile ni po klipove. Posle toga je uzubljena lepo i vise nema tog zvuka, a majstor koji je radio uzubljenje kada je menjan zupcasti kajis je, naravno, zamenjen, jer nije moja greska ili do motora, vec licno njegova. Tako da, nije iskljuceno da i ti imas neki slicni slucaj, da se proveri i da se vidi kako su uzubljene bregaste, posto mozda i ti imas neki slican problem, pa se cuje. Nije ni meni trosio ulje i to, ali je cekicalo samo tako, kada drzis gas na nekom obrtaju, pored onog rada motora kako treba da se cuje, u pozadini pored toga se cuje ono 'tak-tak' i veoma je iritantno bilo, a da kazes potrosnja i sve ostalo je bilo normalno, tako da poklopac da se skine, neki normalan majstor da proveri uzubljenje i da uzubi lepo ako je slucajno promasen zub i trebalo bi onda da ti se cuje ovako nesto kao kod mene otprilike:



Pozdrav :ots: :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zvuk motora
PostPoslato: 03 Apr 2015 18:26 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2015 14:24
Postovi: 17
Lokacija: Ras
Ime: Srćko
Opel: Astra
Pazi,i meni se cuje u radu ovo tak-tak,do nekih 2000 obrtaja,posle valjda motor nadjaca taj zvuk,ali mi se desava da ga cujem u voznji,lepo se cuje da nema cist zvuk,vec onaj sa klipa.Znaci i kod tebe se culo kao u ova dva klipa sto sam postavio? Da mi je samo naci majstora koji zna da uzubi ovaj motor,voleo bih da to proverim...Ili je uzubljenje ili je okrenuo neki lezaj na radilici ili klipnjaci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zvuk motora
PostPoslato: 03 Apr 2015 18:36 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
E pa to, u radu se i meni pre bilo culo, nema ono cist zvuk kako mi je sad, nego se cuje ono 'tak-tak' kao sa klipa otprilike, i cuje se i na leru, najizrazeniji je zvuk tipa 1500-2000 obrtaja kada se drzi konstantno, onda se bas cuje ono 'tak-tak' izrazeno i vidi se da nije to to, tako da nadji nekog 'normalnog' majstora, jer meni je jedan 'normalni' tako uzubio bio, pa se culo ovo, pa tek onda kada sam zamenio majstora i lepo uzubio onda vidis kako ustvari treba da radi motor, a ovamo mi je prodavao pricu, to ti dole neka 'mala pesnica' kod klipova nesto bla bla, pa se to cuje itd. itd. a znam da mi se pre menjanja kajisa nije culo, tako da nemoj i tebi tako neko neku pricu da proda, posto sam i ja imao slican slucaj, tako da pricam iz iskustva sto se kaze. Neka se proveri uzupcenje, ili nedaj boze bas da su se bregovi okrenuli, ali sve ce se videti kada se skine poklopac odozgo i pogleda. :)

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zvuk motora
PostPoslato: 05 Apr 2015 15:39 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2015 14:24
Postovi: 17
Lokacija: Ras
Ime: Srćko
Opel: Astra
:krsti: Update:
Zvuk se gubi,desava se u nekim momentima da se i ne cuje...Ali takodje i vraca se,nekad jace a nekad slabije.Zaista ne razumem sta bi to moglo biti :krsti:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zvuk motora
PostPoslato: 01 Maj 2015 13:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2015 14:24
Postovi: 17
Lokacija: Ras
Ime: Srćko
Opel: Astra
Može lock.U pitanju su leteći ležajevi,malo su "povukli"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs