Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Jun 2024 05:20

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Cudan zvuk, Astra G
PostPoslato: 31 Maj 2013 21:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Maj 2013 15:59
Postovi: 4
Lokacija: Bor
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.4 twinport
Pozdrav, imam Astru G, kupio novu 2007-me, presao 24.000km i prezadovoljan sam. U medjuvremenu je bila 3x na servisu(ulje, filteri), a kvarova(osim pregorele sijalice kratkog svetla, 2kom) nije bilo. Auto nije sportski nastrojen pa ga tako i vozim, ali mu je mana sto je zadnje tri zime ''presedeo'' uz samo poneko paljenje i rad u mestu. To bi bila neka istorija eksploatacije. Pre desetak dana sam primetio zvuk kad dam kontakt pumpe koja se muci(mozda i nije, ne razumem se, ali tako zvuci). Veoma je tih i ne cuje se kad se digne hauba, vec samo u kabini, a zvuci kao zavijanje ili cviljenje, da se tako izrazim, mozda ga najbolje opisuje zvuk koji se cuje kad pumpa prska tecnost za vetrobran, samo sto je nepravilan i stalno se cuje, kako na kontaktu, tako i kad motor radi. Jos sam primetio da nakon startovanja motor radi na 1000obr, a uvek je bilo oko 850, mada se posle minut-dva spusti na 850.
Sta moze da bude: pumpa za gorivo, p za servo ili nesto trece? Auto inace sasvim normalno radi, samo taj zvuk

Zvuk sam snimio telefonom i moze se cuti samo ako se pojaca na max i sluske na usi> http://www.2shared.com/video/m8S2etDW/Sound_03.html

Hvala unapred, ako nista drugo da se informisem malo, kad odem kod majstora ili u servis da me ne vuku za nos


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudan zvuk, Astra G
PostPoslato: 31 Maj 2013 21:39 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 20:13
Postovi: 2107
Lokacija: Kraljevo
Ime: Nenad
Opel: kadett 1.6i gls
Garaza: pogledaj
I treba da se cuje u kabini, jer je ta pumpa u rezervoaru, odnosno ispod zadnjeg sedista...

A moze biti da je povukla prljavstinu iz rezervoara, ako je bio cesto na minimumu, ali ne verujem s obzirom na kilometrazu...
Inace ne cujem skoro nista. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cudan zvuk, Astra G
PostPoslato: 01 Jun 2013 11:38 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Maj 2013 15:59
Postovi: 4
Lokacija: Bor
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.4 twinport
Nije ispod zadnjeg sedista, cuje se napred, najbolje u pretincu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs