Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Jun 2024 05:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra 1.7 DTI ulje u posudi za rashladnu tecnost
PostPoslato: 09 Mar 2013 22:48 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Mar 2013 00:01
Postovi: 40
Lokacija: Vranje
Ime: Marjan
Opel: Astra 1.7 DTI
Pre nedelju dana sam kupio ovu Astru u Subotici na ime kupca uvezenu iz Italije, i kada sam stigao u Vranje primetio sam da mi se u posudi za rashaldnu tecnost pojavljuju naslage ulja, na forumu sam procitao da je to mana kod ovih motora i da je problem u caurama ili hladnjaku ulja. Za pocetak bih proverio da nije mozda problem samo u hladnjaku ulja i prespojio bih creva, ali me interesuje cime je najbolje da isperem instalaciju od ulja i kako, i da li je stetno da se vozi sa tako prespojenim crevima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI ulje u posudi za rashladnu tecnost
PostPoslato: 09 Mar 2013 22:53 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2012 19:30
Postovi: 182
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Ime: Gordan
Opel: Astra 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Mislim da ulje u rashladnom sistemu znaci da je dihtung glave motora "prosvirao"....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI ulje u posudi za rashladnu tecnost
PostPoslato: 09 Mar 2013 23:16 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3982
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Ne bih se slozio da je to mana na tim motrima, vec su ti motori prevalili preko 250.000 i vise hiljada kilometara.
A problem je u gumicama vodenog prostora koje se nalaze u glavi motora i potrebna je zamena istih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI ulje u posudi za rashladnu tecnost
PostPoslato: 10 Mar 2013 00:40 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2012 21:01
Postovi: 113
Lokacija: Paracin
Ime: Borko
Opel: corsa 1.7 dti
Imas tri mogucnjosti:hladnjak ulja (najbezbolnije) prespojis i vozis,drugo kao sto Godza kaze gumice vodenog prostora i trece najgore probio dihtung glave,pa kreni redom.Za ispiranje imas specijalnu tecnost sa kojom se ispira ceo rashladni sistem,imas je u radnjama auto delova.Pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI ulje u posudi za rashladnu tecnost
PostPoslato: 10 Mar 2013 00:55 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2012 21:01
Postovi: 113
Lokacija: Paracin
Ime: Borko
Opel: corsa 1.7 dti
I reci jos da ti kaplje nafta kada parkiras auto,ili jos gore snop kablova sto ide do motornog kompa.. :banghead: Koliko te izaso auto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI ulje u posudi za rashladnu tecnost
PostPoslato: 10 Mar 2013 01:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Mar 2013 00:01
Postovi: 40
Lokacija: Vranje
Ime: Marjan
Opel: Astra 1.7 DTI
Za pocetak cu prespojiti creva i isprati instalaciju potrazicu tu tecnost po radnjama, pa cu videti sta ce se dalje desavati. Ne kaplje mi nafta nigde,nece valjda i taj maler da me zadesi, auto sam uzeo za 2300 eura, 2002 godiste 5 vrata, put me kostao oko 150 i registracija oko 200. Motor radi odlicno i pali na pola kljuca jedino mi je ovo problem sto ubacuje ulje u vodu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI ulje u posudi za rashladnu tecnost
PostPoslato: 10 Mar 2013 01:30 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2012 21:01
Postovi: 113
Lokacija: Paracin
Ime: Borko
Opel: corsa 1.7 dti
Dobro je ako je tako,nisam neki strucnjak,najbolje je da se posavetujes sa Godzom.Ja sam upoznat samo sa posledicama dospevanja ulja u rashladnu tecnost.Eliminisi jedno po jedno pa vidi sta je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI ulje u posudi za rashladnu tecnost
PostPoslato: 10 Mar 2013 16:02 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2009 20:13
Postovi: 437
Lokacija: Kragujevac
Ime: zokac
Opel: Astra G 1,7DTI chip 100ks
Garaza: pogledaj
Probaj sa prespajanjem malog hladnjaka,ali 99% gumice na caurama (8 komada x 400 din + rad).Glavu nemoj da skidas tu nije problem.Pretrazi malo ima puno napisano o tome.Godza je detaljno objasnio,i ja sam po njegovom pisanju i slikama uradio pre skoro 3god. i sve O.K (imas sve u HowTo)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI ulje u posudi za rashladnu tecnost
PostPoslato: 12 Mar 2013 01:33 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Ja sam bio toliki maler da mi je bila busna glava na nekoliko mesta i dihtung glave, pa mesalo sve redom, ali naprimer mom drugu na Corsi isti motor mesao ulje sa antifrizom zbog hladnjaka, zamenio ga i sada je ok, tako da problem moze biti dihtung glave, caure koje je Godza vec spomenuo i hladnjak ulja, ili nedaj boze da bude problem kao sto sam ja imao sa glavom....Uostalom, u ovoj temi viewtopic.php?f=22&t=10309 je sve lepo objasnjeno sto pisanjem, sto slikama, tako da je mnogo bolje za snalazenje :) Pozdrav

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI ulje u posudi za rashladnu tecnost
PostPoslato: 20 Jul 2013 21:24 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Mar 2013 00:01
Postovi: 40
Lokacija: Vranje
Ime: Marjan
Opel: Astra 1.7 DTI
Jos uvek mi je auto u istom stanju, metodom eliminacije sam utvrdio da je sa hladnjakom sve u redu i najzad sam resio da sredim taj problem interesuje me jel moze neka preporuka odakle bi mi bilo najbolje da narucim gumice, dihtung bregaste i dihtung poklopca ventila i koje su cene ako neko zna?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI ulje u posudi za rashladnu tecnost
PostPoslato: 20 Jul 2013 22:03 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
viewforum.php?f=41 :ok:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI ulje u posudi za rashladnu tecnost
PostPoslato: 20 Jul 2013 23:01 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2013 18:27
Postovi: 64
Lokacija: Umcari
Ime: Rade
Opel: Daewoo Lanos 1.6 16v
A i ti pusti Italijani odrzavaju auta do mojega,gori su od nas.Cuo sam dosta ljudi da kukaju na auta uvezena iz Italije :krmljam: .Msm verovatno je dihtung ili kako neko rece neke gumice.Kad zamenis to isperi dobro sistem i uradi servis.Obavezno zameni v.pumpu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI ulje u posudi za rashladnu tecnost
PostPoslato: 21 Jul 2013 23:24 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Radan je napisao:
Cuo sam dosta ljudi da kukaju na auta uvezena iz Italije

Moj je takodje iz Italije bio uvezen....Bas cini mi se da Verona bese....Problemi sa glavom koliko hoces, te busna, pa cela komplet, pa zajebancije....Mesa ujlje u posudi, fali ulja, nema antifriza, slabo ide....Jao jao....Nego to je proslost....Nebih o tome....Sada je sve 10+, tj. kad sredis ovako pola motora, normalno da ce sve 10+ da bude, ali jbg....Puknes pare za nekoliko godina mladji auto koliko si planirao da ustedis, ali kada se desi, onda moras da das....Pa onda kada sve saberes, ispadne za jos pola auta, pa razmisljas da prodas, ali brzo odes od te ideje, jer sta ako uzmes istu "globu", pa ti se zadesi sve isto to....Da ne racunas da cim si uzeo auto odma veliki servis, a isto bi te cekalo kada bi uzeo i drugi....I generalno pravilo....Ako sve sredis sta je bilo problem, tipa glava i to, i ako bi prodao auto, 101% sledeceg vlasnika taj isti auto sluzi jos jedno 100.000km bez problema.....To je nepisano pravilo, ali 101% tacno....Sta da se radi....Izbegavajte ljudi vozila iz Italije....Premotavaju kilometrazu, ne odrzavaju sto je najgore....Ae premotavanje, moze motor da ide 5X od toliko koliko je premotano ako se odrzava, ali je fora sto ne odrzavaju, pa im kola ni 100.000km ne doguraju....Ne kazem generalno za 1.7DTi, vec za svaki automobil koji je iz Italije uvezen, muckaju mnogo....Ja sam se opekao, tako da ne savetujem i Vama da isprobavate....Pozdrav :)
PS: Sto ti mesa ulje, najverovatnije su ti gumice na caurama u glavi....Nije to toliko "skupa" investicija koliko je ovako...., tako da ti savetujem da to sto pre odradis....Pozdrav :)

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs